Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2010., 12:03   #1
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Laptopi iznad 7000 kn

Citiraj:
Ovaj topic je namjenjen isključivo za rasprave, mišljenja, savjete i preporuke oko kupnje notebooka/laptopa iznad 7000 kn.

U traženju preporuke za kupnju laptopa svakako navedite veličinu ekrana, namjenu korištenja i sve ostale Vama bitne stavke (brand, trgovina i sl.).

Teme koje se tiču kupnje pojedinačnih komponenti laptopa kao i softverski/hardverski problemi ne spadaju u ovaj topic.

Zadnje izmijenjeno od: khm. 30.07.2010. u 12:32.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 14:50   #2
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Trenutno ne kupujem laptop no u skoroj budućnosti imam namjeru zamijeniti svoj HP 6730s koji me dosta dobro služi, no osjećam da me zamara ekran i mislim da mi je premala dijagonala 15" tako da sljedeći bio 17.3" ali da ne zamara, znači nije mi bitno da može vrtiti neke igre i to već da je dobar ekran i da je kvalitetan (garancija 3 godine mora biti), namjena je isključivo surfanje, office i tako, možda neka igra jer sadašnji nemože nikakvu igru vrtiti...

Znači lap treba biti kvalitetan, veliki i kvalitetan ekran, uopće nije bitno koliko ima HDD...

Nadam se da do 10k kn se može kupiti kvalitetan lap... npr. super mi je lenovo w700 no to je preskupo, malo mi je zapeo za oko ovaj HP no nisam ništa čuo o toj seriji Pavilion, ako netko možda zna više bio bih zahvalan da kaže svoje mišljenje, hvala svima unaprijed
B-Link je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2010., 21:10   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Nadam se da do 10k kn se može kupiti kvalitetan lap... npr. super mi je lenovo w700 no to je preskupo, malo mi je zapeo za oko ovaj HP no nisam ništa čuo o toj seriji Pavilion, ako netko možda zna više bio bih zahvalan da kaže svoje mišljenje, hvala svima unaprijed
[Moj review] HP Pavilion DV7 Core i7 by syzygy
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2010., 22:56   #4
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
dakle nakon sto sam upucen da idem ovdje imam zahtjev za laptop 7-8k kn.
naglasak na bateriju i na to da je lagan. pretpostavljam da onda to znaci nesto od 13"-14"...
pa evo, udri narode
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2010., 23:21   #5
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Bilo bi dobro da preciziraš što ćeš većinu vremena raditi na laptopu, ali ako si već odlučio dati 1k eura za 13-14" mašinu onda nećeš fulat sa provjerenim Lenovom.
Micronis ima jedan jako dobar model, ThinkPad T410.
Koju kunu jeftiniji od 7k, odličan procesor, zaslon, tipkovnica... i što je najbolje, daju garanciju 3 godine.
Grafička je nešto slabija ali ovo je prije svega biznis laptop tako da...
khm je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2010., 23:32   #6
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
net, neko programiranje, office, nista graficki jako zahtjevno... kakva je baterija na tom lenovu, nekakve alternative su dobrodosle
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2010., 23:58   #7
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Baterija ko baterija, uz neko normalno korištenje možeš očekivati nekih 3 sata, što je sasvim ok pošto je u pitanju 'gladni' i5 procesor.

Evo random benchmark baterija di se vidi da je T410 neka sredina.



Što se tiče alternativa, možda bi se nešto i našlo, ali je zapravo pitanje treba li ti 13-14" ili možda čak 15.6"?
Stvar je u tome što su 15.6" najčešći laptopi pa imaš i najveći izbor za kupovinu.
Tu bi već imao ogroman izbor dobrih laptopa, a 13-14 sumnjam da ima boljih od ovog lenova, nek' neko posta ako nađe.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 00:36   #8
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
pa u biti mi ne treba 15" jer time raste i sama masa... mozda cak rade 13"
jedino nesto slicno ovom lenovu je mozda HP ProBook 6450b koji je mrvicu skuplji no neznam dal je ista bolji
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 00:13   #9
K-pax
Premium
Moj komp
 
K-pax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
pozz, zanimaju me Appleovi prijenosnici,recimo,MacBookPro15" pocetni model oko 15k kn
zasto im je cijena tolika, jesu li im komponente toliko mocne ili se jednostavno placa ime Apple i njihov dizajn?
hvala!
K-pax je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 00:30   #10
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
evo ja neki dan zamjenio svoj HP 6730s za toshiba L670

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=011.500.396

toshiba je osjetno brza, bolji ekran itd, al moram priznat kvaliteta plastike me razočarala, nekako mekana, savitljiva, Hp je osjetno robusnije izrade...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2010., 10:39   #11
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor K-pax Pregled postova
pozz, zanimaju me Appleovi prijenosnici,recimo,MacBookPro15" pocetni model oko 15k kn
zasto im je cijena tolika, jesu li im komponente toliko mocne ili se jednostavno placa ime Apple i njihov dizajn?
hvala!
Komponente su jednake onima u laptopima od 5k kn ... Ostalih 10k je Apple. Daleko od toga da on nema svojih prednosti, ali vrijede li one 10k kn ovisi o tebi.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 15:46   #12
K-pax
Premium
Moj komp
 
K-pax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Ma nije da namjeravam kupiti Applea, nego me bas zanimalo cemu tolke cijene.
Ako ocete superubercoll laptop sa osrednjim komponentama upakirano u bling bling kuciste, MacBookPro je za Vas
K-pax je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 16:26   #13
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar