Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2010., 20:45   #211
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Pa lijepo su ljudi napomenuli da se to odnosi na starije SLI setupe. Danas je valjda podrška za sli/cf puno bolja.
Je pa što se onda javljaju ljudi sa takvim iskustvima iz prošlog stoljeća na threadu o najnajnajnovijoj grafi? Takvo iskustvo sa ovim ima manje veze nego da danas netko uspoređije tekući cf kontra sli. I mene je zbunilo to flejmanje sli-a, a od ostalog, nisam nešto primjetio ovo standardno etiketiranje "zelen kontra crven", više se lamentiralo o potrošnji. Budimo realni, ovo je dobra kartica. Loše je što su joj opet uvalili zbunjujući i dezinformirajući rebranding, jer bi se po svoj logici trebala zvat gtx 485. No to nije novo iz tog tabora. Struje mi je inače žao, jednostavno iz ekoloških razloga (ne šalim se) negdje je za to nepotrebno grijanje sobe izgorio nekakav mazut i ugljen, ili (manje vjerojatno u hr, jer mi baš volimo palit)neakva brana potopila 10 sela i hektare šume, ili je krško proizvelo još koju šipku radioaktivnog otpada. Sviđa mi se da ljudi kažu da kartuša nije tolko bučna, da inje tolko teška (da ne opterećuje tolko matičnu) i da nije još narasla u duljinu, kao što je pola metra hd5970 tke... btw. da se vratim na pitanje sli-a: ima netko link sa usporedbom 2x gtx 460 sli 1GB kontra gtx 580tke?
p.s.
Lijepo je vidjeti po svim testovma, da se jedna ostarjela gtx 295 još nalazi po vrhu ljestvica
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:45   #212
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Je pa što se onda javljaju ljudi sa takvim iskustvima iz prošlog stoljeća na threadu o najnajnajnovijoj grafi? Takvo iskustvo sa ovim ima manje veze nego da danas netko uspoređije tekući cf kontra sli. I mene je zbunilo to flejmanje sli-a, a od ostalog, nisam nešto primjetio ovo standardno etiketiranje "zelen kontra crven", više se lamentiralo o potrošnji. Budimo realni, ovo je dobra kartica. Loše je što su joj opet uvalili zbunjujući i dezinformirajući rebranding, jer bi se po svoj logici trebala zvat gtx 485. No to nije novo iz tog tabora. Struje mi je inače žao, jednostavno iz ekoloških razloga (ne šalim se) negdje je za to nepotrebno grijanje sobe izgorio nekakav mazut i ugljen, ili (manje vjerojatno u hr, jer mi baš volimo palit)neakva brana potopila 10 sela i hektare šume, ili je krško proizvelo još koju šipku radioaktivnog otpada. Sviđa mi se da ljudi kažu da kartuša nije tolko bučna, da inje tolko teška (da ne opterećuje tolko matičnu) i da nije još narasla u duljinu, kao što je pola metra hd5970 tke... btw. da se vratim na pitanje sli-a: ima netko link sa usporedbom 2x gtx 460 sli 1GB kontra gtx 580tke?
p.s.
Lijepo je vidjeti po svim testovma, da se jedna ostarjela gtx 295 još nalazi po vrhu ljestvica
A to uvijek bude tako kad izađe neki novi komad hardvera čija je cijena veća od dvije slabije kartice koje je u SLI-ju potuku. Ili ne potuku Samo se po pitanju nekih stvari vremena ipak mijenjaju

Imaš ovdje u grafovima i neke SLI i CF kombinacije.

Zadnje izmijenjeno od: generic. 12.11.2010. u 21:50.
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 22:13   #213
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
SLI je super dok ne pocne micro stuttering i rade bi imal gtx580 nego dvije 460 ili sl. pa makar one bile i brze. Turbo zivcirajuca pojava koja se najvise pojavljuje bas kod SLIja. Ima ga i u CF ali u manjoj mjeri.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 00:02   #214
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Je pa što se onda javljaju ljudi sa takvim iskustvima iz prošlog stoljeća na threadu o najnajnajnovijoj grafi? Takvo iskustvo sa ovim ima manje veze nego da danas netko uspoređije tekući cf kontra sli. I mene je zbunilo to flejmanje sli-a, a od ostalog, nisam nešto primjetio ovo standardno etiketiranje "zelen kontra crven", više se lamentiralo o potrošnji. Budimo realni, ovo je dobra kartica. Loše je što su joj opet uvalili zbunjujući i dezinformirajući rebranding, jer bi se po svoj logici trebala zvat gtx 485. No to nije novo iz tog tabora. Struje mi je inače žao, jednostavno iz ekoloških razloga (ne šalim se) negdje je za to nepotrebno grijanje sobe izgorio nekakav mazut i ugljen, ili (manje vjerojatno u hr, jer mi baš volimo palit)neakva brana potopila 10 sela i hektare šume, ili je krško proizvelo još koju šipku radioaktivnog otpada. Sviđa mi se da ljudi kažu da kartuša nije tolko bučna, da inje tolko teška (da ne opterećuje tolko matičnu) i da nije još narasla u duljinu, kao što je pola metra hd5970 tke... btw. da se vratim na pitanje sli-a: ima netko link sa usporedbom 2x gtx 460 sli 1GB kontra gtx 580tke?
