Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2010., 12:20   #211
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Nemam 5-6k kuna za iskesirati za posteni LCD, dok recimo 1500-2000 za odlican CRT mi ne bi bio problem dati (govorim o FW900).

pa meni nisi jasan majke mi.
usporedjujes polovno i novo. kao da nema dobrih polovnih lcd-a za narucit s ebaya npr.
  Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 18:41   #212
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Vrlo sam zainteresiran za neki servis/generalku no kome to u Osijeku dati u provjerene ruke i šta tražiti da naprave, pregledaju ?
Mozes nazvat osobu koju sam ovdje spomenuo vezano za Philips, pa neki ti da nekog od poznanika kojeg ima ili suradjuje u regiji. No uopce ne sumnjam da u gradu imas barem jednog takvog servisera.

Slike mi nisu od koristi ali srecom Philips P serija ima jednu dranguliju u opcijama, koja ti daje mogucnost da su postavke uvijek prema tvornickim specifikacijama startnog ideala. Nemam "meni" pred ocima ali naci ces opciju u par klikova. Trazi opciju u boji koja se zove "Auto kalibracija" i koja svakim paljenjem/prelazenjem medju ulazima ili vracanjem iz standby-a, uvijek nazad poravnava vrijednosti na ideal. Mislim da ti cak i u njegovom prirucniku spominje da mu to produzuje za 35% ili tako nesto vijek trajanja. To bi trebao uvijek imati upaljeno, posebno nakon nekoliko godina. Meni je malo smetala ta opcija jer ponekad baca previse svjetla, ali najvise kod nekog duzeg grafickog posla. No svakako je imaj ukljucenu.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
To je najbolja slika koju mogu dobiti za te novce, tocka.
Predajem se

Ti si na glas razmisljao u temi koju si ujedno i otvorio i bas ti hvala na tome. Sad imamo glavnu CRT temu za buduce rasprave. Cak je i naslov dobar

Samo nakon svega procitanog ne mogu se sloziti da si htio cuti savjet od nekoga. Meni se cini da jedino zelis cuti potvrdu onoga sto si tvrdo zakucao kao svoju odluku. Usporedbe koje pises tipa "najbolja slika za novce" jednostavno su previse generalne teze. Ocigledno je da nisi sjedio pred kvalitenim IPS-om jer pojedini navodi vise jednostavno nemaju realnu osnovu u 2010. Posebno ne planinski kontrasti koje si zacrtao prema CRT-u. Ali nazalost, ti si trenutno svjedok i obrana i cini se da za druga misljenja jednostavno nema mjesta. Mogu ti samo reci sretno i nadam se da ces naci svoj monitor. Sad dok pisem Panasonici, HP-jci i par CRT-a rotiraju po grupi prodaje... hoces li taktizirati mjesecima... uzeti taj monitor ili i dalje cekati nedosanjani san... odluci sam. Nikakvo skretanje na "ja sam jednostavan korisnik" pricu dalje nema smisla. Posebno tada, tvoje inzistiranje ostaje neutemeljeno i samo tebi na stetu. Ako ne vjerujes vlasniku koji tri puta kaze da pretjerujes, onda se stvarno moram predati.

Eh da, ne vjerujem da nitko na forumu nije imao Hitachi monitor?
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 14.02.2010. u 18:52. Razlog: ... Philips link pronasao...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2010., 19:10   #213
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Tko ih je uopće držao / uvozio onda Vis? Pentagram,Casper,Formel,Info-gama? Nisam se susreo s nijednim,Mitsubishi je osobno najdalje što sam vidio,od egzotike, uživo barem,o tome pričamo. Diamondtron NF tuba čini mi se,samo nisam uopće više siguran 20 ili 22.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 19:13   #214
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Samo nakon svega procitanog ne mogu se sloziti da si htio cuti savjet od nekoga. Meni se cini da jedino zelis cuti potvrdu onoga sto si tvrdo zakucao kao svoju odluku.
Nije li to na žalost razlog velike većine otvorenih tema gdje ljudi traže ''savjet''
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 19:31   #215
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Tko ih je uopće držao
HSM je bio autorizirani distributer, ali to je nekako sve islo pod narudjbe. Moguce da su u pocetku imali i nesto dostupno od monitora. Dok su jos bili na staroj adresi, HSM je mi je ostao po atmosferi prvi HR prostor gdje sam se osjecao ponudom, kao da sam u nekom vanjskom ducanu. Ne sam ponuda vec je i prostor kompletno odisao uredjenjem kao pravo mjesto za graficke pohode. Hitachi je jos i Melcomp i tu i tamo znao imati. Ubaci BUG DVD pa pogledaj Hitachi pod trazilicu objavljenih tekstova. Evo vam odlicnog citanja dok se ide na mjesto koje nam je poznato za odmor citanja. Bas je gust preletiti ushit takvih testova nekadasnjih velikana

