Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2024., 19:23   #11731
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
mislim da veliku ulogu ima način na koji je dac implementiran u sam uređaj. neki proizvođači godinama, desetljećima surađuju u simbiozi i to na kraju obično bude odličan rezultat. nije to samo zalemit dac u pojačalo pa nek idu jedinice i nule.
Neki proizvodjaci ubacuju i dvice pa time drasticno utjecu na zvuk. Na bolje naravno

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako može pomoć oko problema sa zvučnikom.

Imam Wharfedale DX-2 home cinema zvučnike i od neki dan mi se front right zvučnik nešto utišao i čim malo pojačam krene tiho "zveckati" i dobro "prditi".
Ovo su najbolje riječi za opisati. Prvo sam mislio da mi sin iza leđa sa usnama glumi "prdež".

Zna li netko što bi moglo biti i što je rješenje?
Prdnuo ti je zvucnik. Tj. nagorio i sad struze zavojnica unutar magneta. Ili je mehanicko ostecenje. Pitaj sina dal' slucajno zna nesto o tome

A mozda je i izlaz pojacala prdnuo. Probaj zamijeniti lijevi/desni zvucnik na izlazu pojacala. Ako isti zvucnik i dalje prdi, do zvucnika je. Inace je do pojacala.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2024., 20:35   #11732
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Otišao je zvučnik. Kada zamjenim mjesta i stavim ga kao lijevi, nešto manje drnda, ali i dalje drnda. I primjeti se da je sada lijeva strana tiša.

Također ne javlja se svaki puta, uglavom kada je izražen govor tipa vijesti. U filmovima nekada niti jednom se ne čuje.

Probam staviti jedan od stražnjih zvučnika umjesto njega pošto su isti, bar za početak.

Može li se to popraviti ili samo novi može?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2024., 20:42   #11733
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
A nekad se moglo. Da li još netko premotava zvučnike i sa kakvim rezultatom, nemam pojma. Možda mozes zamijeniti zvučnu jedinicu.

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2024., 21:11   #11734
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Stavio desni stražnji umjesto njega, ponovno imam potpuni zvuk kao prije. Čovjek ne primijeti kako se to izgubi sa vremenom, ali kada se ovako vrati, očito je.

Pošto se taj koristi samo u filmovima i serijama, i vjerojatno većinom za eksplozije i efekte, pretpostavljam da će izdržati neko vrijeme.

Ako prdne i on skroz, javim se ovdje za preporuku 3.1 sustava.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 06:59   #11735
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
@tascam - si se probao poigrat sa volume/loudness funkcijom?


https://www.techwalls.com/yamaha-amp...nob-explained/
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 10:16   #11736
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 813
Jesam.Nije baš legao varijabilni loudness
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 12:06   #11737
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Hi-Fi

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova

@Medo gledao sam i Onkyo stereo pojacala/recievere ali ih bas nema puno tu gore. Onkyo nisam cuo ali PM6007 zvuci kao idelan par za Oberone. No shvacam tvoje iskustvo jer Marantz ima taj specifican zvuk koji sa zvucnicima koji nemaju toliko naglasene visoke frekvencije bi zvucao previse bass heavy. Na malim Oberonima 1 sa Marantzom nize frekvencije su profukcionirale dok sa Jamo i WIIM AMP ih nikad nije ni bilo. Sad me kopka rijesit se subwoofera i napravit upgrade na Oberon 3 .
Pojačalo mora pojačati ulazni signal za isti faktor na svim frekvencijama i amplitudama a pri tome ne unositi nove signale u zvuk s ulaza. Tu se ne računa room correction i sl.

Ako pojačalo ima specifičan zvuk onda to nije hifi pojačalo.

Zvučnik je zeznut teret za pojačalo. Imaš dva-tri drivera koji su zapravo zavojnica koja se pomiće u dinamičnom magnetskom polju uz otpor ovjesa. Svaka ima svoju karakteristiku a spojene su u paralelu. To je samo po sebi kaos a kada još dodaš skretnicu na to sa svojim LC komponentama…. Pffft

Zato jeftino pojačalo ne može tjerati kvalitetne zvučnike. To je grehota upariti. S druge strane jeftini zvučnici prodišu na kvalitetnom pojačalu kao što si iskusio s Marantzom.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 11:38   #11738
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Kako mi je taj jedan zvučnik oštećen, počeo gledati da li ima što zanimljivo na oglasima ili rasprodajma. Ne žuri mi se pošto dobro radi kao stražnji desni, ali ako nađem nešto zanimljivo mogao bi se nagovoriti.