p.s.
Lijepo je vidjeti po svim testovma, da se jedna ostarjela gtx 295 još nalazi po vrhu ljestvica
Gle ja nisam samo govorio o svome iskustvu nego i drugih ljudi, a to što si se ti našao prozvan nije moj problem..
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 02:24   #215
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Chiron Pregled postova
Gle ja nisam samo govorio o svome iskustvu nego i drugih ljudi, a to što si se ti našao prozvan nije moj problem..
Nisi spominjao nikakve druge ljude, a i da jesi, valjalo bi ti ih spomenuti konkretnim hardverom i driverima. To što sam ja osobno imao u bitno skorije vrijeme problema sa recimo hd 3870 u crossfire ne daje mi za pravo da sada pričam da npr. crossfire serije hd6xxx i najnovijih drivera spada u isti koš. Možda i neradi u nekom setupu hardvera i softvera, ali više svježijih osobnih iskustva nemam o tome, pa ne želim dezinformirati ili na temelju nerelevantnog iskustva stvarat stereotipove. Inače, kad smo kod višekartičnih setupa, zanimljiva je pojava da je više sajtova (što nisam primjetio kod recimo predstavljanja gtx480 ili ranije gtx285) odmah pri premijeri navalilo testirati gtx580 u sli setupu. Valjda je to neka nvidijina naputbina, jer praktične primjene sli setupa ove tek tvorničke verzije kartice u nekoj konkretnoj "gamerskoj" funkciji nevidim I smiješna mi je ova "revolucionarna" prezentacija vapor chambera... ono, još bi ih mogo sapphire tužit zbog dezinformacija Kad sam kod toga, zgodan novi demo od nvidije, izašao za gtx580tke, ali fino radi sa serijom gtx 4xx...teselacija i physx na djelu.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 02:33   #216
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Valjda je to neka nvidijina naputbina, jer praktične primjene sli setupa ove tek tvorničke verzije kartice u nekoj konkretnoj "gamerskoj" funkciji nevidim
U pravu si. nVidia je svim (zainteresiranim) recenzentima dala/poslala jednu GTX 580 na testiranje i ponudila drugu, ali samo uz uvjet da obavezno recenziraju i SLi sustav. Zato većina recenzija ima dva dijela; jedan s GTX 580 i jedan s GTX 580 SLi. Primjera radi, AnandTech je odbil nVidijin ultimatum/ponudu, pa su im naknadno iz Asusa poslali drugu kraticu. Dok s druge strane, recenzija s domaćeg tržišta još uvijek nema ili su im poslali jednu karticu za sve moguće naše IT časopise, pa nek se ljudi vesele i čekaju, dok drugi štancaju recenzije.
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
I smiješna mi je ova "revolucionarna" prezentacija vapor chambera... ono, još bi ih mogo sapphire tužit zbog dezinformacija
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
nVidia sve više (s)liči na Apple.
Tek kad oni nekaj predstave, tek tada svijet spozna pravu vrijednost toga. Do onda ko da i nije bilo i ko da su svijet i tehnologija stajali na mjestu.
U međuvremenu, jasno ko i Apple, uvjeravaju kupce da je to kaj konkurencija nudi glupost i da im to ne treba.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 11:00   #217
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
OT:
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
jasno ko i Apple, uvjeravaju kupce da je to kaj konkurencija nudi glupost i da im to ne treba.
