Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2010., 21:51   #3091
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Da li je ikako moguće u postavkama Samsunga LE-32B530 vidjeti jačinu DVBT signala?
jao, je, samo se sad ne mogu sjetiti. kod cure sam to trazio i nasao al me ubi sad nemrem se sjetit....
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 22:06   #3092
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
jao, je, samo se sad ne mogu sjetiti. kod cure sam to trazio i nasao al me ubi sad nemrem se sjetit....

Menu/Samodijagnoza/Informacije o signalu

A što se tiče loše slike preko HDMI-a treba se uštekati u HDMI 1 utor i imenovati taj HDMI1 source u PC, te će stime nestati postprocessing....

E sad ja imam problema jer onda dobijem ok sliku ali ne mogu rastegnuti preko cijelog ekrana sa sve četiri strane fali mi otpr. 2 cm od ruba, no kontam da je to ipak do ove integrirane grafičke i drivera koji mi inače rade problem na WIN 7....
blackened je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2010., 22:17   #3093
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Drajveri, u catalistima pukni overscan/underscan na 0% ili kak ti već paše.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 22:23   #3094
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
E pa u tome je caka, driveri mi se pod catalystom ruše tak da sam puknuo čisto drivere bez catalysta...

Mislim nije meni problem, preko VGA kabela sve radi ok i pod prijetnjom da će me neki sad popljuvati iskreno ja ne vidim neku razliku u kvaliteti između VGA i HDMI.....
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 00:59   #3095
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Menu/Samodijagnoza/Informacije o signalu

A što se tiče loše slike preko HDMI-a treba se uštekati u HDMI 1 utor i imenovati taj HDMI1 source u PC, te će stime nestati postprocessing....

E sad ja imam problema jer onda dobijem ok sliku ali ne mogu rastegnuti preko cijelog ekrana sa sve četiri strane fali mi otpr. 2 cm od ruba, no kontam da je to ipak do ove integrirane grafičke i drivera koji mi inače rade problem na WIN 7....

Nemam pojima sta bi ti reko.. JEDNOSTAVNO
Spasio si me prckanja zadnja dva dana po postavkama ko kreten. Slika nije savrsena i malo umara i dalje oci ali se definitivno vidi razlika u bojama te treba sada samo malo postelati tv.
Ako dolazis u zg castim sa ruckom, cavapima pivom ili cim vec drugim zelis.

Sto se tice razvalcenja slike i ja jedino znam samo preko catalyst te da satvis overscan na 0.
Ali sam se primio posla pa sam naso i jedan programcic koji je za nvidiju ali probaj ga ako vec nisi

http://www.softpedia.com/get/Multime...s/TVTool.shtml
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 10:19   #3096
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Heh, i ja sam se napatio s tim dok nisam naletio o tome na jednom stranom forumu.

Ja sjedim 1,80m od tv-a tako da možda slika i umara oči kad si bliže ali ja s ove udaljenosti ne primjećujem.

Poigrat ću se baš s tim programčićem.

I važi, može na gričku vješticu u Malom medi
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 13:59   #3097
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Heh, i ja sam se napatio s tim dok nisam naletio o tome na jednom stranom forumu.

Ja sjedim 1,80m od tv-a tako da možda slika i umara oči kad si bliže ali ja s ove udaljenosti ne primjećujem.

Poigrat ću se baš s tim programčićem.

I važi, može na gričku vješticu u Malom medi
Slobodno.... samo posalji pm kada si u zagrebu
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 12:49   #3098
Seraph1m
Premium
Moj komp
 
Seraph1m's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Heaven
Postovi: 29
Pozdrav ekipi!

Po vama, sta je bolje uzeti: Samsung LE40B650 ili Panasonic P42G10? S time da bih zamolio i za obrazlozenje boljega a ne odgovor tipa taj i taj je bolji.

Nekako sam zapeo izmedju ta dva..

TV bi se koristio iskljucivo za HD encodove (720 i 1080p). S time da me zanima samo TV, nikakav connectivity, jubito, slike, netflick ili sta vec nece izmisliti. SD upscaling mi nije toliko bitan posto skoro nikad ne gledam TV. Zvucnici takodjer nebitni jer sve ide na 5.1 preko recievera.

Hvala.
Seraph1m je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 13:01   #3099
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
G10, veca pokretna rezolucija, dublji nivo crne.
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 14:38   #3100
Seraph1m
Premium
Moj komp
 
Seraph1m's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Heaven
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
G10, veca pokretna rezolucija, dublji nivo crne.
Ovo za dublji nivo crne ne bih bas gledao kao nesto big deal, 0.03 cd/m2 naprema 0.04 cd/m2 i nije bas toliko bolje kad uzmem u obzir da trosi debelo vise struje.

Sto se tice pokretne rezolucije tu imas pravo ali mislim da cu ipak uzeti Samsunga. Preslicni su TV-i a 100W vise, nije mala stvar.

Idem negdje u shop gdje mi mogu staviti jedan uz drugi pa odlucim
Seraph1m je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2010., 16:12   #3101
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Oba televizora imaju kalibrirano osvijetljenje od nekih 140cd/m2 a nivo crne je kod jednog 0,03cd/m2 a kod drugog 0,04cd/m2.

