Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2023., 18:27   #2191
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Puno korisnika odlaze/ li iz Telemacha zbog problema naplate bonova i njihovog sustava - zbog rebrandanja i migracije imena.

Još nije službeno podržan Telemach sa Appleove liste usluge. https://support.apple.com/en-us/HT204040

Teško će Telemach puno napraviti u kratkom roku. Prvo trebaju srediti sustav automatike naplate, korisničku službu, poboljšati tarife ( npr. Eon TV u tarifi, Slovenija već ima godinu dana) onda krenuti modernizirati mrežu.

Što se tiće Bonbona, standarne mušice od HT-a opterečenosti u popodnevnim satima. Zadovoljan sam uslugom sa najmanje 100kn i još godinu dana promocije pa ću odlučiti dalje.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2023., 03:17   #2192
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Puno korisnika odlaze/ li iz Telemacha zbog problema naplate bonova i njihovog sustava - zbog rebrandanja i migracije imena.

Još nije službeno podržan Telemach sa Appleove liste usluge. https://support.apple.com/en-us/HT204040

Teško će Telemach puno napraviti u kratkom roku. Prvo trebaju srediti sustav automatike naplate, korisničku službu, poboljšati tarife ( npr. Eon TV u tarifi, Slovenija već ima godinu dana) onda krenuti modernizirati mrežu.

Što se tiće Bonbona, standarne mušice od HT-a opterečenosti u popodnevnim satima. Zadovoljan sam uslugom sa najmanje 100kn i još godinu dana promocije pa ću odlučiti dalje.
Problema, koliko sam skužio više nema. Bili su prisutni jer su prebacivali iz sustava Tele2 SE u njihov vlastiti. Zbog toga su i nekim pretplatnicima (uključujući i mene) stigli računi po par tisuća kuna (ispričali se, rekli mi da neću platit ni lipe više nego što sam potrošio, tako je i bilo).
Sad sve radi kako treba. Čak i Telemach aplikacija koja ispravno bilježi potrošnju u stvarnom vremenu, te račune kad su plaćeni.

Apple nije ažurirao stranicu, ali 5G potvrđeno radi bez ikakvih problema nakon nadogradnje na najnoviju verziju iOS-a.

Što se tiče tarifa, tu kaskaju jako za Slovenijom. Od 1.6. počinje primjena novih uvjeta poslovanja i tarifa, a i s istim datumom HT i Iskon su najavili povećanje tarifa i veće cijene. Pa ni ne sumnjam da će tada Telemach izbacit nove tarife, ali i nešto dić cijene. Jednom prilikom je u aplikaciji bila sekcija EON TV pod korisničkim brojevima, što bi moglo značit kako ono što nude u Sloveniji, mogli bi počet nudit i kod nas.
Također, limiti za EU/EEA su isto podignuti (sada korisnici Start tarife imaju na raspolaganju 9.24 GB, dok u HR 6 GB). Znači, povećat će se broj GB, ali i cijena kao što je to bilo u Sloveniji.

Pretpostavljam da će 1.6. pokrenut pravi 5G, s VoLTE, VoNR i VoWiFi, i da će tad izbacit nove tarife.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2023., 20:57   #2193
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Ne možeš sve očekivati nego postepeno uvoditi.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2023., 12:25   #2194
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Očito ne u istoj školi kao i ti.

Ako si na tarifi iz 2013, šta se čudiš što ti ne vrijede uvijeti iz 2023?

Imam firmu, na A1 sam i nemam nadoplatu za 5G. Živciraju me zbog 100 drugih stvari, ali 5G im je dio standardne usluge bez nadoplate

Svakako ne u istoj školi, to je valjda odmah bilo jasno.
Ti i dotur ste valjda po istom programu išli.


Nigdje nisam ni napisao da svima naplaćuju. Drago mi je radi tebe što imaš firmu i tebi ne naplaćuju.
Nigdje nisam napisao niti da se čudim, nego sam napisao običnu točnu izjavu, na koju ste ti i dotur navalili kao da sam nešto slagao, pa onda uvodite dodatna objašnjena. Koga briga.

Evo dio cp odgovora službe za poslovne korisnike koji sam ja dobio krajem rujna 2022. prilikom upita zašto na mobitelu nemam 5G, a grad je par mjeseci prije toga bio zasut reklamnim panoima da su svima uključili istu uslugu:
Code:
Poštovani,

provjerom je utvrđeno kako na broju 385XXXXXXX imate aktivnu tarifu Business Advanced unutar koje 5G kao opcija nije aktivirana.

Aktivacijom opcije 5G Biz na Vašem broju 385XXXXXX po cijeni od 10,00 kn mjesečno biti će Vam omogućeno spajanje na 5G mobilnu mrežu A1 Hrvatska sukladno uvjetima korištenja usluge.

 Ukoliko je želite uključiti, slobodno nam pošaljite zahtjev za aktivacijom na ovu email adresu.
Ostavljam za mogućnost da su u međuvremenu nešto promijenili, međutim meni na telefonu i dalje stoji samo 4G.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2023., 21:30   #2195
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Kao što sam ti već napisao.. na arhaičnom si tarifi za velike poslovne korisnike, ne znam zašto te čudi da imate arhaične uvjete… mijenjajte tarifu.

Ta tarifa je u qurcu i dobro da nemaš 5G jer imaš 3GB prometa uključeno u pretplatu, kao i samo 300min poziva prema drugim mrežama nakon čega minutu plaćaš 13 centi minutu…
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2023., 22:00   #2196
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Svakako ne u istoj školi, to je valjda odmah bilo jasno.
Ti i dotur ste valjda po istom programu išli.


Nigdje nisam ni napisao da svima naplaćuju. Drago mi je radi tebe što imaš firmu i tebi ne naplaćuju.
Nigdje nisam napisao niti da se čudim, nego sam napisao običnu točnu izjavu, na koju ste ti i dotur navalili kao da sam nešto slagao, pa onda uvodite dodatna objašnjena. Koga briga.

Evo dio cp odgovora službe za poslovne korisnike koji sam ja dobio krajem rujna 2022. prilikom upita zašto na mobitelu nemam 5G, a grad je par mjeseci prije toga bio zasut reklamnim panoima da su svima uključili istu uslugu:
Code:
Poštovani,

provjerom je utvrđeno kako na broju 385XXXXXXX imate aktivnu tarifu Business Advanced unutar koje 5G kao opcija nije aktivirana.

Aktivacijom opcije 5G Biz na Vašem broju 385XXXXXX po cijeni od 10,00 kn mjesečno biti će Vam omogućeno spajanje na 5G mobilnu mrežu A1 Hrvatska sukladno uvjetima korištenja usluge.

 Ukoliko je želite uključiti, slobodno nam pošaljite zahtjev za aktivacijom na ovu email adresu.
Ostavljam za mogućnost da su u međuvremenu nešto promijenili, međutim meni na telefonu i dalje stoji samo 4G.
Uz dužno poštovanje, kako si krenuo vrijeđati pogrdnim imenom. Sve je jasno kako nemaš pametnijeg posla, ni niti javiti pravnoj službi da riješi pitanje tarife. Očito je teško shvatiti što znači pojam "lagati" a i k tome problem sa razumjevanjem.

Doviđenja.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 12:00   #2197
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Kao što sam ti već napisao.. na arhaičnom si tarifi za velike poslovne korisnike, ne znam zašto te čudi da imate arhaične uvjete… mijenjajte tarifu.

Ta tarifa je u qurcu i dobro da nemaš 5G jer imaš 3GB prometa uključeno u pretplatu, kao i samo 300min poziva prema drugim mrežama nakon čega minutu plaćaš 13 centi minutu…

Ma nisam zadužen za taj dio, a ne želim se niti petljati previše, ali u pravu si, samo 3GB je kao u tarifi, a onda nam dodatno piše 66GB neke opcije/promocije.
Imam svoj privatni mob, sa svim što mi treba, pa me ovo ne dira previše, osim tog 5G kojeg sam skužio.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 12:09   #2198
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Uz dužno poštovanje, kako si krenuo vrijeđati pogrdnim imenom. Sve je jasno kako nemaš pametnijeg posla, ni niti javiti pravnoj službi da riješi pitanje tarife. Očito je teško shvatiti što znači pojam "lagati" a i k tome problem sa razumjevanjem.

Doviđenja.

Ako se referiraš na "dotur" to je referenca na lika iz velog mista, a tvoj nick name me asocirao na taj naziv. Ispričavam se ako sam ti nagazio osjećaje.
Meni spočitavaš krivo razumijevanje, a ovo je tvoj jedini argument na moju tvrdnju da A1 naplaćuje 5G: "Krivo. Nema nadoplate"
Ubio si argumentima, a u threadu se javio još jedan korisnik kojem isto A1 naplaćuje istu stvar.
Da, problem je u staroj tarifi, ali je moja tvrdnja točna.
Nadam se da je tvoje doviđenja ustvari zbogom.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 13:01   #2199
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Krećem sa jednim poslom testiranja interneta na 2 mjeseca u HR, pa su mi potrebne sim kartice od svih operatera u HR i to po 5 komada od svakog.

