Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2016., 23:26   #301
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
felicia i c klasa? z3c i z5c? ti si lude gljive jeo

u veconi stvari z5c je bolji mob od z3c. osim mozda po pitanju baterije koja je mozda 10-20 posto losija. A to je pofatak koji vecini ljudi ne znaci nista ako je generalno mob bolji, a je. fingerprint sensor, brzi procesor, fluidniji rad, bolja kvaliteta izrade, bolje lezi u ruci, quick charge, bolji zvuk, bolja kamera...

i na xda koji cesto spominjes imas preko nekoliko usera koji su koristili oba moba, pisali usporedbe, i slazu se oko ovog.

SoT nekima ne znaci nista.
samo jedan primjet - ja dnevno imam 3-4h razgovora (neces vjerovat, i razgovaram na mob) koji solidno iscijede bateriju, a gdje je tu SoT? nigdje, ekran je ugasen za vrijeme razgovora...
10-20%? Kae bilo momak sa matematikom? 9hr SOT-a u prosijeku i dva dana korištenja vs 5.5-6 i jedan dan jedna...prosjek sa XDA. Kalkulator u ruke i računati. Ako nejde,zvati nekoga ko je završio 8 razreda matematike u OŠ. Kad nađeš tog genijalca,uzet prosjeke od TU1 i TU2. Ja jesam...15min posla

Fingerprint sensor check.

Brzi procesor check.

Fluidniji? Yea right vidim po datumu postova da se ljudi još žale,pa možete otkriti Sonyu kako će riješiti kukanje miliona ljudi po tom pitanju. Cpu throttling je pojam s kojim bi morao biti upoznat,koliko je on prisutan u 810...da bi mogli dalje. (kažu da je sa MM problem throttlinga riješen i da big-little komba radi sad dobro,pa konačno može stati u istu rečenicu sa Z3 u pogledu fluidnosti).

Citiraj:
well, I am also disappointed with this phone.. even my oldest z1c is faster .. the z3c is like lightning bolt comparing with z5c
QuickCharge? Ne kužim,Z3C ga nema možda???

Bolji zvuk? Jes ti na gljivama? Prije neg kaj krenemo sa HeadFi linkovima samo da ti kažem da Z3C koristi 2X TFA9890 za Lower i Higher sampling FLAC fajlo(a u isto vrijeme služe za predpojačalo i pojačalo,prvi put u povijesti da su se takve komponente našle u hebenom telefonu)....Z5C neko qualcomovo smeće koje uopće nije ni blizu liniji Z3 ako se na njoj koriste low impedance sluške,a priznati audiofili sa HeaFi kažu ovako u recenzijama hi-res playing telefona:

Citiraj:
Z3 may be the last one of their line to sound adequately good.
Da je kvalitetnije napravljen možda.

Da bolje leži u ruci...kome to točno? Billu Clintonu? Sharapovoj? Abu Baghdadiju? Ima neki survey sa 1000 ljudi gdje je ocijenjeno da bolje leži većini čovječanstva?

Kamera je tolko bolja da je stavlajju skupa sa Z3C u kategoriju smeće.

Sve mi se čini da ti nemaš pojma o čem pričaš ribica....bez uvrede.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 16.03.2016. u 00:04.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 23:34   #302
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Pa lijepo, koliko će SD800 procesora dobit MM? Samo N5. Otprilike će takva slika biti i sa 801, znači ukinut će se podrška i za Z3 seriju, SGS5, G3, Mi4... Bilo je već priče o ovome, barem na xda. Ponavljam, ako se ukine za Z3 ukida se i za Z2, bez obzira što je Z2 stariji 6 mjeseci, oni to gledaju po procesorima. Jer bi po logici starosti bilo da će Z1c dobit MM, a nije ga dobio iako je unutar EoL limita. I o tome je već bilo riječi.