Gledao sam neke srednje zvučnike, nisam siguran da li to još uvijek spada u "bookshelf" kategoriju. Znači cca visine 30-40cm pošto mi je prostor za desni zvučnik maksimalne visine 46cm. Ciljao sam na 3.1 ili 2.1 sustav. Prostor je 50m2 ukupno, ali dio za gledanje je cca 25-30m2.

Vidio ovaj oglas: https://www.njuskalo.hr/zvucnici/wha...oglas-42867367
Nabrijao se uzeti, i onda skužim da mi ne stane desni zvučnik pošto su isti 56cm visine...

Imate li kakve preporuke što tražiti po oglasima?
Koristiti će se uglavnom svaki dan za TV, filmove, serije, nešto manje za glazbu.

Edit: Nisam napisao da imam pojačalo Yamaha RX-V685 na koje bih to povezivao.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 16.02.2024. u 12:54.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 12:35   #11739
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Pozdrav momci, dosta dugo nisam u Hi-fi svijetu, pa bih vas zamolio za savjet.

Koje pojačalo bi bilo pogodno za ovu kombu?

Kef LS50 Meta
Kef KC62 Sub

Hvala
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 16:11   #11740
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Kako mi je taj jedan zvučnik oštećen, počeo gledati da li ima što zanimljivo na oglasima ili rasprodajma. Ne žuri mi se pošto dobro radi kao stražnji desni, ali ako nađem nešto zanimljivo mogao bi se nagovoriti.

Gledao sam neke srednje zvučnike, nisam siguran da li to još uvijek spada u "bookshelf" kategoriju. Znači cca visine 30-40cm pošto mi je prostor za desni zvučnik maksimalne visine 46cm. Ciljao sam na 3.1 ili 2.1 sustav. Prostor je 50m2 ukupno, ali dio za gledanje je cca 25-30m2.

Vidio ovaj oglas: https://www.njuskalo.hr/zvucnici/wha...oglas-42867367
Nabrijao se uzeti, i onda skužim da mi ne stane desni zvučnik pošto su isti 56cm visine...

Imate li kakve preporuke što tražiti po oglasima?
Koristiti će se uglavnom svaki dan za TV, filmove, serije, nešto manje za glazbu.

Edit: Nisam napisao da imam pojačalo Yamaha RX-V685 na koje bih to povezivao.
zvučnici bi trerbali bit u visini glave kad se sjedi.
šteta da uzimaš male zvučnike jer ti neki drugi ne stavu zbog visine

ovi su bili kao neka viša klasa al ti su iz 1990-i neke, treba srezat cijenu
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/mon...oglas-40750553

ovi su OK slušao sam ih al opet cijena je problem
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/yam...oglas-38529383

(isti švercer ih prodaje)



Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Pozdrav momci, dosta dugo nisam u Hi-fi svijetu, pa bih vas zamolio za savjet.

Koje pojačalo bi bilo pogodno za ovu kombu?

Kef LS50 Meta
Kef KC62 Sub

Hvala
možda kakav kakav rotel ili cambrige audio, neka srednja klasa. jel woofer aktivni?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 16:54   #11741
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Pozdrav momci, dosta dugo nisam u Hi-fi svijetu, pa bih vas zamolio za savjet.

Koje pojačalo bi bilo pogodno za ovu kombu?

Kef LS50 Meta
Kef KC62 Sub

Hvala

Neki dan sam imao priliku poslušati Yamahu R-N800A. Stereo receiver sa ugrađenim DAC, streamerom itd. Odličan samo malo preskup za mene...
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 18:10   #11742
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
zvučnici bi trerbali bit u visini glave kad se sjedi.
šteta da uzimaš male zvučnike jer ti neki drugi ne stavu zbog visine
Zvučnici bi stajali na visini od 45cm. Ukoliko su visoki 40cm, onda je ukupna visina 85cm što mi se čini ok za sjedeći položaj na kauču.

Lijevi zvučnik mi nije problem, ali iznad desnog je polica, pa tu ima samo 46-47cm prostora za zvučnik.

Kauč je cca 3m od pozicije zvučnika, razmak između ta dva zvučnika je nešto manji od 4m. Otprilike da dočaram prostor.

