Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.03.2018., 21:51   #4681
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
mirko:
link
ovaj je sa 1 gb ram. za LE bi morao biti dovoljan. ima s905x chip tak da imaš i 60hz na 4k
A to je neka druga verzija A95X vidim, moram pogledati ima li kakvih komentara jer imam onu običnu prvu verziju i odlično me služi pa bi najradije opet isto uzeo da ne bi naletio na nešto..

Edit: jbt gledam sad narudžbu kad sam kupovao A95X 2GB i 16GB 45$ me izašao, a sad za to dobijem 1GB i 8GB, a 2GB i 16GB verzija preko 70$.. di su cijene otišle.
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 08.03.2018. u 00:49.
Mirkopoter je offline  
Staro 13.03.2018., 08:32   #4682
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Cure i dečki, ima li nešto jeftinije od Mecool M8s Pro L sa ugrađenim bluetoothom? Cilj su projektor preko HDMI-a i zvuk na bluetooth zvučnike.
cccp je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2018., 19:50   #4683
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
jbt gledam sad narudžbu kad sam kupovao A95X 2GB i 16GB 45$ me izašao, a sad za to dobijem 1GB i 8GB, a 2GB i 16GB verzija preko 70$.. di su cijene otišle.
kolko je bio dolar tada?
ali da, malo su otišle gore cijene - ne puno.
tizhu je offline  
Staro 14.03.2018., 13:00   #4684
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ima - evo sa eu skladišta, italija malo skuplji ali jeftiniji shipping pa vidite šta se više isplati a da se nać i kakav cupon

https://www.geekbuying.com/item/MXQ-...ck-389334.html


Za 70 usd se da uzest i s912 stroj sa 3gb rama - to leeeti

https://www.geekbuying.com/item/VORK...ox-387349.html
zupy je offline  
Staro 14.03.2018., 13:17   #4685
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
dobar je Himedia Q30
chief_wolfinjo je offline  
Staro 14.03.2018., 14:50   #4686
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Jel to onaj sa njuškala

Ovo je skuplje a nepoznati je Hi3798MV200 CPU i manje rama...
zupy je offline  
Staro 16.03.2018., 07:08   #4687
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Cure i dečki, ima li nešto jeftinije od Mecool M8s Pro L sa ugrađenim bluetoothom? Cilj su projektor preko HDMI-a i zvuk na bluetooth zvučnike.
Ne znam za BT zvuk. Ja ga nisam dobio upotrebljivog na nijednom boksu pod libreelecom. Za android ne znam.
Na svakom boxu zvuk pocne kasniti nakon 2-3 min. Libreelec bug vjerovatno
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je online  
Staro 16.03.2018., 09:15   #4688
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Hvala @zupy i @Ziiky. Svjestan sam generalnih problema sa BT-om. Probat ce se Android pa sta bude.
cccp je offline  
Staro 16.03.2018., 12:06   #4689
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Pozdrav svima,

namjeravam ove godine kupiti 4K TV pa me zanima koji biste mi Android box preporučili?
Namjena: 4K youtube, KODI, streaming sporta - ne bi bilo naodmet mogućnost spajanja kontrolera da se poneka igra odigra (nije bitno). Išao bih do 100 € +- 10%
Fico66 je offline  
Staro 16.03.2018., 12:14   #4690
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Minix u9-h
Geekbuying italija
alengrosevic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2018., 15:21   #4691
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
https://www.chipoteka.hr/artikl/1346...9-h-4092001050

Jel ima više verzija tog boxa jer za 10 dolara više ima sa lokalnom garancijom..
zupy je offline  
Staro 16.03.2018., 15:33   #4692
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
očito je nešto pala cijena u zadnje vrijeme. Da, slažem se, radije ga uzme tu za niti 100 kn više ali ima lokalno jamstvo i može ga uzeti na rate.
alengrosevic je offline  
Staro 18.03.2018., 18:06   #4693
juju
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: ZD
Postovi: 24
Pozdrav ljudi.
Trenutno koristim Alfawise S95 (2GB Ram i 32GB Rom) sa S905W chipom. Za sada sve super radi osim sta mi je Google Play zapeo na verziji 8.0.26 koja je dosla instalirana sa boxom. Google play update ne radi (kao ni automatsko azuriranje aplikacija) jer u Google playu stoji da je uredaj necertificiran.
Zanima me gdje naci firmware za flash ovog uredaja. Trazio sam freaktab.com ali nisam uspio naci. Ima li tko iskustva s ovim boxom? Hvala

