Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2014., 14:28   #1
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Razer Ouroboros, Logitech G502, G602...

Ima li tko ovog miša i da li može pošteno napisati pluseve, minuse.
I bilo bi dobro da stavi sliku svoje kanđe da usporedim s svojom.

Da ne dajem soma kuna uzalud.

Neka od pitanja su:
- Koliko traje baterija ?
- Da li je precizan ?
- Na kojoj podlozi se koristi ?
- Koliko duga ga vlasnik koristi već ?
- Razlika između prvog dana i sadašnjeg što se tiče baterije ?
- Da li je imao ikakvih poteškoća s mišem ?

Hvala
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 29.12.2014. u 14:31.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 15:01   #2
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne kupuj ga. Imam ga na stolu (hvala Osta).

Ne radi na sjajnom bijelom stolu na kojem Razer Mamba radi (ali opet, na tom stolu rijetki miševi rade).

Razer Synapse je neviđeni komad dreka od softvera. Nestabilan, traži registraciju (!) i korisnički račun, ma užgat i pustit da gori.

Bateriju nisam iskušavao, ali mislim da bi trebala dosta dugo trajati (bar jedan dan gejmanja).

Sav je nekakav "oštar" i neudoban. Recimo, sedam godina star G5 rev.2 je za njega Car Svemira (tm) što se tiče ergonomije.

Kotačić i desna tipka miša ponekad stružu jedna o drugu, ali ništa strašno.

Žali Bože para za njega (da sam ga kupio, jel).
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2014., 15:14   #3
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Evo i mene, Garro ti je ispravno rekao, ali ako i dalje želiš u kupovinu, prodam ti ja svoga, ima jos godinu dana garancije i iskreno se nadam da će crknut u tih godinu dana.

Baterija je bolji dio mišonje, drži bez beda 20 sati u komadu konstantnog igranja i još ostane nekih 20%. Ako i crkne, samo klizneš kabel u njega pa puni i radi u isto vrijeme.

Precizan je dok radi. Na ovo radi ću se osvrnuti kada dođemo do synapse. Ako je na žici, radi savršeno i precizan je. Ako je na wirelessu, nema lega i precizan je s time da se stand by pali malkice rano za moj ukus pa dolazi do lega dok se ne probudi.

Koristio ga na nekoj metalnoj podlozi, razerovoj orginalnoj podlozi, steel tekstilnoj podlozi i custom tekstilnom playmatu. Tekstil mu najviše paše.

Koristim ga nekih pola godine. Morao sam se natjerat da ga počnem koristiti tako da sam svojeg 7 godina starog g9 odnio doma jer bi nakon sat vremena na tom smeću od poluproizvoda ( kao i svaki fakin razer koji sam probao ) vadio g9 i ovoga stavio na punjač. Baterija i dalje radi fantastično. Jedini komad miša koji je bolji od konkurenta kod logija.

Poteškoće... Di da počnem? Miš je apsolutno nedorađeno SMEĆE koje ne bih preporučio nikome osim onima koji imaju volju za samoranjavanjem, u fizičkom i psihičkom smislu. Da bi sve funkcije miša radile, moraš imati razer synapsu, ako se instalira taj bloatware, na miša u wireless modu moš zaboraviti. Ergo, zblesira se nakon nekih 10 min ili ako stoji 5 min u standbyu. Osi mu skroz polude i ne upravljiv je. Ako nije instalirana aplikacija, miš radi. Ako imaš w8, zaboravi na synapsu jer kad god je probaš pokrenuti, kompletni program zblokira i sve ode u 3 pikse marmelade. ( senzor s osima, synapsa problem, sve je poznat nedostatak već preko 6 mjeseci i kada sam zadnji put gledao, nisu ništa popravili. ) Jedina dobra stvar je što imam malu šapu i male prste, pa se miš da jako dobro složiti da ti odgovara ruci. Meni def. najbolje leži od svega što sam probao. Skrol kotač škripi, lijeva tipka struže po nekom komadu miša i općenito nisam zadovoljan materijalom miša. Kupio sam ga samo zato jer su review-ovi bili ok i dobio sam ga jako povoljno.

Ako imaš bilo kakvih mazohističkih tendencija i viška para, moš kupiti mojega. Ionako je kod Garre jer ga ja ne mogu više gledat. ( doduše, na postolju fakat lijepo izgleda ) Logijev g9 koji je 7 godina star je car i majka u usporedbi s ovime.

Zadnje izmijenjeno od: Osta. 15.12.2014. u 15:34. Razlog: malo uredio
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 15:19   #4
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Izgleda ko protuavionska raketa na tom postolju, samo čekam vatreni mlaz da mu sukne iz gu*ice...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 16:09   #5
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Hahahhahahaha, Osta nasmijao si me da sam sa stolice opao.

