Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2023., 10:48   #1
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
C type docking i desktop PC

Pozdrav ekipa, trebam savjet. Imam c type docking koji spajam na laptop (monitor, miš, tipkovnica, slušalice punjač). Sad bi želio taj docking što bezbolnije spajati i na desktop PC. Pošto na dektop PCu imam samo 3.0 usb, pretpostavljam da mi treba nešto OVAKVO?

Da li bi tako nešto funkcioniralo s obzirom da desktop PC ima zasebnu grafičku?
Da li bi napajanje iz dockinga smetalo desktopu, ili bi napajanje prvo morao ištekati?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 08:11   #2
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Kažu interneti da ti to neće raditi, tj najvj ti neće raditi monitor jer USB na samom desktopu u 99% slučajeva nema DP ALT kompatibilan USB. Kaže radit će vj ako imaš grafu sa USB C, npr nV serija 2xxx.
Napajanje ti neće smetati jer USB na desktopu sigurno nema funkciju ''punjenja'' tj primanja napona.

Ukratko taj dock ti dođe na isto što i USB HUB, tebi bi zapravo trebao port replikator....ali....on ti neće punit laptop.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2023., 08:56   #3
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Cek cek...
Dakle, covjeku to sve vec radi na laptopu. Zasto onda ne bi radilo na PC-u?
Ubodi u USB (Eventualno preko adaptera USB-C - USB-A), instaliraj drivere i uzivaj.
Imamo na poslu preko 100 takvih setupa jer ljudi nekad rade na PC-u, nekad na laptopu pa se samo presteka USB iz PC-a u laptop i sve je spremno.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 09:14   #4
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Pa laptop mu ima DisplayPort Alt Mode USB Type-C. PC mu, vrlo vjerojatno, nema.

I zato mu neće raditi. Raditi će mu periferija, ali sliku neće dobiti. Kao što je i kolega rekao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 10:01   #5
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Kao sto napisah, zakacio vec preko 100 ne bas tako novih PC-a na dockinge i sve radi.
Probaj, instaliraj drivere i zakaci na usb.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2023., 09:00   #6
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Kao sto napisah, zakacio vec preko 100 ne bas tako novih PC-a na dockinge i sve radi.
Probaj, instaliraj drivere i zakaci na usb.
Ček, po tebi normalan PC radi ako ga zakačiš na USB C dock, i to čak i ako sam PC nema USB C, nego preko adaptera i daje sliku?

Driveri da bi se na monitoru prikazala slika?

Ako vama na poslu radi, znači da imate desktope sa DP-ALT usb C-om (da, ovu funkciju podržava samo USB C), što 90% desktopa vj ne podržava.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 27.07.2023. u 11:26.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 17:06   #7
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Konkretno koristimo ove docking statione u zadnje vrijeme: https://www.bechtle.com/shop/articon...ng--4434555--p mada ima i dosta drugih.
Bas sam prosli tjedan jednoj kolegici spojio ovakav docking i preko njega rade po potrebi Acer Veriton M4630G i Acer Extensa 215-51. Ni jedan ni drugi nemaju USB-C nego rade preko isporucenog adaptera. Ne kuzim zasto je to cudno i zasto bi trebali imati DP-ALT da bi to radilo. Pa nije to direktni USB-HDMI kabel da bi morao imati DP-ALT podrsku na USB-u.
https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayLink
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2023., 08:53   #8
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Konkretno koristimo ove docking statione u zadnje vrijeme: https://www.bechtle.com/shop/articon...ng--4434555--p mada ima i dosta drugih.
Bas sam prosli tjedan jednoj kolegici spojio ovakav docking i preko njega rade po potrebi Acer Veriton M4630G i Acer Extensa 215-51. Ni jedan ni drugi nemaju USB-C nego rade preko isporucenog adaptera. Ne kuzim zasto je to cudno i zasto bi trebali imati DP-ALT da bi to radilo. Pa nije to direktni USB-HDMI kabel da bi morao imati DP-ALT podrsku na USB-u.
https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayLink
OK, to je izgleda neki dock koji ima nekakvu grafu u sebi i zato i treba drivere i zato i ne prikazuje preko 1080p.
Npr HP dockovi ne rade na taj način i nemaju nikakve drivere (HP G5 USB C), ali prikazuju rezu koju si podesiš u win, a ne samo FHD.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2023., 15:00   #9
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Toga sam naveo kao primjer, ali da - ima integriranu USB graficku koja onda radi posao dalje.
Ima i drugih koji podrzavaju vece rezolucije: https://www.bechtle.com/shop/articon...ng--4631024--p
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na