Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2017., 17:30   #32641
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
....podsjeca me na ekipu koja kod nas kupi s klasu pa ne mijenjaju filter zraka jer im je preskup lolčina
Uh, ima ekipe koja filter ulja nece uzet drugi jer je "skupo"

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Mene smeta to što su paprene cijene dijelova, održavanja itd.. a opet se takvi auti kvare. Po nekoj logici jedan A6 koliko košta sam i koliko koštaju dijelovi trebao bi se barem upola manje kvariti od upola jeftinijeg auta koji ima jetfinije dijelove i održavanje.
To mene recimo smeta, ako si papareno naplatio onda isporuči kvalitetu pa svi zadovoljni.
Na kraju ispada da se jedan Audi i Mercedes kvare jednako kao Toyota i Ford.. čekaj malo, tu nešto ne štima. Za što onda plaćaš? Ime? Cmon...
Ti si prije 20 godina znao ako kupiš Merđu da ćeš ga voziti 10+ godina bez brige. A danas?
To god danas uzme takav auto i misli da nece nis krepat zivi u brutalnoj zabludi

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Kod nas je sat popravka u Audi servisu nekih 300tinjak kN, hitni popravci 50% više. Disk za Audija koji je proizveo ATE ( originalne Audi dijelove ne proizvodi Audi, al jako puno ovak ljudi to ne zna) u kutiji sa znakom Audija košta npr. 800kn i na njega nećeš dobiti u ovlastenom neki popust, dok isti taj disk u kutiji na kojoj piše samo ATE košta 500kn i čak još neki popust na to dobiješ.
Tko voli nek izvoli.
Yup, al gro ekipe to ne zna. Oni misle da je to Audi proizveo a ne tamo neki ATE
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 18:09   #32642
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
cemu cudjenje, svaki polovni auto trazi odrzavanje.

Ja sam samo naveo da netko tko kupi novi auto i dalje trosi na odrzavanje, popravke, servise... svejedno koji auto.

Ili kupujes na leasing pa svake tri godine po novi, samo bacis racunicu koliko love na taj nacin potrosis...

Ja sam prezadovoljan... aute te velicine koji mi je bio potreban da bi mi unutra stale 3 sjedalice, cvrst, sa quattrom, dobrom opremom, novi bi me kostao jedno $700-800 mjesecno leasing. U jednoj godini bi potrosio vise na njega nego na ovoga u 3 godine, UKLJUCUJUCI kupovnu cijenu.

sada smo uzeli novi VW Atlas na leasing, $650 mjesecno, i eno nemam ga mjesec dana moram s njim u servis jer nesto zuji iz ventilacije, trese na autocesti, te trgne pri saltanju iz prve u drugu...

super su novi auti. A Audi ni nakon 190000 ne trga na saltanju, niti mu zuji ili klapa ista u unutrasnjosti..... uopce ne zelim ni razmisljati kako ce ovaj atlas izgledati nakon 13 godina...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2017., 18:14   #32643
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
cemu cudjenje, svaki polovni auto trazi odrzavanje.

Ja sam samo naveo da netko tko kupi novi auto i dalje trosi na odrzavanje, popravke, servise... svejedno koji auto.

Ili kupujes na leasing pa svake tri godine po novi, samo bacis racunicu koliko love na taj nacin potrosis...

Ja sam prezadovoljan... aute te velicine koji mi je bio potreban da bi mi unutra stale 3 sjedalice, cvrst, sa quattrom, dobrom opremom, novi bi me kostao jedno $700-800 mjesecno leasing. U jednoj godini bi potrosio vise na njega nego na ovoga u 3 godine, UKLJUCUJUCI kupovnu cijenu.

sada smo uzeli novi VW Atlas na leasing, $650 mjesecno, i eno nemam ga mjesec dana moram s njim u servis jer nesto zuji iz ventilacije, trese na autocesti, te trgne pri saltanju iz prve u drugu...

super su novi auti. A Audi ni nakon 190000 ne trga na saltanju, niti mu zuji ili klapa ista u unutrasnjosti..... uopce ne zelim ni razmisljati kako ce ovaj atlas izgledati nakon 13 godina...
Moram priznati da ne razumijem logiku uzimanja njemačkih auta u Americi / Kanadi.

