Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2008., 20:54   #571
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Moram priznat da ne kužim di je problem. Ove godine je frend spajao lap na svoj lcd tv, naštelali rezu na 1360x768 u settingsima i bok.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 00:54   #572
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Adisabeba Pregled postova
@Nani Zaboravio si napisati jednu prednost LCD-a a to je puno bolja vidljivost slike pod jakim danjim svijetlom.

Volio bih da mi netko pokaze tv koji ima bolji prikaz boja od moga Pioneera LX5090 jer ga ja nisam mogao naci a trazio sam i gledao jedno mjesec dana.

Netko je spomenuo da su plazme od Pioneera bezobrazno skupe sto je cista glupost. Ja sam svoga platio 18.500 kn s stalkom dok je PANASONIC TH-50PY800P 17.832,51 kn najjeftiniji u protisu s losijim prikazom crne. Pioneer doduse dolazi BEZ zvucnika ali budimo ozbiljni. Takvi tv-e se spajaju na puno bolje zvucnike od onih koji dolaze s Panasonicom ili onima koji se mogu dokupiti za Pioneer. Full HD televizori se NE kupuju da bi se gledao HRT ili bilo koji sd signal. Uopce spominjanje sd signala i kako on izgleda na full HD-e tve-u je presmijesno. Svrha full hd-a je taj da se GLEDA FULL HD tj blue ray ili neki HD enkodirani zapisi. Isto bi bilo ko da neki auto magazin testira dali Ferrari skrece bolje u zavoju od Lamborghina dok voze 30 kmh. Svatko ko nema pristup HD materijalu NEMA potrebu kupovati Full HD tv jer baca novce. Bilo koji quadro za sitne pare ce posluziti za sd signal.

pa šta nisi odmah pitao,imaš sony-jeve lcd-e na par mjesta u gradu hehe

sa drugim djelom se slažem skoro 80% ali trebaju ljudi gledati i naše kanale,istina da su namjenjeni za hd signal ali za to ćemo se još naćekati da proradi kako spada,bolje rećeno svatko tko ima hd tv treba se potruditi da pogleda što više hd materijala, da sam uvidi zašto o tome toliko raspravljamo i zašto je savršeno.osobno na noć skinem 2 hd filma u prosjeku.

evo jedan ljepotan od samsunga sa izvrsnim ocjenama i mišljenjima a velikog ekrana


http://www.testfreaks.com/televisions/?sort=score

http://www.techradar.com/products/au...-122446/review


__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 00:56   #573
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Adisabeba Pregled postova
@Nani Zaboravio si napisati jednu prednost LCD-a a to je puno bolja vidljivost slike pod jakim danjim svijetlom.

Volio bih da mi netko pokaze tv koji ima bolji prikaz boja od moga Pioneera LX5090 jer ga ja nisam mogao naci a trazio sam i gledao jedno mjesec dana. Netko je spomenuo da su plazme od Pioneera bezobrazno skupe sto je cista glupost. Ja sam svoga platio 18.500 kn s stalkom dok je PANASONIC TH-50PY800P 17.832,51 kn najjeftiniji u protisu s losijim prikazom crne. Pioneer doduse dolazi BEZ zvucnika ali budimo ozbiljni. Takvi tv-e se spajaju na puno bolje zvucnike od onih koji dolaze s Panasonicom ili onima koji se mogu dokupiti za Pioneer. Full HD televizori se NE kupuju da bi se gledao HRT ili bilo koji sd signal. Uopce spominjanje sd signala i kako on izgleda na full HD-e tve-u je presmijesno. Svrha full hd-a je taj da se GLEDA FULL HD tj blue ray ili neki HD enkodirani zapisi. Isto bi bilo ko da neki auto magazin testira dali Ferrari skrece bolje u zavoju od Lamborghina dok voze 30 kmh. Svatko ko nema pristup HD materijalu NEMA potrebu kupovati Full HD tv jer baca novce. Bilo koji quadro za sitne pare ce posluziti za sd signal.

