Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2011., 13:42   #241
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
1920-PDV=1561
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 16:58   #242
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
a tko će platit PDV? :-)
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 19:43   #243
weedos
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Lokacija
Postovi: 210
Sta je na kraju s revizijama kod ovog modela? Jel se kod nas prodaju one prve ili su došle i novije?
weedos je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 11:51   #244
weedos
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Lokacija
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Onda se radi samo o tipičnom glowu i zapravo si dobio dobar primjerak A-TW polarizator rješava taj problem ali su monitori opremljeni njime, vjerojatno zbog cijene, vrlo rijetki.
The A-TW filter is an additional film that is applied to some LCD panels with the aim of improving off-axis viewing of the display by reducing the "glow" effect that can be seen when viewing very dark images at extreme angles on S-IPS LCD panels. While it does reduce the glow effect, it can also introduce a slight coloration artifact that causes the glow to appear green when viewed from one angle, and magenta from another.
Znaci dobijemo efekt kao na HP-ovim monitorima ili se varam?
weedos je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 16:53   #245
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Kojim hp monitorima?
ZR24 - nema
2475 - nema
Zapravo nema ni jedan kolko sam sazno, nek neko demantira sa konkretnim ak zna.
Dellovi isto.

Najjeftiniji monitor s tim koji je (bio) kod nas za nabavit nec2490neš: 5000+kn.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 18:58   #246
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
ZR2440W, bilo ih je jedno vrijeme raspoloživih no koliko vidim na nabavi nema više niti jednog.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 19:17   #247
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pretpostavljam da weedos pod "HP efektom" misli na tinting. Ako je tako, ne, nije nije ni približno ista stvar
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 21:04   #248
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Pod uvjetom da U2410 mogu dobit skonto za 2900, a U2412 je oko 1900 normalna cijena, i nije mi problem razlika cijene, koji je apsolutno bolji, znači bez obzira za što mi monitor treba, koji bi uzeli u navedenom slučaju.
Znam da je bilo do sada raznih usporedbi, ovaj za ovo, ovaj za ono, ali sada bez tranzicijskih sirotinjskih utjeha, jednostavno što da uzmem, a nije do love. Gdje ću imat manje razočaranja, i s kojim je manja lutrija u kvaliteti pojedinig primjerka ?
Unaprid hvala na savjetu!
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 21:12   #249
weedos
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Lokacija
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pretpostavljam da weedos pod "HP efektom" misli na tinting. Ako je tako, ne, nije nije ni približno ista stvar
Mislio sam na to
weedos je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 21:15   #250
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Oldie Pregled postova
Pod uvjetom da U2410 mogu dobit skonto za 2900, a U2412 je oko 1900 normalna cijena, i nije mi problem razlika cijene, koji je apsolutno bolji, znači bez obzira za što mi monitor treba, koji bi uzeli u navedenom slučaju.
Znam da je bilo do sada raznih usporedbi, ovaj za ovo, ovaj za ono, ali sada bez tranzicijskih sirotinjskih utjeha, jednostavno što da uzmem, a nije do love. Gdje ću imat manje razočaranja, i s kojim je manja lutrija u kvaliteti pojedinig primjerka ?
Unaprid hvala na savjetu!
Sigurno Dell U2410,to je monitor za profi rad a opet dobar za igre i multimediju
Koliko sam pratio U2410 je znao imat problema sa tintingom,ali nevjerujem da ove sadašnje revizije to imaju.
16.7M panel (8-bit) from palette of 1.07 billion. 102% colour gamut and 10-bit internal colour processing
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 22:11   #251
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Oldie Pregled postova
i nije mi problem razlika cijene, koji je apsolutno bolji, znači bez obzira za što mi monitor treba, koji bi uzeli u navedenom slučaju.
Znam da je bilo do sada raznih usporedbi, ovaj za ovo, ovaj za ono, ali sada bez tranzicijskih sirotinjskih utjeha, jednostavno što da uzmem, a nije do love.
Ne postoji univerzalno dobar monitor.

Najkraći mogući odgovor je, ako ne znaš što je wide gamut, velika vjerojatnost je da ti ne treba, u kojem slučaju je U2412M bolji monitor.

Citiraj:
Autor sapunko_HR Pregled postova
Sigurno Dell U2410,to je monitor za profi rad a opet dobar za igre i multimediju
Koliko sam pratio U2410 je znao imat problema sa tintingom,ali nevjerujem da ove sadašnje revizije to imaju.
O da, imaju.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 22:32   #252
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
E sad mislitelj onda previše misli tinting i glow nije ni približo ista stvar. Svakako preporučam tft central štivo to je onolko kojko i ja znam više manje, ako sam pogriješio onda je zato jer sam naroljan.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 18:26   #253
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Kako "otključat" opcije u izborniku ovog monitora? Ne mogu napravit auto adjust niti podešavat horizontal, vertical position, pixel clock, phase i dynamic contrast.
__________________
Bez linkova u sigu
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 18:29   #254
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Spojen preko VGA?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 18:31   #255
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Ne, DVI.
__________________
Bez linkova u sigu
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 18:32   #256
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Te opcije su nepotrebne za digitalni ulaz...
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 18:36   #257
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Aha, ok. Bilo mi čudno da su zaključane...
__________________
Bez linkova u sigu
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 18:39   #258
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Jedino dinamički kontrast nema veze sa ulazom ali on funkcionira samo u Movie i Game presetovima čini mi se a ionako nije nešto što želiš uključiti.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 17:20   #259
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
nevjerujem da ikoga zanima, ali posto sam obecao da cu napisati, reklamacija monitora od prije 50 dana je prosla kao sto sam i ocekivao:
javili su mi iz ducana da su dobili potvrdu od dell servisa da je monitor ispravan i da su ga oni testirali nekoliko dana i da je njima ok i da ga salju ponovo meni.
Ja sam u meduvremenu bio na pregledu ociju i rekli su mi da imam odlican vid i da mi ne trebaju naocale.
Preostaje mi jedino da uplatim kartu za autobus do Zagreba i da odem do kodeksa provjerit kako monitor zapravo treba izgledati jer mi nije jasno kako moze biti toliko los.

Zadnje izmijenjeno od: skybyte. 29.11.2011. u 17:28.
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 19:58   #260
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Stigao je i meni danas, izvor je Megatrend, a naručeno preko HG spota, koštao me je 150 kuna više ali sam ga bar mogao provjeriti odmah da nemam problema sa reklamacijama.
Revizija je 01, nema ni mrtvih, ni zaglavljenih piksela.
Oči su mi danas rekle veliko hvala, neki su pisali da je zamoran za dugotrajno gledanje, ali ja imam suprotan dojam.
Stalak je još čvršči nego kod 2410, ne grije se, nema nikakvih titranja a spojen je sa VGA na VGA sa laptopa sa Bandrige debelim VGA kabelom sa velikim feritima.
Tu se završava moja kompetencija oko kvalitete monitora.
Imam i dojam da su kako pomičem glavu pojedini dijelovi blago svjetliji, ali kada se vratim u osnovni položaj sve je ujednačeno, to sam primjetio samo na tamnim jednobojnim pozadinama. Smanjio sam svjetlost na 40, a čini mi se i da ću još malo, a ostale postavke ću prepisat od vas i vidit što mi paše.
Monitor je bomba, rezolucija 1920x1200 je neprocjenjiva (to mi za njega vrijedi pola cijene), ostatak dajem za kvalitetan stand i pivot povezan sa softwareom tako da sam prebacuje sliku, sve ostalo je mukte na ovom monitoru.
I na kraju, botuni od menua su mogli biti malo izraženije istaknuti prema vani kao i botun za paljenje.


Evo sam lagano došao na brightness 20-25, sve preko toga mi je presvijetlo za rad sa tekstom na bijeloj podllozi, što mi je glavna funkcija monitora. Pokazuje mi 1/4 skale potrošnje, rast pimjećujem u movie modu. Izgleda da ću i ruku malo odmorit, nema skrulanja i stalnog prebacivanja radnih površina, ovo je dva monitora u jednom.

Zadnje izmijenjeno od: Oldie. 02.12.2011. u 16:45.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2011., 22:41   #261
Xaero
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
Evo i ja sam napokon kupio monitor i odmah da se javim s problemom
Monitor sam isto uzeo u Kodeksa, na licu mjesta provjerio najprije mrtve/zaglavljene piksele, uniformnosti i ostalih par stvari koje se daju u desetak minuta provjeriti. Ne primjećujem nikakve probleme sa osvjetljenjem ni u potpunom mraku na crnoj podlozi (bleeding) i stvarno sam zadovoljan. Najprije je bio na standardnim postavkama a onda sam ga od oka (vodilja su mi bile postavke sa tft centrala) kalibrirao i to mi je izgledalo OK. Zatim je došao frend s kalibratorom (Spyder 3). Kalibrirali smo monitor uz obično upaljeno svjetlo, a zatim u mraku i rezultati su ispali isti. Instalirala se Spyder3Pro aplikacija preko čijeg traya se može klikom uključiti/isključiti kalibracija. Osobno mi kad je kalibracija uključene slika ljepše izgleda, ravnoteža bijele mi se čini bez greške, a i boje djeluju zasićenije. Subjektivni dojam. No tu nastaje problem. Na Eizo testu 21/24, test gradacije boje (gradiation fill), kad je kalibracija uključena vide se poprilično uočljivo okomite crte, najviše s lijeve strane kada naglo prelazi u tamne tonove (kao kad se stopa pomakne s 256 na neku malo nižu). Vide se na svim bojama, s tim da se na crvenoj i magenti vide znatno slabije. Crte su odoka razmaknute oko 1 cm, a između njih se da primijetiti i nešto slabije izražene okomite crte udaljene koji mm. Kad se kalibracija isključi, pri tvorničkim postavkama (standard), gradacijski prijelaz na svim bojama izgleda glatko bez okomitih crta. Doduše, uz pojačan trud i tada se mogu vidjeti okomite crte koje su jako gusto zbijene i treba se potrudit da ih se primijeti, uglavnom na sivoj, no to izgleda sve puno bolje nego kad je kalibracija uključena.
Ima li tko ideju u čemu bi mogao biti problem?


p.s.
npr. ovdje ne vidim nikakve probleme, gladak prijelaz bez ikakvog bandinga:
http://www.imagica-digix.com/support..._grad_1red.png

dok ovdje vidim jasan banding osobito s lijeve strane:
http://imageshack.us/f/183/8bitfullgradgray.png/

Kad isključim kalibraciju i ova izgleda OK. Ne tako fino kao crvena, ali zadovoljavajuće.

Zadnje izmijenjeno od: Xaero. 06.12.2011. u 23:20.
Xaero je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 15:07   #262
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Xaero Pregled postova
Ima li tko ideju u �emu bi mogao biti problem?
To je sasvim uobičajena pojava kod softverske kalibracije i zato svaki ozbiljan monitor za pripremu tiska, obradu fotografija i izradu dizajna omogućava hardversku kalibraciju. Kod softverske kalibracije vrši se preraspodijela tonova, kojih ima 256 po svakom kanalu, kako bi se za mjerne točke (obično samo njih 16 po bojama) postigla reprodukcija što bliža ciljanoj. Također, pazi se i da gama funkcija odgovara ciljanoj.

S obzirom da se sve ovo mora izvesti unutar unaprijed zadanih 256 tonova po kanalu, neizbježna je posljedica da se određen broj tonova izgubi što rezultira posterizacijom koju si opazio na Eizovom testu za monitore.

