Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2008., 23:28   #211
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
evo novih 22" pa je još teže za odlučit
http://vemil.hr/opis.aspx?prikaziTem...&Sifra=1113113
http://vemil.hr/opis.aspx?prikaziTem...&Sifra=1113120
dojmovi i testovi ako ste ih koristili ili vidjeli...
Uf LG je preljep, jel ima i kod LG-a da stavljaju lošije tj ne LG panele?
Mislim da kojeg god izabereš nisi fulal u vezi ta dva...eci, peci, pec...

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Na to pitanje odgovor nije jednostavan, na ovom forumu koliko ljudi toliko čudi, neki su se preporodili kad su prešli sa crt-a na lcd, a neki (npr ja) su se sablaznili kad su vidjeli 22 tn u akciji. Kvalitetni crt monitori tuku lcd praktično u svemu osim u oštrini slike. Naglašavam kvalitetni je i među crt-ima ima jako loših modela a niti renomirani proizvođač nije nikakva garancija. Neki crt-i pak su pri kraju radnog vijeka i spremni za penziju pa se prelazak na novi lcd vjerovatno i isplati (kad se već nemože preć na ništa drugo)
Za gledanje filmova uvjek preporučujem televizor jer nema tog pc-ja i monitora koji će dvd film prikazat tako dobro kao dobra telka i dvd player
Imam LG 19" i slika mi je odlična al ipak ima 100kg.(stol mi se savija pod njim) i dosta gledam filmove a sad mislim stavit i tv-karticu pa satelit uključit pa zato pitam, jer ipak kak bi mi soba izgledala da sad unutra stavim neki TV, a na obitaljski nemrem doći nikad na red ! Pa evo zato pitam kak izgledaju filmovi na tim 22" monitorima (posebice 2232bw)...eto, a grafa mi je nadam se dosta jaka za te njihove reze!?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 23:30   #212
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
LG stavlja samo svoje panele. nemaju potrebe za outsourcingom - imaju dovoljno veliku vlastitu proizvodnju (barem koliko sam ja upoznat)
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2008., 02:24   #213
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
LQ u svoje monitore stavlja uglavnom Tn matrice, dok vrhunske ips matrice prodaju NEC-u, Apleu, i drugim poznatim firmama.
Između ostalog, ja nikad na našem tržištu nisam čuo da ima koji LQ model na bazi ips, pva ili mva matrice koje su daleko bolje od Tn.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 09:52   #214
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Pozz drustvo.

konačno sam se i ja odlučil uzet neki 22" za osobne potrebe.

Gledam malo taj samsung 2232bw koji se najvise spominje, izgled mi ne igra ama bas nikakvu ulogu (osim da mi ne pilje nikakve ledice) i najvise me zanima akav je on u odnosu na nesto stariji samsung 225BW?

Na poslu imam HP L2245W i samsunga 225BW prikljućeni oba na istu quadro fx1700 grafu. Mogu komotno rec da je 225bw tesko sranje - loši kutevi, crna je nikakva, boje su kričave neujednačene, uglavnom monitor svjetli ko bozicno drvce i rad na njemu je koma. Pošto mu je taj 2232 u "rodu" bojim se da je i on takav?
Najradije bi uzel ovog hp-a koji mi je glavni monitor i on mi je odličan iako šugavo izgleda (odlicni kutevi, odlična crna, pivotiranje i podesavanje po visini) al malo mi je skup i blesavo mi se vidi dat vise para ak se moze nac isti takav monitor za manje para...
Sad sta se da nac najbolje u cijeni do maximalnih 2500kn - ali po mogućnosti do 2000?
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:13   #215
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Pozz drustvo.

konačno sam se i ja odlučil uzet neki 22" za osobne potrebe.

Gledam malo taj samsung 2232bw koji se najvise spominje, izgled mi ne igra ama bas nikakvu ulogu (osim da mi ne pilje nikakve ledice) i najvise me zanima akav je on u odnosu na nesto stariji samsung 225BW?

