Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2013., 17:37   #91
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ako si platio po istaknutoj cijeni i dobio potvrdu plaćanja, moraju ti prodat po toj cijeni. To što je došlo do greške u njihovom sustavu tebe se apsolutno ne tiče
Naravno da sam dobio potvrdu o kupnji gdje piše da je roba plačena, artikal i datum dostave
I šta sad da radim?
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 17:55   #92
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da smo normalna država, ti bi moga to tražiti da ti isporuče po navedenoj cijeni.
Nažalost nismo, pa teško da ćeš dobiti išta. Možda kontaktirati inspektorat?

Znam da u Njemačkoj, plaćaš istaknutu cijenu, jer tebe apsolutno ne zanima ako su pogriješili ili ne.

Vrlo često u našim supermarketima vidim istaknute jedne cijene, a druge ti pišu na računu, naravno - skuplje.
I onda kad im to skužiš, blagajnica na minimalcu ti se ispričava
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 18:05   #93
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Da smo normalna država, ti bi moga to tražiti da ti isporuče po navedenoj cijeni.
Nažalost nismo, pa teško da ćeš dobiti išta. Možda kontaktirati inspektorat?

Znam da u Njemačkoj, plaćaš istaknutu cijenu, jer tebe apsolutno ne zanima ako su pogriješili ili ne.
Kako da ne, ja naručio SSD sa Amazona, isto pogrešna cijena, preniska, i lagano idući dan dobijem odjeb, kao pogrešna cijena i poništava se narudžba.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 02:48   #94
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Da, ali Amazon se drži zakona na način da ti ne uzme novce s računa odmah, nego kad potvrde narudžbu.
Tako da tehnički ti nisi platio sve dok čovjek ne potvrdi tvoju narudžbu.
Ukoliko ponište narudžbu, obično se dobije i kupon za par eura popusta kod iduće kupnje.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 12:25   #95
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Ukoliko ponište narudžbu, obično se dobije i kupon za par eura popusta kod iduće kupnje.
Pa zapravo sam i išao na to, nije mi trebao taj SSD i pretpostavljao sam da ga neće prodati po toj cijeni ali reko ajd da probam, Amazon je ogromna firma pa računam da će možda dati par eura popusta - ali ni to nisu dali.
Što je ok, netko se jednostavno zeznuo kod cijene i šta ja sad imam inzistirati da oni meni išta šalju? Ispričaju se i to je to.

Tako i kod ovih naših webshopova, malo-malo kriva cijena, netko pogriješi kod upisivanja (događa se), a ljudi se odma slete ko lešinari i kupuju i onda još traže pravne načine kako da oni to dobiju, mislim ono... ciganluk.

Pa baš kako netko kaže 'da smo normalna država oni bi to isporučili', ja mogu reći 'da smo normalni ljudi mi ne bi ni tražili da nam se to isporuči'.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 12:29   #96
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ali da li je ono gore bila greška ili kalkulacija?
Nije da je cijena bila 299kn pa da je nerealna.
Još ako je izložbeni model, vraćena kupnja i sl., zašto ne?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:08   #97
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Super mi je vidit da se nekoga proziva za ciganluk samo zato jer je platio nešto po istaknutoj cijeni. Vidio sam i veće akcije od ove, nije da je TV koštao 2 kune
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:10   #98
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ako si platio po istaknutoj cijeni i dobio potvrdu plaćanja, moraju ti prodat po toj cijeni. To što je došlo do greške u njihovom sustavu tebe se apsolutno ne tiče
Nije baš tak0.

Citiraj:
Ispunjenje ugovora u roku
Članak 52.

(1) Trgovac je dužan ispuniti ugovor o prodaji robe ili obavljanju usluge sklopljen na daljinu u roku od 30 dana od dana kad mu je potrošač poslao narudžbu, osim ako su strane drukčije odredile.
(2) Ne ispuni li trgovac ugovor u roku, pa makar i zbog toga jer naručeni proizvod nema na zalihi ili nije u mogućnosti pružiti naručenu uslugu, mora potrošača.
Ovaj dio je bitan. Ugovor je ispostavljeni račun. Dakle, vi platite na koji kod način i ako dobijete račun - to je onda ugovor.

Ako samo platite po ponudi, onda je to problem. Tako danas svi posluju, tj nitko od web shopova ne izdaje račun unaprijed, po placenoj ponudi, već na isporuci.

Iz mog iskustva, platio sam po ponudi, ali nisam dobio račun. Tužio sam inspektoratu okvirno krajem 5og mjeseca. U 8 mjesecu sam dobio telefonski poziv od inspektora da sada moraju slati dopis na tumačenje u neko drugo ministarstvo...još uvjek nemam riješenja.

Ono što se kažnjava sa 100%, to je neodgovaranje na dopis ili mail u roku od 15 dana.

Moj savjet bi bio da se ne zahebavate sa tužakanjem, osim ako to sami nisu tražili (čitaj nekultura, bahatost i sl).
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:14   #99
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Nigdje ne piše da je ugovor račun. Po tumačenju "mog" inspektora, ugovor je potvrda o plaćanju po ponudi.

Zato većina web shopova ima korak između narudžbe i ponude i tada imaju vremena provjerit je li s narudžbom sve u redu, je li artikal dostupan itd. Čim izdaju ponudu (ili ako nema tog međukoraka), obavezali su se prodat ti artikal po istaknutoj cijeni.

Naravno, praksa je drugi par opanaka, tako da se slažem s ovom zadnjoj rečenicom. Uostalom i sam sam postupao po istom savjetu
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:20   #100
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Slažem se, katastrofa je to što se zakon tumači od inspektora do inspektora.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 10:18   #101
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Da se nadovežem na svoj problem:
Iznos od 2399 kn je uredno VIDLJIV da je potrošen na kreditnoj kartici
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 10:33   #102
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Da, i? Ti si platio po ponudi i nisi dobio račun. Dakle, ti nemaš ugovor jer je račun=ugovor.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote