Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2008., 13:52   #91
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ima ali je u tom slučaju IMHO bolje staviti neku jako rijetku pastu umjesto AS5 i ostalih "masa za gletanje" (TM) pasta...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2008., 15:16   #92
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
...kao ona Zalmanova,npr. što se sa kistom nanosi...
  Reply With Quote
Staro 21.05.2008., 15:58   #93
eggmaster
http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1291231&postcount=1128
Moj komp
 
eggmaster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
da, i pola ti ostane u bocici i nemozes iskoristit.. lol
__________________
Nitko nikad ništa nije dobio nizašto
eggmaster je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2008., 16:20   #94
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Sad sam tek prvi put pročitao ovo - autoru topica, svaka čast na vodiču, no samo bih jednu stvar ispravio - najbolje brušenje (šmirglanje, jel) jest vodoravno u istom smjeru sa pločom (papirom) najmanje finoće, pa okrenemo za 90° i onda sa finijim tako opet u istom smjeru, pa onda opet finija, i za još 90. Ugl, tako se bolje polira jer se skidaju brazde napravljene prethodnim struganjem. Da, sad će netko reći da se onda naprave u drugom smjeru, ali nije tako, jer kako se ide na sve finije, one se s vremenom anuliraju. A kružnim pokretima nikad ne dobijemo toliko ravno. Doduše, ljudskom oku razlike nisu vidljive ako se dobro napravi jendo i drugo, i iskreno, ne znam čini li to veliku razliku u temperaturi, no mikroporoziteti su na mikroskopu itekako uočljiviji kod kružnih pokreta. Kažem, ne znam jel to čini razliku i 1 stupanj, ali eto, ako ćete htjeti još analizirati strukturu materijala, onda se radi kako sma napisao. A druga stvar - za one koji ne znaju, ako nemate doma polir paste, polirati se moze i pastom za zube, onom bez granula

P.S.Ako je nekto rekao nešto slično, ispričavam se, nisam čitao nakon prve strane ništa više, lijen sam
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2008., 19:29   #95
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Sad sam tek prvi put pročitao ovo - autoru topica, svaka čast na vodiču, no samo bih jednu stvar ispravio - najbolje brušenje (šmirglanje, jel) jest vodoravno u istom smjeru sa pločom (papirom) najmanje finoće, pa okrenemo za 90° i onda sa finijim tako opet u istom smjeru, pa onda opet finija, i za još 90. Ugl, tako se bolje polira jer se skidaju brazde napravljene prethodnim struganjem. Da, sad će netko reći da se onda naprave u drugom smjeru, ali nije tako, jer kako se ide na sve finije, one se s vremenom anuliraju. A kružnim pokretima nikad ne dobijemo toliko ravno. Doduše, ljudskom oku razlike nisu vidljive ako se dobro napravi jendo i drugo, i iskreno, ne znam čini li to veliku razliku u temperaturi, no mikroporoziteti su na mikroskopu itekako uočljiviji kod kružnih pokreta. Kažem, ne znam jel to čini razliku i 1 stupanj, ali eto, ako ćete htjeti još analizirati strukturu materijala, onda se radi kako sma napisao. A druga stvar - za one koji ne znaju, ako nemate doma polir paste, polirati se moze i pastom za zube, onom bez granula

P.S.Ako je nekto rekao nešto slično, ispričavam se, nisam čitao nakon prve strane ništa više, lijen sam
ja sam prije koji tjedan dana radio ovako, granulacije 600-800-1200 , na svakoj bih smirglao prvo u jednom smjeru, pa bi zarotirao cooler za 90stupnjeva i smirglao opet pa onda opet sve dok se nebih vratio do prvobitnog smjera, dvije tri ture po jednom papiru (od svake sam granulacije uzeo 2 papira)
nisam isao i polirati izgledao je puno bolje i bez toga a i spustile su se temp sto je najvaznije
ZeljaOs je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 11:54   #96
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Sorry što bumpam ovu temu, ali gdje mogu kupiti u HR Farecla G10 polir pastu?

Usput, ako je itko od vas radio takozvano "grecanje" u mehanici, zna jedini pravi način provjeravanje ravne površine...

Al dobro, nemožeš bazu hladnjaka i procesor grecati, samo polirati...

Zadnje izmijenjeno od: Valg. 20.12.2008. u 12:10.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 13:58   #97
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
mislim da nema Farecle u HR.ali možeš upotrijebiti bilo koju drugu pastu, svejedno ti je.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 14:18   #98
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
gdje mogu kupiti u HR Farecla G10 polir pastu?
Ako ju mislis koristiti da postignes mirror finish look...(dobronamjeran savjet) nemoj! Dovoljan ti je brusni papir gradacije iznad 1500 (ja sam koristio 2500)! Evo ti jedan malo stariji link CLICK...a ako te jos sto zanima proguglaj!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 15:03   #99
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Usput, ako je itko od vas radio takozvano "grecanje" u mehanici, zna jedini pravi način provjeravanje ravne površine...

Al dobro, nemožeš bazu hladnjaka i procesor grecati, samo polirati...
Grecanje? To je kad se sa glodalom poravna baza hladnjaka?
Ako je to - to, onda je definitivno najbolje jer neistrošeno i kvalitetno glodalo osim što će odlično poravnati bazu, još će ju "ispolirati". Eh, "samo" treba se imati pristup glodalici
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 15:12   #100
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ako ju mislis koristiti da postignes mirror finish look...(dobronamjeran savjet) nemoj! Dovoljan ti je brusni papir gradacije iznad 1500 (ja sam koristio 2500)! Evo ti jedan malo stariji link CLICK...a ako te jos sto zanima proguglaj!
Rino, znaš li možda di ima u Kutini takog finog papira, ja sam našao samo do 1200. Edit: Riješeno by Rino

Btw, meni su temp poslje obrade tajfuna bile enormno manje. I do 10 stupnjeva manje u loadu.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 20.12.2008. u 15:52.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 15:35   #101
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Usput, ako je itko od vas radio takozvano "grecanje" u mehanici, zna jedini pravi način provjeravanje ravne površine...

Baš si me dobro sitia da napišem kako smo ja i stari poravnali bazu mog E5200 i bazu Sonic Towera.

Stari mi je radio u splitskom škveru, i vidio je kako mehaničari ravnaju površine koje moraju biti idealno ravne.

Postoji jedna ploča, koja se zove "ploča za tuširanje" (ništa se ne tušira tušem!)
To se kupi kao alatni stroj i proizvodi se u tvornici specijalnih alata tako da je površina idealno ravna.
Površina te ploče je tvz. "cementirana", odnosno površina je jako tvrda i otporana da se ne troši.

Mi tu ploču, naravno, nemamo pa smo iskoristili parče stakla

Tu je još jedna napomena ako budete nabavljali svoje parče stakla.

Staklar mi je rekao da veća debljina stakla ne znači i da je staklo ravnije!
Kako on kaže poslje valjanja staklo se hladi pa tanja stakla kad se ohlade se manje deformiraju od debljih, tako da sam ja uzeo parče stakla debljine 6 milimetara.

Da se vratimo na temu "tuširanja"

Dakle, za provjeru koliko je površina procesora ili hladnjaka konkavna odnosno konveksna ne koristimo ravnala ili žilete pa po dijagonalama procesora/hladnjaka + svijetlo u mraku.

Koristi se indigo papir!

I to u knjižari treba kupiti indigo papir namjenjen za ručno pisanje, a ne za strojno(za pisaću mašinu)
Stvar je u tome da indigo papir namjenjen za ručno pisanje sadrži mekši i masniju tintu koja bolje ostaje na površinama koju trljamo od indigo papir.

Postupak rada:

Indigo papir se stavi na parče stakla koje smo nabavili ili već imamo i onda se po tom indigo papiru koji leži "leđima" na parčetu stakla vozika IHS površina baze procesora.
Kad podignemo procesor vrlo jasno je vidljivo gdje procesor dodiruje parče stakla na kojem je indigo papir jer se boja sa indigo papira prenese na IHS površinu procesora.

Prava je šteta što u trenutku poliranja nisam imao digitalni fotoaparat da to prikažem i slikom, ali jasno se vidi gdje boja sa indigo papira ostaje.
Kod mog primjerka E5200 indigo boja se ocrtavala samo na rubovima što je bilo jasno da treba brusiti procesor!

