Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.01.2015., 20:00   #3571
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Vidim da 1s ima snapdragon 400, a 2s ima snapdragon 410. U čemu je razlika, odnosno dobivaju li se bitno veće performanse ?

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 03.01.2015. u 20:05.
brisani je offline  
Staro 03.01.2015., 20:04   #3572
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
I na kraju kad su svi iznjeli svoje dojmove i usporedbe,ja bih postavio samo dva pitanja za kraj:

Prvo,jel ima koji custom kernel za Mi3? Drugo,zašto custom kernel nije potreban?

Hvala
Vidim da niko ne odgovara, pa cu ja..

1) AFAIK za mi3 jos ne postoji custom kernel (ako se varam, slobodno ispravite), jer Xiaomi nije napravija source code dostupnim...
Dok s druge strane za G2 ima dovoljno custom kernela medju kojima se neki izdvajaju po kvaliteti i dostupnim opcijama (tipa dorimanx ili bruce kernel)...

2) IMHO custom kernel je potreban jer uz performanse donosi pregrst zanimljivih opcija poput spomenutog dorimanx kernela s kojim se moze pojacavati zvuk na speakeru, smanjivati napon pri punjenju
(a time i ocuvati bateriju), UC/OC cpu-a i gpu-a, te jos masu korisnih opcija... Da se razumimo, stock kernel radi sasvim dobro i brzo, no ipak dajem prednost custom kernelu zbog razno-raznih dodataka...

@brisani

Jednostavnim googlanjem se dobije ovo:

Benchmark ili ako te zanimaju sluzbeni podatci Qualcomm Snapdragon
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 03.01.2015. u 20:09.
Sn4k3 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2015., 20:05   #3573
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Vidim da je s1 ima snapdragon 400, a s2 ima snapdragon 410. U čemu je razlika, odnosno dobivaju li se bitno veće performanse ?
410 je nešto malo sporiji(u mhz,neznam kolko u praksi) al štedljiviji,LTE(kod Hongmija samo),64bit support,isti GPU...410 nema mogucnost 1080p playbaqcka dok stariji ima i to je to.