Prijatelju ja spomenuh da je Pioneer bezobrazno skup i znas da je tako jer je isti sama Elita, od toga nema bolje. Pogotovo kad se prica o LX seriji ali isto si tako odlicno rekao da ne idu bilo kakvi zvucnici na taj TV, tako da je cijena tog TV-a dosta dosta skuplja i to ne pricam o H (5090H) modelu koji ima DVB-S/S2 HD tunere integrisane a on je oko 23000kn.
Takodjer po meni je jako ruzan potez od Pioneera da ne isporucuju stalak sa tv-om pa ga lokalni distributeri daju gratis da bi uspjeli prodati koji primjerak.


U Ronisu je LX5090 20000kn dakle 2000kn vise od Protisa, pa mi je tesko zamisliti da je tolika razlika u cijeni s obzirom da se ne radi o cistki lagera vec o najnovijem modelu.

Kako god ne zavisno od domacih dobavljaca LX5090 jeste dosta skuplji.
Cijene po Velikoj britaniji za 50PZ800 Najniza je 1797 funti http://www.twenga.co.uk/search.php?q=50pz800

Cijene po Velikoj britaniji za LX5090 Najniza je 2299 funti
http://www.twenga.co.uk/dir-Audio-Vi...,Plasma-TV-208

To je razlika od 500 funti ili prevedeno 4500kn.
Dakle 18500kn ne moze nikako biti realna cijena tog TV-a. Ti si ga usio nabaviti po toj cijeni ali ta cijena nije realna. Samo oni u radni znaju sto mu je cijena toliko spustena.
Jer je u prosjeku po svim svjetskim shopovima skuplji od 50PZ800 od 2000 do 4500kn i to bez zvucnika i bez stalka.

Ako to nije velika razlika u cijeni ja ne znam sta jest.
A da je 5090 najbolji najbolji je i tu spora nema.

@dugixy
Taj Samsung 52F86 je odlican, skoro istih karakteristika kao Sony 52x3500 u pogledu kvaliteta slike ali podosta jeftiniji.
Kad bih uzimao LCD on bi mi bio prvi izbor zbog svoje cijene.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 06:03   #574
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Prijatelju ja spomenuh da je Pioneer bezobrazno skup i znas da je tako jer je isti sama Elita, od toga nema bolje. Pogotovo kad se prica o LX seriji ali isto si tako odlicno rekao da ne idu bilo kakvi zvucnici na taj TV, tako da je cijena tog TV-a dosta dosta skuplja i to ne pricam o H (5090H) modelu koji ima DVB-S/S2 HD tunere integrisane a on je oko 23000kn.
definitivno preskupo,po ćemu se da zakljućiti je cijena vrhunskih panasonicovih plasmi, koje po nićemu ne zaostaju ako nisu i bolje pa su 2 puta jeftinije,mislim da tu panasonic bere bolju lovu samo zbog cijene,ne kužim ćemu takva razlika,oćito pionnir i ime naplaćuje podosta više od drugih.

Citiraj:
Autor Nani
Takodjer po meni je jako ruzan potez od Pioneera da ne isporucuju stalak sa tv-om pa ga lokalni distributeri daju gratis da bi uspjeli prodati koji primjerak.
pa valjda raćunaju na to da imamo stalke od božićnih jelki ili da stavljamo na zid pomoću ćavlića i špagice

Citiraj:
Autor Nani

U Ronisu je LX5090 20000kn dakle 2000kn vise od Protisa, pa mi je tesko zamisliti da je tolika razlika u cijeni s obzirom da se ne radi o cistki lagera vec o najnovijem modelu.
na to treba prilikom kupovine jako obratiti pažnju i ne zaletavati se već pogledati na više mjesta.razlika u cijeni zna biti strašna od dućana do dućana,po par tisuća kuna,pogledajte samo cijene hardwera na nabava.net,bude ogromna,isto tako je i za tv-e.razliku rađe pošaljite meni a ja ću je već donirati na prava mjesta(sony.hr)

Citiraj:
Autor Nani
Kako god ne zavisno od domacih dobavljaca LX5090 jeste dosta skuplji.
Cijene po Velikoj britaniji za 50PZ800 Najniza je 1797 funti http://www.twenga.co.uk/search.php?q=50pz800

Cijene po Velikoj britaniji za LX5090 Najniza je 2299 funti
http://www.twenga.co.uk/dir-Audio-Vi...,Plasma-TV-208

To je razlika od 500 funti ili prevedeno 4500kn.
Dakle 18500kn ne moze nikako biti realna cijena tog TV-a. Ti si ga usio nabaviti po toj cijeni ali ta cijena nije realna. Samo oni u radni znaju sto mu je cijena toliko spustena.
Jer je u prosjeku po svim svjetskim shopovima skuplji od 50PZ800 od 2000 do 4500kn i to bez zvucnika i bez stalka.