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
juju je offline  
Staro 20.03.2018., 15:05   #4694
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Da li je i dalje H96 Pro Plus 3GB RAM-a najbolje za kupiti ili ima nešto drugo što je aktualnije? Čitam da hvalite Mecool M8S PRO W, ali mi se čini slabiji po karakteristikama. Iskustva? Nešto treće?
Naravno, YouTube, Kodi i VLC streaming filmova s kompa moraju raditi, H.265 da je podržan.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 20.03.2018., 15:15   #4695
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
zar nema taj h96 pro plus ddr3? ima modela sa ddr4, pa zato pitam
alengrosevic je offline  
Staro 20.03.2018., 18:19   #4696
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Nisam naletio na 3GB DDR4. Ili ipak VORKE Z6 mašinu?
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 20.03.2018., 19:57   #4697
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
h96 pro plus whatever nešto nešto nije nikada niti bio najbolja kupnja, a bogami ni vorke.
postoje puno bolji boxevi, playeri, a i brendovi.
tizhu je offline  
Staro 20.03.2018., 20:26   #4698
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
H96 Pro + tjedan dana koristio i rikno mu wifi tj. kad uključim wifi box se smrzne.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline  
Staro 20.03.2018., 20:39   #4699
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
h96 pro plus whatever nešto nešto nije nikada niti bio najbolja kupnja, a bogami ni vorke.
postoje puno bolji boxevi, playeri, a i brendovi.

a koji su onda najbolja kupnja ??

ja vozim rpi3 i kodi gore.. prst u uho..
dadoremix je offline  
Staro 20.03.2018., 21:28   #4700
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
h96 pro plus whatever nešto nešto nije nikada niti bio najbolja kupnja, a bogami ni vorke.
postoje puno bolji boxevi, playeri, a i brendovi.
no, kad si već nakaj napisao protiv gore spomenutih, mogao si nabrojtiti i te puno bolje boxeve, playere, a i brendove...
alengrosevic je offline  
Staro 20.03.2018., 23:56   #4701
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
@tizhu: čekamo tvoju listu boljih brandova od H96 i Vorke kako su i ostali kolege forumaši naveli.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 21.03.2018., 09:47   #4702
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
vrag vas ljeni dal i stvori' samo jednu stranicu iza sam napisao ugrubo:

boldano nisu linkovi, a cijene su sklone izmjenama.
od najskupljih na niže:
najbolji i najskuplji bez premca je nvidia shield.- cca 1500 kn ili niže
chromecast je extra skup - ja bi rekao overkill ako je samo kodi u pitanju.
vero 4k, odroid i we tek su ispod cijenom, ali su izuzetno kvalitetni i sa odličnom podrškom.
minix neo u9 za cca 950 i minix neo u1 za cca 750 su uređaji sa najboljim hladnjakom i daleko najjačim wifi-em. podrška zadovoljavajuća, veća od komjunitija nego od proizvođača, ali je ne nedostaje za sada.
xiaomi mi box - za sada ne može libreelec, ali kažu da je jako dobar
amazon stick i amazon fire tv -- svugdje su u vrhu. najmanje znam o njima. cijenom su jako privlačni i prihvatljivi.
na kraju dolaze boxevi raznih proizvođača i cijena. ja bi izdvojio nexbox, tanix i mecool jer imaju dobru podršku i cijenom su sasvim prihvatljivi.

khadas i razberi pi nisam spominjao namjerno jer spadaju u DIY i za njih znaju oni koji žele sami sklapati box i slično.

kada se zna cjenovni razred još je lakše odabrati box.

za kraj: ako kupiti neki no name čajna box ne znači da on neće raditi ili da će štekati, ali ako kupite neki provjereni velike su šanse da će raditi dobro i da ćete imati redoviti OTA i slično.
tizhu je offline  
Staro 21.03.2018., 09:55   #4703
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
minix kao brend ima veliku paletu proizvoda tako da se može nabaviti i za manje novaca.
o amazonu ne znam ništa, ali za fire tv kažu da je stvarno dobar i da radi i radi i radi...
vero 4k, odroid i we tek su već premium (hehe kakav izraz) i kod njih je podrška, OTA, razvoj, dizajn, .... sve je na dosta visokom nivou.
xiaomi - brz, dobar daljinac, kompaktan, kažu da je i WIFI ok iako je preporuka da se box spoji na žicu - ipak je to najbrže.

nexbox, tanix i mecool su budget boxevi koji rade i mogu trajat nekoliko godina čak. možda nemaju SVE, ali nude skoro sve za malo novaca. tanix čak nudi dual boot android/LE.
tizhu je offline  
Staro 21.03.2018., 10:19   #4704
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Ja imam nexbox a95x, 2gb/16 memorije i zanima me jel tko pokušavao spojit kakav joystick i igrat Metal Gear Solid ili tako neku igru na njemu?

