Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2017., 10:20   #2281
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Sa Daikinom ne možeš pogriješiti.
Već dugo vremena su top proizvođač i imaju fantastičnu servisnu podršku u Hrvatskoj.

Ako ti je grijanje prioritet razmisli o podnoj
Konkretno, Daikin RXS50 +FVXS50.
Trenutno u toj klasi nema bolje.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 13:20   #2282
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Pozdrav ponovno...samo jedno pitanjce o vašem mišljenju tek onako iz radoznalosti:

FUJIAIR YACUZA 3,5KW Grijanje/hlađenje A++

Panasonic kompresor,piše čak i twin rotary sistem te neki DC hibrid sistem...po specifikacijama je neloša a pazite cijena je--

2.475 kn
----------

nevjerojatno malo....što mislite?Hvala na odgovoru

Značajke:
• Kapacitet 3,5kW
• Velika ušteda energije: energetski razred A++
• Inverter tehnologija: niska potrošnja, niska razina buke, preciznija regulacija temperature
• Kompaktan linearni dizajn, visoki sjaj, čisto bijela završna obrada
• Središnji vrlo diskretan zaslon na prednjoj ploči
• Digitalni daljinski upravljač s LCD zaslonom
• Rad u grijanju do vanjske temperature -15°C
• Programski timer
• Osigurava željenu temperaturu točno tamo gdje postavite daljinski upravljač
• Turbo funkcija
• Memory funkcija
• Sleep funkcija
• Vanjska jedinica: zaštita IP24,50Hz, hlađenje 370 W - 1570 W, grijanje 410 W - 1570 W, R410, težina 34kg
• Unutranja jedinica: hlađenje 1800W-4000 W, grijanje 1800 W - 4200 W, ulazna snaga 440 W - 1600 W (2.0A-7.2A), Air Flow 550m 3/h, R410, HP.PS 4.2 Mpa, LP PS 1.2MPa, težina 10kg, buka 40-50dB(A)
Kompresor PANASONIC-najnovije SUPER INVERT generacije
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 13:27   #2283
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kako Toshiba sa instalacijom moze biti 9600kn , ako je klima 6500kn nije valjda instalacija 3100kn , nesto si ti tu pobrkao ..Cena instalacije morala bi biti ista kao i za Daikin .. A ta podna koju predlaze Amd_Shill je sigurno dobra klima ali joj je i cena da se smrznes , ne znam ni da li ima taj model da se uzme kod vas a da je bas te oznake ..

bogy

Ne verujem da su te specifikacije tacne , Twin rotary kompresor se stavlja samo u skuplje modele iz vise klase a ova klima ne spada ni u istu klasu sa japancima a kamoli da kosta toliko i ima taj kompresor . Pogledaj kako losu modlaciju ima , a ko zna kakva je i stvarno , nemas ti gde proveriti ovo sto su oni napisali pa je sve macka u dzaku . Ja to ovako gledam , koliko para toliko muzike
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 18.12.2017. u 13:36.
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 16:03   #2284
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
A znam,ali mi izbaci taj rezulatat u pretrazi jbga...100% na pik.ba ta klima s tom cijenom sto i meni nema smisla ali eto.
Ma nista podna klima,jer kasnije joj nece bit prioritet grijanje vjerovatno.Sad u pocetku sezonu ,dvi ce posluzit za grijanje,a posle ne.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 16:08   #2285
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
A ti si iz Bosne ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 16:18   #2286
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Pozdrav ponovno...samo jedno pitanjce o vašem mišljenju tek onako iz radoznalosti:

FUJIAIR YACUZA 3,5KW Grijanje/hlađenje A++

Panasonic kompresor,piše čak i twin rotary sistem te neki DC hibrid sistem...po specifikacijama je neloša a pazite cijena je--

2.475 kn
----------

nevjerojatno malo....što mislite?Hvala na odgovoru

Značajke:
• Kapacitet 3,5kW
• Velika ušteda energije: energetski razred A++
• Inverter tehnologija: niska potrošnja, niska razina buke, preciznija regulacija temperature
• Kompaktan linearni dizajn, visoki sjaj, čisto bijela završna obrada
• Središnji vrlo diskretan zaslon na prednjoj ploči
• Digitalni daljinski upravljač s LCD zaslonom
• Rad u grijanju do vanjske temperature -15°C
• Programski timer
• Osigurava željenu temperaturu točno tamo gdje postavite daljinski upravljač
• Turbo funkcija
• Memory funkcija
• Sleep funkcija
• Vanjska jedinica: zaštita IP24,50Hz, hlađenje 370 W - 1570 W, grijanje 410 W - 1570 W, R410, težina 34kg
• Unutranja jedinica: hlađenje 1800W-4000 W, grijanje 1800 W - 4200 W, ulazna snaga 440 W - 1600 W (2.0A-7.2A), Air Flow 550m 3/h, R410, HP.PS 4.2 Mpa, LP PS 1.2MPa, težina 10kg, buka 40-50dB(A)
Kompresor PANASONIC-najnovije SUPER INVERT generacije
Ne valja ti to.
Inače,Panasonic sad proizvode Kinezi i kvaliteta se dosta pogorsala.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 09:44   #2287
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Iz hercegovine,blizu sirokog i mostara.Ovdje kod nas i ne znam bas ko se bavim s tim,jedino di mogu potrazit cijene je pik.ba,ali necu odatle narucivat radi garancije i servisa.
Vjerovatno ima servisera i prodajnih mjesta u blizini ali moram prvo vidit koji model.
Ovaj daikin ima u sirokom za nabavit.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 10:45   #2288
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
Iz hercegovine,blizu sirokog i mostara.Ovdje kod nas i ne znam bas ko se bavim s tim,jedino di mogu potrazit cijene je pik.ba,ali necu odatle narucivat radi garancije i servisa.
Vjerovatno ima servisera i prodajnih mjesta u blizini ali moram prvo vidit koji model.
Ovaj daikin ima u sirokom za nabavit.
Kod vas je najjači Alfaterm.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 11:27   #2289
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Jesu najjaci,ali koliko znam oni rade vece projekte,montaze i servise,a ne vako male klime za stan ili kucu.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 21:25   #2290
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Preporuka za Frigo servis u zgradi spajalice u Mostaru, na preporuku rođaka njih uzeo, on prezadovoljan, ali eo i ja sam.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 23:39   #2291
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor mladen_87 Pregled postova
Pratim stanje svaki dan te zapisujem temperature i potrošnju.

11. mjesec je kod nas bio duplo hladniji ali smo ugradili vanjsku fasadu.

Potrošnja za 10. mjesec = 140 kWh (prosječna min. temp 6 C / p. max temp 18 C)
Potrošnja za 11. mjesec = 166kWh (prosječna min. temp 3 C / p. max temp 10 C)
Trenutno za 12. mjesec 90kWh

Što je po meni izvanredno jer smo ipak u kući i tri strane su slobodne.

Grije se 24/7 - termostat namjesten na 23 C.



ako tebe ili nekog još neki detalji zanimaju - slobodno pitajte.
Pa to je odlično. Onda ja sa svojih 40-70 kvadrata (ovisno o tome koliko se prostorija koristi u datom trenutku, a skoro uvijek je to puno bliže donjem broju) u mediteranskoj klimi ne moram ni razmišljati o jačem uređaju. Midea je tih 40-ak kvadrata odrađivala dosta dobro, a ako je trebalo grijati/hladiti dodatne dvije prostorije to je već bilo problematično, međutim prošle godine u jesen je stavljena kvalitetna PVC stolarija, a već sam tada imao problema s Mideom i grijao sam sa uljnim radijatorom od 2.5 kW i to je bilo sasvim dovoljno.


Samo ću još jednom ponoviti pitanje, ako netko slučajno zna što bi moglo biti s Mideom, isplati li se uopće tražiti servisera, uzevši u obzir da se radi o klimi niže klase staroj deset godina? Pa barem da odradi ovih zimskih mjesec-dva jer kakva god da je, troši barem dvostruko manje od klasičnih električnih grijalica...

Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Nakon osam i pol godina prvi veći problemi sa Mideom MSH-12HRN1.