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Nije li to na žalost razlog velike većine otvorenih tema gdje ljudi traže ''savjet''
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 20:46   #216
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Eh da, ne vjerujem da nitko na forumu nije imao Hitachi monitor?
AFAIK Ja sam imao još davno, davno neki 14 il ili 15". Bio sam klinjo od kojih 5,6 godina sa Am486DX4 (wannabe pentium :P).
  Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 21:59   #217
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Slike mi nisu od koristi ali srecom Philips P serija ima jednu dranguliju u opcijama, koja ti daje mogucnost da su postavke uvijek prema tvornickim specifikacijama startnog ideala. Nemam "meni" pred ocima ali naci ces opciju u par klikova. Trazi opciju u boji koja se zove "Auto kalibracija" i koja svakim paljenjem/prelazenjem medju ulazima ili vracanjem iz standby-a, uvijek nazad poravnava vrijednosti na ideal. Mislim da ti cak i u njegovom prirucniku spominje da mu to produzuje za 35% ili tako nesto vijek trajanja. To bi trebao uvijek imati upaljeno, posebno nakon nekoliko godina. Meni je malo smetala ta opcija jer ponekad baca previse svjetla, ali najvise kod nekog duzeg grafickog posla. No svakako je imaj ukljucenu.
Znam za to, prvih 6mj sam to imao uključeno međutim prvo sam mislio da bi mu to moglo štetiti jer se svakim paljenjem računala on ponovo kalibrira.
Također imam opciju za podesit boje, takozvani "profesional mode" a u njemu "gain" za Red, Green i Blue te "cutoff" za iste. Problem kod automatske
kalibracije je taj da mi ona promjeni vrijednosti za boje, vrijednosti gaina i cutoffa nakon automatske kalibracije ne budu one koje sam sebi po
"oku namjestio", tj. on napravi neke svoje vrijednosti koje ne mogu reć da su loše ali nije to ono što meni oku odgovara.

Ako koristim automatsku kalibraciju u nekim od predifiniranih modova ( 9300K, 6500K, 5500K i Smart Mode 4000K-10000K ) onda se to ne događa
jer u tim modovima naravno nemam izbornika za svaku boju posebno namjestit ali ni jedan od tih modova ne dalje tako ljepe boje, kontrast i oštrinu
slova kao profesional mode tako da neznam šta bih.

Koliko je općenito vijek trajanja te P serije ?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 17:56   #218
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
jer se svakim paljenjem računala on ponovo kalibrira.
To je samo osnovno podesavanje koje nakon uobicajene stabilizacije post paljena odvrti na pocetku. Ali kad je opcija aktivirana, tada citavo vrijeme "nivelira" po idealu. Sad kad je ipak skupio neku konkretniju satnicu mozda i nije tako napasno kao na pocetku. Gust postavki ili max trajanje? To moras sam odluciti ili naci neku sredinu. P serija ima jednu ruznu sabotazu, poznatu u bircu medju ekipom kao Mikrosvičo. Preveliki je pritisak od maske do njega i ja sam na 19 i tvom morao pokojeg ubaciti novog. Ali pristup je toliko blesav, da je kolicina skidanja i predradnji kao da ides do same utrobe. Totalno nelogicno. Nadam se da ne lupas previse po gumbima jer neces se oduseviti ako ikad budes zelio doci do kontrole iznutra. Malo su previse povjerenja imali u trajnosti prekidaca, pa ovako slojevito onemogucili lagan pristup. Kupi par komada jer "meni" gumb je prva zrtva. Posebno ako te ostavi pod vikendom kad vise nemas gdje kupiti. Cak je i zvuk pritiska dosta indikativan na tim modelima, bas zbog prevelikog pritiska na masku.

