Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2024., 20:39   #5881
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Jeste sigurni da treba PLOAM password? Kolega je rijesio sve bez passworda i normalno je spojen na Internet, samo je brzina slaba zbog slabog uredaja.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Ako mijenjaš Raisecoma ili Huaweija, moraš oboje staviti. Budući da Fritz nema mogućnost mijenjanja PLOAM-a - barem ne službeno, niti za operatera niti za korisnika - HT vjerojatno isključi njegovu provjeru korisnicima kojima daje Fritza.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 22:25   #5882
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Tomo je slozio bez PLOAM password samo sa serijskim brojem, tako da treba provjeriti da li treba.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Malo bolje pročitaj.
On je od HTa dobio FritzFiber 5530 i zato mu je dovoljan GPON Serial/SLID te je full izbacio FritzFiber 5530 sa svojom opremom.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 23:16   #5883
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Zeza me maxtv, još i od prije promjene rutera tj dok sam koristio njihov, u nekim periodima x711 greška, a nekad sve ok. Sad imam neki filing da će me otkantat samo zato jer imam svoju opremu, a koliko mi je objasnio HT SZK preko maila, svakako moram dobiti njihov osnovni uređaj preko kojeg bi se provjerilo stanje linije i je li do njih ili do mene, naravno uređaj nisam dobio..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 10:08   #5884
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
To što navodiš se događa na Kaon STB-u?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 11:13   #5885
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Samsung, kaon su mi uzeli kad sam prebačen na novu platformu.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 12:27   #5886
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Imam kaon već neko vrijeme i radi puno bolje od samsunga kojeg sam reklamiro. Moja oprema, njihov ONT.
Nema nikakvih poruka o greškama. Sve fluidno i bez problema.

SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 12:48   #5887
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
I meni kaon radio kao zmaj, samsung sporo šalta i zajebava sa x711 prijavio smetnju, bumo vidili
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 12:49   #5888
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Jučer zvali iz szk-a, u vezi optike, početkom trećeg mjeseca bu došli provući kabel do kuće, a poslije (kroz neko kraće vrijeme, dolaze spojit instalacije tj ruter) nadam se da bi to trebalo biti realizirano do početka ljeta.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 13:24   #5889
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Malo bolje pročitaj.
On je od HTa dobio FritzFiber 5530 i zato mu je dovoljan GPON Serial/SLID te je full izbacio FritzFiber 5530 sa svojom opremom.
Sve ok, ja to ovako teoretski pratim, ja sam to davno na Iskonu slozio i ne diram dok god je Iskon ziv.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:54   #5890
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
Imam kaon već neko vrijeme i radi puno bolje od samsunga kojeg sam reklamiro. Moja oprema, njihov ONT.
Nema nikakvih poruka o greškama. Sve fluidno i bez problema.

Istina brže Kaon učitava i prebacuje kanale.Nekada mi se dogodi da je crna slika na ekranu i izbaci grešku.Prebacim na drugi i ponovo vratim onda radi uredno.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 16:30   #5891
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
igrao se danas, i neće i neće i neće.

svi mogući briđevi, vlanovi, filtering tu, filtering tamo, i nema boga da to proradi.

onda sam sve izbrisao, dignuo odmah na hexu pppoe, zakačio ga na vlan100 koji je zakačen na sfp1 bez ikakvog briđa u priči - i neće.

čak i sa podešavanjem filteringa isto se ne dešava ništa, mortus.

modul vidim da radi jer preko torcha vidim da šalje upite na vlanovima 100,101 i 103. obzirom da 101 i 103 nisam nigdje podešavao, onda ih valjda šalje druga strana.

ovo je iz modula:



po meni fizička veza je tu, ali softverski to meni ne radi, nikako.

da li je u pitanju mikrotik i njegove postavke, a nije da neznam podesit vlan na tiku, ili nešto drugo - neznam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 20:26   #5892
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
O5 znači da je optički link dobar. Što piše u Mikrotikovom logu za PPPoE, jel logira išta za PADI/PADO? Probaj VLAN-u postaviti MAC adresu originalnog rutera.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 20:46   #5893
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
niš ne javlja log. ali nije u pppoe problem, jer čim sam vratio nit u technicolora, dignuo se pppoe koji je zakačen na eth1 port.

na vlanu ne vidim kako mogu promijenit mac, eventualno mogu na sfp-u kad drugi put probam ubost nit. ali volio bi da složim to unapred jer ne kanim držat pppoe na ovom routeru, već da mi samo bude bridge na eth4 i da mi postojeći openwrt diže pppoe.

ps sorry na veličini slike, nemam sad kako smanjit





a interfejsi su ovako složeni, bio sam maknuo sve bridgeve i pustio bare as fuck setup i opet ništa.



jp_rv je offline   Reply With Quote