Iskustva sa PS2 ili PS3 emulatorima na vašim android boxovima?
rodriguez je offline  
Staro 21.03.2018., 11:26   #4705
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ps one emulator radi.
PS2 i PS3 nisam siguran 😁

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline  
Staro 21.03.2018., 11:39   #4706
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
vrag vas ljeni dal i stvori' samo jednu stranicu iza sam napisao ugrubo:

boldano nisu linkovi, a cijene su sklone izmjenama.
od najskupljih na niže:
najbolji i najskuplji bez premca je nvidia shield.- cca 1500 kn ili niže
taj box je najjeftiniji 1800 kn, dok je ona novija verzija(pro) oko 3000 kn. sorry ali za te pare kupiš komp. Daleko od toga da nije dobar, ali 3k kuna dati za media player/streamer je po meni previše. Vjerujem i za 99% ostalih kolega na forumu.

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
chromecast je extra skup - ja bi rekao overkill ako je samo kodi u pitanju.
vero 4k, odroid i we tek su ispod cijenom, ali su izuzetno kvalitetni i sa odličnom podrškom.
minix neo u9 za cca 950 i minix neo u1 za cca 750 su uređaji sa najboljim hladnjakom i daleko najjačim wifi-em. podrška zadovoljavajuća, veća od komjunitija nego od proizvođača, ali je ne nedostaje za sada.
Za minix svi znaju, odlični uređaji, i ako nekome nije problem potegnuti do 950 kn, svakako i moja preporuka za U9-H model. Ovo za najjači WiFi nisi u pravu, očito do sada nisi imao previše iskustva s njima. Npr Khadas VIM je moju optiku (200 mbit) maksimalno preko wirelessa potegnuo. Da budem točan, 240 mbita(ne koristim maxtv niti tel i potegne preko 200 mbita bez problema) je išlo preko wirelessa. Vorke Z6 je bio mrvicu slabiji, išao je do 230 mbita. Koliko vidim minix je max 240, isto kao i khadas tak da nije daleko bolji. kvalitetan kao i ostali dobri proizvođači:
http://www.minixforum.com/threads/u9...ormance.15913/

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
xiaomi mi box - za sada ne može libreelec, ali kažu da je jako dobar
Ozbiljno preporučuješ box koji ima samo wireless? Svaka čast svemu ostalome ali uređaj koji nema LAN ne uzimam za ozbiljan uređaj. K tome samo jedan USB port??

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
na kraju dolaze boxevi raznih proizvođača i cijena. ja bi izdvojio nexbox, tanix i mecool jer imaju dobru podršku i cijenom su sasvim prihvatljivi.
Znači po tebi je Vorke loš, a Tanix je dobar? Pa to je ista firma, samo plasiraju isti proizvod pod različitim imenima, vjerojatno radi različitih tržišta:
https://www.banggood.com/Tanix-TX92-...r_warehouse=CN
https://www.aliexpress.com/item/NEW-...829751302.html

Nexbox su dosta dobri boxevi, sa dobrom podrškom za libreelec i za njih se slažem. Po meni best buy. Samo im je cijena porasla dosta u zadnje vrijeme.



Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
khadas i razberi pi nisam spominjao namjerno jer spadaju u DIY i za njih znaju oni koji žele sami sklapati box i slično.

kada se zna cjenovni razred još je lakše odabrati box.

za kraj: ako kupiti neki no name čajna box ne znači da on neće raditi ili da će štekati, ali ako kupite neki provjereni velike su šanse da će raditi dobro i da ćete imati redoviti OTA i slično.
Khadas nije DIY u klasičnom smislu. Dobije se uređaj sa kućištem, spreman odmah za rad. Gore je android 7.1.2 i može se staviti libreelec (imaju jako dobru podršku za to) kao i linux. Da budem točan, Khadas je za VIM model izbacio Oreo update još u 12 mjesecu dok Minix i drugi veliki igrači još nisu:
http://forum.khadas.com/t/vim-androi..._topic_id=1428

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
xiaomi - brz, dobar daljinac, kompaktan, kažu da je i WIFI ok iako je preporuka da se box spoji na žicu - ipak je to najbrže.
Xiaomi Mi Box ima LAN utor? gdje?