Minutu-dvije nakon paljenja se ugasi (bez obzira na način rada - grijanje/hlađenje/sušenje/samo ventilator) i lampica počne blinkati jako brzo, barem 5 puta u sekundi, nakon čega ne reagira na daljinski, a jedino je rješenje isključiti je iz struje.

Nakon ponovnog uključivanja katkad danima radi dobro, a ponekad ni desetak čupanja iz struje ne pomaže...

Što bi moglo biti?
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Otkrio sam o čemu se radi.

Ventilator se ne može pokrenuti i nakon cca jedne minute se klima ugasi.

Doskočio sam problemu na način da poguram ventilator (slim kutijom za cd ) u tih jednu minutu i nakon toga neko vrijeme radi dobro.

Inače, nikad nije napravljen veliki servis, pa je ventilator pun prašine. Pokušao sam usisati onim uskim nastavkom za usisavač ali nije baš najbolje ispalo. Trebalo bi rastaviti sve i oprati ventilator vodom. To sam već jednom teškom mukom odradio na jednoj LG klimi i potrajalo je dobrih 5-6 sati, ali nakon toga je radila gotovo kao nova, a stara je 15 godina.

Pošto je Midea, kao što sam već pisao na ovoj temi, eksplicitno Kinez plastika je žnj kvalitete pa ne znam ni sam da li da se upuštam u takvu akciju ili da zovem servisera.
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Vidim da si na "ti" sa Midea klimama, znaš li možda što bi kod mene mogao biti problem? S vremenom se situacija pogoršavala, pa sam izvadio ona vertikalna krilca za usmjeravanje zraka kako bih mogao uvući ruku i malo jače pogurati dok ne uhvati dovoljnu brzinu.
Situacija je već takva da je sada za pokrenuti ventilator potrebno omotati duct tape oko ventilatora i potegnuti svom snagom, kao da palim motornu pilu.


To prolazi ljeti (klimu sam držao upaljenu tjednima u komadu, samo sam temperaturu podizao kad mi nije bilo potrebno hlađenje), ali zimi se ventilator zaustavi prilikom svakog defrosta, pa je to već za čupati kosu.

Zanimljivo, ventilator se vrti najvećom brzinom samo kad su vrata u krajnjem gornjem položaju, čim se malo spuste ili se uključi swing, brzina pada i klima se ugasi uz grešku.

Ima li joj spasa?


Usput, postoji li neki dio godine kad su klime tradicionalno najpovoljnije, pretpostavljam početkom proljeća i jeseni?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 15:26   #2292
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
A znam za frigo...vidit cu jos.
Najbitnije mi je da znam koji model je ok da uzmem i vjerovatno cu ic na Daikin,samo me zanima dali je moguce tu novu klimu spojit na instalacije od postojece?Nadam se da ce moc,da ne moram busit fasadu itd...
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 17:52   #2293
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
A znam za frigo...vidit cu jos.
Najbitnije mi je da znam koji model je ok da uzmem i vjerovatno cu ic na Daikin,samo me zanima dali je moguce tu novu klimu spojit na instalacije od postojece?Nadam se da ce moc,da ne moram busit fasadu itd...
Koji plin ti je bio na dosadašnjoj klimi?

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 09:09   #2294
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Kao sto sam vec napisao to je stan u koji ulazim posle svadbe,nije moj.
U njemu su 2 stare klime,jedna u dnevnom,druga u sobi.
Razmisljao sam tu ubacit novu klimu pa posle kad se iselim ponit klimu sa sobom,a staru vratit nazat,kad se iselim.
Ta stara klima nije inverter i ne mogu se bas s tim grijat,a radijatori su na struju i to mi je preskupo.Tako da sam skontao novu klimu ubacit unutra 5kw bi bilo dovoljno za grijanje toga,bar mislim.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 11:38   #2295
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Lepo sam ti rekao , uzmi Toshiba Suzumi + 16-ku ali stariji model sa r-410 gasom jer ima Twin Rotary kompresor i bog da te vidi , za 6500kn nema volje klime , sem ako ne zelis da das vise para .. Nov model je nesto skuplji , ima r32 gas i nema Twin Rotary kompresor ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 20:07   #2296
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
primjetio sam da na fujitsu 12llcc daljinski, odnosno unutarnja jedinica dosta slabo hvata naredbe sa daljinskog, iz nekog, meni nevjerojatno da je to moguće i istina, kuta, uopće ne hvata? moram baš direkt usmjerit, niti sa malo veće udaljenosti, isto
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 10:53   #2297
deny
Premium
Moj komp
 