Za Ameriku znam da su import auti katastrofalno skupi za održavanje, a bilokakvi dijelovi za starije modele su em skupi, em teško dobavljivi. Sigurno nije puno drugačije i u Kanadi.

Frendica u Americi vozi Passata i proklinje dan kad ga je kupila. A kupila ga je samo zato jer joj je auto bio poznat s ovih prostora, pa je došavši gore u džunglu autiju koje je prvi put vidjela išla na poznato.

S druge strane, frend u Kanadi imao Nissana, sad je na Toyoti i kaže da nema šanse da kupi američki, a još manje europski auto. Kaže da je pouzdanost iznad svih američkih, a održavanje je daleko jeftinije od europskih.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 18:29   #32644
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
svatko kupi sto mu drago, jel? svatko ima pravo na svoj izbor. A te price i pricice od ljudi koji na auto gledaju kao na peglu me ne diraju previse.

Ruke kostaju jednako, dijelovi isto tako, nista ludo drugacije, gume kako zelis, ulje, filteri, sve je to isti K.

kada malo probas americke aute vidis kolika su to uglavnom plasticna govna u rangu dacie u europi.
toyotu i ostalu azijsku ekipu ne mogu smisliti jer ih voze iskljcivo Infijci, pakistanci, i onda grupa s pocetka koja na auto gleda ko peglu, upali/ugasi i drnda se u njemu ko vreca krumpira, u lijevoj traci, 90kmh i blago tupi pogled u oblake.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 18:51   #32645
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
upravo tako.

i po pitanju izbora, kao da nekome u njemackoj kazes, zasto si kupio hondu, a ne njemacki auto.

i trece, ameri a ni azijati ni nemaju bas nesto vrijedno spomena u tom nekom premium segmentu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 19:05   #32646
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
upravo tako.

i po pitanju izbora, kao da nekome u njemackoj kazes, zasto si kupio hondu, a ne njemacki auto.

i trece, ameri a ni azijati ni nemaju bas nesto vrijedno spomena u tom nekom premium segmentu.
Otkad je VW u premium segmentu?

Koliko pratim ekipu na tom kontinentu i njihove dvojbe oko auta, u toj klasi su najjači Chrysler Pacifica, Toyota Highlander i Honda Pilot...i dam ruku u vatru da su svi odreda jeftiniji i bolje opremljeni i pouzdaniji od VW-a. No, to each his own, rekli bi ameri
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 19:20   #32647
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
upravo tako.

i po pitanju izbora, kao da nekome u njemackoj kazes, zasto si kupio hondu, a ne njemacki auto.

i trece, ameri a ni azijati ni nemaju bas nesto vrijedno spomena u tom nekom premium segmentu.
Kaj nema kod tebe modela Lexus ili Infiniti ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 19:20   #32648
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
@ Ivan A i TKO SI TI da ja tebi opravdavam sto cu kupiti i otkud ti znas moje potrebe?!
Ti se kotrljaj u svom firminom renaultu ili cemu vec a nas ostale pusti na miru.

Chrysler pacifica je minivan, prednji pogon. lijepo izgleda izvana. ostatak je kombi.
Toyota Highlander, znaci, njih iskljucivo valjda voze indijci i pakistanci, i ruzne su u picku materinu, imaju CVT mjenjac koji je uzas, i nemas pristup trecem redu sjedala ako imas 3 auto sjedalice kao ja. doplata za awd.

Honda Pilot ista stvar sa sjedalicama, mjenjac isto burek, cijenom cak i skuplja.

i nisam nigdje napisao da je VW premium.

Kako obozavam pametnjakovice koji znaju sve o americi/kanadi a nisu nikad preletili ocean.

Panoramix, ima, sto s njima? pa za te novce opet biram njemacko sveto trojstvo, nego precijenjene toyote.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 19:34   #32649
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
@ Ivan A i TKO SI TI da ja tebi opravdavam sto cu kupiti i otkud ti znas moje potrebe?!
Ti se kotrljaj u svom firminom renaultu ili cemu vec a nas ostale pusti na miru.