Ništa, držim se onda svog novo G602. Nije mi sjeo baš najbolje pa sam malo prošnjofao da vidim što se još nudi. G700s mi nikako ne leži. I dalje, da mi je moj stari G7 rev1, bilo bih najsretniji, no yebga, nema toga više...

Zato sam i pitao za ovaj Razer, jer bio sam jednom uzeo Mambu i debelo se razočarao. No bilo je to prije 4-5 godina, pa reko možda se Razer šta poboljšao, no vidim nije.

Ništa, hvala Vam puno na komentarima i pomoći. Htio sam pitati da mi ga/netko posudi/te da probam, al neću da ne dobijem SIDU
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 15.12.2014. u 16:35.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 22:32   #6
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
A gle, Mamba nije loša osim što su joj switchevi drek koji ode ako ih krivo pogledaš, kotačića koji cvili kao pravi miš ako ga se ne podmaže i gumenih bočnih stranica koje otpadaju... i redovitih blesiranja kod paljenja kompa kada ga je potrebno upaliti i zgasiti... i dosta teškog prebacivanja iz wireless u žičani mod jer je mini USB utor teško pogoditi...i nedostatak druge baterije koja bi se punila na cradle-u jer jedna ne može izdržati jedan dan upotrebe...

Jedino što mi dosta dobro leži u ruci, kotačić svijetli plavo i radi na podlogama na kojima drugi miševi (Ouroboros, G9...) ne rade.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 12:55   #7
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Jao, evo mog miša:
http://www.amazon.com/gp/product/B00...=A8QJT5V8DVPPX

250$, WTF ?!?!?!? Da mi se baš daje 1500-1800 kn za miš vrijednosti 500-700 kn...
Na ivici sam....
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 13:40   #8
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ima samo bočnu tipku za nazad. Ne zanima me.

Ali cifra je za konja ubit...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 13:58   #9
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Yep, taj je bio i moja ljubav prava, prethodnik g9. Baterije su kaput nakon mjesec dana koristenja i sva sreca da dolazi s dvije pa jednu punis dok drugu koristis tako da cijelo vrijeme swapas. Znao sam proc kroz 4 njih za vrijeme dužeg raida na wow-u. ( cirka 2.5 sati po bateriji nakon 3 mjeseca ). Krepao od standardnog logijevog sindroma, double klik sindrom na lijevoj tipki misa. Dobio g9 u zamjenu.
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 22:41   #10
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Više od jedne tipke u CSGO mi nije ni potrebno.
Ostalo lako zamjeni neka G tipkovnica.

Imao sam G7 rev1 (ova sa slike) i potrošio nožice, zatim uzeo G7 rev2 (crni) iz njemačke, nije ni blizu bio rev1. Iako se ekipa žalila na rev1, ja sam očito bio sretnik kojemu je sve super radilo. Rev2 je radio, ali nije to više bio onaj isti miš.

Baterija je trajala bez beda toliko koliko je ovoj drugoj trebalo da se napuni na sporom punjenju do kraja i još 1-2h extra, non-stop igranja CSSa.

Nakon nekoliko godina vjernosti jednoj ženi "G7" okrenuo sam ploču, pa krenimo redom:
G5, G9, G9x, G700, G700s, Mamba, G400s, G502, G402, G602 (možda sam pomiješao koje nazive ali prošlo ih je dosta kroz ruke)

Iskreno, najviše su mi odgovarali svi oni koji su što više vukli na G7, očito sam dobio defekt šake po G7.

Nekako sam i pregrmio žicu, no sada me ta žica opet smeta.

G602, što reći, vrlodobar, baterija TRAJE no minus je što ih sam moraš puniti ili kupiti novu. U ruku mi sjeda vrlodobro, osim malog prsta. Mali prst kao da nema gdje. A kada njega smjestim, onda mi kažiprst izvisi. Pošto je kažiprst ipak važniji, desi se da mali prstić struži po podlozi. Pa to postaje problem za više satno igranje. E, kako se više, sada s svojih 30 godina ne igram previše, onda to nekako bude usputni problem.

Veći problem su mi ovih 6 tipki koje su tako glupo i blesavo smješten, te iako blizu palca nisu baš lako dostupne. Još se navikavam na njih i često stisnem krivu.

Sada sam u modu da sam neke disable-ao a nekima sam dao istu funkciju, pa ako fulam, jednu da bar drugu pogodim s istim efektom

Vidjeti ćemo što će vrijeme reći...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2014., 14:30   #11
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Evo, ja se za vikend opskrbio miševima i probao sljedeće:
G302, G402, G502, G700s i svoj postojeći G602 (kojeg već imam 2-3 tjedna).

I G502 me oduševio svojom preciznošću, kalibracijom podloge, ali me nisu oduševile tipke. Imao sam neki deal pa sam isprobao sve, no rekli su mi drugi korisnici G502 da su njihove tipke čist uredu.

Zašto se žalim, dobio sam osjećaj da tipke sa strane su labave, odnosno kada bi trznuo miša u igri bi mi igrač skočio, promjenio oružje. Prvo sam mislio da je neki senzor, pa sam mislio, VAU koja fora, zatim sam pol ure tražio gdje se taj senzor isključi i na kraju sam zaključo da to tipke same od sebe se stišću.

E sad, sve sam to vratio i nastavi okoristiti G602 i sada nakon par dana, fali mi ta savršena preciznost G502. Ima li netko G502, kakve su mu tipke ?

Također, u tom slučaju razmišljam prodavati G602, jel ima zainteresiranih za kupnju ? G602 mi je vrlodobar, pogotovo što mu prva baterija još uvijek traje... Ali fali mi još preciznosti... Ta savršena preciznost i kalibracija podloge koju ima G502.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 29.12.2014. u 15:55.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 19:47   #12
NinX
Premium
Moj komp
 
NinX's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Lyon/Zagreb
Postovi: 296
Meni su dobre tipke na G502, jedino je kotacic grozan.
__________________
NinX je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 19:54   #13
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja baš uzeo drugi i ovaj mi se čini skroz uredu. Ostavit ću si par dana pa da vidim...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 00:03   #14
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ja problema s tipkama na g502 nemam, osim sto bi neke tipke maknuo, jer mi samo smetaju
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 13:49   #15
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ja problema s tipkama na g502 nemam, osim sto bi neke tipke maknuo, jer mi samo smetaju
Slažem se. Jao, jučer sam igrao CSGO ko noob s G502... Moram se naviknut... Ekipa mi se rugala
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 30.12.2014. u 13:55.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 14:31   #16
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Po ergonomiji kojem mišu je najsličniji taj g502 .

G400/ g500/g700 /mx518 ,neki treci?


Trenutno imam vec dugo g500 ali nije to ta sreća ko sa mx518 .Imo sam i g700 ..al isto mi nije sjeo nikako.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 30.12.2014. u 14:40.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 15:19   #17
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ja sam jučer u Intersparu uzeo Sharkoon Fireglider Optical i mogu reći da me nakon G500 ugodno iznenadio, kako ergonomijom tako i preciznošću. Za 149 kn mislim da nema boljeg miša.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 17:51   #18
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Evo, ja ...probao sljedeće:
G302, G402, G502, G700s i svoj postojeći G602 (kojeg već imam 2-3 tjedna).

Imao sam neki deal pa sam isprobao sve
Daj otkrij i nama gdje se dobije ovakav deal, i ja bi probao sve
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 19:08   #19
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Po ergonomiji kojem mišu je najsličniji taj g502 .

G400/ g500/g700 /mx518 ,neki treci?


Trenutno imam vec dugo g500 ali nije to ta sreća ko sa mx518 .Imo sam i g700 ..al isto mi nije sjeo nikako.
G400, ali je niži i duži...

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Daj otkrij i nama gdje se dobije ovakav deal, i ja bi probao sve
Poslovna tajna
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 19:33   #20
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
G400 i mx518 pa to su isti miševi.
Znaci sljedeci mi je g502

uf evo tek sad vidio cijenu ..baš je jeftin
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 19:49   #21
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
G402 super leži u ruci, meni čak bolje nego G502. G302 je ergonomsko smeće, eventualno za neki claw grip.


Dotični Razer iz naslova, poznanik je isti reklamirao 3 put u 3 mjeseca. Prvi put se nije dao uštekat kabal (krivo izlivena plastika), drugi put nakon mjesec dana nije radio u wireless modu, treći put neznam što je bilo. Na kraju je uzeo G700
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 20:41   #22
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
G400 i mx518 pa to su isti miševi.
Znaci sljedeci mi je g502

uf evo tek sad vidio cijenu ..baš je jeftin
G400 je vrlodobar. G502 ima odličan senzor, malo lošije postavljene tipke.

EDIT: Dapače, čak G602 više vuće na G400. G602 je meni stvarno vrlodobar miš, jedino što G502 ima zaista mrak senzor koji jednostavno nisam mogao zanemariti.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 30.12.2014. u 22:07.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na