Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2012., 13:11   #1
Ivor
Premium
Moj komp
 
Ivor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Restricted Area
Postovi: 336
Sinkronizacija email-ova vise uredaja, vise korisnika

Trebalo bi mi rjesenje za sinkronizaciju emailova. Pokusat cu opisat na primjeru sta bi mi trebalo.

mail1@domena.hr bi se trebao sinkronizirat s korisnikom1 izmedu dva racunala i mobitelom (Android), s tim da neovisno s kojeg je uredaja poslan/primljen mail moraju na svima biti isti podaci

mail2@domena.hr bi se trebao sinkronizirat s korisnikom2 izmedu racunala i mobitela (iPhone), s tim da neovisno s kojeg je uredaja poslan/primljen mail moraju na svima biti isti podaci

mail3@domena.hr bi se trebao sinkronizirat s korisnikom1 i korisnikom2, s time da neovisno da li je korisnik1 ili korisnik2 posalo/primio mail mora sve biti isto

Navodno bi se to dalo rjesit s exchange serverom, ali nisam nikad to konfigurirao. Draze bi mi bilo neko virtualno rjesenje, ali ako je preskupo mogu upogonit i exchange uz neki tutorial

Da li bi mozda pomoglo da umjesto POP3 koristim IMAP? Da li kod IMAP mogu sinkronizirat odlazne mailove s vise uredaja?
Ivor je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 13:31   #2
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Exchange radi to bez velikih problema za više korisnika odjednom. Za laptope/desktope je potrebno dati korisnicima prava međusobnog otvaranja/slanja maila i onda ih dodati kao dodatni mailbox u outlooku, a za mobitele samo namjestiš nekoliko webmail accounta. Ako je to ono što misliš.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2012., 13:36   #3
Ivor
Premium
Moj komp
 
Ivor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Restricted Area
Postovi: 336
Da bi u firmi upogonio exchange trebao bi prebacit mx record za mail, tu nastaje mali problem posto nemamo fiksnu IP, a ne cini mi se dyndns bas pogodan za tu stvar ili se varam?

Moze li se virtualno iznajmit exchange, preporuka kod koga uzet?
Ivor je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 15:33   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Google Apps ili Office365.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 15:49   #5
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
exchange/hosted exchange(office365) zaboravi, to je koncipirano i sklepano u vremenima prije clouda, mobitela, modernih browsera itd. dakle najmanje 10 godina zastarjelo, koliko god microsoft kondicionirao vjerne sljedbenike u drugo.

ono sto ti firmi treba je google apps for business. to nije nikakav bauk nego normalna funkcionalnost koju bi sve firme trebale jednostavno, jeftino sloziti i da RADI.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 18:55   #6
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja sam mislio da imaš iskonfiguriran exchange. My bad .
U firmi smo sredili sve preko exchangea, a privatno imam sve preko googla.
Sa svih adresa ide na jedan mailbox i pri slanju biram s koje šaljem (ako ne želim slati sa defaultne). Sinhronizacija radi bez greške. Push isto funkcionira, tako da je dobra alternativa ex-u. Ja, na primjer, primam mailove na mobitelu, desktopu i laptopu, a za ostale koristim webmail.

Za koliko ti korisnika treba sinhronizacija? Broj je dosta bitan. O broju korisnika ovisi što ćeš izabrati i koliko će to biti teško/jednostavno i tebi isplativo.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 19:24   #7
Ivor
Premium
Moj komp
 
Ivor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Restricted Area
Postovi: 336
Trebat ce mi zasad 9 mail racuna.
Trenutno imam slozen dodatni POP3 na gmailu s kojeg mogu slat i primat mailove i jos dva dodatna maila koji se samo preumjeravaju na gmail. Problem s dodatnim POP3 mailom na gmailu je sto se mailovi provjeravaju svakih sat vremena.

Drugi mail racun se skida direktno sa servera u Outlook i koristi oko 1,5 GB prostora (zasad najveci) tako da mi paketi sto sam gledao u Iskonu i T-comu nezadovljavaju potrebe.

Gledam ovaj paket na linku ispod Google Apps For individuals and small teams i pise da je besplatan za do 10 korisnika. Da li njega mogu registrirat s obzirom da se neradi o neprofitnoj organiziciji (bar je prije bilo tako) i dali moze trazeno sto je navedeno u prvom postu?

http://www.google.com/enterprise/app...s/pricing.html

Push mi je jako vazan da radi na mobitelu.
Ivor je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 21:04   #8
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
mozes registrirat ali to nije namijenjeno za firme.
osim sto nema podrsku i sla, nemas masu korisnih opcija i najvazniju za tvoj zahtjev - google groups for business.

i zasto pop3 zaboga?!?
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 14:31   #9
Ivor
Premium
Moj komp
 
Ivor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Restricted Area
Postovi: 336
Cini se da ce ipak ici Exchange, licenca je vec spremna

Prvo cu sve isprobat na testnoj domeni, a ako negdje zapnem opet cu vas zagnjavit.

Hvala svima na prijedlozima
Ivor je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 10:08   #10
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
sretno s tehnologijom devedesetih
ivo_k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2012., 12:25   #11
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
To što si ti napisao si sve radi preko IMAP-a bez problema. Običan linux gore, imap neki, na desktopu thunderbird i sve ti to fercera.
Mobiteli imaju imap klijente, a ako nemaju možeš uvijek koristiti nešto tipa GroupOffice koji ja koristim u firmi.

Kupi poštu sa IMAP servera i daje mobitelima pristup preko ActiveSync tehnologije (exchange), i imaš web pristup mailu, kalendare, zadatke itd...
400€ jednokratno platiš i nema više troškova, neograničeni broj korisnika + 1godina podrška i nadogradnje. Kasnije nemoraš više plaćati, možeš koristiti zadnju verziju koja je bila prije isticanja godine dana.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na