Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2023., 20:39   #70441
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
postoji nešto što se zove javni prijevoz, ali naš mentalitet nam ne dopušta da ga koristimo jer ako ne ideš autom na posao, susjed će misliti da nemaš para ili da ti se ne diže.
To ti je kao koristit bicikl u zagrebu. Bolje sjediti na kuplungu sat vremena nego pol sata na biciklu
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:41   #70442
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Čini se da mi koji smo rođeni na periferiji smo idioti koji nesmiju putovati obilaznicom.
Pitam se zašto onda sve više i više se dojebavate iz betonske prčije u "periferiju".

Neznam, ali kako nitko ne primjećuje problem mostova i nadvožnjaka? Bez obzira na relativno dobru prometnu povezanost, sve se svodi na manje od 10 prelazaka preko rijeka i pruga, gdje SVI moraju se protaknuti da bi došli do odredišta?

Svaka prometna studija priča o tome, još od vremena juge, ali jbg, nikoga nije briga, problem su seljačine sa periferije, nikako dekani iz grada.

EDIT:
Mene osobne zabole za Zagreb i bilo koji drugi grad, radim gdje i živim, pa me ne sekira promet u bijeloj selendri. Ali ljudi oko mene putuju relacijama npr. Ivanić-Sv. Nedelja, pa se naslušam priča i avantura od svakodnevnog putovanja.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:53   #70443
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Prebacit se na dva kotača (skuter). Da se 30% odluči na dva kotača promet bi se znatno rasteretio.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 20:54   #70444
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Motor ima smisla samo ako krsis zakon. Tipa voznja izmedu automobila itd…
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 21:28   #70445
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Ma kak god brži je meni pukao film sad dok sam privremeno na Trešnjevci. Dulje mi treba do Radničke nego iz Gračana.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 21:32   #70446
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
ne mogu se odlučiti da kupim sad nove zimulje pa opet na proljeće nove ljetne , ili možda cjelogodišnje i ljetne da šaltam, ili samo cjelu godinu cjelogodišnje furat?
Za tebe je cjelogodišnja. Ako nemaš u planu izlete po planinama Austrije ili Slovenije, a radiš 15k km godišnje...uzmi CrossClimate 2 , eto, moj prijedlog.
Svatko će ti ovdje davati svoja osobna mišljenja oko guma. Puno toga ovisi - gdje živiš, da li grad ili selo, način vožnje pojedinca...
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 21:45   #70447
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Ne možeš izgraditi toliko cesta i mostova koliko ekipa to može zakrčiti.

Vidi Amere. Iskrcaju par milijardi dolara za proširenje jedne velike petlje i prilaznih cesta pa se jako brzo ponovno zakrče :-/

Oni su savršen primjer kako život u predgrađu u kombinaciji s radom u “downtown” loše funkcionira.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 21:59   #70448
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Dokazano je da izgradnja dodatne trake neće riješiti problem

https://interestingengineering.com/v...estion-happens

Problem Zagreba:
- centralizacija, svi oće doći gore
- 20g sustavnog ne ulaganja u infrastrukturu (u režiji Bandić&Co)
- mentalitet ekipe

Neke se stvari mogu riješiti, al se ne mogu riješiti odmah i sa novcima koje grad nema


Ja sam se preporodio od kada sam se vratio u centar.
2min do vrtića/škole, 15min do posla. Auto samo vikendom kada idem negdje u šumu neku.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 22:35   #70449
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jesam i sve ja to razumijem ali ovo nece pomoci nikome osim da cemo i mi stajati u koloni.
A jbg, tri su prilaza koja treba stlačiti u dvije trake, netko mora (više) pušiti. Moj argument je sa sigurnosnog aspekta i aspekta tranzita, odnosno da smjer iz Samobora ima najpitomiji prilaz mostu (prvo se račva na način da i prema Brodu i prema Zg/Krapini idu po dvije trake, a onda još ima 2-3 kilometra takve dvotračne vožnje i tu stane puno auta, odnosno puno je teže zaribati generalno promet, npr. tranzit kamiona). Druga dva prilaza imaju par stotina metara prostora i to se puno brže popuni. Ovaj iz smjera Lučkog je pogotovo nezgodan kad "Austrijanci" piče u povećanom obujmu (jedna traka za odvajanje koja onda puni dvije trake prema Mariboru i odvajanje za Jankomir).

Meni je fascinantno koliko ljudi ne razmišljaju dok voze. Ono, kružni tok ima dvije trake i svi prilazi mu imaju dvije trake i svejedno ekipa vozi kako im se sprdne. Nadam se da će mlađi bolje voziti jer valjda to ipak imaju bolje riješeno u autoškoli. Btw., po pitanju rotora, Pula

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja sam se preporodio od kada sam se vratio u centar.
2min do vrtića/škole, 15min do posla. Auto samo vikendom kada idem negdje u šumu neku.
Sve ovisi gdje čovjek živi u odnosu na radno mjesto i točke interesa. Meni je posao 500 metara zračne linije, vrtić 700 metara. Dva ogromna trgovačka centra su mi na 100 metara, relativno mi malo treba do bolnice (Vinogradska ili Sv. Duh), kao i izaći iz grada (na Jankomir, jelte). Meni idealno, nekom drugom pakao, daleko od žiže i slično.

