Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2022., 14:50   #661
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Nije istina.
Na 5 lokacija sam spajao ZTEove/SpeedPortove pa čak Innboxe i svaki put na svim lokacijama su uredno povukli config (bio to xDSL ili FTTH totalno nebitno) sa ACSa a da se to dogodi MORA biti aktiviran u ACSu.

I da DHCP i ACS VLAN ID moraju biti up da bi TR-069 klijent uspostavio vezu sa ACSom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
nisi ispravno shvatio moj prethodni post...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 17:04   #662
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ima ovdje nekoliko usera koji su radili migraciju telefonije s njihovog isp modema na kupovni, tako da bit će pametniji od mene.
koliko se sjećam treba skinuti zte config i dekriptirati ga, da bi se onda naknadno ručno podesilo novi modem.
u svakom slučaju sudeći po dosadašnjoj komunikaciji - ne vidim te da ćeš to moći samostalno napraviti.

tako da opcije su ti dvije: kupi novi modem i zaboravi na telefoniju i 2) zovi HT da ti daju novi modem. dobit ćeš speedporta koji je šta je (nije nešto) ali barem nećeš morati ništa oko njega raditi. vjerojatno će ti tehničar doći na zamjenu radi odjave starog i prijave novog modema u acs.

Istina, ako treba maltene crackati uređaj da bi izvukao neke podatke van iz njega, to je vjerojatno malo prevelika jebada. Probat ću na brzinu vjerojatno s onim ZTE na njuškalu, to bude valjda brže riješeno nego čekanje zamjene od tehničara.
DoctorEvil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2022., 17:30   #663
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
Istina, ako treba maltene crackati uređaj da bi izvukao neke podatke van iz njega, to je vjerojatno malo prevelika jebada. Probat ću na brzinu vjerojatno s onim ZTE na njuškalu, to bude valjda brže riješeno nego čekanje zamjene od tehničara.
Crackat?Nitko nije ovde govorio o crackanju uređaja.
Config se vrlo lako downloada sa GUIa.
Glavni username i passwordi se poznaju odavna.
Alati za decryptanje postoje i nećeš vjerovati koliko je lako odraditi dekripciju config datoteke i doći do podataka.

Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
Znači svakako bi bilo potrebno nešto konfigurirati u bilo kojem drugom modemu koji dođe na moju liniju a da nije od T-coma (a možda i u njihovim ako sam skužio).

https://ibb.co/VtSzQLM

Ovo je iz menija od ZTE, ima dosta različitih postavki, tko zna što je sve bitno. Recimo ovdje ima DNS kao input i oba connection name, ovo sve ostalo djeluju ko fiksne stvari. Sad pitanje jel su neke stvari zaključane zbog T-com drivera u modemu ili su neke jednostavno svojstva uređaja.


Al pretpostavljam da svakako nešto se bi moralo inputati od ovoga u novi modem da bi proradio.
Svaki ruter se MORA konfigurirat nema veze jeli od ISPa ili tvoj.
Postavke i username/passworde moraš znat da bi spojio vlastitu modem router opremu.
Postavke za svakog ISPa imaš u pinned temi "Postavke HR ISPova" čak ima i tutorial kako podesiti što.

A sada reci ti nama ovako što od sljedećih usluga ti je sve bitno da radi:

1.Internet
2.IPTV (MaxTV)
3.VoIP (Telefon)

Ako te ništa od sljedećeg nezanima i neželiš uložit u vlastitu opremu neznam zašto uopće pitaš ovdje.
Jednostavno nazovi 08009000 i traži da ti zamjene ZTEa za SpeedPort Plus.

A ako te zanima i želiš bolji i stabilniji internet,odličan WiFi a i Mesh onda negledaj dalje od vlastite Modem Router opreme.
ISP rutere uključujući i onaj Premium zaboravi nisu vrijedni niti jedne uložene kune više su reklama nego šta valjaju.

Ako najveći početnik meni ispred očiju koji po prvi put u životu ulazi u GUI rutera(TPLink VR2100) i uspije podesit da mu radi Internet i IPTV nevidim razlog zašto bi i tebi bio to problem.
Izbora uvijek ima pitanje je samo dali želiš.


Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nisi ispravno shvatio moj prethodni post...
Ok sve 5
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 18:48   #664
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Mislim da je po pitanju telefona i ht-a možda najjednostavnije to postaviti za fritzbox, no možda sam i pristran jer ga imam pa na drugima nisam probao
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 19:15   #665
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Mislim da je po pitanju telefona i ht-a možda najjednostavnije to postaviti za fritzbox, no možda sam i pristran jer ga imam pa na drugima nisam probao
Na Fritzu je čak i najteže plus kemijanja sa configom za podignut IPTV.
Na TPLinku je najlakše pa onda Asusu.
Na sve ISPove sam bez problema podiga sve usluge.

