Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2023., 04:01   #9841
kori
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pozdrav
Jel ima ko POCO F5 i kakva su iskustva, trenutno na aliju verzija 12/256 košta 360€ sa kodom BTS32 kod nas oko 500€

https://vi.aliexpress.com/item/1005005776287224.html

Trebam zamjeniti svoj Xiaomi Mi Max 2 star 5+ godina, batrija ne može više ni pola dana izdržati.
kori je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 06:31   #9842
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ok al šaomi je i dalje poluproizvod, da ne budem bezobrazan i kazen smece jer to definitivno nije.
With that said moras bit spreman na kompromise s njim i to su cinjenice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa svaki ima kompromis kao sto ima i xiaomi. Samo ih ovdje prenapuhuju.

Sent from my 2112123AG using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 07:37   #9843
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Mogu naravno.

Najgori OS od svih android uređaja na tržištu. Počevši od najviše razine bloatweara, neoptimiziranosti, bugova te najsporije podrške u updejtanju.
eto meni već 2. radi bez ikakvih bugova
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 10:16   #9844
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ok al šaomi je i dalje poluproizvod...
Još jedan u nizu tvojih besmislenih postova, samo ih redaš...

Citiraj:
Autor kori Pregled postova
Pozdrav
Jel ima ko POCO F5 i kakva su iskustva
Imao sam ga 3-4 mjeseca, jako dobar telefon, ultrabrz i baterija mu je dugotrajna, samo nemoj od kamere očekivat neka čuda.
Ali dobro, Poco je uvijek ciljao na gaming populaciju i za te pare je odlična kupnja.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 11:56   #9845
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Odmah sam se sjetio čuvenog citata Prljavog Harryja o vlastitom mišljenju.



Jesi ti uopće kad imao Šaomija?
Nije to samo moje misljenje nego je to tako.

A kamo smjestiti miui, jel bolji od golog androida? Jel bolji od One Ui-a? Jel bolji od ios sustava? Nije.

O čemu onda pričamo? Ja za razliku od Vas gospodo radim svakodnevno sa svim mobilnim uređajima jer radim u servisu. Kakvih sw idiotarija na xiaomija sam sve vidio necu ni pričati.
Od nedolaska obavjesti, do prestanka rada toucha do gašenja kamera. O blotveru necu ni pričati, to je sramota.

Vama mora biti jasno da xiaomi izbaciva uređaje ko kifle i naravno da se ne trude za sve modele jednako. Kolko samsungovih inzinjera radi na jednom novom samsungu a koliko xiaomijevih?

Xiaomi ima definitivno najbolji hw po cijeni ali sw im je banana vec dulje vrijeme.

Zašto je npr a54 najbolji midranger iako je daleko skuplji od npr note 12 pro modela? Zašto high end xioami telefoni nikada ne dobe nagradu za najbolji telefon u višoj klasi?

Može pričat tko kaj hoće ali miui je odron.

A vi pojedinci ako ate toliko zadovoljni njima samo naprijed.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 16:27   #9846
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Nije to samo moje misljenje nego je to tako.

A kamo smjestiti miui, jel bolji od golog androida? Jel bolji od One Ui-a? Jel bolji od ios sustava? Nije.

O čemu onda pričamo? Ja za razliku od Vas gospodo radim svakodnevno sa svim mobilnim uređajima jer radim u servisu. Kakvih sw idiotarija na xiaomija sam sve vidio necu ni pričati.
Od nedolaska obavjesti, do prestanka rada toucha do gašenja kamera. O blotveru necu ni pričati, to je sramota.

Vama mora biti jasno da xiaomi izbaciva uređaje ko kifle i naravno da se ne trude za sve modele jednako. Kolko samsungovih inzinjera radi na jednom novom samsungu a koliko xiaomijevih?

Xiaomi ima definitivno najbolji hw po cijeni ali sw im je banana vec dulje vrijeme.

Zašto je npr a54 najbolji midranger iako je daleko skuplji od npr note 12 pro modela? Zašto high end xioami telefoni nikada ne dobe nagradu za najbolji telefon u višoj klasi?

Može pričat tko kaj hoće ali miui je odron.