deny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: split
Postovi: 86
Pozdrav,
Zivim u Kastelima i imam panasonic cs-re12pke koji radi uredno ima cca 5godina. Kako sam nedavno "dobija" dvoje djece potreba mi je u njihovoj sobi stavit grijanje. E sada, kuca ima stiropor fasadu 5cm bez zavrsne ruke i kuca je bez krova. Krov nece bit jos barem 4-5godina. Sad razmisljam, ako je izvedivo da postojecu klimu pribacim u sobu od 15m2 a da uzmem novu za dnevni, kuhinju i booravak jer ova i nije bas nesto energetski uncikovita. Radi se o prostoru 35m2 kuhinja i dnevni plus hodnik 15m2. Za vece hladnoce ima pec na drva koja radi posao ali kad je temp 10ak stupnjeva nju naložit jednostavno nemozes bit u krugu 3 metra oko nje jer je smjestena u dnevni boravak. Kako je kod nas temp vecinom povise nule mozda bi pec i zanemario u prizemlju imam Azuri AZI WE35VB koji obavlja posao bez problema ali to je prizemlje
Napominjim da klima treba biti i za hlađenje jer proslo ljeto se nije gasila klima skoro 2ipo mjeseca. Nisam sam pametan u moru svega ovoga sta uzeti i koliko kw... Pomagajte
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	15150544692681255776385.jpg‎
Views:	261
Size:	259.5 kB
ID:	18982  
deny je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 21:22   #2298
pilotbabo
Registered User
 
pilotbabo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: na nizbrdici
Postovi: 67
Pozdrav ekipa, naletio sam na FUJI AIR klima uređaje u solarno.hr trgovini, zanimaju me iskustva sa tim uređajima, buka, kvaliteta, dali je netko već kupovao te klime, općenito kakvi su?
pilotbabo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 21:58   #2299
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovaj topic je star i klime sus e debelo promjenile, zanima me dali bi bilo najbolje stare neinverter klime zamjeniti inverterima? Mislim jel to trend? jel drzava daje kakve poticaje ili netko nesto, zeleni?

Imam 2 klime, i izmjerio sam, stare trose 500kw/h kad je upalim dok ova inverter trosi 20KW/h, pa to je ogromna razlika.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 01:26   #2300
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Nisi dobro mjerio (i nije valja kW nego W). Mjeri potrošnju u istim uvjetima u istom vremenskom razdoblju. Ova klasična klima je imala upaljen kompresor kad si mjerio, a inverterska nije.



Poticaja nema, naravno, ne potiču ni pametnije stvari, a di bi to...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 22:33   #2301
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
da, pardon, watty su u pitanju. Neznam jel se pali odmah kompresor, ali to sam ono sad probno upalio u zimi i to na hladjenje sam stavio, pa nevjerujem da se kompresor pokrenuo...

Ali evo probao sam i vidio razliku. Ako netko moze to potvrditi? Ili mozda ta inverterska kad se upali malo trosi ali onda kak duze radi trosi sve vise?

uglavnom i na stranici na elipso grunding sam vidio da pise da potrosi ta inverterska 200KW na godinu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 09:58   #2302
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Lepo sam ti rekao , uzmi Toshiba Suzumi + 16-ku ali stariji model sa r-410 gasom jer ima Twin Rotary kompresor i bog da te vidi , za 6500kn nema volje klime , sem ako ne zelis da das vise para .. Nov model je nesto skuplji , ima r32 gas i nema Twin Rotary kompresor ..
R32,koji je Daikin progurao je superioran R410a jer je u biti to isti plin minus dodatak (nepotrebni) koji je anulirao zapaljivost R32
Samim tim će COP R32 biti veći.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 12:35   #2303
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa da ali te razlike u COP-u izmedju R32 i r410a su mizerne , a kod Suzumi 16 je svakako bolje uzeti stariji model sa r410 i Twin Rotary kompresorom u odnosu na skoro nikakavu ustedu zbog R-32 i bez Twina kod novog modela . Ja se ne bi 2 sek rzmisljao sta uzeti ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 11:43   #2304
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
AMD i nexteen, jel može preporuka za klime, u dobro izoliranoj kuci s PVC-om, samo za hlađenje sve klime