Ako to nije velika razlika u cijeni ja ne znam sta jest.
drznici,kako ih nije samo sram

Citiraj:
Autor Nani
A da je 5090 najbolji najbolji je i tu spora nema.
NO COMMENT

Citiraj:
Autor Nani
@dugixy
Taj Samsung 52F86 je odlican, skoro istih karakteristika kao Sony 52x3500 u pogledu kvaliteta slike ali podosta jeftiniji.
Kad bih uzimao LCD on bi mi bio prvi izbor zbog svoje cijene.
znam ja Nani da ti je najveća želja imati vrhunski tv u kući,strpi se još malo pašće cijena tom LCD-u,vjerujem da će biti tvoj
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 09:12   #575
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Eto ljudi.. opet ste krenuli u skupljem smijeru... more imat plazma 200 00000 boja, ali ak ja nemam para za takvu plazmu onda nemam

kao sto ste mogli vidit kupujem LCD DO 5000 kuna !!!!

Vjerovali ili ne Quadro jedini u specifikacijama ima podrsku ropeko VGA kabela na 1360*780 dok , npr philips ima SAMO 1024/768

Quadro ima dva tunera sliku u slici i sl

Pitao sam vas DA LI MI TREBA DVB-T tuner AKO IMAM kabelsku ??
S t ime da analogni DVB-t Tuneri s scart izlazom su JEFTINI ???
Pa ne zelim zato trait TV samo s tim ..?!

Imajte na umu da LCD matrice RADI SAMO par prpizvođaća na svijetu i da mnogi ima chimei unutra... TAKO da goviriti nemoj uzeti quadro je bezveze pogotovo ako ima bolju elektroniku dva tunera i sl za istu cijenu

ZELIM da mi kazete STO MORAM gledat u specifikacijama sto je bitno da kvaliteta slike antene bude dovoljno dobra posto kod raznih proizvodjacca postoji elektronika za peglanje šuma i sl?!

OVO imam u vidu QUADRO 42KL20 malo stariji model u specifikacijama ima samo za 100 manji kontrast novi model 42kl21 ima kontrat 1:1000 ovaj ima 1:900 i kosta SAMO 4300 KUNA !!!!! ima dva tunera i sliku u slici, nema dvb-t

ona PHILIPS isto stariji model 42PFL3312 , jedan tuner, bez DVB-t u metrou na akciji 5000 kn !!!

Samsung najjeftiniji model od 37 incha,, LE37s62B... u metrou na istoj antneni NAJGORA slika od svih gore.. previse ispeglana srnatost izgleda plasticno i bole te oci jel zele fokusirati

AOC kao sto sam ve dao link 37 " ima DVB-t tuner MANa nigdje NIJE izlozen i nigdje mu ne mogu vidjeti sliku , cijna 4300



DAKLE MOLIM VAS BEZ SKUPIH PLAZMI... U OVOM RANGU...
znam reci cete mi ima panasonic plazmu 37" za 5000 kuna.. ali ne vidim razloga zasto bi je uzimao ?!.. posto SVAKA PLASZMA u ducnu ima DALEKO manje svijetlo od CRT-a
Ima vjetlo urangu projekcijskog TV-a na postavkama tamo....
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 09:52   #576
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Naravno da lcd ima svjetliju sliku pošto radi na principu pozadinskog osvjetljenja.
I naravno da ćeš, kad kupiš lcd, tu svjetlinu SMANJIT da bi mogao normalno gledat tv.
I naravno da sad misliš kak lupam gluposti. OK, kupi ga, i javi za tjedan dana na kojim ti je postavkama svjetlina. Svi moji frendovi koji su kupili lcd tv su imali istu reakciju: "U jebote, ubi me ova bijela iz televizora. Di se to smanjuje?"
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 10:26   #577
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Prijatelju ja spomenuh da je Pioneer bezobrazno skup i znas da je tako jer je isti sama Elita, od toga nema bolje. Pogotovo kad se prica o LX seriji ali isto si tako odlicno rekao da ne idu bilo kakvi zvucnici na taj TV, tako da je cijena tog TV-a dosta dosta skuplja i to ne pricam o H (5090H) modelu koji ima DVB-S/S2 HD tunere integrisane a on je oko 23000kn.
Takodjer po meni je jako ruzan potez od Pioneera da ne isporucuju stalak sa tv-om pa ga lokalni distributeri daju gratis da bi uspjeli prodati koji primjerak.