Preporučam ti stoga da uz pomoć kalibratora (ili očiju) postaviš bijelu na ciljanu vrijednost manipuliranjem postavki preko monitorovog izbornika. Na taj ćeš način u konačnici vjerujem proći s manje posterizacije. To šta ti ekran neće točno prikazivati boje i nije tako strašno. Ja svoj Eizo držim na 5000K iz razloga što mi je takva bijela daleko ugodnija za rad od standardom sRGB propisane topline od 6500K. To što pritom vidim "pogrešne" boje me nimalo ne tangira ...

Nakon svega uz pomoć Pauka možeš dobit i objektivnu ocjenu odstupanja boja i gama krivulje od idealne. I da, na jeftinjacima poput ovog Della, neuravnoteženost reprodukcije boja i svjetloće duž površine ekrana ionako čitavu tu kalibraciju čini slabo ili nimalo vrijednom. Za prave rezultate ipak treba isprsit daleko više novaca.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 22:31   #263
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Poznata stvar da je internjacima ovisnost o modelu kalibratora znatno manja od onih ostalih. Pa tako pocesto kod kupovine istih, foto trgovci znaju nakon skupih monitora priznati da im uopce ne treba top model. No kako pocesto trebaju kompletni krug do printa, onda jasno uzimaju komplete s vrha piramide. Dodje kao prirodni odabir uz slican monitor, ali i sami proizvodjaci, daju na znanje da im to nije potrebno.

S druge strane, koliko je testova dokazalo nikakve ili osrednje rezultate nakon kalibriranja kod niza modela sredine, ili vise sredine ponude? Cak i nakon mahanja papirom o tvornickoj kalibraciji. Oni manje vicni, uvijek ce rukom pokazivati na "onog" losijeg modela medju kalibratorima, ili losijeg mu konkurenta. No, nijedan im proizvodjac ne smije priznati (jer trziste hobistima je veliko koliko i ono profesionalno) da nikad nece dobiti ideal, jer im monitori nisu od slicne namjene skovani. Bili bi ludi kad bi na kutijama i brosurama pisali da nije za sve monitore iskoristivo. Kao da su im top modeli radjeni primarno za monitore s vrha ponude. Neki su temeljitiji, pa daju bolje rezultate na povoljnijim monitorima.

Uz bolje koristenje naprednih opcija (ovisno o modelu) mogu se dobiti zadovoljavajuci rezultati.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 07.12.2011. u 22:41. Razlog: CCFL il' Katoda, fosforna idila ili LED tmina? Jednaki se cine, preko pospanog kapka, koji se zeli domaci tisine ...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 17:18   #264
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pozdrav!

Pošto Dell-ov website u support dijelu nema nikakve downloade za ovaj monitor htio sam pitati vas vlasnike kaj dolazi na CD-u pošto mi se ne da stavljati DVD u komp samo zbog jednog CD-a sa drajverima!

Hvala
  Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 18:17   #265
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
mad_duke vidim da si se ponovio
mozes reci koja je revizija monitora i di si uzeo?
thx
baban je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 18:27   #266
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kupio u ADM-u, revizija A02
  Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 18:28   #267
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 973
Ja sam ga uzeo prošli mjesec i revizija je još uvijek A01, očito je da na ova lošija tržišta šalju stvari koje neće proći na zapadu, pa eto nama onda guraju staru robu skroz do kraja...
lit je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 18:38   #268
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Ja sam ga uzeo prošli mjesec i revizija je još uvijek A01, očito je da na ova lošija tržišta šalju stvari koje neće proći na zapadu, pa eto nama onda guraju staru robu skroz do kraja...
Koliko znam A01 nije uopce stara roba!
  Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 20:06   #269
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 973
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Koliko znam A01 nije uopce stara roba!
A zašto su onda izdali A02 ? samo jel im se sviđa taj broj ?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 20:13   #270
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
A zašto su onda izdali A02 ? samo jel im se sviđa taj broj ?
a zasto svako malo izlazi novi FF? pa sviđaju im se brojevi

ugl, obrazlozi u cemu je tolko A02 bolji od A01
domis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na