G10 140/0,03 = 4666 ANSI kontrast

B650 140/0,04 = 3500 ANSI kontrast

Dakle G10 ima za 33% veci kontrast zbog tog tako malog i nebitnog podatka.


Pokretna rezolucija;

G10 1080 linija
B650 650 linija

Opet B650 ima za 33% manju pokretnu rezoluciju.

Dakle ako uzmemo ove 2 najvaznije stavke G10 je u brojevima za 33% bolji do B650-ke.

U radnji ce ti B650 izgledati bolje naravno.
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 16:18   #3102
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Seraph1m Pregled postova
Ovo za dublji nivo crne ne bih bas gledao kao nesto big deal, 0.03 cd/m2 naprema 0.04 cd/m2 i nije bas toliko bolje kad uzmem u obzir da trosi debelo vise struje. ...
netočno, samo marketing je to. potrošnja je približno ista, a mislim da je čak i lcd veći potrošač...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 22:43   #3103
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Ako se dvoumiš između Samsunga LE40B650 ili Panasonica P42G10 ne moraš jer G10 je jako teško (nemoguće) nabavit.
Nestrpljivo čekam novu seriju Panasonica i njihovo reviewe
simba je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 01:13   #3104
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Zašto pomazete covjeku kada je on znao kaj će uzeti i prije nego je vas pitao i đabe sav trud nažalost jer on ima svoju teoriju i mos ga hebat!!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 09:33   #3105
Seraph1m
Premium
Moj komp
 
Seraph1m's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Heaven
Postovi: 29
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Zašto pomazete covjeku kada je on znao kaj će uzeti i prije nego je vas pitao i đabe sav trud nažalost jer on ima svoju teoriju i mos ga hebat!!
Sta je najbolje jos uvijek ne znam sta cu uzet jer nigdje ne mogu vidjeti te tv-e jedan do drugog posto ih gotovo nitko nema u prodaji uopce.. A bez osobne usporedbe ne kupujem..

Jos jedan + za Panasonic je taj sto je 2" veci
Seraph1m je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 15:07   #3106
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Kolega ti je objasnio da u radnji nećeš vidjet kvalitete oba TV-a tako da kupi Panasonic i plati nama čevape kada vidiš da je TV vrhunski, pozz!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 22:54   #3107
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Seraph1m Pregled postova
Sta je najbolje jos uvijek ne znam sta cu uzet jer nigdje ne mogu vidjeti te tv-e jedan do drugog posto ih gotovo nitko nema u prodaji uopce.. A bez osobne usporedbe ne kupujem..

Jos jedan + za Panasonic je taj sto je 2" veci

mene je prodavač pokušao uvijerit da je slika na grundigu bolja od g10-tke... gle kako je svijetla bla bla bla, a ova tamna(bila na defaultu).a taj lcd vjerojatno s nafrljenim dinamičkim kontrastom i ostalim điđama. al nije htio vidit da na plasmi nije bilo gostinga... na plasmi sve fino fluidno...
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 23:53   #3108
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
u svakom dućanu ćeš dobiti preporuku lcd-a jer je jednostavno lager prepun neprodanih primjeraka.

kod cure kupuju telku isključivo 4 dvb-t programa i ništa više, obišli cijeli west gate i dobili premium paket:

- plazme se puno više kvare
- kraće traju od lcd-a
- troše i preko duplo više struje
- tehnologija koja umire, samo 2 branda ga guraju
- lcd sa led osvjetljenjem je najbolje što se trenutno može kupiti (naravno edge led jer gledaju ~6k kn rang)

u istom tom west gejtu idući dan posjeo curu pred 50" kuro za početak, a onda je krenulo detaljnije objašnjenje sd signala kod panasonica x serije i bilo kojeg drugog lcd-a uključivši i samsung edge led koji je blago rečeno apsolutna katastrofa u tamnijem okruženju.

naravno da sam vidio i neki ludnica samsung lcd za 15k full led sa bluray promo materijalom
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 08:59   #3109
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Može pomoć oko kupnje lcd-a?

Tražim nešto s 100hz, mpeg4, full hd, 32-42", i nekom tehnikom "čišćenja" slike.

Zapeo sam trenutno za philips 42pfl7404, ima sve navedeno koliko vidim. Jel ima neki drugi prijedlog u tom cijenovnom razredu, 6000-7500kn?

