Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2019., 18:02   #42721
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Pa problem je kupiti, ako kupuješ išta novije onda košta. K tome dodaj i da taj motor siše za popizdit i onda je to puno $$$ u startu.

Stare bolje ni ne gledat jer ih se sigurno nije štedilo, bar ja ne bih

Kao nekome kome auto nije vidio ispod 12l dosta vremena, ako razmišljaš o potrošnji, taj auto nije za tebe.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 18:14   #42722
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Trebam preporuku za touring RFT gumu u dimenziji 245/45/18, imao sam Pirelli Cinturato 7 s kojom sam bio relativno zadovoljan, no recimo Michelin PS4 (znam da je sportska) na drugom autu mi je bolja guma. Nažalost, PS4 nema u RFT izvedbi (odnosno ZP kako to u Michelinu zovu) u toj dimenziji. Ideje?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 20:34   #42723
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Znam par ljudi koji su imali i PS4 i neku od sportskih Contija na autu (5 ili 6) i svi kažu isto, da Conti potroše u roku keks.
I ja sam bio preko 20 godina "Michelin only", a onda sam slučajno prešao na Conti i ne vraćam se nazad.
Conti se troši više - manje kao ostali, kod Michelina mi je bio problem što mi nakon nekog vremena postane "plastičan" i nije više to.
Realno ih mijejam nakon 40 - 50 kkm, što mi je u omjerima dugovječnost / cijena / performanse bolje od Michelina.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 20:44   #42724
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Da pogodim, imao si Michelin Energy gume? Jer ovo što si opisao je moje iskustvo s tim gumama, šara odlična nakon par desetaka tisuća kilometara, a ako se spomene vlaga na cesti, lete na sve strane.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 20:49   #42725
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da pogodim, imao si Michelin Energy gume? Jer ovo što si opisao je moje iskustvo s tim gumama, šara odlična nakon par desetaka tisuća kilometara, a ako se spomene vlaga na cesti, lete na sve strane.
ES su nakon prijeđenih 30000 km kada bi se očistile i namazale izgledale bolje nego PC5 nakon prijeđenih 2000 km .


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 20:57   #42726
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da pogodim, imao si Michelin Energy gume? Jer ovo što si opisao je moje iskustvo s tim gumama, šara odlična nakon par desetaka tisuća kilometara, a ako se spomene vlaga na cesti, lete na sve strane.
Energy / Primacy / Alpin, Pilotke su bolje, ali ni približno ne traju kao prethodne.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 21:10   #42727
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ljudi zanimaju me vaša mišljenja u vezi guma tj ak ih je ko imal, na TyresReview su jako dobro ocjenjenje..
Tražim u dimenziji 205/55/16
Fulda Sport Control2, Hankook K125, Sava Intensa UHP2, potonja je nova guma na tržištu, kolko čitam Savu jako hvale, e sad..
Uniroyal RainSport 3 je isto odlična a povoljna guma, samo kaj se dost brzo troši..

Nekak mi je zapela za oko Hankook K125.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 21:11   #42728
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Bravo, kod mene troje a 4ta beba stize za par tjedana :woot:

Naravno, ali prakticnost nula.

Osim ako se radi o Audi RS6 to priznam


Mašala! To već traži 3 reda sjedala.

Naravno da je sigurnost na prvom mjestu, beba se vozi spojena isofixom u Giuliettu. Isto bih volio da imamo veći auto kad žena povampiri u ikei ali za sad nam ok kao obiteljsko vozilo. Ako/kad nam se poveća broj, trebati će nam nešto komodnije. O tom potom. Situacija je da Vitara nema servo, ima ogromne gume i treba biti malo mazohist za voziti je jer je stalna borba sa volanom - nije baš za ženu jeli Pošto je beba vezana za Giu, a žena se sve više želi voziti i bez bebe (uvaliti će je naravno meni), jedina opcija je 3. auto (da smo normalni, Smart 😅 )
Dakle, kupujemo auto za nju 🤭


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 21:36   #42729
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Dečki, stavljam ljetne gume pa molim pomoć, 245/40 r18
Michel Pilot primacy, Cont sport 6, Dunlop sp max, Pireli sotozero 7, fulda sport control 2
Mislio sam Dulop jer su u sredini po cijeni a nemam baš iskustva pa kontam da je sredina uvijek ok.

Poredani po cijeni, u 200 kn razlika od najskupljih do najjeftinijih.
Audi a6 3.0 quattro ako je bitno.
Pirelli Sotozero je ako ne grijesim zimska guma, pa onda ispada iz ove price.
Fulda nemam pojma kakva je i da li je ista liga sa "premium brand" UHP gumama.
Michelin Pilot Primacy ne postoji. Ili je Michelin Primacy 4 koja je premium touring guma ili Michelin Pilot Sport 4 koja je UHP guma. IMHO, Primacy je poprilicno neisplativa guma (jako skupa) osim ako zaista ne radis jako puno kilometara jer navodno jako dugo traju, a i kada se trose zadrzavaju dobra svojstva. Ali cjenovno je u rangu UHP guma (cak od mnogih i skuplja), pa ono...
Ja imam Michelin Primacy 3 koje su dosle sa autom (225/45 R 17) i iako je guma dobra ipak nije da bi me odusevila i osobno nemam bas povjerenja u nju da bi se recimo u neki dugi zavoj zaletio s njom velikom brzinom. Par puta mi se bas i nije potpuno svidjalo kako se ponasa u dugim ostrijim zavojima. Nekako mi nije uljevala potpuno povjerenje. Mozda je bilo samo u mojoj glavi, ali nisam im bas previse vjerovao.
Da budem 100% iskren - jedva cekam da budu stare 5-6 godina (jer ih po kilometrazi sigurno necu potrositi), pa da ih frknem s auta i stavim neku finu UHP gumu.

Ne znam kako vozis, ali taj auto bi trebao biti fest jak i ja bi za njega osobno isao na neku UHP gumu. Moj osobni izbor bi bio Michelin Pilot Sport 4 koja manje vise pobjeduje na svim testovima. Cini mi se da bi mogla biti i zanimljiva nova GoodYear Eagle F1 Asymetric 5, ali njih jos nema previse na testovima. Ono malo sto se nadje izgleda da bi mogla voditi borbu sa PS4 za vrh te klase s time da bi vjerovatno mogla biti jeftinija od poslovicno "povoljnog" Michelina. Ali mislim da ih jos kod nas nema u prodaji...
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information

Zadnje izmijenjeno od: Tumor. 20.03.2019. u 21:43.
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 21:41   #42730
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Moguće da sam krivo zapamtimo i pomiješao modele.
Sotozero od pirelija imam sada i znam da su zimske ali mi lik to ponudio, tj. oba ova moja 2 dobavljača guma.
Radim preko 30tkm godišnje a ovaj se auto ipak malo brže vozi nego svi prije.
Ima to čudo dosta konja a stalno sam po terenu, gradilištima i sastancima.
Nije mi problem kupiti najskuplju , samo gledam da to ima smisla,nista drugo.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 21:53   #42731
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382