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Koliko je općenito vijek trajanja te P serije ?
Koji je vijek covjeku, autu, zivotu? Nekome pet pet, nekome deset... tesko je uzeti mjeru. Ako si prvi vlasnik, ne moras se bojati jos dosta vremena. Ovisno o satnici i kojecemu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 21:56   #219
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Da je autoru teme bilo svojedobno ćapati jednog..

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=36109

2600kn još onda.

Danas džabe,a fina kutija.

EDIT : Mistype. Samo 2 falilo LOL.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 17.02.2010. u 06:23.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 22:06   #220
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
" 2.600Kn + dostava (oko 100Kn) "
" 1.700Kn + dostava (30-50Kn) "

Ne bi li to ipak bilo 2600 kn ?

BTW. Tocno negdje u to vrijeme, autor teme je bio ocaran svojim prvim LCD-om, Medionom od 19"
"Samo" 2 mrtva piksela, kad si skrolao tekst u windowsima prelazio je iz crne u ljubicastu boju... ma bio je milina od monitora


P.S. Sad mi je pred nosom pobjegao GDM-F520 u odlicnom stanju u Njemackoj. Skoro pa bio dogovorio s covjekom i preuzimanje i sve, i danas ga neki masni svaba dosao pokupiti za 60 eura. Imao je samo 50 klikova u oglasniku, stavljen pred 2 dana. Psmtr, dodje covjeku da poludi sta zivi u ovakvoj rupi od drzave. Ovdje je malo tko imao novaca za takve igracke.

Zadnje izmijenjeno od: quantum112. 16.02.2010. u 23:17.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2010., 05:58   #221
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
P serija ima jednu ruznu sabotazu, poznatu u bircu medju ekipom kao Mikrosvičo. Preveliki je pritisak od maske do njega i ja sam na 19 i tvom morao pokojeg ubaciti novog.......
Puj, puj Budem te spominjao ako mi se desi
Ma ne, gumbići rade odlično i osim početnog podešavanja zbilja ih nisam nešto koristio. Monitor je većinom u stand-bay ( rijetko ga gasim na prekidaču ) i zaključane kontrole.

Kupljen je 13.01.2007, Renoprom. 3.690,00kn a ja sam ga platio 1.200,00kn godinu dana kasnije. Informatička firma sa 20-tak CRT-a i jednim zaposlenikom prelazila na LCD.
Bijel ko sir, mirisao na novo kad sam ga došao pogledati. Radio je na 1600 x 1200 @ 85Hz i 9300K, pojma oni nisu imali za profesional mode a ni geometriju
mu nisu ništa podesili, 1cm sa svih strana bilo crno. Godinu i pol sam ga držao na 1280 x 960 @ 100Hz a ostatak od toga radi na 1320 x 990 @ 95Hz, može i 120Hz
na toj rezi ali mi je sve iznad 95Hz nekako font slova kao deblji, manje oštar i bijela je čudna. zapravo kao da je slika "premekana". Malo čudna ova reza ali mi paše
veličinom ikona, slova, mjesta itd...

Kod njih je radio 8h na dan i to ne svaki dan a kod mene je prevalio ~16660 sati, 60% od toga surf, 30% filmovi i 10% igice. Ako je kod njih
radio 8h x 22 radna dana to je ~2112h rada + ovo moje, jel to puno ? A nije ni toliko radio kod njih, da nisam znao i vidio račun mislio bi čovjek
da su ga kupili i stavili na stol juče... Sad mi je istekla 3-godišnja garancija pa eto razmišljam o kakvoj generalci za nedaj bože...

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 17.02.2010. u 06:11.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 18:25   #222
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
....

Zadnje izmijenjeno od: quantum112. 19.02.2010. u 08:53.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 18:35   #223
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Svinja od monitora,treba vidjeti u kakvom je stanju..možda najbolje za početak službeni press release pogledati,pa nek i Vis čekira,2002 je godina.

http://www.eizo.com/global/press/rel...pdf/T966pr.pdf

Ja bi uzeo vrag me odnio,ako je u dobrom stanju..još da je bar crni ovako..eh.

Radi se o flat aperture-grill CRT cijevi, sa 0.24 dot pitchem,i recommended rezom 1600x1200 na 104hz po specsima. Maksimalna je 2048x1536,80hz,vrlo moćno imho. VGA + BNC su konektori, posjeduje i USB hub, TCO99 je certificiran.

Čini mi se dosta dosta moćan na prvi pogled.

http://www3.shopping.com/xPO-Eizo-FlexScan-T-966-21-in

Mislim da će ga i Visage sugerirati pogotovo ako se o cijeni može porazgovarati za 50,100kn.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 18:46   #224
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Je li to ista liga kao i F520? Mislim, ipak je profi monitor za CAD, CAM, itd.
Treba nazvati covjeka i vidjeti, uzeo bih ga i ja, samo, Osijek...malo daleko, hm.

BTW...1920x1440@85 Hz, taman, za prste polizat...jao.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 18:55   #225
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ma nemoj mene slušat,ja bi takvu "kramu",slično kao i Visage kupovao,samo da stoji,ako ništa drugo. Ali šalu na stranu,ako se da razgovarati o 450kn i njegovoj poštarini,s financijske strane,vrlo lijep ulov.

S tim da bi to čudo trebalo zaverglati malo,čitaj,testirati,ja to ne bih napamet nikad kupio recimo,netko drugi bi. Nije on prestar da se razumijemo,po godinama,to je 7g,2002 je izgleda izašao po pressu gore. Ali kako se koristio,na kojim postavkama,tko ga je koristio,dal se pušilo u prostoriji,žderalo na njemu,tko to može sve odgovoriti? Čak uzmi u obzir da ako su napisali availibility november, prvi vlasnik nije bio sigurno prije prvog kvartala 2003 tu kod nas.
A veća je šansa da je vani kupljen,lako moguće.

Slažem se da je to previše pitanja za kantu od 450kn na kraju krajeva,ali poanta je,ja bi ga upalio svakako i kalibrirao prije kupnje,da ne baciš novac. Mislim da će se i iskusniji od mene Flatronca složiti.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 18:59   #226
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Upravo zvao covjeka, bijeli model, kaze monitor je kao nov, nigdje nikakve ogrebotine, spomenuo je da ima MTBF 50.000 h navodno da je radio samo oko pola toga...mozda bi se dalo i nesto s cijenom kaze, pa makar za benzin. Vis, sto se tice postarine, ne znam koliko bi to doslo, ali racunam dosta. Ispod 100 kn tesko. Mene zanima koliko je on kostao nov, tek toliko da znam gdje da ga "smjestim". Ni ja ga ne bih bas kupovao na coravo, uzeti floppy sa nokia monitor test i vidjeti kako stoje stvari... kad bih bar mogao srediti da se preko vikenda "zaletim" tih 200 km...

EDIT: Evo clanak; "The $1189 FlexScan T966 may be the first monitor to support Epson's Print Image Matching II, a new upgrade to Epson's digital image color management standard."

Kostalo je to dosta... kod nas lako oko 8-9.000 kn. Po specifikacijama nije puno losiji od GDM-F520, ne znam kako stvari stoje po performansama. Ne bi smio zaostajati puno, ipak je to EIZO.

Istini za volju GDM-F520 je kostao $1699.99 u 2002-oj, (izvor) sto je "samo" 500 dolara vise, znaci oko 2000 i nesto sitno kn. Ne bi smjela biti prevelika razlika u kvaliteti

Zadnje izmijenjeno od: quantum112. 17.02.2010. u 19:18.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 19:49   #227
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Vis, sto se tice postarine, ne znam koliko bi to doslo, ali racunam dosta. Ispod 100 kn tesko. Mene zanima koliko je on kostao novi
Gubim zelju za pisanjem Quantum112. Ne mogu se oteti dojmu da si kupovinu monitora pretvorio u igru parlaonice. Skretanje od jednog na drugi monitor; malo dojmovi, malo kondicionala i onda ponovo nista. Ako u Zagrebu postoje dostupni monitori koje smo 5x spomenuli, a ti svaki put ponovo od nule startas kao da to nisi procitao? Sad idu strategije preko druge zupanije... sto bih pametno mogao reci i zasto?