Ma to su sve amateri naspram stevice
Taj bi svoju vojsku jehovinih svjedoka uvjerio da je fallout svjet kakav mi trebamo i pritome zaradio
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 13:30   #218
nexusone
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 139
Evo, Microline jih je dodao u ponudu, piše da dolaze obično za 14 dana, a cijena osnovnog modela bi trebala biti nekih 3800kn sa PDV-om, dok konkretnog Zotac AMP verzija bi trebala biti nekih 100-200kn više...
nexusone je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 13:49   #219
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Tipično za naše trgovine, 4000 kn,a vani 2800 kn
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 13:54   #220
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Hm, čini mi se da su neki tu zabrijali opet na one fore tipa "200 FPS" na LCD monitorima koji rade na 60 Hz. Bilo to kroz SLI/CF ili single GPU. Ono, ne bunim se protiv toga, naravno da je dobro da grafička bude čim brža ali mislim da je ipak bitnija stvar da sama mašina (PC koji pogoni jednu ili dvije grafičke) bude dobro balansiran nego da se ulupa brdo para pa ispada da se iskoristi 50% mogućnosti. Pri tome mislim na omjer dobiveno/uloženo u odnosu na sve, matičnu ploču, CPU, RAM, monitor, jaki PSU i ono što vidite na ekranu. Upravo zato da se ne dešava da imate SLI/CF sa dvije zvjerske karice, PSU od 750W i da se čudite kako vaš bratić ima duplo slabiju konfiguraciju a jednako dobro se igrica vrti i na njegovom kompaču.
Evo, ja sam se do nedavno veselio sa svojom Nvidia GTX275 a prešao sam na N460 (MSI Hawk Talon) zbog naprednijih mogućnosti grafičke i zbog manje potrošnje, razlika je 50-100W manje potrošnje u korist N460, ako netko misli da je to malo, može si predočiti time da si ostavi upaljenu žarulju te snage kraj računala pa da vidi da li shvaća kolika je to razlika.
Inače, pri kupnji sam gledao i N470 ali mi razlika u cijeni i potrošnji ne opravdava razliku u brzini, pogotovo u usporedbi sa tvornički overclockanom MSI N460.
U svakom slučaju, koliko para - toliko muzike pa je svakome na izbor što želi od svoje mašine. Meni je samo bitno da mi minimalni FPS ne pada ispod granica igrivosti (a nikad nije ispod 70 FPS, što god da se vrti na mom i750 i 22" monitoru) jer se ne palim na te štoseve tipa "imam 200 FPS u xyz igrici/programu" jer ja samo pitam - a gdje se vidi tih 200 FPS, u memoriji grafičke kartice? A kupnju top-modela grafičkih ionako ostavljam drugima, nemam dovoljno novca za takve stvari a i nisu mi potrebne, kada se konačno pojavi neki softver koji bi mogao u potpunosti iskorisiti sve mogućnosti te top-modela karice, taj tren izađe novi top-model koji je još 20-30% brži/bolji/hladniji ali i za njega treba pljucniti top-sumu novca da bi ta zvijer svirala, pjevala i plesala u nečijem računalu.
Još jedna opaska, znam da će ovaj komentar izazvati opet korisnike ATI-a, za probu sam stavio Sapphire 5850 grafički i imao sam zanimljivu pojavu, kad se na Windowsima 7 (Ultimate 64-bitni) upalio screen saver koji je bio blank screen (!!!) nakon 2-3 minute se cooler vrtiti kao lud , kao da je ne znam kakvo opterećenje procesora u pitanju, nisam skužio da li je CPU ili GPU cooler, nisam se ni zamarao a isprobao sam jedno 5-6 puta. Drajveri su bili10.9 verzija. Inače sam oduvijek imao nekih problema sa ATI drajverima, od toga da su u vektorskim programima ispadale linije na ekranu gdje ih nije trebalo biti, da se u igricama nisu vidjeli likovi pa do ovog zadnjeg i da bi mi frend rekao kako ima problema da usred igrice ima blank screen sa svojom 5870. Bila mi je dvojba da li da sebi ostavim tu ATI 5850 a onda su me ovakve stvari ipak natjerale da ostanem u Nvidia taboru, da ne bi mislili da sam isključiv ili da nisam nikad razmišljao o ATI grafičkim karticama.
Samo da rezimiram, mislim da je N580 dobra stvar, kupit će je onaj tko ima novaca za takvo nešto, naravno da će ATI izbaciti bržu karticu koja će biti najbrža sve do pojave N585, vrtit će oba proizvođaća brdo para, proizvođaći igrica zadovoljno će trljati ruke jer konačno i oni mogu uvrsiti hrpe eye-candya u svoje igrice a korisnici sve to gledati na svojim malim, velikim i najvećim ekranima...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2010., 13:55   #221
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Ivan123 Pregled postova
Tipično za naše trgovine, 4000 kn,a vani 2800 kn
Ništa čudno, ja sam i očekivao takvu cifru a još kad Stinks opali svoju cjenčugu...
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 20:24   #222
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 20:40   #