A za bateriju, jednu stvar ne kužim, fakat si mi drag al brate nemoš' znat o bateriji na Z5c više od mene, i nemoš znat usporedbu Z3c vs. Z5c bolje od mene baziranu samo napisima na forumima.
Z5c ima lošiju bateriju od Z3c to je fakt. Al nije niti toliko kriminalno lošija kao što se želi prikazat, in fact, MM se čini kao blago poboljšanje. 4.5h SoT-a je prosjek za mene jer imam 3 igre koje dnevno po nekoliko puta zaigram u vremenu dosade (SimCity, Madden NFL i RR3, sve 3 grafički iscrpne) i pregršt appova za Social Media i IM + 3 mail accounta sa uključenim pushom. Kad to sve uzmeš u obzir, kao i uključene sve konekcije (WiFi, NFC, BT, GPS...) vidiš da 4-4.5h SoT-a nije uopće loš rezultat jer izdrži cijeli dan pa punim po noći samo da mi je ujutro spreman.

EDIT: Sorry nisam ti odgovorio za 32-64. Bio sam prezauzet ti nabit na nos koliko si u krivu za bateriju na Z5c :P
Uglavnom, nisam ekspert u tom polju pa samo papagajim što pročitam na xda od puno pametnijih od mene, a u jednoj verziji razlog zašto 801 neće dobit N je to što bi svi voljeli prešihtat se na 64bit zbog boljeg rada aplikacija. Inače i nema neke velike razlike po krajnjeg korisnika, ali očito se niti Qualcommu niti OEMima neće dat radit drivere za uređaje iz 2014. Ovisno o onom planu Googlea za produženje EoL-a sa 18 na 24 ako se ne varam, ali to još nije zaživilo u potpunosti...
Pošto mi nisi odgovorio na nijedno pitanje dosada,ko da razgovaram sa 6.godišnjim djetetom....al dobro,potrudiću se.

Pitao sam tebe,koja je razlika između 32 bitnog i 64 bitnog sustava osim u mogućnosti adresiranja više memorije. Pa da te pitam,koja je razlika na osobnim računalima?

Kažeš kažu na Xda kažu(ko kaže?) da je zbob "boljeg" rada aplikacija. Kojih? 32 bitnih ili 64 bitnih? CIjenio bi i neke linkove gdje to govore.

Nemoj se ni ti ljutiti....svakom si loncu zakrpa,puno zujiš al malo meda mi daješ....u svim raspravama u zadnjih godinu dvije.

Citiraj:
Ali svejedno to neće biti to jer je procesor 32 bitni a sve se šifta na 64bit tako da neće radit tako dobro kao do sada.
Kako će onda raditi ostali na SD805 koji je samo teorijski brži od 801? I radi sve dobro,čak i pozivi kamera itd itd...i opet mi nisi odgovorio...ŠTO SE SVE ŠIFTA NA 64 bita? Za procesore znam(o)

BTW Baterija,i ja igram vikinge i imam whatsapp telegram instaghram fejs 5 mailova i pič*i materini,sve se sinkronizira ko sir u mikrovalnoj i imam 10 sati SOTa. MIslim....a neki se muče tolku razliku pretvoriti u %.

Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Samo da javim, odustao od z5c. Nasao na njuskalu 2 povoljna, jedan oglas je vec maknut. Pisalo nov, 2150kn. Naravno da nije nov. Ne samo to, vec ima par udubljenja. I za to sam vozio u drugi dio grada

Rezerviran mi4c. Imitacija iOS-a sa MIUI-em, jako dobra baterija. Ali mi se z5c svidio u ruci, vjerojatno cu sebi jednoga ubosti kad tad (volim manje mobitele).

Inace, mi3 cini mi se dobiva sluzbeno MM. Ili je vec dobio. Nisam siguran, ali za svaku pohvalu ukoliko je to istina

Dobar odabir.

Mi3 dobiva MM? Nemoguće,Bubimiru su dečki sa XDA rekli da samo N5 dobiva MM....

Sad sam skužio da i SD400 procesori dobivaju MM...pa cvilim. A i LG G2 se bencha sa MMom koji će naravno malo kasniti.

