Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2021., 12:48   #5131
unix
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 26
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Pozdrav,

uletio i ja u ovo ali niš ne kužim... Mislim ne niš ali malo. Koristim Nicehash i kapa mi nekih 30-ak kuna na dan (oko 42mhs). Navodno bi to trebalo/moglo i bolje. Ne znam. U privitku ću stavit slike postavki kartice pa ako može i tu neki savjet ali prije toga neka pitanja:

Mining Wallet Address - to je adresa di su mi novčić tj bitcoin-i, i samo bitcoini? ZA neku drugu valutu mi treba neki drugi wallet?
Npr da mi netko želi uplatit bitcoin i samo mu dam ona neka slova i brojeve tj adresu?

Čitam i za neke druge wallete? Trebam li neki drugi koristiti ili je dovoljno dobar i ovaj? Ako da, koji?


Jedan mi je rekao da je nicehash sranje jer "kradu" 10-15% profita i da pređem na Trex i etherum. Neka vaša mišljenja?

Unaprijed hvala
Probaj koristit hiveos čim ti prepozna karticu imaš sa strane več unesene parametre ( memory,core,power limit ) i onda se igraš i vidiš koji ti najviše odgovara za tvoju karticu. Necu da pljujem po nicehash jer nisam nikad ni koristio. ali čitam da masu ljudi imaju problema sa njima e sad.... probaj i jedno i drugo pa vidi šta ti više odgovara.
unix je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 12:57   #5132
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ne bi rekao da "kradu", nego naplaćuju svoju uslugu...moraju i oni od nečega živjeti, a to je da ti uzmu tih 15% fee-a

to pricas onako .. jer si cuo ili. Na sta to tocno uzimaju 15%?

ja tamo rudarim godinama pa mi nikad nisu uzeli 15% od nicega .
Trenutno kolko daje imas moj SS pa vidi na svojem poolu gdje rudaris dal bi dobio vise i kolko vise za HR koji je u SS.

ljudi pricaju i pljuju a nikad nisu koristili to po cemu pljuju...


evo i SS payouta s NH na lokalni wallet - itu je 2% ak ne koristis njihov.



gdje god rudario nista nema djabe.

pool se placa . program ce placa. slanje se placa. konverzija se placa. isplata se placa.

vi ko da vam je sve djaba pa je kao skupo kod NH


NH koristim iskljucivo prilikom ovakvog divljanja BTC_A jer isplate ETH-a moras cekat zavisi od poola do poola po nekoliko dana a kod NH dobijem pare odma pa odlucujem dal cu drzat ili prodat.
Prilokm rasta to nea veze al prilikom padova itekako ima. JEr ak ja cekam isplatu etha 10 dana dotle BTC ili ETH ode s 50k na 30k pa ti vidi dal ti se isplati cekat da izrudaris minimum za isptatit ETH- to pogotovo dolazi do izrazaja ljudima sjednom karticom. On prvu isplatu nece vidjet skoro mjesec dana ak se spoji na npr na noopool a dotle eth odeeee- dole ili gore
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 10.02.2021. u 13:12.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 13:03   #5133
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
to pricas onako .. jer si cuo ili. Na sta to tocno uzimaju 15%?

ja tamo rudarim godinama pa mi nikad nisu uzeli 15% od nicega .
Trenutno kolko daje imas moj SS pa vidi na svojem poolu gdje rudaris dal bi dobio vise i kolko vise za HR koji je u SS.

ljudi pricaju i pljuju a nikad nisu koristili to po cemu pljuju...
Whattomine kaže, a i moje osobno iskustvo kaže:




Nije to nikakvo pljuvanje, nego osnovna logika...koja budala će podići takav servis i onda ti isplatiti 100% što izmajnaš, a iz svog džepa plaćati troškove konverzije i slanja,
da ne spominjem servere i programere
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 13:24   #5134
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Pa grijesis. sigurno ce uzet neki fee al to nije 15%. Jer tebe ne placa on nego zakupac indirektno...a on placa vecu cijenu.
kao sto reko koristim NH godinama i osim problema 2017 kad sam cekao godinu dana da mi novce vrate nemam zamjerke na njih.. Ovo sto si dobio nema kao prvo uracunato da ti pool placas, a kod nh ne jer je vec u toj cijeni. onda zaboravljas slanje eth-a na wallet pa konverziju eth-btc .

a i gledam kolko mi trenutno daje na NH i WTM ocito kasni s racunicom pa zato i ima tolku razliku.. a i ostali kaklulatori pokazuju manje na ETHU od njega pa bi to uzeo malo s rezervom. npr https://www.coincalculators.io poakazuje trenutno isto kao i NH na WTM tak da...

Al eto netko voli cuvat eth al ja nisam taj. BTC je bio i ostao jedini kralj.

