Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2018., 22:23   #271
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 20.08.2018. u 22:32.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 22:32   #272
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova

Samo 100 USD (1000 kn) razlike. AIB verzije budu prvo malo skuplje, a onda će cijena pasti. Dakle, oko Božića bi možda bile dobre za kupovinu.

Ako će se povijest ponoviti, Pascala 1070 sam kupio u rujnu 2016, i bila je jeftinija za 370 kn u odnosu na lipanj 2016. E sad, 3 mjeseca razlike, jačanje kune zbog turističke sezone, ko će ga znati, ali 370 kn nije bilo za bacit.

I pitanje je koliko će boostati AIB kartice i koliko će se moći OC-ati. Npr moja sadašnja 1080 bez OC-a boosta par herca manje od 2000 MHz (1989MHz to be precizan).

Mjesec dana do prvih recenzija. Dakle mjesec dana za nahajpanu raju da iskrca pare za Founders edition kakav maestralni marketing.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 22:38   #273
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Hm, nadam se da sam u krivu, ali gledajuci broj Cuda jezgri, taktove i TFLOPS-ove, cini mi se da ce 2070 u najboljem slucaju biti brza kao i 1080. Mozda bude brza ako 2070 bude boostala 200-300 MHz vise.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 22:41   #274
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
17% brža prema adoredu (pitanje je koje su igre u prosjeku, no sigurno barem malo prebacuje gtx 1080, to bi bio neki tipičan scenarij)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 22:48   #275
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Tih 17% se pojavilo, pa nestalo tokom AnandTech izvještaja na mjestu događaja, tak da ima nekaj u tome. Zato sam spomenul da je Drug Brko vrlo vjerojatno u pravu.

Kaj se tiče CUDA jezgri, nVidia bi komotno (po potrebi) mogla ubaciti i kakav RTX+ 2070 i RTX+ 2080 model između ovih najavljenih.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 23:01   #276
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ajde, ajde ima nade...


"Bidirectional Path Tracing Using Backward Stochastic Light Culling", Y. Tokuyoshi (SQUARE ENIX) and T. Harada (AMD, US), ACM SIGGRAPH 2018 Talks
PDF https://t.co/mS6iexfvvI
Supplemental Material https://t.co/yLq3K1ZydP
T. HARADA https://t.co/wTIfTOL1bD
https://t.co/I5ndb8OMWV https://t.co/nocyEo5YTT
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 23:10   #277
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Malo sam razocaran, opet 11/8GB VRAM . Ocekivao sam 16 i 12.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 23:11   #278
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ta tehnologija bi bila OK kad bi recimo jedna rtx 2070 umjesto štajaznam 120 fps bez raytracinga, s njime dobila štajaznam 100 fps, dakle još uvijek dobar fps, a veliko vizualno poboljšanje, no realno prije će biti nešto da takva gpu višeg ranga ima borbe da održi 60 fps s tim čudom, što znači da takva tehnologija tj. paljenje te opcija nema nikakvog smisla za mainstream gpu. Zato tu vjerojatno gtx 2060 i otpada, kao i AMD-ove buduće gpu sa potencijalnom svojom verzijom. Dakle očekujem malo žešće kriplanje performansi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 23:23   #279
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
U prijevodu...
Citiraj:
  • RT cores and tensor cores are semi-fixed function hardware; they can’t be used for rasterization, and the transistors allocated to them are transistors that could have been dedicated to more rasterization hardware otherwise.

  • Overall then, hybrid rendering is the lynchpin feature of the GeForce RTX 20 series. nVidia needs to sell consumers and developers alike on this vision of mixing rasterization with ray tracing to provide better image quality.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 23:37   #280
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 00:11   #281
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
uzeše mi riječi iz usta
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 01:17   #282
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Naravno da su maknuli SLI s 2070 kao sto su i s 1060 jer bi lagano za iste pare mogao preskocit najjacu karticu, i to fino.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 01:37   #283
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Malo sam razocaran, opet 11/8GB VRAM . Ocekivao sam 16 i 12.
sta ce ti? vidim imas svakakve skalamerije, ali opet, nije dovoljno 11? gdje, u kakvom koristenju bi pozelio vise
  Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 01:42   #284
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Ovo je zanimljivi dio.