Nemojmo previše u offtopic.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 20:08   #666
Has
Registered User
Moj komp
 
Has's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Austria
Postovi: 99
Može li se izvesti jeftinija opcija 5g modema sa Aliexpres npr. kupovinom pcie 5g modula. Nisam našao ništa jeftinije od 300 eura, a gotovi modemi na Amazonu su oko 200? I isplati li se to raditi?
Has je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 22:46   #667
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Crackat?Nitko nije ovde govorio o crackanju uređaja.
Config se vrlo lako downloada sa GUIa.
Glavni username i passwordi se poznaju odavna.
Alati za decryptanje postoje i nećeš vjerovati koliko je lako odraditi dekripciju config datoteke i doći do podataka.



Svaki ruter se MORA konfigurirat nema veze jeli od ISPa ili tvoj.
Postavke i username/passworde moraš znat da bi spojio vlastitu modem router opremu.
Postavke za svakog ISPa imaš u pinned temi "Postavke HR ISPova" čak ima i tutorial kako podesiti što.

A sada reci ti nama ovako što od sljedećih usluga ti je sve bitno da radi:

1.Internet
2.IPTV (MaxTV)
3.VoIP (Telefon)

Ako te ništa od sljedećeg nezanima i neželiš uložit u vlastitu opremu neznam zašto uopće pitaš ovdje.
Jednostavno nazovi 08009000 i traži da ti zamjene ZTEa za SpeedPort Plus.

A ako te zanima i želiš bolji i stabilniji internet,odličan WiFi a i Mesh onda negledaj dalje od vlastite Modem Router opreme.
ISP rutere uključujući i onaj Premium zaboravi nisu vrijedni niti jedne uložene kune više su reklama nego šta valjaju.

Ako najveći početnik meni ispred očiju koji po prvi put u životu ulazi u GUI rutera(TPLink VR2100) i uspije podesit da mu radi Internet i IPTV nevidim razlog zašto bi i tebi bio to problem.
Izbora uvijek ima pitanje je samo dali želiš.

Meni bi trebali Internet i telefon (VoIP). Koliko sam shvatio za Internet ne bi trebao biti toliki problem da proradi, dok za telefon je teško doći do nekih user/pass podataka iz nekog razloga. Ne kužim se toliko u to, nisam nikad tako nešto konfigurirao.



Evo recimo da uzmemo tog Fritza i krenem se zezat s tim, jel bi možda uspio dobiti veću brzinu interneta čisto na račun toga? Ili bar Wirelessa?
DoctorEvil je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 23:08   #668
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor DoctorEvil Pregled postova
Meni bi trebali Internet i telefon (VoIP). Koliko sam shvatio za Internet ne bi trebao biti toliki problem da proradi, dok za telefon je teško doći do nekih user/pass podataka iz nekog razloga. Ne kužim se toliko u to, nisam nikad tako nešto konfigurirao.



Evo recimo da uzmemo tog Fritza i krenem se zezat s tim, jel bi možda uspio dobiti veću brzinu interneta čisto na račun toga? Ili bar Wirelessa?
Ako se telefon nekoristi ili nitko na njega nezove ignoriraj ga nebitan je.
Ako se koristi moraš onda nabaviti nešto poput ovog Fritza gore.
Config se od ZTEa lako decrypta doslovno u par klikova.
Više ćeš dobiti po pingu nego brzini.
Bolji modem routeri imaju novije modeme pa normalno da bolje rade.
Ako VoIP (telefon) se nekoristi fino uzmi TPLink VR400 v3 sa Amazona i podigni internet na njemu a VoIP (telefon) zaboravi da uopće postoji ako ga nitko nekoristi.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 10:04   #669
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Preporuka routera

Pozdrav,
imam zte tcom router koji wifi signalom pokriva pola kuće i jedan plavi tplink-WA730RE kojeg sam ubo u neki jeftini swich i bacio u tavan na drugu stranu kuće kako bi pokrivao ostatak kata wifi signalom. Sad kad googlam takav router uopce ne izgleda tako. Ugl, to sve odlično radi.
Sada sam oslobodio jednu rupu u tcom routeru i ideja je provesti kabal u prizemlje kuće i direktno povezati još jedan router da radi kao i ovaj gore tplink.
Pitanje je - postoji li razlog da ne mogu dva routera tako povezati istovremeno da šire wifi i imate li preporuku dodatnog jeftinog routera koji bi kablom bio vezan za tcomov router kako bi i on širio wifi u donjem dijelu kuće, ili da tražim ovakav isti tl koji se dokazao?

Zadnje izmijenjeno od: tomycrosound. 27.08.2022. u 10:26.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 10:45   #670
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575