ETH je postao skoro skuplji za slanje od BTC_a - koji je njima ku...


eto imas gore moj HR i kolko mi daje NH pa vidi kolko WTM laze- laze upravo tih 15% koje spominju ljudi koji ne koriste NH
i mene vodi neka osnovna logika. Pa koja budala bi rudarila na NH da uzimaju 15% eto ja
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 13:29   #5135
mesiah
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Makedonija
Postovi: 32
Imam pitanje:
Majnam ETH sa SMOS koristeci phoenixminer na ethermine. Pool prebacuje 0.05 ETH sa 1% fee, ali situacija nije takva, vec kao na slici (oko 15-20% manje od ono sto treba). Ovih 0.05 ETH majna za oko 70-80 sati. U cemu je problem ?

https://ibb.co/8Nx4pN9

https://postimg.cc/QF3KR8vN


Zadnje izmijenjeno od: mesiah. 10.02.2021. u 13:44.
mesiah je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 13:31   #5136
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor mesiah Pregled postova
Imam pitanje:
Majnam ETH sa SMOS koristeci phoenixminer na ethermine. Pool prebacuje 0.05 ETH sa 1% fee, alu situacija nije takva, vec kao na slici (oko 15-20% manje od ono sto treba). Ovih 0.05 ETH majna za oko 70-80 sati. U cemu je problem ?


jel ti fali 15% HR ili 15% ETH-a?
to nije isto.


Tezina se mjenja konstantno- cijena takodjer. Tak da to sto vidis na kalkulatoru uzmi samo kao orjentaciju al to nikako nije tocna kalkulacija .
Tome jos dodaj da Ethrmine kasni s statistikom i eto manjka
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 13:33   #5137
mesiah
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Makedonija
Postovi: 32
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
jel ti fali 15% HR ili 15% ETH-a?
to nije isto.


Tezina se mjenja konstantno- cijena takodjer. Tak da to sto vidis na kalkulatoru uzmi samo kao orjentaciju al to nikako nije tocna kalkulacija .
15% ETH...na slici se vidi
mesiah je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 13:34   #5138
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Pa grijesis. sigurno ce uzet neki fee al to nije 15%. Jer tebe ne placa on nego zakupac indirektno...a on placa vecu cijenu.
kao sto reko koristim NH godinama i osim problema 2017 kad sam cekao godinu dana da mi novce vrate nemam zamjerke na njih.. Ovo sto si dobio nema kao prvo uracunato da ti pool placas, a kod nh ne jer je vec u toj cijeni. onda zaboravljas slanje eth-a na wallet pa konverziju eth-btc .

a i gledam kolko mi trenutno daje na NH i WTM ocito kasni s racunicom pa zato i ima tolku razliku.. a i ostali kaklulatori pokazuju manje na ETHU od njega pa bi to uzeo malo s rezervom. npr https://www.coincalculators.io poakazuje trenutno isto kao i NH na WTM tak da...

Al eto netko voli cuvat eth al ja nisam taj. BTC je bio i ostao jedini kralj.

ETH je postao skoro skuplji za slanje od BTC_a - koji je njima ku...


eto imas gore moj HR i kolko mi daje NH pa vidi kolko WTM laze- laze upravo tih 15% koje spominju ljudi koji ne koriste NH
i mene vodi neka osnovna logika. Pa koja budala bi rudarila na NH da uzimaju 15% eto ja
Uz ovakvo šetanje cijena gore-dolje točan izračun nije ni moguć, jedini pravi bi bio da se sve odmah pretvara u fiat pa vidjeti nakon mjesec dana koliko je ko dobio.

Što se tiče "ko je budala", pa očito ovaj zakupac iz tvoje rečenice "Jer tebe ne placa on nego zakupac indirektno", jer plaća dolar da bi dobio 80 centi...ili kod nicehasha na neki čaroban način zarađuje i nicehash i miner i zakupac
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 13:45   #5139
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
PA fenomen zakupljivanja rigova mi nije nikad bio jasan..koristim i NH i MMR za rentanje.
Jos mi je bilo jasno kad mi uzme covjek u rent jer ima svoj pool pa da mu pool ipak ima nekog minera da ti 10 20% vise od trenutne cijene CN-a coina.
Onda mi je bilo jasno i kad netko uzme rig jer je napravio vlastiti shitcoin pa si ga rudari prije nego ga izbaci na neku burzu itd...
al ovo s ETH-om mi nije jasno jer ak imas 100E sto uzimas moj rig a ne direkt eth?
ok na MMR uzmes RIG na 20 dana i plate xxx za 1Mh i racunaju da ce eth ic gore pa nakon 10 dana ETH kosta vise 50% odnosno padne DIFF i eto mu zarade. Al vlasniku riga uvjek ostaje opcija da kaze da mu je rig krepal pa ga uvjek moze sjebat ak bas tolko naraste cijena eth-a ili tolko padne DIFF.
Sve u svemu ja ne zelim cekat 0.05ETH-a(i to je bilo do nedavno 0.1eth) za isplatu nego zelim isplatu cesce i zelim BTC a ne ETH. to mi NH omogucava i meni je trenutnih 65$ za 10 vega dovoljno. Ak netko ima negdje vise samo nek izvoli al kao sto rekoh NH ne uzimam 15% . To je laž bez obzira sto pisalo na nekom kalkulatoru kojeg ocito NH ne placa pa zato i pokazuje 15% manje od ostalih.




najveci problem NH su odbijen dionice. slabija veza - veci ping i odma je reject.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 10.02.2021. u 14:43.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 13:56   #5140
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Ok, sad ste se vi međusobno tu uhvatili u đir... Što da napravim sa postavkama kartice ako je ovo malo koliko sad daje? Previše sam spustio core clock? Koliko bi trebao dobivat sa 2080super?

Znači wallet mi ostaje taj koji je, i njegova adresa je ono što dam nekome pa mi taj uplati na to? Na taj wallet ne mogu ići druge valute nego samo bitcoin?

HiveOS mi za sada zvuči komplicirano... To je ko program ili je baš to OS? Jer mi komp koristi i žena pa će popizdit na sve što je drugačije nego što je bilo.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,