E kad bi se bar pričanje gluposti moglo bodovati pa da lete kartoni

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 16.03.2016. u 00:16.
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2016., 00:09   #303
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Sa negeekovskom upotrebom Z3C ide po 3 dana,stoga molim ne iznositi lažne informacije. Ne znam zašto ljudi mitomane,vjerovatno u potrebi opravdavanja svojih (potencijalno krivih) odluka. Screenshot ti je na dnu(nije moj,XDA je pa imaš tamo cijeli thread sa time). Average geekovska upotreba je dva dana,geekovska(visenje na mobu cijeli dan) je n1 dan iz 10 sati SOTa. 9 je nekakv okvir prosjeka koji postiže pri zadnjem buildu LP-a. A cijeli internet pun ovakvih postova,kmečanija po Sonyevom forumu samo takva
Ovo su tvoje riječi sa prethodne stranice, prosuđujem da je tvoja upotreba geekovska i da daješ kraljevstvo i konja za 10h SoTa? Ja ne... Meni je dovoljno cijeli dan da drži u onom što mora. Kao i mnogi drugi. Sto ljudi sto čudi, neš ti demokracije...

Nadalje, negdje si spomenuo da je Z5c tebi fail od telefona. Meni ne. Nabroj na našem tržištu sub 5'' mobitel sa flagship SoC-em i ostatkom flagship specifikacija, a da nije iPhone koji bi mu bila konkurencija? I BTW. Z5C je prodavaniji od velikog si brata, barem tako kaže supercakefish na xda koji radi u retailu u UK... Link si sam nađi, neda mi se :P

Apropo 64bit evo ti link, a i svima drugima:
https://www.androidpit.com/six-reaso...-phone-in-2015

2013. je Apple predstavio iP5s sa 64bitnim čipom, i od tad u mobilnom svijetu počinju priče čemu to. E pa razlika između performansi LP-a i MMa pričaju priču. Daklem, LP je prvi Android sa podrškom za 64bit čipove, prvi su se pojavili krajem 2014. a u mainstream ušli početkom 2015. i mobovi sa njima su bili fail. Pogotovo bazirani na 810. No kako su 810ke nadograđivane na MM, koji sadrži unaprijeđeni ART tako se pokazuju prednosti u performansama: brže prebacivanje, paljenje i gašenje aplikacija, bolje performanse u aplikacijama i još kojekakve bolje stvari. Na linku naznačavam točke 3, 4 i 5 koje su se u ovih godinu dana nakon pokazale kao točne. Dokazi?

Koliki ti je rezultat na Antutu-u na 801? 810 na Z5c mi je 86k. Slično je i na ostalim sintetičkima i sa ostalim SoC-evima.

Koliko dugo možeš snimat 4k video na Z3c i 801? Oko 5 minuta, tada gasi. Z5c na 810 i MMu može gotovo beskonačno, ali zbog nedostatka prostora stao je na 19m54s. Ista stvar je i na drugima 801 vs. 810.

Z5c je na MMu brži i fluidniji nego Z3c na KK i LP i na conceptu (imao Z3c, sad je kod cure pa sam itekako mjerodavan ocjeniti). Ista stvar je i na drugima.

EDIT:
http://indiatoday.intoday.in/technol.../1/417150.html

Da ne čitaš sve evo ti zanimljiv quote:
Citiraj:
"The biggest difference between 32-bit and 64-bit CPUs is that a 32-bit CPU can only see 4GB of virtual memory. In practice, the OS will probably reserve 1-2GB itself, so applications are limited to around 2GB of virtual memory. Generally, we want the virtual memory to be more than 2 times the size of the physical memory, so if you have a smartphone or tablet with 2GB of memory, it would be great to have a 64-bit operating system."

So, what is the takeaway from this? Don't believe when a phone company tells you the 64-bit computer is significantly faster than the 32-bit. This is mostly a misleading statement. The 64-bit processors, when paired with 64-bit software, can utilise memory better. But in terms of pure performance, they may or may not be better than 32-bit processors.
M9 je prodisao na MM, G4 daleko fluidnije radi na MM (osim baterije), S6 isto preporođen na MMu, dok Z3c prema mojem iskustvu radi slično i ima slične problema i na LP (.264) i na conceptu, prvi ili drugi build kad sam probavao, vratio sam se na LP jer nikakve osjetne razlike nije bilo osim što se tada nije moglo rootat i imat neke Sonyjeve điđe miđe.