Cak i kad procitas ovaj dio, tvoj sljedeci post ce opet od nule zapoceti novu pricu u kojoj skaces od onoga sto sam ti nekoliko puta ponovio. Do danas si preko grupe mogao imati 10 adresa koje si mogao konkretizirati u telefonske pozive i posjete vlasnicima. Panasonici, HP-i, Mitusbishiji...sve to stoji na grupi, ALI, tebi to nije zabavno dok u isto vrijeme kazes da goris za kvalitetnim CRT-om? Kako nakon toga ocekujes da te i dalje netko gleda kao ozbiljnog kupca?

Najveci prodavac polovnih monitora iz regije Davor, zavrsio je CRT karijeru. On je bio najpouzdaniji izvor za sve koji nisu mogli ili htjeli kupiti nove modele. Modeli koje je prodavao su mahom bili jako dobri. Ali godine vise ne idu na milost. Ako ovo nije prvi vlasnik, morat ce se podesiti a ti to sam neces moci. U svakom slucaju kao jedini monitor ili glavni na stolu, blize mazohizmu nego potreba.

Praksa kod slanja velikih monitora je vrlo uhodana i dapache poznata svakom vozacu autobusa. Upravo na taj nacin se preuzimaju monitori od kupca iz druge zupanije. Jasno, od onih koji ne mogu vlastitim prevozom organizirati transport od ili do kupca. Stotine monitora je tako preuzeto i to je uhodani nacin.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 20:25   #228
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
http://groups.google.com/group/hr.po...%BEi+ovu+grupu

Ovo je popis 21" modela na p.h.periferije koji su bili na prodaju od rujna.
Redom;
Fujitsu - 0.28 mm pitch, nije nesto
Panasync - prodan
IBM P260 - prodan, kontaktirao covjeka neki dan
1100DF - nije nesto
3x G520 - prodani, isto pitao

Onog HP 22" Trinitrona kojeg si spomenuo nisam nasao, barem ne na PCEkspert trazilici, bio je jedan iz veljace 2009. ali taj na kraju nije prodan, nisam dalje nikakvog nasao. Oprosti ako izgleda da ignoriram ono sto si napisao ali jednostavno ili nisam nasao pola toga ili je prodano, ili ne valja.
Jedino kvalitetno sto sam vidio je bio HP P1230, ali i on je planuo vec ima dugo. Barem u 21" kategoriji. Ovaj monitor me stvarno zanima, ono sto me ustvari najvise zanima je li mjerljiv sa F520 - po specifikacijama, opcijama, performansama. Moze li se uopce mjeriti sa njime? Nije puno manje kostao.
Jucer bih bio kupio F520, ali kao sto rekoh, netko me preduhitrio.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 21:04   #229
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
IBM P260 -
Na IBM-ove sam vec upozorio. Najveci promasaj kupovine. Jedino od prvog vlasnika a takvih nazalost u HR ima malo. Najveci dio je iz firmi sa po nekoliko vlasnika. Nije mi jasno za Panasonic i zasto ga onda ponovo oglasava?

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Onog HP 22" Trinitrona kojeg si spomenuo nisam nasao, barem ne na PCEkspert trazilici, bio je jedan iz veljace 2009. ali taj na kraju nije prodan, nisam dalje nikakvog nasao.
Evo ga :

HP - tema je zatvorena ali razlog nije bio zbog prodaje. Kontaktiraj ga da vidis jel mu jos stoji negdje doma ili je otisao nekom prijatelju.

+ ovo + pretrazivanje po kljucu Trinitrona.

Na PM si dobio broj telefona covjeka koji je DTP-ovac u ZG-u i kojem nakon kupovine LCD-a stoje spremljeni Mitsubishi i Sony.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 10:02   #230
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Upravo sam upogonio qvisiona 210.

1600x1200@75Hz.

Slika je naprosto odlična, monitor se još nije niti zagrijao. Treperenja nema nikakvog. Anomalije boje nema.

Oštrina na svakom dijelu ekrana je u potpunosti jednaka, bez ikakve potrebe za intervencijom s moje strane.

Ono što tek sad zapažam je nedostatak vertikalnog prostora kod HD monitora... 1200 pixela visine naspram 1080, te još ako se tome pridoda stvarno enorman ekran qvisiona nasprem 2333HD, jasno je da nedostaje podosta radne površine.

U meniju ima nekakav display mode, ne znam čemu služi, možda se na onaj serijski zguza može prikopčat lcd vanjski ili nešto slično, ali Visage će znati nešto više o tome.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 10:18   #231
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Slazem se da je 1080 korak "nazad" u odnosu na CRT ali LCD 24ke imaju vertikalnu rezoluciju 1200 pixela (95% njih a cak i neke 22ke imauu 1920*1200). To je jedan od razloga (vertikala) zasto mi je 30" puno bolji i od 24" jer je 1600 pixela vertikalno i nema puno scrollanja .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 10:38   #232
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Sve zavisi za što ti treba. Upravo radim neki projekt na MS Project-u na ViewSonic-u (1920x1080). U ovom slučaju je 16:9 prednost; dobar je i dva word dokumenta jedan kraj drugog. Za radu u AutoCadu dajem prednost 16:10. Nije loša varijata ni 4:3 ali kako kažem sve zavisi od namjene i od projekta koji se radi.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 10:48   #233
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Sve zavisi za što ti treba. Upravo radim neki projekt na MS Project-u na ViewSonic-u (1920x1080). U ovom slučaju je 16:9 prednost; dobar je i dva word dokumenta jedan kraj drugog. Za radu u AutoCadu dajem prednost 16:10. Nije loša varijata ni 4:3 ali kako kažem sve zavisi od namjene i od projekta koji se radi.
Well, ako ti na 16:9 stane projekt, zašto ne bi još komotnije stao na 16:10 jer imaju istu horizontalnu razlučivost?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 10:57   #234
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Malo sam se nespretno izrazio, sasvim je dovoljan za to na čemu radim.
Slažem se da je 1080 korak nazat. Jedina prednost je za gledanje filmova (nema crnog ruba, koji meni osono ne smeta).
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 11:23   #235
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa stvar je rezolucije. Naravno da je 16:10 bolje imati od 16:9 ako dobiš tih par pixela 1200 naspram 1080. Isto tako ne bih imao niš protiv da je npr. moj monitor 4:3 sa 2048x1536 umjesto 1920x1200.
  Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 14:07   #236
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Malo sam se nespretno izrazio, sasvim je dovoljan za to na čemu radim.
Slažem se da je 1080 korak nazat. Jedina prednost je za gledanje filmova (nema crnog ruba, koji meni osono ne smeta).
vecina filmova je u 2.39:1 pa opet imas rubove
  Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 17:31   #237
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Drago mi je vidjeti ovu temu. Napisat ću više sutra jer sam sada umoran; (za sada samo da se javim).
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 17:44   #238
Gorstak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 176
a kakav je ovaj moj monitor? Philips Brilliance 202P4 ?
Gorstak je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 22:02   #239
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
valja li samsung 997df išta? ili je 959nf bolji izbor? našao sam jednog za 200 kn, treba mi za sekundarni kompjuter (koji će služit za surfanje, glazbu i torente), nisam zahtjevan korisnik.
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 23:18   #240
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Upravo sam upogonio qvisiona 210. 1600x1200@75Hz.
Ako ces ga korisiti aktivno, spusti za jednu rezu dole i drzi ga tako. Preporod za monitor i zalog prirodnoj smrti

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
U meniju ima nekakav display mode, ne znam čemu služi, možda se na onaj serijski zguza može prikopčat lcd vanjski ili nešto slično, ali Visage će znati nešto više o tome.
Nemam pojma ovako na nevidjeno. Sto se tice vanjskih LCD-a, sigurno da mozes! Mozes spojiti do dva LCD-a na taj RS-232. Podrzava 2x1920 max rezoluciju, ali trebas Twixsex kabel. Mozes u pola cijene dobiti moj stari kojeg sam Lewisu prosle godine posudio da spoji dva Cintiqa na svoju iiYamu. Samo sto maksimalni refresh kod RS232-ke, ostatak Lewisove opreme nije mogao pratiti. Pa je sad prisiljen Cintiqe drugacije spajati. To je jedini razlog zasto mi je vracen, jel tako Lewis

Citiraj:
Autor zanima me Pregled postova
Drago mi je vidjeti ovu temu. Napisat ću više sutra jer sam sada umoran; (za sada samo da se javim).
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na