"As an example, Huang showed off the Infiltrator demo, based on the UE4 engine, running at 78fps at 4K, instead of 38fps on a GeForce 1080 Ti. The main reason for the increase is due to the Tensor cores filling in the resolution through neural network training."

https://hexus.net/tech/news/graphics...2080-rtx-2070/
https://www.engadget.com/2018/08/20/nvidias-rtx-2080ti/
japa je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 03:05   #285
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Ovo je zanimljivi dio.

"As an example, Huang showed off the Infiltrator demo, based on the UE4 engine, running at 78fps at 4K, instead of 38fps on a GeForce 1080 Ti. The main reason for the increase is due to the Tensor cores filling in the resolution through neural network training."
Ovo mi se cini kao onaj procesor na npr phillipsovim telkama gdje se dodaju frame-si kako bi se fps povecao na 100 ili cak 1000 ovisno o refresh rateu tva u svrhu uglađivanja slike.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 08:02   #286
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Mislim da sama grafa neće donijeti ogroman pomak u performansama kao prošla generacija. Jer taj ray tracing će biti opcija da upališ ili ne. Da ćeš ti sa njime dobit boost performansi od 30-50% u odnosu bez njega čisto sumnjam.

Djabe nama ray tracing i sve to divno krasno kad većina ljudi igra PUBG koji ima grafiku živi očaj.


Pravi boost u kvaliteti grafike igara možemo čekati sa novim PS4 pro2 ili PS5 i xboxom jer većina igara se radi i formira po njima. A sad BF5 da će imati RTX ili ne u MP mi je tako nebitno najvjerovatnije ću detalji skresat na low
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 08:21   #287
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
U principu Jensen je jucer prakticki 90+% vremena pricao o ray tracingu kao da nas uvjeri da je to super, vecina normalnih korisnika(gamera) je kako je stream trajao postalo dosadno, mislim da se Jensen jucer zapravo vise obracao game developerima kako bi ih usmjerio da u nadolazece naslove ubacuju RT. Zasto? Zato jer se nvidia na neki nacin kocka s RT, mogli su veliki broj tranzistora namjenjen za RT ostaviti u SMu i imali bi brutalne gaming perf. naspram starije serije. Ovako ako AMD bude stopao RT kod konzola i umjesto npr. 30% povrsine gpu koji je za RT iskoristi u pure gaming perf. evo konkurencije u high endu.
To je jedan od mogucih scenarija, iako nvidia je toliko financijski mocna da su vjerojatno procjenili kako ce marketing i razni incentive-i za game devse. odraditi svoje za RT.
Nije lako biti market leader i pushati new tech jer se zna odbiti o glavu. Ugl. koliko god sam opposed za nvda. zbog raznih spacki zadnjih god.(3.5gb ram, partner program, cijene itd.) treba im cestitat jer imaju muda za ovakav potez.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 21.08.2018. u 08:39.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 08:53   #288
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 08:55   #289
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
sta ce ti? vidim imas svakakve skalamerije, ali opet, nije dovoljno 11? gdje, u kakvom koristenju bi pozelio vise
Za gaming mu treba
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
U principu Jensen je jucer prakticki 90+% vremena pricao o ray tracingu kao da nas uvjeri da je to super, vecina normalnih korisnika(gamera) je kako je stream trajao postalo dosadno, mislim da se Jensen jucer zapravo vise obracao game developerima kako bi ih usmjerio da u nadolazece naslove ubacuju RT. Zasto? Zato jer se nvidia na neki nacin kocka s RT, mogli su veliki broj tranzistora namjenjen za RT ostaviti u SMu i imali bi brutalne gaming perf. naspram starije serije. Ovako ako AMD bude stopao RT kod konzola i umjesto npr. 30% povrsine gpu koji je za RT iskoristi u pure gaming perf. evo konkurencije u high endu.
To je jedan od mogucih scenarija, iako nvidia je toliko financijski mocna da su vjerojatno procjenili kako ce marketing i razni incentive-i za game devse. odraditi svoje za RT.
Nije lako biti market leader i pushati new tech jer se zna odbiti o glavu. Ugl. koliko god sam opposed za nvda. zbog raznih spacki zadnjih god.(3.5gb ram, partner program, cijene itd.) treba im cestitat jer imaju muda za ovakav potez.
This...