Baza hladnjaka se provjerava na isti način i za moj Sonic Tower mogu reći da je bila katastrofalna ulupljenost baze hladnajaka.

Dalje se površine hladnjaka i procesora bruse na isti način na koji je opisano u uvodnom postu.
S tim da ni ja nisam imao Farecla pastu, nego običnu i valjda greziju "Purol" koja košta 12 kuna.

Ogledalo efekt se također dobije, ali ono je badava ako se baze hladnjaka i procesora ne sljubljivaju u što većem postotku, tako da nam je primarni cilj izravnati te dvije baze.

Još jedna napomena je da nije potrebno kupovati finu mikrofiber krpicu za čišćenje naočala, već je možda i bolja što tanja pamučna koja se smočena stavlja na staklo.
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 15:43   #102
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Rino, znaš li možda di ima u Kutini takog finog papira, ja sam našao samo do 1200.

Btw, meni su temp poslje obrade tajfuna bile enormno manje. I do 10 stupnjeva manje u loadu.
Vodobrusni papir gradacije 2000 pa čak i veće trebao bi moći kupiti u svakoj prodavaonici "Boje i lakovi"
Kod mene u Trogiru tako fini vodobrusni papir ima u sve 3-4 prodavaonice, pa ne vjerujem da nečeš naći.
Mislim da ti nema tako fini u prodavaonicama tipa Pevec, Baumax..

Cijena ti je oko 4 kune po papiru
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 17:33   #103
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova

Postoji jedna ploča, koja se zove "ploča za tuširanje" (ništa se ne tušira tušem!).

I to u knjižari treba kupiti indigo papir namjenjen za ručno pisanje, a ne za strojno(za pisaću mašinu)
Stvar je u tome da indigo papir namjenjen za ručno pisanje sadrži mekši i masniju tintu koja bolje ostaje na površinama koju trljamo od indigo papir.

Postupak rada:

Indigo papir se stavi na parče stakla koje smo nabavili ili već imamo i onda se po tom indigo papiru koji leži "leđima" na parčetu stakla vozika IHS površina baze procesora.
Kad podignemo procesor vrlo jasno je vidljivo gdje procesor dodiruje parče stakla na kojem je indigo papir jer se boja sa indigo papira prenese na IHS površinu procesora.
Da, to smo i mi koristili u strojarstvu, ali je postupak bio drugačiji...

Na tuš ploču se kapne 2-3 kapi lanenog ulja, te se indigo papir razmaže na nju ravnomjerno...

Onda se uzme komad željezne pločice koja se treba provjeriti "ravnoća" (kao što ti procesor provjeravaš), te se napravi 2-3 kružna pokreta, i ono što se zamaže tintom, to je izdignuto, i treba skinuti...



Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Grecanje? To je kad se sa glodalom poravna baza hladnjaka?
Ako je to - to, onda je definitivno najbolje jer neistrošeno i kvalitetno glodalo osim što će odlično poravnati bazu, još će ju "ispolirati". Eh, "samo" treba se imati pristup glodalici
Nadovezujem se dalje na ono iznad tvog quoata...

Tehnika ručnog grecanja se izvodi ručnim grecalom, i skida se sloj u mikronima, jako je sporo i zamorno, ali zahvalno...
Površina moje završene pločice je bila tako ravna, da kad sam ju stavio zadnji put na tuš ploču, cijela je bila prekrivena tintom...

Premda bi to stroj vjerovatno bolje napravio, smatram da je i ručno i strojno nemoguće upotrijebiti za procesor, jer bi došlo do trajnog oštećenja...

Ali da, bilo bi mnogo kvalitetnije i bolje od poliranja... (ok, poliranje radi sjaja može, al ravnanje grecanjem rulez)

Nažalost nisam više u dostupu radionici, jer sam daleko od nje, ali ako budem prolazio, navratit ću kod starog lisca i poslikati, ili možda mobom snimiti koji clip kako se to radi..

PS - Ajmo, tko je iz Siska, pa da mi kaže gdje ima najfinijeg brusnog papira, od 800 do 3000...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 18:45   #104
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Na tuš ploču se kapne 2-3 kapi lanenog ulja, te se indigo papir razmaže na nju ravnomjerno...
Samo mi nije jasno zašto se koristi indigo papir, kad bi se tako moglo kapniti kap dvije tuša u to laneno ulje?