Na poslu imam HP L2245W i samsunga 225BW prikljućeni oba na istu quadro fx1700 grafu. Mogu komotno rec da je 225bw tesko sranje - loši kutevi, crna je nikakva, boje su kričave neujednačene, uglavnom monitor svjetli ko bozicno drvce i rad na njemu je koma. Pošto mu je taj 2232 u "rodu" bojim se da je i on takav?
Najradije bi uzel ovog hp-a koji mi je glavni monitor i on mi je odličan iako šugavo izgleda (odlicni kutevi, odlična crna, pivotiranje i podesavanje po visini) al malo mi je skup i blesavo mi se vidi dat vise para ak se moze nac isti takav monitor za manje para...
Sad sta se da nac najbolje u cijeni do maximalnih 2500kn - ali po mogućnosti do 2000?
Teško da češ za 2000kn naći monitor koji je bolji od tog 225bw. Tak sam ja prošo prije godinu dana. Kupio 225bw, ono mislio, velika dijagonalaa, malo para, bit će dobar, malo sutra. Imo ga 5 dana i prodo jer su mi oći oošle u K.....c.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 19:30   #216
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
LQ u svoje monitore stavlja uglavnom Tn matrice, dok vrhunske ips matrice prodaju NEC-u, Apleu, i drugim poznatim firmama.
Između ostalog, ja nikad na našem tržištu nisam čuo da ima koji LQ model na bazi ips, pva ili mva matrice koje su daleko bolje od Tn.
i samsungi uglavnom koriste njihove S-PVA koliko sam vidio

Inače zar LCD nije bezopasan za oči?

I još nešto me zanima, da li vrijedi konstatacija: Što teži LCD bolja kvaliteta slike

inače i meni ovaj LG novi izgleda lijep a uostalom nema niti jednog 22" samsunga sa rezolucijom 1680*1050 koji ima HDMI a ovaj LG ima
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 21:54   #217
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
je upiknuo ko Samsunga 2253LW, ako da, kakvi su dojmovi ??
...eajde bi uzeo 2232bw sa samsungovim panelom, al nema ga više nigdje....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 22:43   #218
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Možda ne bi bilo loše da malo proširiš obzore, jer Samsung nije jedini ili najbolji proizvođač. IMHO nema smisla da se bezveze mučiš s 101 verzijom panela, da bi na kraju skužil da je sve isto (kad je u pitanju TN matrica) i da ponajviše ovisi o subjektivnom dojmu i podešenjima kod svakog kupca/vlasnika posebno. Pored tolkih monitora i proizvođača zapeli ste na jedan, eventualno dva Samsungova modela, koji nisu ništ bolji od ostataka TN konkurencije i samo se zamarate i čekate da stignu u dućane, a već ste mogli kupiti neki drugi (ništ lošiji i u cjenovnom rangu) monitor.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 11:32   #219
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
joj sad me zainteresirao ovaj LG W2252V... ako ga je netko vidio u akciji plz recite dojmove, jer radje bi njega nego igrat lutriju sa 2232bw panelima...
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 11:51   #220
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
razmisli i o W2252TQ modelu fali mu HDMI, ali zato ima manju cijenu (izgledaju identicno).
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2008., 16:47   #221
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
hmm da, i taj je dobar, al nema ga kupit nigdi osim diskont 24...

a kakva bi na njemu mogla bit slika u usporedbi sa 2232bw (samsung panel)
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:37   #222
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
hmmm, 2232BW. kolike su sanse za samsung panelom.
vjerujem da su lg i samsung po kvaliteti tu negdje (lg definitivno zna napraviti odlican panel).
trazio sam malo po netu i lg je ponekad znao staviti panel drugog proizvodjaca u svoj monitor, ali to se nikad nije desilo na modelima s TQ oznakom.

vjerujem da je taj LG bolji izbor od 2232BW. oba su moderno dizajnirani i verojatno imaju slican prikaz(samsung panel u samsung), ali lg ima VESA mount i nema kockanja s panelima
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 20:07   #223
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Teško da češ za 2000kn naći monitor koji je bolji od tog 225bw. Tak sam ja prošo prije godinu dana. Kupio 225bw, ono mislio, velika dijagonalaa, malo para, bit će dobar, malo sutra. Imo ga 5 dana i prodo jer su mi oći oošle u K.....c.
ako je većina ostalih mnitora ista ili lošija od samsunga 225bw onda nema toretske sanse da kupim ista drugo osim ovog hp-a....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 21:48   #224
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Na poslu imam HP L2245W i samsunga 225BW prikljućeni oba na istu quadro fx1700 grafu. Mogu komotno rec da je 225bw tesko sranje - loši kutevi, crna je nikakva, boje su kričave neujednačene, uglavnom monitor svjetli ko bozicno drvce i rad na njemu je koma. Pošto mu je taj 2232 u "rodu" bojim se da je i on takav?
Najradije bi uzel ovog hp-a koji mi je glavni monitor i on mi je odličan iako šugavo izgleda (odlicni kutevi, odlična crna, pivotiranje i podesavanje po visini) al malo mi je skup i blesavo mi se vidi dat vise para ak se moze nac isti takav monitor za manje para...
Sad sta se da nac najbolje u cijeni do maximalnih 2500kn - ali po mogućnosti do 2000?
pa l2245w je 2000kn

Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Teško da češ za 2000kn naći monitor koji je bolji od tog 225bw. Tak sam ja prošo prije godinu dana. Kupio 225bw, ono mislio, velika dijagonalaa, malo para, bit će dobar, malo sutra. Imo ga 5 dana i prodo jer su mi oći oošle u K.....c.
vecina danasnjih monitora je bolja od 2x5bw serije, to su stare matrice jos bile, problemi s backlight bleedingom ogromni itd itd.

Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
i samsungi uglavnom koriste njihove S-PVA koliko sam vidio

Inače zar LCD nije bezopasan za oči?

I još nešto me zanima, da li vrijedi konstatacija: Što teži LCD bolja kvaliteta slike
1. lg ne proizvodi pva matrice
2. lcd nije bezopasan za oci, jednostavno manje umara od crt-a jer nema titranja, ako je mutna slika to je opasno isto kao sto je prejako osvjetljenje nezdravo
3. ne stoji tvrdnja da "Što teži LCD bolja kvaliteta slike", al u praksi su svi bolji modeli osjetno tezi od jeftinijih modela, ali to je zbog robusnijeg postolja, samog kucista monitora itd. neki laptopi takoder koriste ips ili va monitore, pa ne teze nuzno 15kg.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 00:45   #225
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Možda ne bi bilo loše da malo proširiš obzore, jer Samsung nije jedini ili najbolji proizvođač. IMHO nema smisla da se bezveze mučiš s 101 verzijom panela, da bi na kraju skužil da je sve isto (kad je u pitanju TN matrica) i da ponajviše ovisi o subjektivnom dojmu i podešenjima kod svakog kupca/vlasnika posebno. Pored tolkih monitora i proizvođača zapeli ste na jedan, eventualno dva Samsungova modela, koji nisu ništ bolji od ostataka TN konkurencije i samo se zamarate i čekate da stignu u dućane, a već ste mogli kupiti neki drugi (ništ lošiji i u cjenovnom rangu) monitor.
nego kaj onda ti preporučaš, a da košta do 1700kn i da je bolje i ljepše od 2232bw, baš me zanima....
...pa kaj fali TN matrici, ja to zbilja ne kužim, dobra je za igre filmove i ostale pizdarije, neda mi se sad dati još 1000kn gore za npr. Della 2007WFP
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 01:05   #226
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Poanta toga što McG piše je u tome kako vas 99% pizdi o tim samsung panelima jer su pod placebom nečega što je netko prosro tu,a zapravo taj isti postotak korisnika ne bi ni iz 1000 pokušaja pogodio koji je samsung panel da se tri komada 2232BW sa samsungovim panelom stavi pred vas.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 01:18   #227
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
nego kaj onda ti preporučaš, a da košta do 1700kn i da je bolje i ljepše od 2232bw, baš me zanima....
...pa kaj fali TN matrici, ja to zbilja ne kužim, dobra je za igre filmove i ostale pizdarije, neda mi se sad dati još 1000kn gore za npr. Della 2007WFP
Primjeti da i sam imam monitor s TN matricom i da nisam napisal prijašnji post, jer mislim da TN ne valja 5%. Kupi kaj te volja, ali čekati određeni Samsungov model, jer ima Samsung panel nema smisla. U rangu od recimo 1.500 do 2.000 kn, nema toga TN monitora koji se (kad je sama TN matrica u pitanju) ističe kao bolji od ostalih. Kak sam i rekel taj 2232BW nije ništ posebno i ama baš ničim se ne ističe u moru TN modela.
Jedino ako vi monitore kupujete isključivo po izgledu kućišta. Onda nema smisla govoriti dalje.
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Poanta toga što McG piše je u tome kako vas 99% pizdi o tim samsung panelima jer su pod placebom nečega što je netko prosro tu,a zapravo taj isti postotak korisnika ne bi ni iz 1000 pokušaja pogodio koji je samsung panel da se tri komada 2232BW sa samsungovim panelom stavi pred vas.
Točno to.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 01:26   #228
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Poanta toga što McG piše je u tome kako vas 99% pizdi o tim samsung panelima jer su pod placebom nečega što je netko prosro tu,a zapravo taj isti postotak korisnika ne bi ni iz 1000 pokušaja pogodio koji je samsung panel da se tri komada 2232BW sa samsungovim panelom stavi pred vas.
to je u krajnjem slučaju i pozitivno, jer ako se i zahebemo da ne dobimo Samsungov panel, nebudemo primjetili razliku, tj. zadovoljni budemo i sa ostalim panelima....