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 08:59   #290
eywa33
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Otok
Postovi: 20
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Naravno da su maknuli SLI s 2070 kao sto su i s 1060 jer bi lagano za iste pare mogao preskocit najjacu karticu, i to fino.
SLI je postao obsolete tamo nakon keplera, a i s njim se trebalo zezat svako malo ono neke igre. Kad je radio, onda je radio solidno, a danas (pascal) je prilično loš u skaliranju. 70-80% je za lupat se nogom u guzicu, a to je onda kada radi baš dobro, inače ili ne radi ili su problemi drugog karaktera.

Jedna 1080ti je dostatna (do sada) bila za sve rezolucije, jedino si na 4K neke igre morao kresati. Tako da je zapravo sli bio prilično nepotreban ovu generaciju.
....

Sve u svemu, ovaj posao Nvidia odrađuje školski: cijeđenje do daske. Realan porast performansi u odnosu na 1080ti je još uvijek nepoznat, osim napuhanih znamenki i grafova na RT aplikacijama koje su još uvijek, ma ne zelene, nego još nisu ni sjemenke u zemlji...

Btw, totalno me zanima kolika će biti razlika u fps-u na Touringu sa RT on/off. Ako to bude iznad 20% (što nekako i mogu zamislit) onda vidim mnoge kako ga gase da bi imali bolje performanse, pogotovo u multiplayer naslovima. Ja bi prvi to napravio.
eywa33 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 09:24   #291
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
I kao i obicno. Za sve je kriv Ati.
Dok nema konkurentnog proizvoda, ovo je kao Intel u 2017oj sa dual coreom za 1500+kn. I apsolutno je bilo nemoguce izdat desktop cpu sa 6 corea, nemoguce ako ne i SciFi (tako rekao intel). Izasao Ryzen, a Intel se usrao, odjednom 6+ corei na sve strane... konkurencija.

Ati nije imao proizvod za konkurirat seriji 1xxx. I dan danas ga nemaju. NV se ne treba ni trudit prvise, imaju oni u R&D centru nesto bolesno garant. Al zasto izdavat grafe 40-50% brze od stare serije kad i ovako nisu ugrozeni konkurencijom.

Cijela prezentacija RTX. Jebo ih RTX. Ovo sad hoce navuc developere da guraju RTX u igre a da bi to gurali moramo kupit 2070+ grafe?

Glede performansi, sjecam se ati hairworksa u tomb rideru rebootu, izgledalo je super, pa minuta, al fps je bio prepolovljen. Nvidija hairworks u witcheru 3, klalo je titane, jasno da su svi to gasili. Ako je izbor 20-30-40fps vise gasenjem jedne opcije, il 6-8-10k kn za novu grafu, svatko normalan ce ubit tu jednu opciju.