@Sn4k3...znam,samo sam htio da to odgovori onaj momak koji je tvrdio da je support sasvim dostatan kod Xiaomija,iako je istina vodia duboka(i suprotna).
trouble je offline  
Staro 03.01.2015., 21:13   #3574
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
brisani je offline  
Staro 03.01.2015., 21:42   #3575
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Da, s 1.6GHz na 1S su se izgleda malo zeznuli, na sve strane reporti o prebrzom trošenju baterije i pregrijavanju. A i s 1GB RAMa redmi se slabo snalazi, evo na MTK redmiju su pred par verzija u kernelu aktivirali ZRAM samo da bi riješili nedostatak memorije 1S pati od istih problema, a to što su sad kernel source pustili van ne znači baš puno. Postavite se u ulogu nezavisnih developera, biste li se uopće išli igrati kernelom za sad već stari 1S? Ja ne bi
Mislim da bi potencijalne kupce redmi serije trebalo upozoriti da se ne nadaju baš nekoj softverskoj podršci od strane Xiaomija. MIUI V5 se ispostavio prilično zahtjevnim za slabije uređaje i po pitanju memorije i CPUa, ima podosta bugova, a sad dolazi V6 koji je de facto još u beti, znači novi bugovi i sve ispočetka.
c-shadow je offline  
Staro 03.01.2015., 21:46   #3576
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da, s 1.6GHz na 1S su se izgleda malo zeznuli, na sve strane reporti o prebrzom trošenju baterije i pregrijavanju. A i s 1GB RAMa redmi se slabo snalazi, evo na MTK redmiju su pred par verzija u kernelu aktivirali ZRAM samo da bi riješili nedostatak memorije 1S pati od istih problema, a to što su sad kernel source pustili van ne znači baš puno. Postavite se u ulogu nezavisnih developera, biste li se uopće išli igrati kernelom za sad već stari 1S? Ja ne bi
Mislim da bi potencijalne kupce redmi serije trebalo upozoriti da se ne nadaju baš nekoj softverskoj podršci od strane Xiaomija. MIUI V5 se ispostavio prilično zahtjevnim za slabije uređaje i po pitanju memorije i CPUa, ima podosta bugova, a sad dolazi V6 koji je de facto još u beti, znači novi bugovi i sve ispočetka.
A kako bi bilo lijepo da Redmi 1S dobije službeni AOSP...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 03.01.2015., 21:53   #3577
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da, s 1.6GHz na 1S su se izgleda malo zeznuli, na sve strane reporti o prebrzom trošenju baterije i pregrijavanju. A i s 1GB RAMa redmi se slabo snalazi, evo na MTK redmiju su pred par verzija u kernelu aktivirali ZRAM samo da bi riješili nedostatak memorije 1S pati od istih problema, a to što su sad kernel source pustili van ne znači baš puno. Postavite se u ulogu nezavisnih developera, biste li se uopće išli igrati kernelom za sad već stari 1S? Ja ne bi
Mislim da bi potencijalne kupce redmi serije trebalo upozoriti da se ne nadaju baš nekoj softverskoj podršci od strane Xiaomija. MIUI V5 se ispostavio prilično zahtjevnim za slabije uređaje i po pitanju memorije i CPUa, ima podosta bugova, a sad dolazi V6 koji je de facto još u beti, znači novi bugovi i sve ispočetka.
Ono na što sam ciljao je tweakani kernel s underclockom i sređeniji AOSP čime bi sigurno prodisao. Osobno imam uređaj sa Snapdragonom 400(Moto G) i radi jako brzo bez obzira na samo 1 GB rama. A hoće li se netko igrati s kernelom obično nema veze s tim koliko je uređaj star, dosta mobitela je dobar support dobilo tek kad je prestala prodaja(na xdau), jer su npr. zalihe koje su prodavali bile jeftine. Sve ovisi koliko ima zainteresiranih ljudi. Inače isprobavajući dosta kineskih romova(Aliyun, Lewa, MIUI, ColorOS itd.) i dalje je AOSP najbolji što se tiče čistih performansi, najmanje resursa se potroši na sam sistem, a i dalje može izgledali lijepo, tko voli customiziranje. To je jedina dobra strana ovih odron kineza, što uglavnom imaju AOSP jer ne razvijaju sami nikakav software.
bg_4_l je offline  
Staro 03.01.2015., 22:21   #3578
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Osim Xiamia, kod njih AOSP imaju samo rijetki uređaji. Mislim da snapdragona možeš utilityem underclockati. Za 1S sam gledao neki youtube gdje su to indijci radili. Ako kupiš MTK redmia kao ja onda se tek zajebeš :mad:
c-shadow je offline  
Staro 04.01.2015., 01:30   #3579
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Osim Xiamia, kod njih AOSP imaju samo rijetki uređaji. Mislim da snapdragona možeš utilityem underclockati. Za 1S sam gledao neki youtube gdje su to indijci radili. Ako kupiš MTK redmia kao ja onda se tek zajebeš :mad:
Slažem se zato sam naglasio odron kinezi. Ovi garaža brendovi mahom ili imaju AOSP ili samo neku temu za ikone na AOSPu. Međutoa za solidan broj brend uređaja sam vidio AOSP(kao custom rom naravno Jiayu, TCL, Coolpad, neki Lenovo mobiteli, Huawei itd.) i većina njih radi pristojno. Iz tog razloga ponovio bih još jednom da će Coolpad F2 izaći kao prepakirani Micromax koji dolazi sa CMom(službenim). Pa tko voli dobro ispoliran softver, neka ima na umu taj uređaj ispred nekih nazivno jačih konkurenata. Mediatek radi super posao što se tiče performansi koje nude za konkurentniju cijenu od Qualcomma, ali im je zato softverska podrška i dalje koma, ograničavaju što proizvođač mobitela može dati kao source itd. Dok ih community malo ne pritisne sumnjam da će promijeniti politiku.
bg_4_l je offline  
Staro 04.01.2015., 09:44   #3580
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
U vezi flashanja romova, nikad nisam radio s kinezima kao ni frend koji ima neo n003
Jel dovoljno pratiti ovaj link? Sto je s rootom u ovom slucaju?
http://touch.boards.ie/thread/2057117822
L31 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2015., 10:41   #3581
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Iz tog razloga ponovio bih još jednom da će Coolpad F2 izaći kao prepakirani Micromax koji dolazi sa CMom(službenim). Pa tko voli dobro ispoliran softver, neka ima na umu taj uređaj ispred nekih nazivno jačih konkurenata.
Ne znam iz kojeg razloga je potrebno gurati coolpad zbog tog cm a, a sve je jos glasina, ispred drugih brendova po dostupnim romovima, jer svaki popularni kinez obično dođe sa romom koji radi dobro out od the box.
Ako ce romovi biti kao za f1 , koji niti jedan nije u svim segmentima radio kako treba, onda Coolpad mozete slobodno zaobići osim ako niste mazohist pa vise volite traziti i flesahti romove nego ga koristiti kao smartphone.
Nhf
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 04.01.2015. u 10:54.
de.fang je offline  
Staro 04.01.2015., 11:00   #3582
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor L31 Pregled postova
U vezi flashanja romova, nikad nisam radio s kinezima kao ni frend koji ima neo n003
Jel dovoljno pratiti ovaj link? Sto je s rootom u ovom slucaju?
http://touch.boards.ie/thread/2057117822
Nemam taj mob. ali mislim da root možeš napravit sa frameroot apk, (zadnja besplatna verzija)ako si na androidu 4.2. Ovo ostalo radi po tutorialu, nebi trebalo bit problema. Kada instaliraš cwm obavezno prvo napravi backup stock roma.
http://forum.xda-developers.com/apps...-root-t2130276
brisani je offline  
Staro 04.01.2015., 11:01   #3583
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Znaci prije svega root pa po tutorialu?
L31 je offline  
Staro 04.01.2015., 11:10   #3584
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Imao sam ja OPO sa CM, i super mi se sviđa softver, ali daleko je to od ispoliranog.
__________________
brodjo je offline  
Staro 04.01.2015., 12:27   #3585
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Ne znam iz kojeg razloga je potrebno gurati coolpad zbog tog cm a, a sve je jos glasina, ispred drugih brendova po dostupnim romovima, jer svaki popularni kinez obično dođe sa romom koji radi dobro out od the box.
Ako ce romovi biti kao za f1 , koji niti jedan nije u svim segmentima radio kako treba, onda Coolpad mozete slobodno zaobići osim ako niste mazohist pa vise volite traziti i flesahti romove nego ga koristiti kao smartphone.
Nhf
Evo ga opet
robik666 je offline  
Staro 04.01.2015., 13:49   #3586
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor robik666 Pregled postova
Evo ga opet
Dobro je čovjek reko,kaj...
trouble je offline  
Staro 04.01.2015., 13:51   #3587
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Imao sam ja OPO sa CM, i super mi se sviđa softver, ali daleko je to od ispoliranog.
Bas to. Cm je odličan ali često ima bugove koji ne tjeraju da flasham redovito nove verzije . Meni to ne smeta ali kad flasham frendovima koji su sa androidom na vi, nikada ne stavljam cm. Na note2 me najviše mučio bluetooth u autu
buljaka je offline  
Staro 04.01.2015., 14:33   #3588
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Većina Cm romova su portani romovi, za mobove, za koje nisu izlazile novije verzije androida. Teško je noviju verziju androida portat na mob koji ima slabiji procesor, i malo rama, a da nema bugova. Službeni Cm je nešto sasvim drugo.....
brisani je offline  
Staro 04.01.2015., 15:49   #3589
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Pa OPO ima službeni CM i opet ima glupih problema, aplikacije se znaju crashat same od sebe, jedno vrijeme je kamera slikala 2 slike pa ih spajala u 1 ako je uključen blic i slično
__________________
brodjo je offline  
Staro 04.01.2015., 16:03   #3590
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Zato sam se vratio na KitKat....bolja baterija,teme i brzina su dovoljan razlog,a i xposed dobro dodje.ne znam da li ga CM 12 uopce podrzava?!
locks je offline  
Staro 04.01.2015., 16:29   #3591
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ima li što bolje od Elephonea G4 za 84 dolara?