E tako nekako mi je i stari pričao da se radi.
Da se boja sa indigo papira prenese na površinu recimo Sonic Towera i onda procesorom se voza po bazi hladnjaka da se vidi kontaktna površina.

Na kraju smo "unaprijedili" postupak
Jednostavno smo indigo papir stavili na našu staklenu ploču tako da je strana koja nije premazana bojom polegnuta prema staklu.
A onda smo po ovoj drugoj strani sa bojom vozali procesor na kojem je ostajala boja tamo gdje je izdignuto.
Sonic Tower je dodirivao indigo samo na rubovima i samo tu je bilo indigo boje.
Na kraju se samo dođe do zaključka da treba brusiti i procesor i bazu Sonic Towera i to je sve što nam treba iz ovog postupka.

Poslje brušenja i poliranja smo ponovo "provozali" bazu Sonic Towera po indigo papiru na staklu i boja se ravnomjerno razmazala po bazi Sonic Towera!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 19:22   #105
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Samo mi nije jasno zašto se koristi indigo papir, kad bi se tako moglo kapniti kap dvije tuša u to laneno ulje?
Zato što bi se tuš razlio prilikom ručnog grecanja, a meni je cilj da ta boja ostane na metalu dok grecam... Po tome znam da moram još skidati...
A indigo papir je za to idealan...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 19:33   #106
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Zato što bi se tuš razlio prilikom ručnog grecanja, a meni je cilj da ta boja ostane na metalu dok grecam... Po tome znam da moram još skidati...
A indigo papir je za to idealan...
E, to je pravi razlog!

Znači da smo radili baš "po zanatu" trebali smo kapnit malo lanenog ulja na staklo i razmazati indigo po staklu.
Ali pošto staklo nije ploča za tuširanje ne znači da bi se indigo dobro uhvatilo za staklo.
Zato je i ovaj naš način (da stavimo list indiga na ravno staklo i vozamo po indigu) isto dobar
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 20:03   #107
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ah čuj, vjerojatno bi se indigo jednako dobro uhvatio, samo morate raditi gušću smjesu...
BTW, ne mora biti laneno ulje, može i mašinsko, ili obično ulje... Mi smo u radionici koristili laneno, je nam je pri ruci, i najjeftinije za takav rad...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 19:34   #108
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Polir pasta za CPU i cooler

Molim vas hitno mi treba, ako netko zna, informaciju gdje kupiti pastu za poliranje CPU i baze coolera... u ZAGREBU.

Dakle ime dućana ili adresu...ili što već. Prešao sam pol Zagreba ko konj da bi u chipoteci kupio pastu...dođem doma, otvorim je a ona kamen unutra...bila im je zadnja...kao i moj ulazak u taj dućan.



Hvala!
Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:05   #109
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ne znam, ja sam svoju bazu coolera polirao sa purol (pastom za kovine).

Imaš više tih tema na forumu, potraži malo ....
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:28   #110
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
probaj ju razmrviti cekicem do sitnog praha i onda dodaj malo vode da se fino sve otopi,
jer jedino sto je moglo nestati iz tube je voda

možda upali, kada si je već kupio takvu nemaš što izgubiti.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:45   #111
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
evo ubacio sam komadiće paste u prokuhanu vodu...
sad čekam da se otopi pa ću probat nabacit na bazu freezera...
Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 01:11   #112
tychotx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 30
jedno pitanje. koji bi zracni cooler najvise dao na samnjenju temperature poslje poliranja , i da li se isplati polirat ocz vendettu 2?
tychotx je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 18:09   #113
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
To zavisi od primjerka do primjerka...
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 18:51   #114
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor tychotx Pregled postova
jedno pitanje. koji bi zracni cooler najvise dao na samnjenju temperature poslje poliranja , i da li se isplati polirat ocz vendettu 2?
poliraj samo ako je baza neravna ili je jako loše obrađena.ako nije onda nemoj.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 12:49   #115
Beo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: United Kingdom
Postovi: 512
Eto i ja se bio bacio na poliranje.
Nije tako jednstavan posao kako se cini dok se cita.
Ugl svaka cast svima koji su ti isto napravili i dobili potpuni mirror finish. Ja nisam dobio full mirror fiish, ali nisam koristio niti pastu niti posebnu krpicu. Bilo mi je najbitnije da je potpuno ravan i da nema risove/brazdi na sebi.