U Ronisu je LX5090 20000kn dakle 2000kn vise od Protisa, pa mi je tesko zamisliti da je tolika razlika u cijeni s obzirom da se ne radi o cistki lagera vec o najnovijem modelu.

Kako god ne zavisno od domacih dobavljaca LX5090 jeste dosta skuplji.
Cijene po Velikoj britaniji za 50PZ800 Najniza je 1797 funti http://www.twenga.co.uk/search.php?q=50pz800

Cijene po Velikoj britaniji za LX5090 Najniza je 2299 funti
http://www.twenga.co.uk/dir-Audio-Vi...,Plasma-TV-208

To je razlika od 500 funti ili prevedeno 4500kn.
Dakle 18500kn ne moze nikako biti realna cijena tog TV-a. Ti si ga usio nabaviti po toj cijeni ali ta cijena nije realna. Samo oni u radni znaju sto mu je cijena toliko spustena.
Jer je u prosjeku po svim svjetskim shopovima skuplji od 50PZ800 od 2000 do 4500kn i to bez zvucnika i bez stalka.

Ako to nije velika razlika u cijeni ja ne znam sta jest.
A da je 5090 najbolji najbolji je i tu spora nema.
Lokalni distributeri imaju marzu za taj tv skoro 2000 kn zato sam ga dobio jeftinije. Vjeruj mi ne daju oni stalak besplatno za njega. On je vec u cijeni tva.Ja sam usporedjivao cijene kod nas a ne vani jer tu zivim i tu kupujem. Mene je tv dosao oko 700 kn vise od Panasonic s tim da Pioneer ima isti model plazme za cijeli svijet dok Panasonic ima po regijama. TH-50PY800P je za istocnu Europe tipa Madjarska,Srbija,Ceska,Hrvatska itd sto je meni neprihvatljivo za tu cijenu.
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 11:15   #578
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Naravno da lcd ima svjetliju sliku pošto radi na principu pozadinskog osvjetljenja.
I naravno da ćeš, kad kupiš lcd, tu svjetlinu SMANJIT da bi mogao normalno gledat tv.
I naravno da sad misliš kak lupam gluposti. OK, kupi ga, i javi za tjedan dana na kojim ti je postavkama svjetlina. Svi moji frendovi koji su kupili lcd tv su imali istu reakciju: "U jebote, ubi me ova bijela iz televizora. Di se to smanjuje?"
pa naravno da se da smanjit ...

i kad smanjim opet ok ..

samo panasonic ima neku pristupacnu plazmu.. ovi sve ostalo je roakticki prestali s proizvodnjom , sony, philips, quadro samsung i sl

ako gledam hd ili igram igre preko pc-ja plazma ima samo 1024 rezz
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 11:41   #579
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
pa naravno da se da smanjit ...

i kad smanjim opet ok ..

samo panasonic ima neku pristupacnu plazmu.. ovi sve ostalo je roakticki prestali s proizvodnjom , sony, philips, quadro samsung i sl

ako gledam hd ili igram igre preko pc-ja plazma ima samo 1024 rezz
sa hd.om nemas beda ali za spajanje pc.a na plazmu i nije bas najbolja slika. LCD je defintivno u tom segmentu bolji. Tako da znas...
Evo susjed mi ima quadro i slika nije toliko losa ali sumnjam u kvalitetu izrade i toga. Jbg moraju oni negdje ustedit pri proizvodnji da zarade neku lovu. A onda sama kvaliteta gubi.

Evo samo da kazem da sam istestirao tv na x264 materijal i stvarno me tv iznenadio koliko je dobar materijal. odlicno sve to izgleda!!

E da po pitanju osvjetljnja definitivno moras smanjit bijela ti pojede oci u 2hrs koristenja!!


EDIT nani nije tebi lako sa ovakvim ljudima hehehe
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 12:03   #580
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
sa hd.om nemas beda ali za spajanje pc.a na plazmu i nije bas najbolja slika. LCD je defintivno u tom segmentu bolji. Tako da znas...
Evo susjed mi ima quadro i slika nije toliko losa ali sumnjam u kvalitetu izrade i toga. Jbg moraju oni negdje ustedit pri proizvodnji da zarade neku lovu. A onda sama kvaliteta gubi.

Evo samo da kazem da sam istestirao tv na x264 materijal i stvarno me tv iznenadio koliko je dobar materijal. odlicno sve to izgleda!!

E da po pitanju osvjetljnja definitivno moras smanjit bijela ti pojede oci u 2hrs koristenja!!


EDIT nani nije tebi lako sa ovakvim ljudima hehehe
cijena quadra je SAMO malo niža !!

realno lcd ne vrijedi toliko .. vijna je uzadnja dva mjeseca pala s 7000 na 4000 za 107 cm
quadro ima 3 godine garancije !!!! philipy dvije ili jednu

jos mi nitko nije suporeido externi analogni scart DVB-tuner s internim dvb-t tunerom jel ima razlike u kvaliteti na ovome sto hrt nudi ...
jel mi se NEDA davat 1000 kuna vise samo zato da TV ima ugrađen dvb-t tuner mpeg 2 koji kosta 300 kuna
a mpeg4 za HD ionak nemaju
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 12:15   #581
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova

samo panasonic ima neku pristupacnu plazmu.. ovi sve ostalo je roakticki prestali s proizvodnjom , sony, philips, quadro samsung i sl

ako gledam hd ili igram igre preko pc-ja plazma ima samo 1024 rezz
Mislim da sony i quadro nikad nisu ni proizvodili plazme.
Philips i samsung ih i dalje rade.
Plazma s rezom 1024x768 je sposobna prikazati 1080p.
Pročitaj ovu temu ispočetka, shvatit ćeš o čemu pričam.
Al čemu uopće rasprava? Vidim da si ti već odlučio kupit taj quadro lcd. Dobro, kupi ga i bok.
Ista stvar ti je ugrađeni i externi dvb-t tuner. Samo kad imaš externi, imaš dva daljinska na stolu.
Postoje lcd televizori s ugrađenim mpeg4 tunerom. Ali su debelo van tvoje platežne moći.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 24.08.2008. u 12:27.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 12:21   #582
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
A čuj dvb t je dobra stvar i naravno programi su zamjetno bolji naspram anal.signala.analogiju i ne gledam,a kolko vidim rijetko ko kupuje ext.tuner za mpeg2,kad več lcd-i imaju integriran.Pa kolko znam da se naći i lcd 'poznatih'marki cijenom do 5 soma,ak se ne varam to su prošlogodišnji modeli,pa pogle malo i njih
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 12:34   #583
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Adisabeba Pregled postova
Mene je tv dosao oko 700 kn vise od Panasonic s tim da Pioneer ima isti model plazme za cijeli svijet dok Panasonic ima po regijama. TH-50PY800P je za istocnu Europe tipa Madjarska,Srbija,Ceska,Hrvatska itd sto je meni neprihvatljivo za tu cijenu.

Ekvivalent tvog LX5090 za americko trziste je PDP-5020D, pogledaj koliko se oznaka razlikuje. Kod Panasonica je to odlicno odradjeno, Z i X za americko trziste odnosno za NTSC a Y i V za evropsko odnsono za PAL sisteme.
http://www.hdtvlounge.net/pioneer/pdp5020fd-pdp6020fd/

Na cnetu je PZ800 dobio prednost nad tim pioneer 5020 odnosno LX5090 modelom.
http://reviews.cnet.com/best-hdtvs-overall/

Razlika u cijeni za americko trziste. Cijelih 25%. A ovo je najjeftiniji Kuro model, Pro serija je jos skuplja.
http://www.pioneerelectronics.com/PU...itors/EliteTVs