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Primjeti da i sam imam monitor s TN matricom i da nisam napisal prijašnji post, jer mislim da TN ne valja 5%. Kupi kaj te volja, ali čekati određeni Samsungov model, jer ima Samsung panel nema smisla. U rangu od recimo 1.500 do 2.000 kn, nema toga TN monitora koji se (kad je sama TN matrica u pitanju) ističe kao bolji od ostalih. Kak sam i rekel taj 2232BW nije ništ posebno i ama baš ničim se ne ističe u moru TN modela.
Jedino ako vi monitore kupujete isključivo po izgledu kućišta. Onda nema smisla govoriti dalje.
svi prosječni korisnici su zadovoljni slikom koju daje 2232bw, čak oduševljeni..., em je jeftin em ljepo izgleda, neznam kaj da više filozofiram
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 01:37   #229
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Na stranu da lepo zgleda i onda baci pogled po forumu. Začas skužiš da se uz male varijacaije na temu u velikoj većini slučajeva preporučuje taj 2232BW. Daljnjim proučavanjem silnih postova i tema, dolaziš do zaključka da su dva "najbolja" argumenta od strane onih koji preporučuju imam ga i ja i baš je lepo dizajniran. Dok se u zadnje vrijeme pričaju bajke o panelima, pa ljudi poput tebe čekaju da stigne 2232BW sa Samsungovim panelom, misleći da budu dobili Yesicu Toscanini u svijetu TN matrica i panela. Kužiš u čemu je fora?

Monitor se diljem neta/foruma od strane onih nagutanih s masom recenzija predstavlja kao naj-naj kad je u pitanju TN monitor, a kad ono monitor je samo još jedan u nizu generičkih proizvoda koji se danas mogu kupiti. Ništa više i ništa manje. I dok se tak čeka 2232BW sa Samsungovim panelom i dok se po forumu pričaju priče o kvaliteti slike u dućanima stoji more TN monitora u rangu s famoznim 2232BW. Samo kaj svi ti monitori nisu prvi izbor većine na forumu i nemaju ih baš svi u kvartu, pa su očito lošiji od 2232BW modela sa Samsungovim panelom. Lako onda zaključiš sam, dal je bolje čekati 2232BW sa Samsungovim panelom ili obići dućane i pogledati i druge monitore, umjesto besmislenih rasprava po forumu o kvaliteti slike na TN matrici.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 02:04   #230
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
McG, pusti dječicu i ta izdrkavanja. Meni je recimo taj Samsung pregadan. Dok mi je ovaj tvoj Philips odavno zapeo za oko. Sad imam Philips i zadovoljan sam, Samsung mi se nikad nije sviđao, tako da mi je taj Philips uz LG 226WTQ nekako jedini izbor. Pretpostavljam da nema nijednu izraženu manu osim cijene u Ve-milu?

Da još nešto kažem, meni je ovaj Philips prekrasan, ovaj LG bi također bio da nema bijelo postolje. Onu Samsung oblu sjajnu šminku nemogu provarit. Je se dobije i sjajilo za usne uz njega?
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 02:47   #231
ZZZZ
Premium
Moj komp
 
ZZZZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Stan
Postovi: 60
McG: Slažem se s tobom da ima ljudi koji nikada nebi primjetili razliku u različitim TN panelima. Isto tako slažem se da ima drugih monitora (osim Samsungovih modela) da su jednako dobri.

Gledaj niti imam lcd, niti ću ga još dugo imati. Radio sam i na lcd monitorima većinom sa TN matricom. Ja vjerovatno ne bih primjetio razliku. Nije fora hoće li netko primjetiti razliku, fora je u tome da npr. monitor košta 2000 Kn sa Samsungovom matricom (koja aje rećemo da je bolja, nemam pojma jeli, a i ne zanima mene osobno. Vjerovatno je skuplja za proizvodnju) i sa ostalim ne-Samsung panelima.

Po meni (kada bi kupovao Samsungov lcd) nije stvar hoću li ja primjetiti razliku, stvar je u principu, hoću ono što plaćam. Ja hoću Samsungov monitor, a ne kućište od samsunga i neko drugo sranje unutra. Zato bi i trebalo bojkotirati sve Samsungove monitore sa ne-Samsungovim panelom.