Lappiro sam 120Ultra E. i Q6600. 120U je bio podosta neravan ali brzo se dao rijesit, jednostavnije nego sam CPU.

Koristio sam 600/800/1000/1200 i 1500.
Mnogi nistu napomenuli da je JAKO bitno da je šmirgle papir C klase. Imo sam par komada P klase i ajme sto sam si time posla zado.

Sve u svemu sam vise nego zadovoljan jer temerature su u idle 5-7C nize
a u full load do 15C. Sto je fenomenalno.

Slike nazalost nemam jer nisam imo cime slikat
Al imam sliku trenutnog load testa proca. Voltaza je malo boostana da bi bile vise temp. Temp u sobi je, kako kaze termostat 24C.
http://www.imagesforme.com/show.php/..._tempsload.jpg
To je pocetak testa, tek par minuta ali ni u jednom trenu ni jedna jezgra nije presla 42C nakon 3h tako da mi se cini da ce ovaj Quad ipak ugledat svojih 4Ghz za koji dan i da ce bit na 3.8Ghz 24/7

Zadnje izmijenjeno od: Beo. 06.01.2009. u 13:58.
Beo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 20:02   #116
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
evo i ja sam lappirao svoj TRUE 120

išao sam sa gradacijama 1000/1500/2000

ali sam si zadao posla kad sam krenuo sa 1000 gradacijom, jao...

preporuka, krenite sa 600 ili 800

ovako je krenulo:


kad sam jedno 10 minuta polirao došlo je do ovoga:



evidentan je "trbuh" na bazi, ali na slijedećoj slici to dolazi više do izražaja



i još više...



baza nakon gradacije 1000



baza nakon gradacije 1500




gotovo poliranje sa gradacijom 2000, baza očišćena sa krpicom za naočale



nije mirror finish, po meni nepotrebno, jedino šminka



odlučio sam se staviti podložnu pločicu između TRUE montirajučeg "X-a" i cooler-a, u svrhu da bolje pritisne cooler na CPU




i evo ljepotana namontiranog





REZULTAT:

IDLE temperatura manja za ~ 8 stupnjeva
LOAD temperatura manja za ~ 7 stupnjeva

trebala bi se malo pasta zapeći pa bi to još bolje bilo
pasta koja je korištena je: AS5

vjerujem kad bi se još CPU izlappirao da bi to još palo za ~ 5 stupnjeva, ali mi je draga garancija

uglavnom, zadovoljan sam
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 20:44   #117
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
evo i ja sam lappirao svoj TRUE 120

išao sam sa gradacijama 1000/1500/2000

ali sam si zadao posla kad sam krenuo sa 1000 gradacijom, jao...

preporuka, krenite sa 600 ili 800
Koliko ti je vremena trebalo za poliranje?
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 20:44   #118
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Obavezno brusi procesor!

Tek češ onda da vidiš pravi rezultat!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 21:01   #119
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Koliko ti je vremena trebalo za poliranje?
oko 4 sata

ali trajalo bi manje da sam krenuo sa grubljom gradacijom, npr. 600 ili 800, mislim bolje 600

tada bi bio max 3 sata...

Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Obavezno brusi procesor!

Tek češ onda da vidiš pravi rezultat!
ma draga mi je garancija, a neda mi se opet sve raskopavati, za ovo sam se tjerao 10 dana

znam da bi bilo bolje

ali na 4.2 GHz LOAD ne prelazi 55 stupnjeva a IDLE je na 25
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 00:06   #120
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Ne znam da se nekom pokvario proc ako ti do sada radi.

Tek kad ga obrusiš, na proc naneseš toliko tanak sloj AS5 da je jedva možeš razvući po procu!
Usput istom pastom AS5 samo malo "nauljiš" bazu izbrušenog coolera.
Kad to spojiš malo uz pritisak "peglaš" te dvi površine i onda stegneš kuler.

I da onda vidiš veselja!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na