Al cekajmo bencheve, a onda poslije tih bencheva, cekamo iskrene bencheve jer je danas tesko vjerovat vecini reviewera.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 09:36   #292
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
covjek bi reko da nakon onog BS-a od psyhx-a koji je valjda mrtav ili npr. 3d-a kod LCD-ova vise nece pokusavat ovakve fore... wrong. danas ljudi gutaju sakom i kapom...

treba sad cekat pad 1070 koji kazete da sljedi pa da ubodim jednu lijepu MSIevku. to bi me trebalo sluzit godinu dve na 1080p zar ne?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 09:38   #293
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
sta ce ti? vidim imas svakakve skalamerije, ali opet, nije dovoljno 11? gdje, u kakvom koristenju bi pozelio vise
Ja se stvarno nadam da se zajebavas...


ontopic
sto napraviti, prodati 1070ti i uzeti 1080ti ili novu 2070?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 09:48   #294
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Mislim da je ovo dobro vrijeme da pogledate adoredtv video kako je nvidia dosla tu di je , kako se nastimavaju benchevi da bi se kriplale performanse pogotovo konkurencije, gameworks, hairworks,physicz itd.. za to nije nikakav ati kriv

Na kraju, niti se bojim da ćemo se slabo igrati slijedećih godina, pa makar se ja i vratio na r9 380 , a pogotovo dok imam fury
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 10:26   #295
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Ati nije imao proizvod za konkurirat seriji 1xxx. I dan danas ga nemaju. NV se ne treba ni trudit prvise, imaju oni u R&D centru nesto bolesno garant. Al zasto izdavat grafe 40-50% brze od stare serije kad i ovako nisu ugrozeni konkurencijom.
U slučaju da AMD u neko dogledno vrijeme izda kakvu spomena vrijednu konkurenciju, Jensen Huang bi mogel imati poveći napad panike u rangu s Intelovom reakcijom na Ryzen.

Tim više, jer su performansama stvarno odmakli u odnosu na AMD/ATi, pa ovaj više ne doživljava ikoga na tom području - samo on i njegova nVidia.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 10:29   #296
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
ako je sad cijena flagship modela 1200ish € kolika će onda cijena iduće generacije bit ako se bace na 7nm?
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 10:32   #297
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma kakvi. Radeon se odavno predao u tom segmentu. Njima je dobro. Vege kao gaming fail su se razgrabile ovako i onako, para se je namaknula.

Nvidia je otišla predaleko i još grabi. Love imaju nekoliko puta više i jedino tko može njih napasti je Intel. AMD tu nema sape. Oni će se zadržati na CPU segmentu gdje trenutno zadaju lntelu velike glavobolje, GPU za konzole i za PC 1080P freesync gaming po pristupačnijim cijenama od nVidia counterparta. Prodavat će se AMD kartice i dalje.

A i teško je na 2 fronta. To će uskoro shvatiti i Intel.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 10:43   #298
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Malo sam razocaran, opet 11/8GB VRAM . Ocekivao sam 16 i 12.
Podrzavat ce NV llink, tako da ce, ovisno o softwareu, podrzavati i vram stacking.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 10:51   #299
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Pretpostavka Druže, kad bi intel bio tu di je sad radeon, tehnoloski, pa to bi se prodavalo kao alva ..Intel ionako prodaje gomilu (integriranih) gpua, još uz to ima "svoje" kanale prodaje za cpu, poznati su po dobrim bonusima itd. Nvidija bi naletila na sebi ravnog u nametanju gameworks fora i sl.. jedino nisam siguran da i toliko mogu napraviti u tako kratkom vremenu jer su realno jako daleko tehnoloski ..nesto se najavljuju ali to treba za sad ignorirati ..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 10:51   #300
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Nije AMD/ATI kriv za ovo stanje, krivi smo svi mi skupa.
Kad je AMD imao bolje i jeftinije grafe kupovala se nvidija masovno.
Pa ljudi moji nvidia grafe su se PEKLE U RERNI i to je bilo normalno i dalje se su se kupovale više od AMD-a.
Daleko od toga da AMD nije imao svoje failove, ali su puno manji od ndivije.

Uživajte u mid range grafama od 5000kn, ja sam kupio ps4 pro za duplo manje para i nedam ni kune više za nijednu PC komponentu.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na