A vi pojedinci ako ate toliko zadovoljni njima samo naprijed.
Da, ako radiš u servisu, generalno možeš reć kvalificiranije od nas običnih korisnika.
Ja sam s RN7pro bija super zadovoljan (EU rom), ali sinu smo uzeli Mi 11 lite, nagovara sam ga da to vratimo, da ga šaljemo u servis , svašta, balavcu je tribao mob, bez obzira jel brljavi svako malo, i lakše je njemu bilo resetirat svako malo, nego bit bez mobitela..
Šta bi ti uzea u tom cjenovnom rangu?
Osim Honora 90, i Xiaomija, ne vidim trenutno ništa vridno spomena. Huawei i Samsung su skupi!
Gogle servisi mi nisu bitni, (ionako će brzo van), nego baterija i solidna kamera.
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 20:23   #9847
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor sttipe Pregled postova
Da, ako radiš u servisu, generalno možeš reć kvalificiranije od nas običnih korisnika.
Ja sam s RN7pro bija super zadovoljan (EU rom), ali sinu smo uzeli Mi 11 lite, nagovara sam ga da to vratimo, da ga šaljemo u servis , svašta, balavcu je tribao mob, bez obzira jel brljavi svako malo, i lakše je njemu bilo resetirat svako malo, nego bit bez mobitela..
Šta bi ti uzea u tom cjenovnom rangu?
Osim Honora 90, i Xiaomija, ne vidim trenutno ništa vridno spomena. Huawei i Samsung su skupi!
Gogle servisi mi nisu bitni, (ionako će brzo van), nego baterija i solidna kamera.
OnePlus Nord 3 u OP official shopu je 449 eura 8/128. Alternativno može i jeftinije.

3 nove verzije androida, vrhunski ekran i vrlo solidne kamere. Baterija jako dobra (5000 mAh). Procesor Dimensity 9000 rastura.

Jako dobar mob za tu lovu ako se kupuje novo u trgovini. Odličan je i Pixel 7a ako su bitne kamere, 500 eura.
locks je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 22:55   #9848
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor sttipe Pregled postova
Da, ako radiš u servisu, generalno možeš reć kvalificiranije od nas običnih korisnika.
Ja sam s RN7pro bija super zadovoljan (EU rom), ali sinu smo uzeli Mi 11 lite, nagovara sam ga da to vratimo, da ga šaljemo u servis , svašta, balavcu je tribao mob, bez obzira jel brljavi svako malo, i lakše je njemu bilo resetirat svako malo, nego bit bez mobitela..
Šta bi ti uzea u tom cjenovnom rangu?
Osim Honora 90, i Xiaomija, ne vidim trenutno ništa vridno spomena. Huawei i Samsung su skupi!
Gogle servisi mi nisu bitni, (ionako će brzo van), nego baterija i solidna kamera.
Honor je klasa iznad xiaomija po meni i daleko je fluidniji/pristupačniji os kao takav...honor 90 je jedan od boljih uređaja u toj cijeni ako te ne smeta samo jedan zvučnik.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 08:56   #9849
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Honor je klasa iznad xiaomija po meni i daleko je fluidniji/pristupačniji os kao takav...honor 90 je jedan od boljih uređaja u toj cijeni ako te ne smeta samo jedan zvučnik.

Honora bi već bija kupija, da ne dobavljiv pro, po sličnim cijenama koje pišu na Gsm areni.
Obični nema OIS, a slike su mi bitne.
Pa sam gleda, onaj RN12 pro, sa 3 kamere od 50Mp..
I možda opet neki Rom, ako za tim bude potrebe.
Pixel mi ima premali ekran, to bi mojoj dici bilo ok, ja ipak imam godina..
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 12:12   #9850
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Pogleda sam i OnePlus Nord3, da i to je uža konkurencija. Verzija 256/16, ako ostane 550€..
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 12:26   #9851
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
U Tentrust shopu je 429€ - 16/256, dostava iz Francuske, global verzija sa svim podržanim frekvencijama....

https://vi.aliexpress.com/item/10050...6-169510149072
locks je online   Reply With Quote