Pa me zanima (jer vidim da putem interneta mogu uglavnom po 2 naručiti da se dobiju free (besplatno)) da li ih mogu dobiti još gdje besplatno ili ne, jer kada bude posao gotov kartice postaju beskorisne i više mi neće trebati, pa mi je glupo da ih sada kupujem.
thx..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 22:48   #2200
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
A što točno misliš testirati?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 22:52   #2201
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Krećem sa jednim poslom testiranja interneta na 2 mjeseca u HR, pa su mi potrebne sim kartice od svih operatera u HR i to po 5 komada od svakog.

Pa me zanima (jer vidim da putem interneta mogu uglavnom po 2 naručiti da se dobiju free (besplatno)) da li ih mogu dobiti još gdje besplatno ili ne, jer kada bude posao gotov kartice postaju beskorisne i više mi neće trebati, pa mi je glupo da ih sada kupujem.
thx..
Naruci na prijatelja/obitelj...
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 08:17   #2202
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Ne mogu iznositi javno o čemu se radi jer to radim za jednu njemačku firmu, pa mogu ponovo napisati da je posao u svezi testiranja internata u HR..


Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
A što točno misliš testirati?
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 08:43   #2203
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Ne mogu iznositi javno o čemu se radi jer to radim za jednu njemačku firmu, pa mogu ponovo napisati da je posao u svezi testiranja internata u HR..
Uff pa kaj njemci tako loše plaćaju. Imaš rješenje uzmeš od A1(daje 2 sim po naruđbi) ili bonbon(isto dvije sim po jednoj naruđbi) I sad ono najvažnije da bi dobio besplatan sim od Telemacha i još 8GB prometa moraš od A1 ili bonbon uzeti 10 sim kartica 5 ti ostane na recimo A1 a ovih drugih 5 brojeva preneseš u Telemach i dobiješ 5 besplatnih simica i svaka ima 8GB prometa. Eto vrlo jednostavno sve free
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 14:48   #2204
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Krećem sa jednim poslom testiranja interneta na 2 mjeseca u HR, pa su mi potrebne sim kartice od svih operatera u HR i to po 5 komada od svakog.

Pa me zanima (jer vidim da putem interneta mogu uglavnom po 2 naručiti da se dobiju free (besplatno)) da li ih mogu dobiti još gdje besplatno ili ne, jer kada bude posao gotov kartice postaju beskorisne i više mi neće trebati, pa mi je glupo da ih sada kupujem.
thx..
Odeš na tisak i kupiš SIM, koliko ga platiš, toliko imaš na računu. Ovi free SIM-ovi imaju 0€ na računu što znači da svejedno moraš nadoplatiti ako misliš uzimati Internet pakete.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2023., 08:37   #2205
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Jel to do mene ili se više ne može odabrati filtriranje 5G mreže na CellMapperu?
Provjerio na mob. i na kompu i moguće je odabrati samo 2,3, i 4G :/
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2023., 09:20   #2206
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jel to do mene ili se više ne može odabrati filtriranje 5G mreže na CellMapperu?
Provjerio na mob. i na kompu i moguće je odabrati samo 2,3, i 4G :/
Da ok je to nema 5G pošto nema tornjeva 5G NR, a za ovaj hibridni nema smisla stavljati 5G ionako ne prikazuje tornjeve kada si prije stavio na 5G. Tako da kad se pojavi prvi 5G NR toranj i u izborniku će se pojaviti 5G NR za odabir.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2023., 10:04   #2207
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Kako nema?


__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2023., 10:33   #2208
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Kako nema?
Ne kod mapiranja, nego kod prikaza mape.
Mogao sam odabrati 5G pod filter i tada su na mapi bila prikazana područja di je bilo izmapiranog "kvazi" 5G signala.

Ali danas išao provjeravati i nema uopće 5G za odabrati


@Nikox - znam da nema prikaza tornjeva, ali se mogla dobiti okvirna informacija o jačini i pokrivenosti ovog "kvazi" 5G signala na određenom području ako je bilo izmapirano, što mi je već par puta bilo od koristi...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2023., 12:24   #2209
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ne kod mapiranja, nego kod prikaza mape.
Mogao sam odabrati 5G pod filter i tada su na mapi bila prikazana područja di je bilo izmapiranog "kvazi" 5G signala.