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ovi su bili kao neka viša klasa al ti su iz 1990-i neke, treba srezat cijenu
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/mon...oglas-40750553

ovi su OK slušao sam ih al opet cijena je problem
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/yam...oglas-38529383

(isti švercer ih prodaje)
Hvala, provjerim. Imaš li prijedlog i za neke nove?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2024., 20:17   #11743
Wannabes
Premium
Moj komp
 
Wannabes's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sk
Postovi: 184
Jel se može povezati Argon Audio Fenris A5 aktivni zvučnici i subwoofer od Logitech x-230 ? Koji kabel mi za to treba RCA to ? Koliko vidim izlaz ima 9 pinova..

I ono najbitnije, kak će to funkcionirat, A5 nemaju neki bass, pa pretpostavljam da će ovo malo poboljšat ukupan zvuk?

Slike stražnjica su dolje.








__________________


CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz
MBO: Asus P5Q PRO
RAM: 2x1 gb Kingmax 800 MHz
GPU: ATI Radeon HD4850 512MB DDR3
SSD: Kingston A400, 120GB
HDD: Seagate 500GB, 7200rpm, 32MB cache
PSU: Corsair 650W, TX
Case: Sharkoon Rebel 9
OS: Windows XP Professional SP2
Monitor: (Hyundai B70A), Dell U2412M
Keyboard: Logitech y-sae71
Mice: Logitech rx 250
Speakers: Logitech x-230




you did good..
Wannabes je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2024., 20:35   #11744
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Wannabes Pregled postova
Jel se može povezati Argon Audio Fenris A5 aktivni zvučnici i subwoofer od Logitech x-230 ? Koji kabel mi za to treba RCA to ? Koliko vidim izlaz ima 9 pinova..

I ono najbitnije, kak će to funkcionirat, A5 nemaju neki bass, pa pretpostavljam da će ovo malo poboljšat ukupan zvuk?

Slike stražnjica su dolje.








To ti se uopće ne isplati, jer prvo je pitanje kak ćeš spojit taj čudni konektor na Logiju sa klasičnim RCA izlazom n ma Argonu, a drugo besmisleno je jer Logitech sub ima potpuno istu veličinu membrane kao i tvoji zvučnici, pa nema šanse da proizvede dublji bas od onog Argonovog. Teoretski bi to išlo sa pravim driverom i nekom elaboriranom kutijom (neznam, TL) i top sub-pojačalom, al Logi nije ništa od toga. Argonov subac iz te serije je među najeftinijim na tržištu, i mora bit na neki način usklađen sa ovim kutijama. To ti je najpovoljnije.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2024., 20:38   #11745
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Pozdrav momci, dosta dugo nisam u Hi-fi svijetu, pa bih vas zamolio za savjet.

Koje pojačalo bi bilo pogodno za ovu kombu?

Kef LS50 Meta
Kef KC62 Sub

Hvala
Kao i uvijek, ovisi o budžetu koji si spreman odvojit, i jel očekuješ još nešto posebno tipa integrirani streamer od njega, ili ne.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2024., 22:20   #11746
Wannabes
Premium
Moj komp
 
Wannabes's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sk
Postovi: 184
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
To ti se uopće ne isplati, jer prvo je pitanje kak ćeš spojit taj čudni konektor na Logiju sa klasičnim RCA izlazom n ma Argonu, a drugo besmisleno je jer Logitech sub ima potpuno istu veličinu membrane kao i tvoji zvučnici, pa nema šanse da proizvede dublji bas od onog Argonovog. Teoretski bi to išlo sa pravim driverom i nekom elaboriranom kutijom (neznam, TL) i top sub-pojačalom, al Logi nije ništa od toga. Argonov subac iz te serije je među najeftinijim na tržištu, i mora bit na neki način usklađen sa ovim kutijama. To ti je najpovoljnije.

Ne znam šta bi ti rekao, jel zbog odvojenog suba na Logiju, ali razlika se osjeti.. Pustim recimo https://www.youtube.com/watch?v=8zQFIMhg5YU bas udara, stol vibrira.. dok ta pjesma na A5 je skroz slabašno.
Argonov sub je 300+ € pa me ispadne ko i set ovih zvučnika.


Kako uopće guglat taj izlaz na Logitech subu, DVI nešto ? Uzeo bi taj kabel da bar isprobam jel ima osjetne razlike..
__________________


CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz
MBO: Asus P5Q PRO
RAM: 2x1 gb Kingmax 800 MHz
GPU: ATI Radeon HD4850 512MB DDR3
SSD: Kingston A400, 120GB
HDD: Seagate 500GB, 7200rpm, 32MB cache
PSU: Corsair 650W, TX
Case: Sharkoon Rebel 9
OS: Windows XP Professional SP2
Monitor: (Hyundai B70A), Dell U2412M
Keyboard: Logitech y-sae71
Mice: Logitech rx 250
Speakers: Logitech x-230




you did good..
Wannabes je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2024., 23:07   #11747
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Izgleda kao standardni D-SUB konektor, ali 9-pinski. Konektor ti je poznat iz starih dana kada smo 15-pinski koristili za video izlaz.

Kakav je raspored pinova unutra bog će ga znati, ne bi me čudilo da graniči s neki proprietary Logitech rješenjem.

https://en.wikipedia.org/wiki/D-subminiature
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 08:15   #11748
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Nadi radije neki jeftin sub sa coax/rca inputom , spoji direkt i bok.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 00:12   #11749
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Da li sa zvučnicima tipa Monitor Audio Silver 100 7G, Dynaudio Evoke 20, Wharfedale Diamont 12.2 i sličnima treba uparivati sub i/ili centralni zvučnik za 2.1 / 3.1 kombinaciju, ili je i bez toga dobro?

Vidim da je ta kategorija otprilike 4x većih zvučnika od mojih Wharfedale DX-2, a to je max za što imam mjesta.

Ima li još koja preporuka sličnih zvučnika? Ovo mi je ispalo dok sam surfao naše web shopove.

Vidim da iz nekog razloga na njuškalu ima ovih MA Silver 100 na prodaju od 4 ili 5 prodavatelja, pa mi čudno zašto prodaju ako su tako dobri.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 06:51   #11750
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Da li sa zvučnicima tipa Monitor Audio Silver 100 7G, Dynaudio Evoke 20, Wharfedale Diamont 12.2 i sličnima treba uparivati sub i/ili centralni zvučnik za 2.1 / 3.1 kombinaciju, ili je i bez toga dobro?

Vidim da je ta kategorija otprilike 4x većih zvučnika od mojih Wharfedale DX-2, a to je max za što imam mjesta.

Ima li još koja preporuka sličnih zvučnika? Ovo mi je ispalo dok sam surfao naše web shopove.

Vidim da iz nekog razloga na njuškalu ima ovih MA Silver 100 na prodaju od 4 ili 5 prodavatelja, pa mi čudno zašto prodaju ako su tako dobri.

Znat ces kad kupis zvucnike na glazbi koju ces slusat - to uvelike ovisi o osobnoj preferenciji. Osobno bih uvijek isao na Bookshelf pa dodao sub ako ima potrebe. Meni je sad Sub pokraj Oberona 1 cesto previse.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 08:41   #11751
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Da li sa zvučnicima tipa Monitor Audio Silver 100 7G, Dynaudio Evoke 20, Wharfedale Diamont 12.2 i sličnima treba uparivati sub i/ili centralni zvučnik za 2.1 / 3.1 kombinaciju, ili je i bez toga dobro?

Vidim da je ta kategorija otprilike 4x većih zvučnika od mojih Wharfedale DX-2, a to je max za što imam mjesta.

Ima li još koja preporuka sličnih zvučnika? Ovo mi je ispalo dok sam surfao naše web shopove.

Vidim da iz nekog razloga na njuškalu ima ovih MA Silver 100 na prodaju od 4 ili 5 prodavatelja, pa mi čudno zašto prodaju ako su tako dobri.
jednom rječju - treba, al opet ovisi o muziki koju slušaš.

probaj pa ćeš iu sam doć do zaključka.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 15:27   #11752
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor Wannabes Pregled postova
Ne znam šta bi ti rekao, jel zbog odvojenog suba na Logiju, ali razlika se osjeti.. Pustim recimo https://www.youtube.com/watch?v=8zQFIMhg5YU bas udara, stol vibrira.. dok ta pjesma na A5 je skroz slabašno.
Argonov sub je 300+ € pa me ispadne ko i set ovih zvučnika.


Kako uopće guglat taj izlaz na Logitech subu, DVI nešto ? Uzeo bi taj kabel da bar isprobam jel ima osjetne razlike..
Svojedobno sam uspješno napravio taj kabel.
Pinout na stranici: https://www.eevblog.com/forum/repair...itech-z-5500s/

Ako je tome vjerovati na pin 2 i 12 spojiš RCA.

Ono s čime nisam bio zadovoljan je razina ulaznog signala u sub sa mog marantza recimo.

To je bilo debelo debelo tiše nego kontrolirano njegovim originalnim control podom.

