Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2017., 21:37   #2731
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD Takes Meaningful CPU Market Share From Intel For The First Time In 3 Years

Q2 će biti boom, u Q1 se ryzen prodavao samo zadnji mjesec, samo high end (R7) i to uz nestašicu mbo.

Evo i report iz Južne Afrike http://www.fudzilla.com/news/process...-in-the-dubans
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 21:56   #2732
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa da nisu ovi panjevi što štampaju ploče ovako epično zakazali iz samo njima poznatih razloga, rezultati bi bili još i bolji.

Ali nema veze. Ryzen je pun pogodak u kojem god segmentu ga gledamo i iz kojeg kod kuta...osim kroz plave naočale.



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 22:16   #2733
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
The data is courtesy of PassMark’s quarterly market share report, which is based on the thousands of submissions that go through the database in any given quarter. It’s important to note that because PassMark’s market share data is based on benchmark submissions it counts actual systems in use, rather than systems sold. It also does not include consoles or any computer systems running operating systems other than Windows
Nevertheless, pročitao negdje da navodno večeras imaju službeni financijski izvještaj

EDIT

Citiraj:
“We achieved 18 percent year-over-year revenue growth driven by strong demand for our high performance Ryzen CPUs as well as graphics processors,” said Dr. Lisa Su, AMD president and CEO.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 02:59   #2734
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 03:10   #2735
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Ili dual bios, neznam sta stede na tim sitnicama kad ploce same po sebi nisu neki low level entry model. Ipak je to skuplja ploca da stede na jednom bios cipu.
To samo gigabyte imaju patent na dual bios supci, zato nitko drugi nema.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 07:43   #2736
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Za ryzen je bolje ganjat frekvu umjesto latencija na memoriji zbog fabrica.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 08:35   #2737
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa da nisu ovi panjevi što štampaju ploče ovako epično zakazali iz samo njima poznatih razloga, rezultati bi bili još i bolji.

Ali nema veze. Ryzen je pun pogodak u kojem god segmentu ga gledamo i iz kojeg kod kuta...osim kroz plave naočale.



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nije baš pun pogodak , ajmo reći iskreno r5 1400 precijenjen , r5 1500 se nalazi nigdje jer malo skuplji r5 1600 ga tuče strašno...

Puni pogoci : r5 1600 i r7 1700 + x verzije ostalo prosjek ... Manja potrošnja i zagrijavanje su veliki plus.

Ps. nego kakva je memorija , postoje programi koji namješaju izgled memorije tj. kako će svjetliti ... Prijatelju ću morati sastavljati komp i prvi put se sa tim čudom susrećem, već vidim priču nakon koje pive ma može se podesiti boja memorije kako bi bila u boji kluba kojeg navijam... :P
  Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 08:47   #2738
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislio sam na Ryzen općenito kao proizvod, a ne seciranje pojedinog procesora. Cijene će se ustabiliti. Pogledaj samo da je Crosshair VI Hero cijena pala za 50 eura u mjesec dana.

Za razliku od Intela koji nije skinuo cijene ni 50 lipa.

Što se sinkronizacije lightninga tiče, osobno, za nebitniju i irelevantniju stvar na systemu odavno nisam čuo. Kad sam slagao build i imao stranicu otvorenu da vidim jel sve radi, skoro sam dobio epileptični napadaj.

Elmor savjetuje da se i dalje sa tim ne drka jer se mogu ujebat keksi. Ili nek svijetli po defaultu ili nek bude ugašeno (ako već ne treba svijetliti).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 09:03   #2739
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
To samo gigabyte imaju patent na dual bios supci, zato nitko drugi nema.
Asus je u proslosti ima modele sa 2 biosa AFAIK, Biostar cak i na novijim plocama...
Ali da, Gigabyte izgleda jedini ugradjuje 2 cipa na jeftinije modele i dobro reklamira taj feature...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 09:39   #2740
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
To samo gigabyte imaju patent na dual bios supci, zato nitko drugi nema.
Saphire i XFX imaju dual bios na grafama, i switch za biranje koji ces koristit.
Izgleda da su oni nasli nacina za to stavit na svoj hardware.

Dual bios je odlicna ideja, a ako Gbyte to moze stavit na plocu od 600-800kn onda je prokleti asus mogao platit i taj feature nabit na Rog serije od 2500+ kn a ne nasrat ledice da ti ploca svjetli ko betlehem.
Il neka stave 3 bios cipa ako G ima patent na 2, taj usrani cip sigurno ne kosta u nebo.

@snake

Da, biostar ima dual bios.
To use Dual BIOS, select the desired ROM (ROM1/ROM2) via the onboard switch and power on the system.

