Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2007., 18:45   #1
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Mini test Coolermaster GeminII

Nasao sam malo vremena da testiram navedeni hladnjak, a i @Razer je nestrpljiv :P

Nije toliko niti velik kako izgleda na webu. Slike sam malo obradio tako da i modemasi mogu pogledat. Unaprijed se ispricavam na slikama,
ali moj stari Olympus nemoze bolje, ili ja neznam
Posto je zippo61 bio prisutan, da mi nesmeta dao sam mu da sastavlja jednu konfu i kavu sam morao skuvat...
zippo in action


Evo ga: Coolermaster Gemin II



U pakiranju su sarafi, drzac za soc.775, drzac za 939/am2 i backplate, tubica termo paste Coolermaster, nosaci za ventove te naputak za

ugradnju.



MB Asus P5K-E WiFi sa Q6600


Ballistix PC8500 2x1gb



Montaza....ehhh tu je na moju veliku srecu doslo do malog previda, odnosno kad sam stavljao na hladnjak metalni drzac za 775 nisam pazio na

sarafe i stavio sam 4 kom. sa zaobljenom glavom, a trebao sam za ravnom niskom glavom, sto je rezultiralo nedodirivanjem hladnjaka i IHS-a procesora. Najbolje u svemu, upalim komp, udjem u bios a ono temp 73c!? O_o wtf, skinem hladnjak i imam sta vidjet

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 18:48   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Na kraju je sve islo gore kako treba. Nisam nasao drugi nacin montaze nego plocu montirat na njega, evo vako



Montirano bez ventova





__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2007., 18:49   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Paljenje kompa bez ventova, total passive, sve stock, q6600@2400, mem 1066 5-5-5-15:



SuperPi pasivno hladjenje

TaT passivno ,

Koristeni ventovi x 2

Izgled sa ventovima

Na stocku sa ventovima na ~1000rpm

Load stock
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 18:50   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nisam imao vremena za OC ali digao q6600 na 3780 stabilno sa 1,6v temperature su bile oko 70c ali nisam imao vremena pa izostaju daljni rezultati


Ovo su utisci odmah nakon montaze. Sve u svemu, za cijenu od 360kn, skoro 150kn manje od ultra 120, daj i vise od ocekivanog. Sa ugradnjom dva 12cm venta dobija se hladjanje memorije i chipseta koji su jedva mlaki na dodir. Probao sam i BigTyphoon i Scythe Mine, mogu rec da je ovaj puuno bolji.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 23:37   #5
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Svaka čast na trudu za review i sličice

Cooler iako nije dobro prošao na testovima mi se čini kao jako dobra stvar, pogotovo jer prekriva cijeli gornji dio ploče, a tu su i čipset i memorija (ovaj cooler je dušu dao za užarene Baliste ).

A vidim i sa quadom se dobro nosi. Možeš samo reći usporedbe radi kolike su bile load temp. za Mine?

I malo OT, jesi li zadovoljan s pločom koju imaš? Jel ima onaj vdrop dumper, koliko daje volti za memoriju?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 23:48   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
onak sve je to super al kuler je PREvelik... onak pola ploce prekrije
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 01:05   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
..... Možeš samo reći usporedbe radi kolike su bile load temp. za Mine?

I malo OT, jesi li zadovoljan s pločom koju imaš? Jel ima onaj vdrop dumper, koliko daje volti za memoriju?
Mine se nemoze nosit sa Quadom, los sistem montaze, kao box na one plastike. Temperature su bile preprevelike.

Ploca je najbolja Asusica koju sam imao, ima vdroop damper, mema sa origigi biosom (nisam jos pokusao flashat) ide do 2,55v-

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
onak sve je to super al kuler je PREvelik... onak pola ploce prekrije
Ali i hladiii, bez brige, pokusat cu jos sa dva venta koji imaju 2000rpm-a jer na ovim Glacialtech nije buka, nisu rpm, niti protok nije velik.

Zanimljivo da hladnjak ne smeta nicemu, nejde van gabarita ploce, a visina sa ventom je u istoj razini kao i grafa. BT i Sonic su za 2cm visi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 01:08   #8
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Da i mislio sam da Mineu baš ne cvjetaju ruže sa quadom. A ako nešto nevolim onda ne volim box-cooler-sistem montaže. U vezi ploče...hoćeš reći da bi sa drugim biosom dobio mogućnost dizanja voltaže više od 2.55v?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 01:10   #9
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Neznam, dali je moguce uopce sa novim biosom dizat voltazu za memu, ali probat cu cim stignem.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 10:52   #10
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Montira sam ovaj cooler sa dva venta od 2400rpm-a na Q6600, Gigabyte P35-ds4, pasta je Arctic Cooling MX-2.
Temperature iz BIOS-a nakon pola sata su mi:
System temp: 34C
CPU temp: 25C
Je ovo normalno da mi System temp bude niži od CPU tempa?

Nisan gleda preko CPU-Z jer je komp novi, i nisan jos stavija Prozore XP.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Ogla