Shvati mene da bih pricao u prazno kad bi uopste i spominjao najskuplje modele Kuro serije. Ljudi ni su u stanju uzeti PY80 ne py800 a o Kuro modelima da ne pricam.
Tako da vidis da ih rijetko i spominjem.
To je klasa za sebe i onaj ko zna sta kupuje i itekako je vec dobro potkovan znanjem i informacijam o najboljim Pioneer modelima.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 13:38   #584
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ekvivalent tvog LX5090 za americko trziste je PDP-5020D, pogledaj koliko se oznaka razlikuje. Kod Panasonica je to odlicno odradjeno, Z i X za americko trziste odnosno za NTSC a Y i V za evropsko odnsono za PAL sisteme.
http://www.hdtvlounge.net/pioneer/pdp5020fd-pdp6020fd/
Odlicno je rijeseno. TH-50PZ81B za Zapadnu europu a TH-50PY800P za Istocnu. Pioneer ima jedan model za cijelu europu a ne po regijama tako da kupac u Engleskoj dobiva isti proizvod ko i ja u Hrvatskoj. I drugi proizvodjaci rade posebne serije za istok europe s losijom kvalitetom proizvoda. U Americi su drugaciji modeli radi razlike u struji i tv signalu.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Na cnetu je PZ800 dobio prednost nad tim pioneer 5020 odnosno LX5090 modelom.
http://reviews.cnet.com/best-hdtvs-overall/
Da citao sam to mada jedan site meni nista ne znaci kad 90% ljudi i drugih sitova govori da Pioneer ima mnogo bolju sliku u sto sam se sam uvijerio kad sam ih vidio u zivo.
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 14:46   #585
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Počeo sam se dvoumit između PV80 i PZ8ES,razlika je u Full HD jedino koliko sam vidio i manje HDMI-ja kod ovog drugog,ali opet je dobro što on ima DVB-T.Inače razlika u cijeni za mene je 1400kn,pa sad bolje da pitam jel se isplati ići na taj model?95% materijala na toj plazmi će bit HD,od FULL HD pa do MKV 4,8,12,16gb...Koliko sam shvatio razlika se vidi samo na jedan metar i ako je tako onda bolje proći jeftinije nego uzet ovu jedino zbog tog DVB-T
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 15:37   #586
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Počeo sam se dvoumit između PV80 i PZ8ES,razlika je u Full HD jedino koliko sam vidio i manje HDMI-ja kod ovog drugog,ali opet je dobro što on ima DVB-T.Inače razlika u cijeni za mene je 1400kn,pa sad bolje da pitam jel se isplati ići na taj model?95% materijala na toj plazmi će bit HD,od FULL HD pa do MKV 4,8,12,16gb...Koliko sam shvatio razlika se vidi samo na jedan metar i ako je tako onda bolje proći jeftinije nego uzet ovu jedino zbog tog DVB-T
Ja vidim veliku razliku izmedju 720p i 1080p na svom tveu. Ako mozes dati 1400kn vise radje uzmi full hd.
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 23:11   #587
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Adisabeba Pregled postova
Odlicno je rijeseno. TH-50PZ81B za Zapadnu europu a TH-50PY800P za Istocnu. Pioneer ima jedan model za cijelu europu a ne po regijama tako da kupac u Engleskoj dobiva isti proizvod ko i ja u Hrvatskoj. I drugi proizvodjaci rade posebne serije za istok europe s losijom kvalitetom proizvoda. U Americi su drugaciji modeli radi razlike u struji i tv signalu.
TH-50PZ81P i TH-50PY800P nisu isti modeli.
http://www.shopgenie.co.uk/UK_hardware/gen/330032.html
PZ800 je skuplji za 350 funti.

PZ800 model za NTSC regije
PY800 model za PAL regije

Bas kao i Pioneer, Samsung itd

Nikakve trece modele Panasonic nije izbacio za 800 seriju. Postoji PZ i PY i nista vise.

Sto se tice 720p i 1080p naravno da vidis razliku jer imas 50" tv.