Ali danas išao provjeravati i nema uopće 5G za odabrati


@Nikox - znam da nema prikaza tornjeva, ali se mogla dobiti okvirna informacija o jačini i pokrivenosti ovog "kvazi" 5G signala na određenom području ako je bilo izmapirano, što mi je već par puta bilo od koristi...
Izbacili su to jer očito im nema potrebe za time. Pa taj hibridni 5G ima isti domet kao i 4G pošto radi na 4G frekvencijama. Jedino tamo gdje je puno mapirano teško je razlučiti pojedine točkice zato je bio dobar 5G opcija da izbaci 4G i prikaže samo 5G mapiranja.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2023., 10:11   #2210
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Izbacili su to jer očito im nema potrebe za time. Pa taj hibridni 5G ima isti domet kao i 4G pošto radi na 4G frekvencijama. Jedino tamo gdje je puno mapirano teško je razlučiti pojedine točkice zato je bio dobar 5G opcija da izbaci 4G i prikaže samo 5G mapiranja.
Ma ok što je na istim frekvencijama, ali si mogao vidjeti di ga ima di ne (ako je bio izmapiran na tom području). Nije mi jasno zašto su ukinuli (barem po meni) korisnu funkciju tj. filter...

Evo primjer jednog područja, HT toranj, sada se samo vidi 4G pokrivenost, a za 5G ne možeš vidjeti di ga ima di ne, a ima ga jer sam prolazio par puta tim selima i mapirao sve. Ali, nema ga na cijelom području di je prikazano da ima 4G signala, a prije sam točno vidio do kuda je kvazi 5G signal dopirao
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 18:59   #2211
Rocky_Dennis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Kod mene ima..
Rocky_Dennis je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 19:36   #2212
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Rocky_Dennis Pregled postova
Kod mene ima..
Pojavilo se danas, tj. vratilo sve u normalnu. Čak je i jedno vrijeme sve na kineskom bilo
Mora da je neki bug bio s njihove strane, ili su ih hakirali
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 20:20   #2213
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Odlično
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 22:25   #2214
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Pitanje što očekivati
Nosim Tp-link TL-MR6400
Specs:
4G: FDD-LTE Cat4 (800/900/1800/2100/2600 MHz),
TDD-LTE (2300/2500/2600 MHz)
3G: DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS (900/2100 MHz)


Na lokaciji ima jedan odašiljač prema cellermap-u https://prnt.sc/vmMqmKPT9oSN
Udaljenost od odašiljača 1.06km, optička vidljivost teško, odašiljac je iznad, na brdu, kuća je na dnu tog brda

Nema mogućnosti žice nikakve, znači samo 4G
Može netko tko se bolje razumi koliko očekivati dl/ul speed?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 22:49   #2215
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pitanje što očekivati
Nosim Tp-link TL-MR6400
Specs:
4G: FDD-LTE Cat4 (800/900/1800/2100/2600 MHz),
TDD-LTE (2300/2500/2600 MHz)
3G: DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS (900/2100 MHz)


Na lokaciji ima jedan odašiljač prema cellermap-u https://prnt.sc/vmMqmKPT9oSN
Udaljenost od odašiljača 1.06km, optička vidljivost teško, odašiljac je iznad, na brdu, kuća je na dnu tog brda

Nema mogućnosti žice nikakve, znači samo 4G
Može netko tko se bolje razumi koliko očekivati dl/ul speed?
Saznati čes kad probaš. Druge nema.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2023., 08:28   #2216
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pitanje što očekivati
Nosim Tp-link TL-MR6400
Specs:
4G: FDD-LTE Cat4 (800/900/1800/2100/2600 MHz),
TDD-LTE (2300/2500/2600 MHz)
3G: DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS (900/2100 MHz)


Na lokaciji ima jedan odašiljač prema cellermap-u https://prnt.sc/vmMqmKPT9oSN
Udaljenost od odašiljača 1.06km, optička vidljivost teško, odašiljac je iznad, na brdu, kuća je na dnu tog brda

Nema mogućnosti žice nikakve, znači samo 4G
Može netko tko se bolje razumi koliko očekivati dl/ul speed?
Koliko frekvencija ima taj odašiljač?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2023., 08:59   #2217
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
E a ne znam. Na hakomu nema infomacija o odasiljacu, samo pise LTE
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2023., 13:02   #2218
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
E a ne znam. Na hakomu nema infomacija o odasiljacu, samo pise LTE
Pa na cellmapper karti koji je eNb ID tornja i vidi se koliko ima frekvencija toranj?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2023., 13:29   #2219
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2023., 15:45   #2220
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Rocky, prvo tamo sa mobitelom malo se vozikati uokolo i izmapirati i osvježiti informacije o tornju pomoću cellmappera jer već dosta dugo nije apdejtan - moguće da su se novi bandovi ukazali u međuvremenu.
A drugo, kako ti je kolega Nikox rekao, daj nam šibni id od tornja da točno vidimo o kojem se radi i kako okolina diše
the chosen one je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na