trebaju mi dvije za dvije sobe od po 18 kvadrata, i dvije za dva dnevna boravka od 35-40 kvadrata

mislim da ce za hladjenje bit dosta dvije manje od 2.5 kw i ove dvije veće od 3.5 kw za dnevni boravak, sta je best buy, tišina je prioritet

može li se to ugurat u neki budget od 18 000 - 20 000 kn bez montaze

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 15.01.2018. u 12:03.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 15:39   #2305
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
S obzirom da ti treba samo za hladjenje i dogrevanje u prelaznim periodima , ja bih ti savetovao za te manje sobe Dakin FTXB25C za 3800kn i 35C za vece sobe . Ove klime bi trebale da ti pokriju veci deo zime samostalno . Kad bas zaskripi a ti upali ono na sta si hteo inace da se grejes pa im potpomogni . Pored Daikina za fakticki iste pare imas i Toshiba Mirai 10 i 13-ku , a za dlaku vise Fujitsu ASYG 09 i 12 LLCE .. Jedina razlika izmedju ovih klima je u nacinu rada , Daikin neverovatnije ima najnizu modulaciju , Toshiba 13-ka je po jacini izmedju 9-13 znaci nije prava 13-ka , a najjaci je Fujitsu . I da , Fujitsu za razliku od ostalih klima kako postize zadatu temp smanjuje izduv pa ga ti ne moze naterati da duva jace ako on smatra da je to dovoljno da odrzava zadatu , s jedne strane to nekome smeta , s druge za komfor je extra , a Daikin i Toshiba smanjuju toplotu koju izbacuju pa i dalje duvaju recimo na 3 brzinu ali manje toplo , nekom to mozda smeta , nekom ne . Sad znas kako rade i koje su razlike i to je to , ovo je u rezimu grejanja , na hladjenju su sve dobre pa i one najjeftinije ce ti raditi posao .

Tacnije vidi sta ti je najbolle pokriveno sa servisnom mrezom pa se tako i opredeli , nema tu nekih razlika sve ti je to skor pa isto , razlike minimane i da tih ja nisam rekao ti ih ne bi ni primetio .

Gledaj samo da se izvakumiraju pre pustanja u rad i to je to . I da , sem ako ne zelis da ti budu primarno grejanje nemas potrebe da uzimas nista jace od ulaznih modela koje sam ti naveo . Ako pak zelis onda idi na standard modele ( Toshiba Suzumi , Fujitsu LM ili Daikin FTXP ) tj klasu iznad a tad vec mozes razmisliti i o Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC za 4700 i 25-ca za 4130kn , ima ih dosta zadovoljnih i lepo su im pregurale onu proslu zimu gde su zime bile jake .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:28   #2306
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
onda jel mogu ovi fujitsui ili ... vidim da su cijene tu negdje tih ulaznih modela i daikina i mitsua i hitachia...

3.5 kw
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...oyg-12llcc-78/

2.5 kw
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...oyg-09llcc-71/

vidim da su ti fujitsu modeli, malo bucniji po tim specifikacijama ili se varam

te 4 me ispadnu oko 15 400 kn, ako se isplati potzegnut jos koju tisucu al da je osjetno bolja klima, potegnut cu, pogotovo ova jedna od 3.5 kw koja ide u moj stan, pa daj mi blagoslov, da mogu ic uzet....