Ta je razlika skoro nevidljiva na 42" modelima, pa Lihto ako ces uzimati 50" idi na 1080p varijantu u suprotnom PV80.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 02:03   #588
Dinamo 87
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hrvatska
Postovi: 126
pomoć pri izboru lcda do 8000kn

pozdrav, može neko preporučit što najbolje mogu dobit za max 8000kn???
ili neki uži izbor provereno najboljih?

bilo koja marka, od 82" do 102" da ima full hd.

rađe uzmem manju ak ima oštriju sliku, sad dal je bolje veči ekran il oštrija slika???
Dinamo 87 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 06:47   #589
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
PZ800 model za NTSC regije
PY800 model za PAL regije
Bas kao i Pioneer, Samsung itd
Nisi u pravu.
Hrvatski model je ovaj.http://www.panasonic.com.hr/products.asp?pID=31&gID=39
A ovo njemacki http://www.panasonic.de/html/de_DE/732759/index.html
Ovo svedski http://www.panasonic.se/servlet/PB/m...l15/index.html
I ovaj UK http://www.panasonic.co.uk/html/en_G...156/index.html

Niti jedna od tih zemalja ne spada pod NTSC regiju, nego su Z modeli za zapad a Y za istok europe kao sto sam i rekao. Upisi u google model koji se kod nas prodaje pa ces vidjeti na kojim jezicima ti izbacuje rezultate.

Pioneer u UK http://www.pioneer.co.uk/uk/products...090/index.html
I svedskoj http://www.pioneer.se/se/products/62...090/index.html

Vidis isti model koji se prodaje kod nas i u svim ostalim zemljama. Ista kvaliteta isti proizvod ista garancija od 25 mjeseci.
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 09:36   #590
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
ekran ovisi o udaljenosti s koje gledas. ako uzmes preveliki ekran a sjedis na 2.5 metra opet neces nista vidjeti osim sredine ekrana

bolje je: ekran koji ti odgovara sa kvalitetnom slikom.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 09:49   #591
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
koja udaljenost odgovara kojoj velicini ?
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 10:13   #592
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
zavisi koliko su ti oci razdvojene ocjeni sam ali svakako za preko 100 cm 3 metra minimum.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 10:39   #593
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
ma naručio sam PV80,doće sutra ili prekosutra pa ću usporedit direkto sa ovim LCD TVom što imam.Nego jedna informacija,baš se vidi da nema skoro nikakve razlike između PV8 i PV80 u slici,čak je još PV8 izgledala bolje u HGspotu ali čini mi se da nisu postavili kontrast i to kak spada jer je bila zelenkasta slika,i još mi budale htjele uvaljat TV iz izloga,reko no way,naruči novi
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 10:57   #594
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova

9.Potrosnja je jednaka, neki LCD-ovi vise trose, sa druge strane neke plasme vise trosi zavisi od modela i proizvodjaca.
.
plazme su veci potrosaci od lcd-a i samim time pustaju vise topline u okolinu, usporedbe radi panasonic pv80 trosi 380w a sony 40v4000 190w.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 11:22   #595
Boomslang
Registered User
 
Boomslang's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Boomslang je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 11:22   #596
Boomslang
Registered User
 
Boomslang's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Boomslang je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 11:22   #597
Boomslang
Registered User
 
Boomslang's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Boomslang je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 11:33   #598
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Lihto DETALJAN review DETALJAN
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 11:48   #599
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
ODGOVORITE MI OVAKO ???!!!

razmisljam mozda odgoditi kuplnju za koji mjesc do pola godine(jer cijena je pocela jako padati): zanima me DA LI CE SE U KRACEM VREMENSKOM razdoblju SKORO PRECI na FULL HD i da li ce se i dalje proizvodit 42 " LCD-i od 1366*768 REZZ ??

po meni(osobno) je kod spajanja na PC full hd nepotreban i pre veliko opterecenje za graf.. pogotovo s anti aliasing i sl stvarima ..

p.s ne zelim da me uvjeravate da je full hd bolji naravno da je ali treba imat i bolji pc u tom slucaju


ovo je philips 42pfl3312 http://www.p4c.philips.com/files/4/4...10_pss_eng.pdf

u specifikacijama veli ovako zap odrzane video formate : 1280*720p refresh rate 3 FH : A nativna mu je rezolucija 1366*720.. mozete li mi reci ako preko PC-ja preko DVI hdmi kabla spojim tako da li ce biti degradacije u kvaliteti slike posto nije u nativno rezoluciji...

Cudno je sto u npr specifikacijama quadro televizora pice 1366*768 kao video signal sto ovaj philips nema... mozete li malo to pojasniti ?


http://www.p4c.philips.com/files/4/4...10_dfu_eng.pdf
OVDJE na strani EN-29 33of 40 odvajaju "for LCD TVs only"

Dakle moje pitanje jest da li moze taj LCD TV raditi preko PC-ja u NATIVE rezoluciji ??


... bas gledam philips web page i VIŠE NEMA NITI JEDAN model rez 1366 sve je sad full hd ...

Zadnje izmijenjeno od: grizli medo. 25.08.2008. u 12:13.
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 12:08   #600
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Adisabeba Pregled postova
Nisi u pravu.
Hrvatski model je ovaj.http://www.panasonic.com.hr/products.asp?pID=31&gID=39
A ovo njemacki http://www.panasonic.de/html/de_DE/732759/index.html
Ovo svedski http://www.panasonic.se/servlet/PB/m...l15/index.html
I ovaj UK http://www.panasonic.co.uk/html/en_G...156/index.html

Niti jedna od tih zemalja ne spada pod NTSC regiju, nego su Z modeli za zapad a Y za istok europe kao sto sam i rekao. Upisi u google model koji se kod nas prodaje pa ces vidjeti na kojim jezicima ti izbacuje rezultate.

Pioneer u UK http://www.pioneer.co.uk/uk/products...090/index.html
I svedskoj http://www.pioneer.se/se/products/62...090/index.html

Vidis isti model koji se prodaje kod nas i u svim ostalim zemljama. Ista kvaliteta isti proizvod ista garancija od 25 mjeseci.
PZ model dolazi sa integrisanim DVB-T tunerima koji su u stanju primiti i NTSC signal naravno pored PAL-a.
PY model uopste nema DVB-T Tuner kao ni THX certifikat jer nije u stanju da primi NTSC signal pa ne moze prikazati boje po THX specifikaciji.
To je sva razlika izmedju ova 2 TV-a!

Dakle nema veze to sa istocnom i zapadnom Evropom.
Vec sa broadcast mogucnostima pojedinih zemalja.
Evo stranice od Slovacke koja je itekako istocna evropa i vidis lijepo PZ model
http://www.panasonic.sk/pdetail.php?...od=TH-50PZ800E

Nadalje u Turskoj gdje ima dobra pokrivenost digitalnim signalom proslogodisnji modeli su bili PY dok su ove godine PZ
http://www.panasonic.com.tr/liste.asp?mt=1&mc=39&sc=218


Panasonic Grcka (jugoistocna evropa) PZ model
http://www.panasonic.gr/servlet/PB/m...l17/index.html

Ne postoji treca verzija PZ (PY) modela.

Nadalje kad vec poredis Pioneera i Panasonica, bilo koji model iz Amerike nije namjenjen za Europsko trziste.

Dok Panasonic PZ800 se jednako prodaje u Americi, UK, Njemackoj i ostalom dijelu Europe, gdje se isplati prodavati TV sa digitalnim tunerom.

@Codiac

Da tacno je al za prijasnje modele, noviji modeli plasme itekako manje trose i manje se zagrijavaju.

@Medo

Ne postoji 1360x720 nativna rezolucija, ja barem za nju nisam cuo.
1360x765 odnosno 1360x768 obje su jednake 720p
Do degradacije slike dolazi ako tv nije na nativnoj rezoluciji odnosno ako pixel mapping nije 1:1.

Dakle VGA konekcija ti dozvoljava do 1360x768 rezolucije da izbacis na TV.
HDMI kablovi podrazavaju 2 HD rezolucije 1280x720p i 1920x1080p
HDMI->DVI podrazvaju sve rezolucije
Cak i preko HDMI-a kablova sa najnovijim driverima mogu se koristiti sve rezolucije.

Naravno da ce se proizvoditi 720p paneli, samo s vremenom ce cijene da idu nadole.
Samo prilikom kupovine vidi da ti tv (ako ces uzimati 720p) prima 1080p signal, kablovima i driverima
ces postaviti rezoluciji kako tebi odgovara.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 25.08.2008. u 13:09.
Nani je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na