Želim reći, nek svatko traži sreću po vlastitom nahođenju i sve ostale priče (moj kvart je bolji od tvoga, ti živiš na selu pa si seljak, tko vrijedi, leti i sl.) su suvišne.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 00:53   #70450
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Ovakve sam dvije "kompozicije" mit zastita vidio u roku dvije minute, ali mi nije jasno o cemu se radi?

Zastitarska vozila koja nose, sto god nose, imaju neke oznake. Ovi izgledaju, kao diplo/sABORska ekipa, samo sto voze za Binga nesto u kombiju?




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 01:05   #70451
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ovakve sam dvije "kompozicije" mit zastita vidio u roku dvije minute, ali mi nije jasno o cemu se radi?

Zastitarska vozila koja nose, sto god nose, imaju neke oznake. Ovi izgledaju, kao diplo/sABORska ekipa, samo sto voze za Binga nesto u kombiju?




...
Banožića s krevetom sele u Zg bolnicu?

Inače su se u takvim plavima dovozili eurići prije nego su postali službena valuta ako se dobro sjećam.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 01:06   #70452
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
postoji nešto što se zove javni prijevoz, ali
Ali nazalost to u zagrebu ne funkcionira kako bi trebalo.

Bolje ti je ic pjeske il biciklom.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 06:35   #70453
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Motor ima smisla samo ako krsis zakon. Tipa voznja izmedu automobila itd…
Kao i stariji dizel na kojem moras izvaditi pola ispusnih filtera, kao i bicikl za koji ne postoji normalna infrastruktura, a kao i biti pjesak (osim ako nisi ministar gospodarstva). Poanta motora, a pogotovo gradskih skutera, je da se mozes provuci kroz promet.
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
..ti živiš na selu pa si seljak, tko vrijedi, leti i sl.) su suvišne.
Ja kad se s nekim upoznam prvo pitam di zivi. Ak je van granica grada zagreba ne razgovaram se dalje. Rubni kvartovi idu na daljnju procjenu, tipa jel vozi dizel ili normalan auto
hash je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 06:42   #70454
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Oni su savršen primjer kako život u predgrađu u kombinaciji s radom u “downtown” loše funkcionira.
Funkcionirao je dok se ti (dotepenci) kao ja nisu iz ZG doselili u satelitske gradove.

Prije čak do prije 2-3 godine ni nije bilo toliko prometa ko kaj ga ima danas.

Promet je problem ali život van velikog grada ima svoje ogromne prednosti koje ne bi mijenjao za povratak u taj zapišani betonirani mravinjak u kojem nema parkinga.

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja sam se preporodio od kada sam se vratio u centar.
2min do vrtića/škole, 15min do posla. Auto samo vikendom kada idem negdje u šumu neku.
Žena i ja radimo na lokacijama koje su udaljene jedna od druge na 10min pješke. Ne razmišaljamo o odlasku u ZG.

Ja radim od doma, a ona radi tak da ide na posao prije 7 tak da i nije ogromna gužvai ide prije 15h doma.

Iako ok je centar ako je kuća i ako imaš garažu i nekaj dvorišta. Život u zgradi (opet) ne dolazi u obzir. Prije bi se preselio u Jastrebarsko.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ovakve sam dvije "kompozicije" mit zastita vidio u roku dvije minute, ali mi nije jasno o cemu se radi?

..
To ti je prijevoz love aka cash baby cash.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 09:07   #70455
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ovakve sam dvije "kompozicije" mit zastita vidio u roku dvije minute, ali mi nije jasno o cemu se radi?

Zastitarska vozila koja nose, sto god nose, imaju neke oznake. Ovi izgledaju, kao diplo/sABORska ekipa, samo sto voze za Binga nesto u kombiju?




...

Ovo su ti blindirani kamioni koji idu na relaciji HNB - FINA Dalmacija.
Pratnju im čini 4-5 Touarega punih ATJ sa pancirkama i u punoj ratnoj opremi.
Svaki put kada naletim na njih na autocesti naprave neki iznered.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 09:12   #70456
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Vrijeme ce pokazati jesam li se zaribao, ali auto je fizicki ok, sve dela, ima par ogrebotinica i to je to.

Slike
Prošlo je tri i pol godine s mojim pugom 508 1.6hdi, sa 120tkm stigli na 200tkm.
Dobro tučem kilometre.

Od servisa zasad standard ulje filteri, injektori (sva 4), diskovi+pločice, elektromagnet klima kompresora, gume i... to je to.
Zadovoljan s vozilom, mjesta ko dreka, udoban, pouzdan, nije me ostavio na cesti. Što se mana tiče - tu i tamo zeza Engine error pa me baci u safe mod (čađa na ulazu u turbo, lijen sam to očistiti). Koža isto nije najbajnija stvar na svijetu. I automatski mjenjač koji je toliko užasan da glava boli. Srećom imam f1 mjenjač na volanu koji radi perfektno.

Moram se pohvaliti
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 09:22   #70457
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Što se mana tiče - tu i tamo zeza Engine error pa me baci u safe mod (čađa na ulazu u turbo, lijen sam to očistiti). Koža isto nije najbajnija stvar na svijetu.
Raspuhat nekad auto, čak i puni gas stisnut uopće ne bi naškodilo

Na ulaz u turbo dolazi čisti zrak izvana, čađa je na usisnoj grani motora od ne-blokiranog EGRa, a i ako je vakumski kontrolirani VNT turbo, postoji šansa da se nataložilo čađe na krilcima VNT-a pa se dogodi underboost ili overboost situacija. Također "italian tune up" pomaže ako se odradi svako toliko
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 09:27   #70458
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426