edit: sebi bi uzeo ovu daikin s wifi modulom jer mi se to s wifiom svidja
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...x35k_rx35k-21/

a opet svidja mi se to s komforom s fujitsu klimama
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...oyg-12lmca-81/

cijena je nesto niza od 6k

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 15.01.2018. u 22:40.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 00:20   #2307
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kako sam ti rekao , zavisi sta zelis sa klimama , imati primarno grejanje ili ces po potrebi paliti neki backup tj tih par dana u godini kad zaskripi . Nije velika razlika izmedju ulaznog i standard modela , jeste nesto ali nista toliko osetno . Opste misljenje je da ako zelis primarno grejanje onda uzmi standard modele iako se gomila njih greje i sa ulaznim modelima i niko se nije zalio , naravno ukoliko ne preteras sa zeljama tj m2

Nisam te razumeo po cemu je Fujitsu bucniji , u odnosu na koju klimu , ja koliko vidim sve to tu decibel gore ili dole . A sto se tice Wifi , nije lose da se ima ali nije preporucljivo klimu paliti i gasiti ako se grejes na nju , u rezimu hladjenja jos i moze , vecina tako nesto nema i nema potreba za tim . Taj Daikin je ok ali kad pomislim da za samo 500kn vise ima da se uzme TOSHIBA RAS -B16N3KV2-E (1) / RAS-16N3AV2-E (1) sa Twin rotary kompresorom onda mi je nekako bezvezna kupovina , a opet ako ti ne treba tolika snaga onda opet je bezveze kupovati bilo sta vise od ulaznog modela . To je neko moje razmisljanje ali od mnogo toga zavisi sta ces uzeti .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 09:47   #2308
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Kako sam ti rekao , zavisi sta zelis sa klimama , imati primarno grejanje ili ces po potrebi paliti neki backup tj tih par dana u godini kad zaskripi . Nije velika razlika izmedju ulaznog i standard modela , jeste nesto ali nista toliko osetno . Opste misljenje je da ako zelis primarno grejanje onda uzmi standard modele iako se gomila njih greje i sa ulaznim modelima i niko se nije zalio , naravno ukoliko ne preteras sa zeljama tj m2

Nisam te razumeo po cemu je Fujitsu bucniji , u odnosu na koju klimu , ja koliko vidim sve to tu decibel gore ili dole . A sto se tice Wifi , nije lose da se ima ali nije preporucljivo klimu paliti i gasiti ako se grejes na nju , u rezimu hladjenja jos i moze , vecina tako nesto nema i nema potreba za tim . Taj Daikin je ok ali kad pomislim da za samo 500kn vise ima da se uzme TOSHIBA RAS -B16N3KV2-E (1) / RAS-16N3AV2-E (1) sa Twin rotary kompresorom onda mi je nekako bezvezna kupovina , a opet ako ti ne treba tolika snaga onda opet je bezveze kupovati bilo sta vise od ulaznog modela . To je neko moje razmisljanje ali od mnogo toga zavisi sta ces uzeti .

nece se uopće grijat s klimama, samo hladjenje, radijatori su provuceni po svuda

jel velika razlika i jel se isplati platit 25% vise za Suzumi plus u odnosu na Mirai ?

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 16.01.2018. u 10:14.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 14:17   #2309
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa da li vredi , pa verovatno vredi jer dobijes nesto kvalitetniju klimu a i Mirai 10 i 13-ka su inace slabije nego sto su oznacene pa tako je 13-ka negde izmedju 10-13 , pa kad se sve sabere Mirai modeli sem 16-ke su vise za hladjenje i neko dogrevanje a 16-ka bi mogla posluziti za nesto vise , ili sve to u manjoj m2 i doobro izolovanoj . S obzirom da nije neka razlika u ceni izmedju ta tri brenda ja bih pre razmislio o Daikin ili Fujitsu . Vec sam ti opisao nacin rada tih brendova pa se po tome vodi , no sta god da uzmes neces se zeznuti , pa cak ni sa Mirai 10 i 13 , sve ce ti dobro hladiti i dogrevati .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 14:55   #2310
fizicica
Premium
 
fizicica's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Koliko je velika razlika između LG P12EN i neke renomiranije a slicne snage poput Fujitsu ASYG12LLCC. Nisam tocno siguran sto sve te brojke znace, a LG je 3695kn u Bauhausu.

Klima bi bila na Pagu a tamo je veliki problem posolica. Ima li neki model baš za primorska područja?
fizicica je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na