Istva stvar je sa Dellom, kod njih treba bojkotirati sve monitore, zbog toga jer ih ovdje naplaćuju puno više nego u SAD-u, a pravdaju se nekakvom tržišnom politikom.

Ali to stvar što bi ja bojkotirao ništa ne znači.

Ako se nekome sviđa Samsungov monitor (čak ako i samo zbog dizajna), i ako je zapeo za taj monitor, onda neka kupi taj monitor sa Samsungovim panelom.
Nemorate sveko malo tupiti svima kako ne bi primjetili razliku i ta sranja. To se u ovoj temi i mnogim drugima spominje.
Koliko ja znam forum je da bi ljudi tražili pomoć oko onoga što sami ne znaju, vi ne morate odgovarati ako nećete.

Znači zaključak: Ako čovjek traži Samsungov monitor sa Samsungovom matricom, ako znaš gdje ga može naći reci mu, a ako znaš jednako dobre druge monitore predloži mu to. A nemora se uvijek ići u glupe raspreve.
ZZZZ je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 03:15   #232
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Vredu i jasno je da ljudi traže ono kaj su ili budu platili, ali po pitanju 2232BW modela se (ko i s mnogim stvarima na forumu) razvila tolka znanost da ljudi ili neće čuti za druge modele (vođeni raznim recenzijama i mišljenjima drugih) ili su jednostavno uvjereni da je to najbolji TN monitor na tržištu. Slična stvar je bila sa Samsung 22x modelima i A/C/S panelima. Daleko od toga da ja svako malo "tupim" o tome, pošto je ovo prvi put da pišem postove o 2232BW modelu i to čisto iz razloga, jer (kolko se da videti iz teme i foruma) se ljudi ograničavaju na taj model. Kak sam i rekel, nek kupi kaj ga volja.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 15:02   #233
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
šta preporučate za 3 soma kuna? primarna namjena video i desktop rad, ali i igralo bi se ponešto.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 15:13   #234
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ako imaš 3 soma uzmi Lenovo l220x i uživaj.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 15:21   #235
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
čitam baš ovaj topic na forumu za taj monitor. ljudi kažu da zna biti mrtvih piksela a i da im je slika nekad premala jer to čudo tjera 1920 na 22 inča Kakav je monitor u igrama? Nije mi presudno ali ak već dajem 3 soma volio bih ad nemam problema sa input lagom i ghostingom.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 17:29   #236
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Od silnih postova u 2232bw sam sav izgubljen...
Naisao sam na IIYAMA ProLite E2207WS-B1, posto je IIyama bio ugledan proizvodjac CRT-a, pitam se bi li bilo pametno uzeti ovaj monitor?

http://www.formel.hr/artikl.php?id=6318


sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 17:52   #237
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
uvjiek je dobro kupovat popularne (i dobre) stvari ako ništa drugo onda zbog lekše preprodaje kasnije. Možemo o samsungu pričat šta hoćemo ali činjenica je da ljudi cijene uz ostale kvalitete na monitoru i dizajn, a po tom pitanju samsung je u zadnje vrijeme (do pojave ove nove serije od LG-a) nudio najviše za traženi novac.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 01:10   #238
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Od silnih postova u 2232bw sam sav izgubljen...
Naisao sam na IIYAMA ProLite E2207WS-B1, posto je IIyama bio ugledan proizvodjac CRT-a, pitam se bi li bilo pametno uzeti ovaj monitor?

http://www.formel.hr/artikl.php?id=6318


Za tu cijenu solidan. Eventualna alternativa LG W2252TQ.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 12:21   #239
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovako ljudi, da ne čitam sve,

trebam preporuku jednog BestBuy 22" monitora, nije bitno dal košta 1500 ili 1900kn, samo da je ok i da naravno ima DVI...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 15:07   #240
valsorimp
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 11
Ja bi do 15.10 kupio monitor 22" nebi prelazio budjet od 2000Kn i dosta se igram i gledam filmove a ponekad i obradjujem slike i video na kompu. kopam po trgovinama al ne kuzim se bash pa evo par o kojima bi volio cut rijech dvije ili imate nest bolje :

IIYAMA ProLite E2207WS-B1
LG W2252TQ
LG LCD W2252V
SM 2232BW ((no)all clear panel)
SM T220
HP LCD L2208w
DELL monitor LCD E228WFP
Philips 220XW8FB

imam 8800gt512 grafulju i prelazim sa crta bitno je da ima dvi
valsorimp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na