Razlike između 32 bitnih SoC-eva i 64 bitnih SoC-eva su kao i razlike između LP i MM. Nisu vidljive ali su u svakodnevnom radu osjetljive.

Jedini downside je veća procesorska potrošnja baterije i to je to.

I BTW. za tebe jedna pikanterija, Z5c mi se isto grije kao i Z3c, znači od overheatinga ni O.
I još jedna, kvaliteta izrade je uvjerljivo na strani Z5c. Neki dan idem na posao ujutro i ljosne mi drito ekranom na asfalt, kad mi nije srce stalo... Podignem ga i ono čitav, nemam nikakve folije, stakla ili zaštite. Rezultat pada sa oko metar i po visine je nekoliko ogrebotina po stranici malo ispod gravere Xperia i ispod utora za vezicu. Staklo niti ogrebotine...

I da, zujim puno jer smatram kako u Xperia odjeljku mogu pomoći pošto imam manje više iskustvo sa cijele Z serije, ako ne osobno onda posredno preko bliskih ljudi i hrpu toga sam isprobavao sa XDA. Na Xda sam već godinama, od prvog HP pocketa do danas. A linkovi, linkovi su mi nebitni jer tijekom dana hrpu toga izmjenim i pročitam, tko bi to popamtio. Kad imam nešto zanimljivo, usporedbe, novosti i sl. okačim, a ovako, pričam čega se sjećam, ne zamjeri...

EDIT: Mislim da je rasprava o performansama na Z3c i Z5c bespredmetna jer se radi o nijansama, ali noviji čip ipak ima višestruke prednosti (DAC, ISP, LPDDR4, encoderi i decoderi, itd...) Tako da Z5c nije ništa revolucionarno naspram prethodnika ali je dobrodošao nasljednik.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: bubimir13. 16.03.2016. u 00:15.
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 00:28   #304
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Mogu ja dobit odgovore na svoja pitanja? Spinaš mi temu gdje treba i netreba. Doduše dao si odgovor al ne kroz svoje riječi. Koja je razliika između 32 bitnog sustava i 64bitnog osim u količini memorije? Sve testovi su pokazali da kada su na istoj brzini memorije...da ih nema!!!

Citiraj:
Razlike između 32 bitnih SoC-eva i 64 bitnih SoC-eva su kao i razlike između LP i MM. Nisu vidljive ali su u svakodnevnom radu osjetljive.
Diiii,kakoooo??? Daj nam dokazeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jer dok ih nedaš pričaš samo gluposti,to ti je jasno?

Di osjetim razliku na LP između Z3C i Z5C? Oh da,z5c trza,opereš zube dok se kamera pokrene i tako dalje.

Citiraj:
Android Lollipop is optimized for 64-bit processors, and that includes the new ART runtime that runs your apps - so even apps that the developers haven’t optimized for 64-bit processors should run more quickly. Once the developers catch up, things should improve even more.
Ovo bi bio slam dunk...

Da ne spominjem da 801 pere pod sa 95% 64-bitnih CPUa na 64-bitnim sustavima....i to sa manje jezgri. (808 khm khm)

Jer ti je fora samo jedna,dok god aplikacije ne dosegnu par GB zauzeća na mobilnim uređajima,dotle će MHZ igrati ulogu a ne mogućnost većeg adresiranja memorije.

I za laku noć,iz tvog teksta:

Citiraj:
. If the app is designed for 32-bit chips, it may actually run in a more optimised fashion on 32-bit hardware – although the performance drop on 64-bit probably wouldn’t be too noticeable.
Citiraj:
Kažeš kažu na Xda kažu(ko kaže?) da je zbob "boljeg" rada aplikacija. Kojih? 32 bitnih ili 64 bitnih? CIjenio bi i neke linkove gdje to govore.
Citiraj:
ŠTO SE SVE ŠIFTA NA 64 bita? Za procesore znam(o)
Broj android aplikacija dizajniranih za 64bita: 0 (i dok je Z5C u modi neće ih biti)

Sayonara

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 16.03.2016. u 00:49.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 01:31   #305
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Diiii,kakoooo??? Daj nam dokazeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jer dok ih nedaš pričaš samo gluposti,to ti je jasno?

