Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2024., 07:56   #71461
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Evo nešto novoga kad smo kod ekrana. Ovaj svijet je definitivno otišao u krivom smjeru.
BMW i5's AirConsole gaming review



Glavno da je mob problem. Da znam da moderni automobili "ce" imati sva moguca auto pomagala ali opet - vozac se u voznji treba koncetrirat na voznju i sto se dogada na cesti. Softwer moze isto pogrijesiti i tad je prapovremena reakcija vozaca odlucujuci faktor izmedu zivota i smrti. Cini se da je proizvodacima stalo da prirodna selekcija napravi svoje..
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 09:00   #71462
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Zivimo u svijetu kretena i ispranih mozgova:



https://revijahak.hr/2024/01/10/ekol...vaj-automobil/


Pa i zagaduje. Kako ne bi zagađivao. Auto na ugljen + veća potrošnja guma nego kod vulgaris automobila pa samim time je i zagađenje u tom pogledu veće.

https://www.canarymedia.com/articles...lution-problem

https://www.dailymail.co.uk/news/art...emissions.html

Ali ekološki aktivisti. Hrpa ljudi bez posla.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hamme,

tako ti Majde i postenja,

molim te lijepo, ali i sve ostale, ako ste vec pogledali neki video, investirali cajte u njegovo gledanje, pa dajte precizirajte tocnu sekundu, na ono sto se referirate. Tko bi isao svaki video pregledavati dok pronadje trazeni detalj, posebno kad je preko 10 minuta.


...
Pa kako bi inače pogledao sve ostale gaming fičure koje nosi nova E klasa?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 09:01   #71463
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Zivimo u svijetu kretena i ispranih mozgova:



https://revijahak.hr/2024/01/10/ekol...vaj-automobil/


Baterija napravljena od maćuhica, struja kojom se puni stvorena proljetnim povjetarcem i 28 cola gume na kojima se vozi ta grdosija su potpuno razgradive i organske. Malo su fulali
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 09:14   #71464
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Vozim Captura sa 1.33/4c motorom. Motor je tih, dobro vuče i ne vibrira. TCe mjenjač (7 brzina) nije bogzna što. Čujem ga kad prešalta. Uzeo sam ga radi komotnosti jer mi se više nije dalo manualno šaltati brzine. Sigurno bi ZF bio bolji, ali tada auto ne bi koštao onoliko koliko košta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 09:46   #71465
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Do kada ljudi ne shvate da, ako jednog dana SVI automobili pređu na struju, da će se zagađenje smanjiti za manje od 1%, možda neće biti idiota koji će bušiti gume Teslama.

Do kad su građevina, avioni i brodovi tu, nemamo brige, onečišćenje neće nestati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 10:42   #71466
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Citao sam u hodu pa nisam komentirao na forumu, pa upravo neki dan citam, BMW u tri nova M modela, svima daje i rucni. Te clanak tumaci, povecani interes za rucnim mijenjacima. Mogo naci clanak/prenos, ako nisi vec i sam procitao.
Deder baci link. Jerbo informacije koje sam čitao kažu upravo suprotno.
Imam predosjećaj da je pojačan interes u odnosu na prethodne generacije, baš zato jer su najavili da su to zadnji mjenjači iz paleozoika.

Citiraj:
We might have less than a decade's time before BMW's third pedal is gone for good.
Source: https://www.roadandtrack.com/news/a4...st-manual-car/

Citiraj:
Based on BMW’s seven-year model life cycles, the current M2 – the most recent manual ‘M’ car to be launched – will go out of production by 2030, when it is expected to be succeeded by an electric car.
Sauce: https://www.drive.com.au/news/bmw-m2...-m-car-report/

Citiraj:
According to BMW M’s Head of Development Dirk Hacker, the manual and dual-clutch transmissions will not be returning after the current M generation, with the BMW M2 being the final car with a manual.
SOS: https://www.bmwofowingsmills.com/bmw...on-production/


1.
BMW desetljećima reciklira stari manualac, osnovni planovi za te getriebe su stari četiri desetljeća (S38 motori izašli prije 30 godina, razvoj počeo prije), uz tehničke preinake.
BMW nema dodatne troškove, tak da ne iznenađuje da i dalje "nude" manualca.
A takvi su điberi da drukaju cijene u nabavnom lancu, a prodaju po luksuznim cijenama. Nabavna cijena getribe kod lieferanta 1000€, cijena za potrošača prije ugradnje 9500€. Insajderski info. Faktor povećanja cijene je odgovarajuć, apsolutna cijena je aproksimirana.

2.
BMW je sam sebe zajebo pred koju godinu kad su obećali da će i dalje nuditi ručni mjenjač. Ono malo obraza što još imaju, moraju sad ipak čuvati

--

Spletom okolnosti i poznanstva sam sad u srijedu pokupio svojeg M3 (a nije tesla, op.a.) kod Eisenmanna, oni rade aftermarket auspuh sustave.

Preko jednog mehe, kod kojeg radim špur i upise u knjigu, dobio informaciju da traže neudarani auto za isprobati montažu novog stražnjeg lonca (auspuh).
Da skratim priču, korisničku službu je odrađivao Felix, Baujahr 2001.
Prilikom primopredaje i diskusije s inženjerom, kod njih u garaži pored mog stajao je novi M2 i M3. Prvi put sam imao priliku usporediti E46 pored ovih novih.

Felixu se auti bezpredmetno sviđaju. Suvišno je govoriti da sam zatomio gnušanje i podsmijeh, ipak su dečki super. Moj pokušaj objašnjavanja kaosa i kolizije prednje maske kod novog M3 nije pao na plodno tlo.

Subjektiva, ali eto da izrečem:
M2 izgleda agresivno, ali ne ide u istu rečenicu s E46.
M3 otraga izgleda vrlo dobro, a prednje nosnice kao izolirani element uopće nisu loše. Međutim, ukomponirano s ostatkom prednje maske stvara se kaos koji negativno opterećuje očne živce.

Ako zalutam u artističke usporedbe:
E46 je radio Rembrandt,
M2/M3 je radio Picasso.

Na prvih par fotki se vide M2 i M3.
https://eisenmann-exhaust-systems.de/news/
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 12:38   #71467
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Mada iskreno, na 10 bosanaca, on je samo 1 koji ne vozi nešto od svetog trojstva.
Lancia Delta, Fiat Tipo, Opel Astra, Renault Scenic, Opel Astra (opet) + Toyota Yaris, Mazda2 zenino.
U planu Mazda CX-30 (nadam se da ce se realizirati).

Rodjen sam u Bosni
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 12:53   #71468
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
kako je jednom rekao Rambo Amadeus.


Citiraj:
‘Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi’, kaže Rambo.
*radi inflacije samo treba malo korigirati iznose

Mislim da se to isto može primjeniti i na ekipu koja komentira tko koji auto vozi.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 13:49   #71469
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Ovaj thread odise "nece SDD-i ni 144Hz monitori nikad uspjeti" na vibru foruma prije tucet godina.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline