Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2011., 21:13   #751
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Prijatelj bi uzeo neki low entry IPS ili PVA. Šta mu se nudi, 24 naravno.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 21:17   #752
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
HP ZR24
Dell U2410
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 17:58   #753
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Sve sto te zanima je vec spomenuto u temi HP-a. Model je u ovom trenutku prilicno nezahvalan po pitanju dobavljivosti u nasoj mrezi. Tu je i nazalost, nikad niza provjera kontrole kvalitete, s kojom se HP zbilja nepotrebno glupira po stetu reputacije. Sto ce reci, da uz sve odlicne osobine monitora - pod pretpostavkom da je u dobrom stanju - u ovom trenutku ne bi trebalo loviti najbolju cijenu, vec izvor koji skladisno najbolje raspolaze robom. U ovom slucaju to je Recro.

Toliko puta sam naglasio ljudima, posebno onima iz ZG-a, da inzistiraju koliko je god potrebno na testiranju monitora prije kupovine. Pola ih na kraju zali sto to nije poslusalo. Vrebaj Recro i gledaj dok se ne pojavi. Nazovi HP HR centralu i oni ti mogu poslati email u trenutku kad se pojave u ponudi dilera - jer prvi znaju s kojim kapacitetima raspolazu.

Recro ce imati najvecu kolicinu i tada kreni u kupovinu. Bez ikakve price, inzistiraj na provjeri monitora i odma provjeri, dal imaju vise od nekoliko komada na skladistu prije nego odes. Ako ulovis iz prve dobar primjerak, nitko sretniji od tebe. Ako ne, odmah imas priliku uzeti drugi, a ne da kod kuce, nervozno i razocarano konstatiras da ima neki defekt.
Sorry za kasni odgovor. Monitor kupljen, nije u Recru jer su oni tamo gdje je Bog reko laku noć (nemam auto). Kupljen je u Telebitu, nije se mogao provjeriti (ništa čudno), HP ne daje garanciju na mrtve piksele ali za sada je sve u redu, mrtvih piksela nema. Ja prezadovoljna slikom (jedino me nešto boli vrat, osjećam se kao da gledam tenis u živo
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Iz uz kupovinu, ako ti slucajno kapetan Hastings navrati na partiju kad izgubi od Poirota... moguce da mozes i svog Samsunga srediti i dalje koristiti uz novi HP. Ne mora obavezno biti za otpis. CRT servisera mozda ima na prste ruke, ali ih i dalje ima.
To mi uopće nije palo na pamet, mislila sam da tako nešto više ne postoji. Nazvala sam servis, kažu da procjena kvara košta 90kn a popravak ne bi bio manji od 400. Za te pare bi ga se isplatilo popraviti. Thnx na savjetu.
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 18:42   #754
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Treba mi neka preporuka monitora 24" do nekih 1800-2000kn
Koristim ga za igranje,office i itd. nista profesionalno
Dali ici na neki led ili ne.

trenutno imam lg l222ws koji umire
jucer je pocelo malo u gornjim kutevima
danas ga upalim i imam sta za vidjet link
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 19:47   #755
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor vava Pregled postova
Treba mi neka preporuka monitora 24" do nekih 1800-2000kn
Koristim ga za igranje,office i itd. nista profesionalno
Dali ici na neki led ili ne.

trenutno imam lg l222ws koji umire
jucer je pocelo malo u gornjim kutevima
danas ga upalim i imam sta za vidjet link
Isto sam se dvomio kao i ti i odabrao sam ACER.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 19:12   #756
weedos
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Lokacija
Postovi: 210
Jel možda netko od ponosnih vlasnika HP ZR24W može javiti dojmove kak se dotični monitor ponaša pri igranju FPS-ova? (Battlefield: Bad Company 2 itd...) U nekim revieowima sam pročitao da se baš ne preporučuju za FPS-ove :S iako mi se to čini mrvicu pretjerano...
weedos je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2011., 01:12   #757
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor weedos Pregled postova
Jel možda netko od ponosnih vlasnika HP ZR24W može javiti dojmove kak se dotični monitor ponaša pri igranju FPS-ova? (Battlefield: Bad Company 2 itd...) U nekim revieowima sam pročitao da se baš ne preporučuju za FPS-ove :S iako mi se to čini mrvicu pretjerano...
S kojeg monitora dolazis? To je dosta bitno jer svaki LCD ima blur samo je pitanje do koje ga granice tko moze tolerirati. Input lag je tu negdje oko jednog framea. Vrijeme odziva sa ukljucenim overdriveom je dobro, po meni sasvim dovoljno za sve osim one naviknute na super "brze" TN panele.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2011., 01:45   #758
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Aren Pregled postova
Ja prezadovoljna slikom
To je najvaznije.

Citiraj:
Autor Aren Pregled postova
(jedino me nešto boli vrat, osjećam se kao da gledam tenis u živo
Mozda da revidiras ergonomiju monitora, odnosno idealnu visinu sjedenja i njegove visine na stolu? Osim, ako komentar nije bio vise dojma radi dok se privikavas na novu povrsinu?

Citiraj:
Autor Aren Pregled postova
To mi uopće nije palo na pamet, mislila sam da tako nešto više ne postoji. Nazvala sam servis, kažu da procjena kvara košta 90kn a popravak ne bi bio manji od 400. Za te pare bi ga se isplatilo popraviti. Thnx na savjetu.
Suma "procjene" je vise nego sto bi danas za ispravan monitor mogla postici u oglasniku. Ali i to je veliko pitanje, uz koliko tjedana ponavljanja se netko uopce moze pronaci kao realan kupac? Takve "EU naplata po ulasku" servise ostavi za neku firmu ili obrtnike. Evo ti dole normalan serviser koji naplacuje po ucinku, a ne po $tatutu civilne zastite.

Ako se ne moze srediti ili ti ne odgovara (najavljena) cijena servisiranja, onda ces ga besplatno preuzeti ili jednostavno (ekoloski) deponirati. Ili se jos nisam posteno razbudio, ili je tebi onemoguceno slanje privatnih poruka?

Uglavnom, njemu odnesi monitor : Vlado, Vlado mob
Visage je offline   Reply With Quote