Di osjetim razliku na LP između Z3C i Z5C? Oh da,z5c trza,opereš zube dok se kamera pokrene i tako dalje.
Di su dokazi??? Last time i check ti nemaš Z5c pa mi i nisi nešto mjerodavan govorit o uređaju koji svaki dan koristim...
Osim toga, smanji malo ton, ovo je forum, a ti se malo previše bahatiš i napadaš...

Broj android aplikacija dizajniranih za 64bita: 0 (i dok je Z5C u modi neće ih biti)

Sayonara[/QUOTE]



Znam barem jednu, Antutu
http://www.antutu.com/en/view.shtml?id=7976

A i nisi ti meni odgovorio na pitanje, sub 5'' flagship kao konkurencija Z5c i iP6s?

__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 06:24   #306
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Ma sta god da kupim ona ce ocekivati bolju bateriju, bolju kameru + da se 'ponasa kao ajfon'. Ako joj jednostavno kupim ponovno ajfon (moja prvotna namjera) nahebo sam ko zuti. Ali kad joj kupim Sony opet cu nahebati, samo malo manje
Nemoj joj kupiti ništa. Neka si kupi sama. Ako je takva da ne zna cijeniti dobrog i požrtvovnog muža, onda ni nije zaslužila da je ti dadiljaš. Ne al' fakat, šta je too much previše je.

__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.


Zadnje izmijenjeno od: The Man. 16.03.2016. u 06:33. Razlog: Zaboravio sam staviti zarez tamo gdje treba...
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 07:31   #307
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
10-20%? Kae bilo momak sa matematikom? 9hr SOT-a u prosijeku i dva dana korištenja vs 5.5-6 i jedan dan jedna...prosjek sa XDA. Kalkulator u ruke i računati. Ako nejde,zvati nekoga ko je završio 8 razreda matematike u OŠ. Kad nađeš tog genijalca,uzet prosjeke od TU1 i TU2. Ja jesam...15min posla
Ja se nadam da si svjestan kako mi ne znače previše neki linkovi korisnika s xda. jer i onih suprotnih od tamo također možeš izvući ohoho:

Citiraj:
battery life seems to be about the same, which is a relief.
Citiraj:
have 2 of the z5c and have yet to experience even one issue regarding complaints from users and previous reviews, from battery life and buttery smooth performance to the blurring in the camera,

Everything works perfectly, and it's a fantastic phone.
Citiraj:
own both Z3c and Z5c only just got the Z5c but it doesn't seem much worse even in the first 2 days of playing with it as I've been setting it up, playing games, steaming movies and just reading Reddit (mainly on 4G) currently at almost 3 hours screen on time with 44% left in the battery coming off charge 16 hours ago. I feel that jumping the Z5c was a lovely it feels better in the hand (less slippery and slightly thicker) doesn't feel like going backwards yet, I can update later on if I do some like for like testing if you would like.
tak možemo do preksutra. a šta i kako ta ekipa radi i koristi mob - ne znamo. nekakvi jednaki uvjeti korištenja potrebni za direktnu usporedbu sigurno nisu.

Opet, SoT me ne zanima previše, i napisao sam ti na prošloj stranici zašto.
Većina testova koja uspoređuje ta dva moba, a i službeni ER podaci smještaju ih na razlici od oko 20-25% u trajanju baterije. Što je pičkin dim od razlike, obzirom da sony opećenito s baterijom rastura (i jedino s njom).


Citiraj:
Fluidniji? Yea right vidim po datumu postova da se ljudi još žale,pa možete otkriti Sonyu kako će riješiti kukanje miliona ljudi po tom pitanju. Cpu throttling je pojam s kojim bi morao biti upoznat,koliko je on prisutan u 810...da bi mogli dalje. (kažu da je sa MM problem throttlinga riješen i da big-little komba radi sad dobro,pa konačno može stati u istu rečenicu sa Z3 u pogledu fluidnosti).
opet, to ti piše ekipa koja je koristila oba mobitela. na xda...


Bolji zvuk? Jes ti na gljivama?

Citiraj:
the audio quality, in terms of both phone call quality and speaker music, is much improved. I can hear people much more clearly on this device than the Z3C. I also play music from the speakers when I jog, and the sound quality is much crisper. I want to also say that using my headphones (aptX Sennheiser Momentum wireless) that sound quality is also slightly improved, perhaps due to a better DAC? I'm not 100% sure about this and was already pretty happy with the Z3C headphone performance.
Citiraj:
Da je kvalitetnije napravljen možda.
ne možda nego sigurno

Citiraj:
Da bolje leži u ruci...kome to točno? Billu Clintonu? Sharapovoj? Abu Baghdadiju? Ima neki survey sa 1000 ljudi gdje je ocijenjeno da bolje leži većini čovječanstva?
eh, da si isprobao oba znao bi.

Citiraj:
Kamera je tolko bolja da je stavljaju skupa sa Z3C u kategoriju smeće.
i u kategoriji smeća bolja je od z3c. kažu korisnici.

Citiraj:
Sve mi se čini da ti nemaš pojma o čem pričaš ribica....bez uvrede.
yeah. znam samo da ja nisam fanboy
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 08:24   #308
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dečki, smanjite kompresiju.
Neke zadnji put opominjem za fino podjebavanje

Ne pričajte o mobitelima o kojima STE čitali nego koje koristite i koje ste usporedno koristili jer samo tako ćete biti od koristi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 08:51   #309
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Srećom kad vidim post od The Man-a, raspišam se

OT MM Beta za Z3/Z3C je root-ana . Nije moglo brže
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 08:58   #310
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Eto meni cura ima z5c i uz slusanje glazbe (1-2h) youtube, candy crash i te glulosti, fejsbuk, whatsup, prosjecan korisnik, izdrzi od 8 ujutro do sutradan 10 navecer, stari ima z3c i uz puno manje koristenje neta, ali 3+h razgovora, veli da ga isto puni svaka dva dana. A ja se tu sa svojim htcom molim da izdrzi do uticnice.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2016., 09:03   #311
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Meni osobno je i vise no dovoljno da izdrzi od jutra do kasno na vecer. Uz heavy usage naravno. Svaku vecer mobitel stavljam na punjac, imao on 60% ili pak 5% baterije.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 09:58   #312
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
kod mene kao i kod milenog, nema veze stanje baterije, ide na punjač kad legnem.
kad je gužva na poslu, izdrži do kasno popodne, cca 19 sati, puno razgovora, 2 maila svakih 15 min sync, kamera svaki dan 10-tak slika (gradilišta, strojevi).
z3c imam da napomenem.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 12:32   #313
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Koje sam sreće. Naletio dva Z5 crni i bijeli. Samo što crni više baca na crvenu pozadinu

U jamstvenu piše da Sony jamči na kvalitetu i izdaje na 1 godinu. Masala
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 12:50   #314
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Meni osobno je i vise no dovoljno da izdrzi od jutra do kasno na vecer. Uz heavy usage naravno. Svaku vecer mobitel stavljam na punjac, imao on 60% ili pak 5% baterije.
Samo što je olakotna okolnost ako dođe do nepredviđene situacije da ga ne staviš navečer već tek ujutro kad dođeš naposao i znaš da će izdržat do tada. Samo zato lakše živim uz Sony.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 13:30   #315
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Netko na Z3/Z3C probao MM beta ?

Malo me svrbi probati jer ima root za razliku od concept roma. A opet, ovaj leti, pa možda bolje ne čačkat mečku. Decisions decisions
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 11:06   #316
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Ijao!!!!!!!!!!
Ne pratim temu par tjedana i kad ono jutros poruka;
"daj se apdejtaj konju zastarjeli".
Pa reko, ajde. Iako uopće nisam mislio (barem ne po poruci koja je pisala na ekranu) da se radi o MM-u, sve jedno sam kliknuo "DO IT, JUST DO IT"
Eto, upravo se apdejtaju mojih skromnih 218 aplikacija (ne pitajte me, nemam pojima odakle ih je toliko).
Nadam se konačno da ću moći utrnuti glupi fejs i viber da ne gutaju bateriju i promet dok ih ja to ne tražim.


Ahahahahah, koji sam ja mujman.
Pa nisam dobio MM ota nego neki up up 5.1.1.ice
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 18.03.2016. u 11:34.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 23:35   #317
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Vrag znaj dal je ovom za vjerovat al ako je, od 18.4. može se očekivat nadogradnja za Z3 serije i Z2.

http://imgur.com/mTJKM8t
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 00:15   #318
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Koje sam sreće. Naletio dva Z5 crni i bijeli. Samo što crni više baca na crvenu pozadinu

U jamstvenu piše da Sony jamči na kvalitetu i izdaje na 1 godinu. Masala
ROFL pa kaj ti je? Unutar EU svi mobajli sem epla imaju 2 jahre garanciju. To što oni napišu ti se nemre borit protiv zakona od EU jer im ta ista EU dopušta da plasiraju svoj proizvod na njezin teritorij. Dakle budi bez brige. Miran si 2 godine.

Z5 je mama. Meni je malo preveliki, ali je totalna brija mobitel. Full cool sprava!

Koji ti je to pokemon na avataru?
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 15:20   #319
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Neki dan mi stigo update za z2, 23.4.A.1.264 sa kojim imam dosta velki battery drain. Sada mi baterija izdrzi dan i pol umjesto skoro 3 dana.
Jos je i neki problem sa senzorom svjetla tako da i auto brightness ne radi kako spada.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 15:30   #320
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
I meni isti takav problem, nekad sami sustav posrce bateriju ko lud.
dragunovx je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 19:22   #321
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Probao MM beta na z3 . Na prvu, brži od L , ali koristio sam ga samo jedan dan, tako da ne mogu suditi o bateriji. Ono što se vidi je da trenutno brže ubija aplikacije u pozadini, vjerojatno će to mijenjati za službenu verziju. Iako ima i root , vratio sam se na Concept , koji mi je u radu za sad odličan , osjeti se brzina, AOSP mila majka. Jedina eventualna mana je sitno kraće trajanje baterije, ali ne bih rekao da je problematično. U svakom slučaju , ko nije duševno ili slično vezan uz stock ROM , svakako preporučam Concept . Sudeći po informacijama u g+ grupi, izgleda da neće tako brzo nestati.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 20:15   #322
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Kroz cca tjedan dana stize Z5c na moju adresu. Nevjerojatno dobar deal na ebay.co.uk kojeg jednostavno nisam mogao propustiti. Probao sam valjda sve od mobitela sto se moze probati. Osim Sonya. Sad cu mu dati sansu od mjesec-dva, ako zadovolji, ostaje kod mene
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 21:04   #323
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Odmah na MM ili neće zadovoljit hahahaha
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 21:17   #324
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
To je i plan, jer jos uvijek nisam vidio Lollipop mobitel koji radi bolje/brze/ljepse od Kit Kata recimo. A nisam imao ni prilike druziti se sa MM-om, tako da ce odmah ici na mobitel. Losiji od lollipopa valjda ne moze biti
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 21:19   #325
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Preporučam clean repair preko PC Companion-a, najsigurnije
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 21:26   #326
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma kakav PCC... pravi muži koriste FlashTool i FTFove. To je najjači repair
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 22:23   #327
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Bez terminala ne priznajem nista. Njubare :P
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 17:12   #328
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Flešat mobitel preko terminala... pa ono... goodluck
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 23:46   #329
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Sarkazam :P
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 11:13   #330
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Dovela me do ludila xperia z3 prije par dana.

Prv, povukla neki update, izgledalo na prvu sve ok, međutim, skužim nako par sati d ane idu poruke i da svako malo gubi data mrežu. Gledam centar za poruke sve ok, sve dobro poštelano.


Pa onda backupirao podatke i fleshnuo fth. Nije pomoglo ni to. Pa puknuo MM concept. pa radi sve ali nekako sporo.

Pa dobio popizditis, i u pet minuta rootao mobitel, puknuo gore xsistence rom, i sad sve radi kako treba
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na