Izgleda da su uzeli shemu sa manualnim switchem ko na grafama, mozda taj sistem ne podleze patentu od gbytea.

Edit - nasao i MSI ploce sa dual biosom i manuam switchem.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 02.05.2017. u 09:44.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 09:48   #2741
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Kakav patent?
Pa to su samo dva identična flash čipa i jedan switch kojime biraš koji će biti fizički spojen i s kojega će se BIOS loadati i to je to.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 09:53   #2742
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Fini patent. Ako su se prvi toga sjetili i zastitili ideju, njihova je, i ako hoces taj sistem koristit plati im. Pa usrani apple je patentirao slovo "i", iShit, iCrapOnCustomers, itd...

Linky

A glede switcha, gbyte ne koristi switch, sve je automatski. Ako faila boot, boota se sa read only cipa, onda flashas onaj R/W cip (il ga on sam kopira sa R-only cipa). Ovi drugi sa dual biosima imaju fizicki switch za biranje. Mozda je to caka za stavit 2 biosa a ne doc u konflikt sa patentom od gbytea.

Interesantno, asus ima svoj dual bios patent, uredno registriran... Linky
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 02.05.2017. u 10:00.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 10:00   #2743
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Fini patent. Ako su se prvi toga sjetili i zastitili ideju, njihova je, i ako hoces taj sistem koristit plati im. Pa usrani apple je patentirao slovo "i", iShit, iCrapOnCustomers, itd...

Linky

A glede switcha, gbyte ne koristi switch, sve je automatski. Ako faila boot, boota se sa read only cipa, onda flashas onaj R/W cip. Ovi drugi sa dual biosima imaju fizicki switch za biranje. Mozda je to caka za stavit 2 biosa a ne doc u konflikt sa patentom od gbytea.
Jedino me čudi što Aple nije Cisco tužio jer koristi ime IOS već preko 20 godina,vjerovatno jer bi izgubili.

Nego nazad na citat.
Jedino što mogu patentirati jer automatski failover
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 10:13   #2744
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Slazem se.
Sta opet povlaci pitanje, ako gbyte nema prava totalna na tu tehnologiju, zasto drugi ne stavljaju dual bios? Doduse neki stavljaju a neki nisu.

U svakom slucaju, vidi se da ima nacina implementirat to i na druge ploce, a zasto to neki ne rade, to je sad pitanje tvrdoglavosti i/ili ljenosti.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 10:15   #2745
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Zato jer Asus zivi na staroj slavi i naplacuju masno svoje ime. Gigabyte dual bios ima na najjadnijim plocama i kod flashanja nema stresa.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 11:57   #2746
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Na (boljim) asus pločama imaš flashback sa kojim možeš flashat bios u velikoj većini slučajeva, ako nešto nije fizički oštećeno.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 12:04   #2747
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Zato jer Asus zivi na staroj slavi i naplacuju masno svoje ime. Gigabyte dual bios ima na najjadnijim plocama i kod flashanja nema stresa.
nije to baš tako , oba dvije firme su jako dugo u informatičkom vremenu na sceni i imaju ime. Imaju bugova , ali ipak ploče rade svoj posao. Iza njih idu Asrock i MSI koje ili znaju biti vrlo dobre ili problemne.

Meni je pregledajući net zapela za oko puno manje razvikani Biostar (kojega nema kod nas , jer je gotovo bio jedno vrijeme krahirao...) npr Racing serija

https://www.youtube.com/watch?v=ozfWG_cvBgA

Uz to imaju vrlo dobru podršku za update BIOS-a što govori da je tamo se krenulo ozbiljno raditi, a to je dobro za informatičku scenu.

PS. tko je ljubitelj LED-a oni imaju neku bjesnu seriju sve svjetli u šesnaest kao Las Vegas ili MAcau ...

https://www.youtube.com/watch?v=JVKP6HZv2XI
  Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 15:43   #2748
Solo761
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Nastavljam tu da ne spamam previše temu sa bazom ryzen korisnika , početak je tu

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Hmm, zajebancija... Uglavnom probaj ovo sto Shar govori, jer default opcija u biosu mozda nije namistena da efikasno koristi sve faze Vrm-a. Treba staviti na extreme (ili kako god to gigabyte naziva) opciju, ne znam tocno sad koju jer sam na poslu ali mogu ti javiti na pm kad dodjem doma. Meni se btw vrm-ovi ne griju nista, iako imam aio ko i ti a nikakav vent ne puse direktno po njima osim onog straznjeg sto vuce zrak vani...
Pogledati ću još kada dođem doma. Ali nisam optimističan, jednostavno je VRM kilav i to je to. Tvoja radi dobro jer je ima jedan od najdebljih VRM-ova .