Ambilight i network mi ne treba, pa zato ne gledam seriju 8000 i jacu iz philipsa
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 20:33   #3110
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Za te pare plazma Panasonic P42G10, al kažu da se nemože nabavit. Pričekaj još malo, izlazi nova serija Panasonica...
simba je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 19:11   #3111
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
U potrazi sam za fiksnim zidnim nosačem za 42" plazmu. Ne želim one "zalijepljene" za zid već nešto odmaknuto da komotno mogu uštekati kabele odostraga. Ima li tko Vogels VFW 065?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 11:02   #3112
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Molio bih za pomoc, malo mi je hitno, jer se to treba rijesiti danas popodne, zanima me kako izgleda reprodukcija HD i Full HD filmeka sa PC-a na Panasonicu 42x10, odnosno kako radi ext. desktop na toj telki sa 24" monitora, ako bih uzeo tu telku, ne mislim igrati igre na njemu, ali mislim dosta toga plejati sa PC-a i znam da je prozvakano vec 100 puta, ali da li ima netko kome se ista zapeklo na toj telki... Naime koristim iskon IPTV, pa neki puta zna ostati zmrznuta slika ili ostane meni od EPG-a, pa ne znam kolika statika moze nastetiti panelu... ili mi je bolja solucija ici na LCD (samsung B550)... puno hvala i molim za sto brzi odgovor.

Pogotovo me interesira ext desktop zbog relativno male reze telke. Sorry svima na gnjavazi, ali ako netko ima slican setup, bio bih jako zahvalan za savjet.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 11:05   #3113
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
pa kad ti se smrzne slika, valjda restartas iskona, a ne pustis ga tjedan dana da prikazuje jedno te isto?
rendula je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 11:13   #3114
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Sve 5, ali molio bih za konstruktivnije savjete... npr gledas telku, odes do duckasa na brzinu ili zacoris slucajno pred njom i sl. ... mislim da ima 100 takvih situacija, jer ne dezuram uvijek pored telke, ako mislim dalje gledati ne gasim je svakih 10 min...
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 12:42   #3115
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
do sada jos nije zabiljezen slucaj burn in-a na 42x10..
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 13:05   #3116
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Vermox Pregled postova
do sada jos nije zabiljezen slucaj burn in-a na 42x10..
Koliko god je situacija sada puuuno bolja nego prije. Koliko god je virtualno nemoguće da dođe do njega pravilnim korištenjem. Reći da ga nema je ipak previše Uvijek će biti neki biser, ili recimo gradska/državna firma koja će recimo kupiti plazme i staviti ih da prikazuju dolazak i odlazak vlakova na perone :P
Citiraj:
Autor Solberg Pregled postova
Sve 5, ali molio bih za konstruktivnije savjete... npr gledas telku, odes do duckasa na brzinu ili zacoris slucajno pred njom i sl. ... mislim da ima 100 takvih situacija, jer ne dezuram uvijek pored telke, ako mislim dalje gledati ne gasim je svakih 10 min...
Ostat će ti slika, (image retention, ne burn in), ali će se za par minuta maknuti ako gledaš normalan program (ili par sekundi ako staviš snijeg da ide). Ako ti ostane tjedan dana upaljena na istoj slici, to je već druga stvar :P
  Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 18:19   #3117
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
da nadodam da panijeve plazme zatamne statičnu sliku nakon nekog vremena.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 18:30   #3118
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Alo ljudi, danas sam pukim slucajem nasao, navodno Plasmu od 32". Ovaj model:

LG 32PG6000

Link

Misljenja?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 20:00   #3119
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Treba mi preporuka za lcd tv-a za sobu.Tv bi gledao s daljine od cca 2.5metara,odgovarala bi mi 32" dijagonala.Želio bih da mi tv obavezno ima 3hdmi ulaza,mpeg4 DVB-T tuner,usb ulaz,pasala bi mi 1366 x 768 rezolucija(moze i full hd ako je moguce),takodjer bi zelio da osim slike i zvuk bude solidne kvalitete.Koristio bi ga za gledanje tv programa,gledanje divx i nekad 720p filmova,te bi ga povremeno bi ga spojio na komp preko hdmi-a pa zaigrao igre poput Pes-a i sl.
Mogao bi dat nekih MAXIMALNO 3200-3300kn.

Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 20:48   #3120
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Autor Solberg Pregled postova
Molio bih za pomoc, malo mi je hitno, jer se to treba rijesiti danas popodne, zanima me kako izgleda reprodukcija HD i Full HD filmeka sa PC-a na Panasonicu 42x10, odnosno kako radi ext. desktop na toj telki sa 24" monitora, ako bih uzeo tu telku, ne mislim igrati igre na njemu, ali mislim dosta toga plejati sa PC-a i znam da je prozvakano vec 100 puta, ali da li ima netko kome se ista zapeklo na toj telki... Naime koristim iskon IPTV, pa neki puta zna ostati zmrznuta slika ili ostane meni od EPG-a, pa ne znam kolika statika moze nastetiti panelu... ili mi je bolja solucija ici na LCD (samsung B550)... puno hvala i molim za sto brzi odgovor.

Pogotovo me interesira ext desktop zbog relativno male reze telke. Sorry svima na gnjavazi, ali ako netko ima slican setup, bio bih jako zahvalan za savjet.
ja imam 37x10 i iskon , nema tu problema.mislim , pa neces ostavit tjedan dana sad onaj iskon izbornik , tak ce ti se zapec i panasonic izbornik ak ga ostavis upaljenog :

nemas tu beda..cak ce ti ok izgledat SD kanali na toj telki.

gledao sam neki dan dnevnik cini mi se na samsung 42inca - neznam koji model , znam da je lcd al to je bilo
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na