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
nexbox, tanix i mecool su budget boxevi koji rade i mogu trajat nekoliko godina čak. možda nemaju SVE, ali nude skoro sve za malo novaca. tanix čak nudi dual boot android/LE.
slažem se za ove boxeve koje si nabrojao ali isto tako, kao i Nexbox, tako i npr Vorke Z6 podržava Libreelec, dual boot i sve radi uredno. Isprobao sam.


Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ja imam nexbox a95x, 2gb/16 memorije i zanima me jel tko pokušavao spojit kakav joystick i igrat Metal Gear Solid ili tako neku igru na njemu?

Iskustva sa PS2 ili PS3 emulatorima na vašim android boxovima?
Evo ja sam probao sa Gamesir G3s joystickom i rade ok. Npr Double Dragon, Asphalt 8, Real Racing. No neke igre su znale raditi probleme, koje su npr predviđene samo za touch ekran, to je bio problem. Ali većina je radila bez problema. Dobro je kod G3s modela, što može emulirati i gamepad i miša.
https://gamesir.hk/products/gamesir-g3s



EDIT@:tizhu:
ok, znači nemaš nikakve konkretne informacije iz prve ruke o playerima, samo pišeš ono što je neko negjde napisao, rekao, mislio... Mogao si to odmah reći, a ne davati savjete ljudima što uzeti.

Da si pročitao na prošloj stranici, da si si bar malo dao truda, vidio bi da sam dao osvrt na Vorke Z6.
Imao sam Khadas Vim pro, Nexbox 16/2, Nexbox 8/1, MXQ pro, Minix U1, Rikomagic-ovih nekoliko modela, Vorke Z6, vjerojatno sam još par propustio napisati. Znači nekog iskustva s njima imam, i na temelju toga mogu dati savjet o tim playerima, informaciju ako nekoga zanima. Možda čak i preporuku. Ti radije nemoj...

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 21.03.2018. u 19:05.
alengrosevic je offline  
Staro 21.03.2018., 12:02   #4707
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
daj smiri strasti.
preporučio sam brendove za koje znam da imaju podršku od proizvođača. nisam preporučivao konkretne modele/uređaje osim kod minixa. također nisam htio navesti brendove za koje nisam siguran da ih je zajednica prihvatila. niti sam napisao sveto pismo koje ide u prvi post već savjet u kojem smjeru krenuti.

nikome na čelu niti u imenu ne piše koliko ima novaca i stoga se okani izjava da je previše dat 3 5 ili 10 hiljada za nešto. meni i tebi jest, ali nekome nije. taman bilo 1%.

o vorkeu ne znam ništa. ima li ota? ima li novi firmware redovno? ima li podršku developera? što kaže sam proizvođač? što kažu sami korisnici? zajednica? ak te to toliko muči napiši par rečenica i olakšaj život ljudima kako bi se lakše odlučili za box.
i definitivno nisam napisao za nijedan uređaj da je loš pa tako niti za vorke kako si ti htio da bude. skubiciraj se, napiši preporuke, ispravi ono što sam krivo naveo i idemo dalje.

EDIT: zidoo kao brend se također preporuča. cijena zna biti visoka za provjerene modele.
tizhu je offline  
Staro 21.03.2018., 14:02   #4708
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
ja imam H96 Pro + više od godinu dana, svakodnevno korištenje i za sada nemam problema.
ali ja sam kupio ovaj model u samim počecima, možda se je kasnije srozala kvaliteta kada je model postao popularan. tko zna...
chief_wolfinjo je offline  
Staro 21.03.2018., 14:06   #4709
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
950kn za najjeftiniji od svih gore navedenih vs 70 usd ukupno koliko sam ja platio vorke Z6 sa s912 i 3gb rama - neznam koja to podrška može uduplati cijenu, naročito ako i na ovom sve što meni treba radi.
zupy je offline  
Staro 21.03.2018., 14:16   #4710
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
a slušaj.. netko će ti reći koji kuki si kupovao s912 i 3 gb kad ti je i 905x sa 2 gige uvrh glave za kodi i 99% aplikacija. bitno da si ti zadovoljan i da sve šljaka.

nexbox, tanix, mecool idu po 40 baksa sa eu skladišta sa s905x chipom. ima ih i po 25 do 30 baksa iz kine.
svi oni rade dobro.
za kodi pod LE je i 1 ram dovoljan. 2 rama kod androida bi trebalo biti također dovoljno kad o kodi-u govorimo.
igrice i slično je druga priča vjerojatno.
ima za svakoga uređaja - treba samo kliknut i naručit hehe
tizhu je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na