Chrysler pacifica je minivan, prednji pogon. lijepo izgleda izvana. ostatak je kombi.
Toyota Highlander, znaci, njih iskljucivo valjda voze indijci i pakistanci, i ruzne su u picku materinu, imaju CVT mjenjac koji je uzas, i nemas pristup trecem redu sjedala ako imas 3 auto sjedalice kao ja. doplata za awd.

Honda Pilot ista stvar sa sjedalicama, mjenjac isto burek, cijenom cak i skuplja.

i nisam nigdje napisao da je VW premium.

Kako obozavam pametnjakovice koji znaju sve o americi/kanadi a nisu nikad preletili ocean.

Panoramix, ima, sto s njima? pa za te novce opet biram njemacko sveto trojstvo, nego precijenjene toyote.
Zašto bi se ikome opravdavao? Meni je samo blesavo na CA / US tržištu kupovati auto njemačkog proizvođača, i to model koji nigdje drugdje na svijetu ne postoji, i onda se čuditi dječjim bolestima. Nije Atlas jedini auto te klase, a opravdanje da neki auto isključivo voze pripadnici neke rase je...rasizam, jelda?

Čisto da quoteam i to:
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
toyotu i ostalu azijsku ekipu ne mogu smisliti jer ih voze iskljcivo Infijci, pakistanci
Okej, radije želiš biti viđen u VW-u, nego u autu kakav ti vozi susjed iz pakistana, tvoj izbor i tvoj problem. Kaj se pjeniš odmah?

Ja obožavam pametnjakoviće koji odu van i pametuju s visokog. FYI, živio i radio u Americi. Vozio se u svačemu (Toyote Yaris, Corolla, Camry, Nissan Versa, Jeep Compass, Dodge RAM, Chevrolet Express, Impreza WRX STI, Honda Civic, Kia Carnival...), na relacijama i do 1500 km u komadu. Overall najbolji američki auto je japanski auto i to je činjenica.

Da sam nastavio živjeti gore, imao bi Toyotu ili Nissana, prema dotadašnjim iskustvima.

Gore sam quoteao da si napisao da nitko od japanaca nema ništa vrijedno spomena u toj premium kategoriji što bi reklo da tog VW-a smatraš premiumom. No, nebitno.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 10.11.2017. u 19:42.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 19:51   #32650
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Haha jeste se raspisali. Svatko si kupi ono sto zeli . A sto se tice VW oni nemaju straha dok je hrvata .
Elder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2017., 19:53   #32651
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
@ Ivan A i TKO SI TI da ja tebi opravdavam sto cu kupiti i otkud ti znas moje potrebe?!
Ti se kotrljaj u svom firminom renaultu ili cemu vec a nas ostale pusti na miru.

Chrysler pacifica je minivan, prednji pogon. lijepo izgleda izvana. ostatak je kombi.
Toyota Highlander, znaci, njih iskljucivo valjda voze indijci i pakistanci, i ruzne su u picku materinu, imaju CVT mjenjac koji je uzas, i nemas pristup trecem redu sjedala ako imas 3 auto sjedalice kao ja. doplata za awd.

Honda Pilot ista stvar sa sjedalicama, mjenjac isto burek, cijenom cak i skuplja.

i nisam nigdje napisao da je VW premium.

Kako obozavam pametnjakovice koji znaju sve o americi/kanadi a nisu nikad preletili ocean.

Panoramix, ima, sto s njima? pa za te novce opet biram njemacko sveto trojstvo, nego precijenjene toyote.
Pa daj si priušti posjetu nekom od auto salona u tvojem gradu, sjedni u lexus ili Infiniti, zamoli probnu vožnju pa onda sjedni nazad u ono što već voziš i feel the difference...
Usput, pogledaj cijene pa usporedi.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 19:57   #32652
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Pa daj si priušti posjetu nekom od auto salona u tvojem gradu, sjedni u lexus ili Infiniti, zamoli probnu vožnju pa onda sjedni nazad u ono što već voziš i feel the difference...
Usput, pogledaj cijene pa usporedi.
Badava se trudiš, to su premium verzije nissana i toyote, a to voze (boga