Probati ću staviti neki vent ispod čisto da vidim kako će ići sa nekom cirkulacijom zraka, ali si sve mislim da ću kupiti drugu, u tom cjenovnom rangu mi Asus Prime X370-Pro izgleda OK. Ova tvoja je malo paprenija .

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
@Solo761, zas je na vodenjaci vent okrenut krivo?
Misliš na to da su ventovi upuh umjesto ispuh? Imao sam do juče da je ispuh, a Arctic u manualu kaže da je bolje da su ventovi okrenuti da iz vana ubacuju zrak u kućište nego da izvlače iz kućišta van. Pa sam, nakon što sam neuspješno pokušao staviti blok na "plafon", probao ovako okrenuti ventove da vidim kako će se ponašati. Ionako ću ga uskoro opet šarafati.
Solo761 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 17:26   #2749
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Znači R3 vjerojatno krajem 6 mjeseca ili u 7 mjesecu

Inače sa popustom R5 1400 u uzishopu bi sada bio negdje 1370kn, a R5 1600 1770kn. Sve bolje i bolje. Još kad dođe R3, te intel izbaci ove kvazi entuzijast quadove na s2066 bit će zanimljivo

EDIT

Ryzen 5 1600 vs i5 7600K Showdown - Price to Price Comparison! (2933mhz ram i gtx 1080)

*kod nas je 1600 jeftiniji za jednog LC-CC-120

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.05.2017. u 17:41.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 17:45   #2750
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Na koliko novca procjenjuješ R3 kad dođe u nas?

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
*kod nas je 1600 jeftiniji za jednog LC-CC-120
Dobra preporuka
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 17:47   #2751
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
i3 7100 cijene +/-

Jer je svaki ryzen "priljepak" na neki intelov, što se vidi i po imenima. R5 1600 je zapravo konkurent i6 7600 (non K)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 17:49   #2752
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Držim te za riječ, "varane"
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 17:52   #2753
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Znači R3 vjerojatno krajem 6 mjeseca ili u 7 mjesecu

Inače sa popustom R5 1400 u uzishopu bi sada bio negdje 1370kn, a R5 1600 1770kn. Sve bolje i bolje. Još kad dođe R3, te intel izbaci ove kvazi entuzijast quadove na s2066 bit će zanimljivo

EDIT

Ryzen 5 1600 vs i5 7600K Showdown - Price to Price Comparison! (2933mhz ram i gtx 1080)

*kod nas je 1600 jeftiniji za jednog LC-CC-120
Odlično...pače, genijalno. Ako imamo dual kurca sa HaTe-om za soma i pol u 2017. (slovima: dveiljade i jebenosedamnejstoj ), možemo imat i kvada sa HaTe-om za 4+ soma.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 18:10   #2754
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kad intel izbaci s2066 AMD će vjerojatno barem malo pojeftiniti ryzene R7
Koju stotinu kn. Intel vjerojatno neće mnogo spustiti broadwell-e cijene, a kad ovi još izbace x399 (mnogo pci-e lanes i quad channel procesore) bit će show.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 18:26   #2755
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Uspio je Ryzen uzet dio kolača, al moram priznat da nisam mislio da je baš tako loša situacija.




Da li priprema što amd po pitanju mobilnih cpu-a? Moram priznat da se nesjećam kad sam zadnji put vidio notebook pogonjen amd procesorom.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 18:30   #2756
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Prema onom linku od Emissary krajem godine tek mobilni

U serverima je još gore, intel ima 99%, tu ako, odnosno KAD maznu 10-20% bit će ogromna lova za firmu veličine AMD-a

Tih 18-20% na desktopu je IMO bilo poprilično dobro budući da nisu imali high end, a u mainstreamu cpu i arhitektura po nekoliko godina stari tj. moglo je biti i puno gore

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.05.2017. u 18:36.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 19:31   #2757
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Moje osobno mišljenje je da r5 1400 mora još ići dolje jer se neće prodavati , e sada ako su u AMD toliko blesavi neka guraju cijenu od 170$ volja im...

R5 1500 bi se trebao pozicionirati cijenom gdje je sada r5 1400 i onda bi se nekako ta dva procesora isplatila kupiti.

Čekam tih 1200,00 kn za r5 1400 to mi je neki limit , a stvarno ne igram previše pa mi ne treba r5 1600 koji smo svi ustvrdili da je daleko najbolji danas procesor za novac.
R3 procesori će koštati od 600-1000 kn nikako ne više , jer bi veća cijena donijela promašaj.
  Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 20:27   #2758
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
R5 1400 za 1200 je super ..pa to je maltene i7

Nego ako je i3 ispod 900kn , pa onda ce i r3 ispod 900 valjda
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 11:43   #2759
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 14:48   #2760
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
kad je may update tocno?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na