Za 81 dolar sam bio uspio uzeti Leagoo Lead 1,i stara je zadovoljna njime no daleko je narasla njegova cijena

Cijena znači do 90 dolara
robimarko-bug je offline  
Staro 04.01.2015., 17:20   #3592
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Thl t6s je tu negdje
L31 je offline  
Staro 04.01.2015., 17:53   #3593
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
I na kraju sam uzeo THL T6 Pro za 99 dolara Singapurskom poštom
robimarko-bug je offline  
Staro 04.01.2015., 18:28   #3594
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Pa OPO ima službeni CM i opet ima glupih problema, aplikacije se znaju crashat same od sebe, jedno vrijeme je kamera slikala 2 slike pa ih spajala u 1 ako je uključen blic i slično
A to je bilo iz razloga što je OPO odbijao ikakvu suradnju, zbog čega su i dobili otkazivanje suradnje. Official CM je unutar par buildova nakon što izađe nova verzija Androida stabilan i većinu vremena bolji nego stock romovi na bilo kojem uređaju. Također to je donekle i jamstvo da će dobivati i novije verzije Androida kad izađu(nije nužno da bude tako ali je mnogo vjerojatnije nego za ostatak kineza). Zato sam spomenuo Coolpad F2, osobno nemam ništa od prodaje ijednog brenda jer nisam ničiji agent, niti se kanim time baviti, neka ljudi kupe što žele.
bg_4_l je offline  
Staro 04.01.2015., 19:46   #3595
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Redmi 2S će dolaziti u više boja, dual SIM te podržavati 4G na oba SIMa
Izvor
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.01.2015., 21:06   #3596
Alan_SP
Registered User
 
Alan_SP's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 39
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da, s 1.6GHz na 1S su se izgleda malo zeznuli, na sve strane reporti o prebrzom trošenju baterije i pregrijavanju.
To je relativno i ovisi kako tko voli koristiti mobitel.

Recimo, meni traje baterija 8-9 dana, s nekih 5-6 sati razgovora. Bez pregrijavanja.

Ali jasno da netko moze imati sasvim drugaciji profil koristenja mobitela i igrati igre (svakako dovodi do grijanja), updateati cijeli niz aplikacija na internetu svakih 5 minuta (svakako ubija bateriju kao ludo) i slicno.

Underclockiranje rjesava zagrijavenje i ublazava potrosnju baterije (nisam to primjenio).

Sve u svemu, moze se dosta toga uraditi da 1S radi cisto ok za prosjecnog korisnika. A oni koji su power useri, nekako si mislim, zasto bi on kupio 1S? Pa to je ipak jeftini mobitel, tko zaista zeli maksimum od mobitela, pa zeli i bolji mobitel od 1S.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Redmi 2S će dolaziti u više boja, dual SIM te podržavati 4G na oba SIMa
Jedino se ne zove Redmi 2S, vec Redmi 2 (bez S, iako je snapdragon unutra).
Alan_SP je offline  
Staro 05.01.2015., 02:22   #3597
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Alan_SP Pregled postova

Recimo, meni traje baterija 8-9 dana, s nekih 5-6 sati razgovora. Bez pregrijavanja.
Koji telefon? Nokia 3310?
trouble je offline  
Staro 05.01.2015., 06:55   #3598
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Miezu m1 note slike
http://www.phonearena.com/news/Meizu...urface_id64186

Mislim da bi ovaj telefon mogao biti dobra kupnja ?
__________________
de.fang je offline  
Staro 05.01.2015., 11:26   #3599
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Fotke na razini ostalih Kineza - u granicama srednja žalost do loše. Dodajmo tome totalno neoriginalan dizajn (kopija iP5c) i neproširivu memoriju pa ispadne da baš i nije neka povoljna kupnja.
U Kini bi mu online cijena trebala biti oko 1.000 Yuana (cca. 130 EUR), a u trgovinama nešto viša.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 05.01.2015. u 11:44.
coconut je offline  
Staro 05.01.2015., 11:31   #3600
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Koji telefon? Nokia 3310?
Bas mi je to upalo u oko, i mene zanima koji je to mob s tolkom autonomijom baterije
L31 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na