Napominjem da je moguće samo Marantzov slab sub output.

Q acoustics koji ga je zamijenio radi kao san
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 16:17   #11753
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Da li sa zvučnicima tipa Monitor Audio Silver 100 7G, Dynaudio Evoke 20, Wharfedale Diamont 12.2 i sličnima treba uparivati sub i/ili centralni zvučnik za 2.1 / 3.1 kombinaciju, ili je i bez toga dobro?

Vidim da je ta kategorija otprilike 4x većih zvučnika od mojih Wharfedale DX-2, a to je max za što imam mjesta.

Ima li još koja preporuka sličnih zvučnika? Ovo mi je ispalo dok sam surfao naše web shopove.

Vidim da iz nekog razloga na njuškalu ima ovih MA Silver 100 na prodaju od 4 ili 5 prodavatelja, pa mi čudno zašto prodaju ako su tako dobri.
Ovisi... Ako voliš slušati TV preko zvučnika navečer i da bude tiše, sub će svakako dobro doći.

Za slušanje glazbe, nema potrebe za subom kod Silver 100 koje imam. Zašto se prodaju? Vjerojatno ljudi idu na nešto bolje ili žele drugačiji zvuk možda... Ali teško je naći nešto bolje za tu SH cijenu.
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 08:56   #11754
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ponovio sam se u Monitor Audio Silver 100 7G. Izgledali su najbolji unutar budžeta i dimenzija koje se tražio, a bili su dostupni na njuškalu sa garancijom.

Sada trebam ponovno preći sve opcije na Yamahi i prebaciti sa 5.1 na 2.0 za početak...

Pustiti ću neko vrijeme na 2.0 pa odlučiti trebam li sub nabaviti. Teoretski, ovi zvučnici mogu dublje ići od mog starog suba.

Ima te li kakve komentare na 2.1 vs 3.1 setup? To mi još ostaje nakon subwoofera za odlučiti. Surround više neću slagati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 09:58   #11755
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ponovio sam se u Monitor Audio Silver 100 7G. Izgledali su najbolji unutar budžeta i dimenzija koje se tražio, a bili su dostupni na njuškalu sa garancijom.

Sada trebam ponovno preći sve opcije na Yamahi i prebaciti sa 5.1 na 2.0 za početak...

Pustiti ću neko vrijeme na 2.0 pa odlučiti trebam li sub nabaviti. Teoretski, ovi zvučnici mogu dublje ići od mog starog suba.

Ima te li kakve komentare na 2.1 vs 3.1 setup? To mi još ostaje nakon subwoofera za odlučiti. Surround više neću slagati.



pohvale, tim više jer je to rijetki bookshelf koji ima bas od 8" (20cm). no opet niske frekve su limitirane veličinom komore. svakako bolje od 80% zvučnika te klase koji imaju 13-16 cm bas.


a ništa, slušaj različite tipove muzike, pogotovo što bolje zapise pa odluči. ja ih nisam nikad slušao pa nemrem niš reć.


al ako nećeš ić na 5.1 onda bi bilo šteta da si ne mijenjaš Yamahu za neko stereo pojačalo
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 10:26   #11756
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Najdalje što planiram ići je 3.1, ali to je upitno. U slučaju da idem, uzeti ću C250 iste serije.

Ne znam da bi mijenjao Yamahu, zadovoljan sam s njim, dobro radi s TV-om, pretpostavljam da je više nego dovoljan za ove zvučnike? (RX-V685)
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 10:37   #11757
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Najdalje što planiram ići je 3.1, ali to je upitno. U slučaju da idem, uzeti ću C250 iste serije.

Ne znam da bi mijenjao Yamahu, zadovoljan sam s njim, dobro radi s TV-om, pretpostavljam da je više nego dovoljan za ove zvučnike? (RX-V685)

naprotiv, smatram da su zvučnici iz više kategorije nego taj resiver


edit - koja obrada su tvoji?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 12:13   #11758
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Što znači "koja obrada"?
Ako misliš na boju, walnut.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 12:16   #11759
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Što znači "koja obrada"?
Ako misliš na boju, walnut.



ma to da! takvi su mi najljepši, nikakvi crni ili nedaj bože pomodarski bijeli
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 12:48   #11760
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ma to da! takvi su mi najljepši, nikakvi crni ili nedaj bože pomodarski bijeli
Tak jasno!
Walnut su mi najljepši, onda crni. Bijeli nisu uopće u kombinaciji, a ona zadnja boja svijetlog drveta mi je onako li la.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na