Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2007., 13:15   #31
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Ja bih ti ipak preporučio hibridnu. S analognim karticama uvijek ima hrpa poblema, tak da je bolje imat dvb-t u pričuvi kad dođe, da ne moraš kupovati novu.

Ne znam kakva je u praksi, ali ova mi se čini jako dobra, barem na papiru, a i samo je cca 150ak kn skuplja od ove iz ve-mila.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2007., 17:58   #32
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Tek ste me sada bacili u nedoumicu .. . .
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2007., 10:55   #33
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Pregleda i jednu i drugu i fakat neznam sta da uzmem, milim dobro je imati DVB-T u pricuvi mada nisam odvec optimitican oko toga. S druge strane DVB-S mi je nepoznanica, tj. ne znam sta se nudi, jesu kanli free ili?
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 12:32   #34
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Evo, tražio si iskustva, samo ću ti reć da sam u Ve-mila kupio Leadtek Winfast xp2000 rm za 190 kn! Razlika od skupljih modela je što nema stereo (u tv tuneru, za capture je sve 5) i nema fm radio prijemnik. Ali za gledanje tv-a i snimanje programa ti radi savršeno, u softweru ti ima i opcija direktnog prženja na dvd, tako da ti i to olakšava život. Ali najbolja stvar od svega je daljinski. Ima jako mnogo tipki i i relativno je dobre kvalitete, za tu cijenu nećeš dobit bolji. Ako nisi prezahtjevan moja preporuka!
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 16:45   #35
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Hmm, ako si ti bia zadovoljan sa 2000icom onda bi ja sa 3000 verzijom trebao biti super zadovoljan obzirom da ista ima sve sto navedenoj fali, ma neznam fakat, sad se se dvoumim izmedju analogne i ove three band kartice.

Jel' neko gleda sta na DVB-S-u, jel' to valja sta?

Oh yes, almost forget 10Q Roso

Teo
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 16:52   #36
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
DVB-S je cijela priča sama za sebe, ako ti se da zezat s time možeš loviti ono, milijun kanala, što free što onih drugih, no o načinima kako doći do tih drugih nemoj ovdje.
E sad, hibrid ili ne - to ipak moraš sam odlučiti. Definitivno je zgodno imati digitaliju u pričuvi, a konkretan izbor proizvođača - Leadtek bih definitivno stavio na prvo mjesto. Možda ne po kvaliteti ili karakteristikama, ali po uglađenosti korištenja, popeglanim softerom itd. svakako je visoko na listi.
Ja sam nedavno "riskirao" ubo USB gigabyte u8000, hibrid i super sam zadovoljan. Digitalija rai odlično, pofato sam sve HDTV kabale (cijelih 2, kolko ih ima kod nas ) i stvarno je OK. Daljinski je za racku, onaj mali portabl, no radi posao. E, ako si na području sa slabijim signalom definitivno PCI ili PCI-e verziju, u pravilu imaju više "snage" prilikom hvatanja signala. Meni je bilo svejedno jer sam dobro pokriven, a zgodno je to što USB mogu vrlo brzo preselit s kompa na lap ili gdje već.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 22:39   #37
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
Hauppauge je najbolji, a ostalo su samo obične TV kartice, to je moje mišljenje i iskustvo
jabuka je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2007., 20:44   #38
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
e, a koja radi bez problema s driverima na visti?
sutra ću vjerojatno stavit vistu i kupit tv karticu (hibridnu) pa me zanima što me očekuje
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 08:03   #39
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Sreca pa nemam takvih problema, dobri stari XP rocks jos uvijek

Enivej, ja se jos uvijek dvoumim izmedju Leadtek’s WinFast PVR3000 i Hauppauge’s WinTV-HVR-3000 mada sam nekako blizi ovoj potonjoj koju sam uzgred kod Nitela nasao za “samo” sedamstotinjak kuna sta je ajko dobra deal? Jel’ ima neko iskusta s njima? ‘Su okej?

Teo
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 18:26   #40
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,346
Dečki...isprobah Pinnacle,Leadtek i mogu vam samo reći da je Gigabyte Hybrid (cca 350kn,Vemil) definitivni best buy.Čip je Philips SAA7134,dakle problema oko nekvalitetnog prikaza slike nema.Leadtek PVR3000 H je jako dobra ali nije hibridna što gledam kao minus u današnje vrijeme.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2007., 19:42   #41
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Dečki...isprobah Pinnacle,Leadtek i mogu vam samo reći da je Gigabyte Hybrid (cca 350kn,Vemil) definitivni best buy.Čip je Philips SAA7134,dakle problema oko nekvalitetnog prikaza slike nema.Leadtek PVR3000 H je jako dobra ali nije hibridna što gledam kao minus u današnje vrijeme.
hvala na info
btw.
Gigabyte Digital Theater Hybrid TV kartica, DVB-T & analog - u vemilu 315kn
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...=0&Sifra=21070

za koji tjedan, bi ju i mogao kupit, da se isproba...
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 20:36   #42
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Gigabyte U8000...ima trenutno najnapredniji tuner (Xceive),najbolji...najljepša slika (uz adekvatni signal naravno)

isprobano i na laptopu za vrijeme vožnje od 160kmh,bez problema s signalom...beat that!

prije nje sam koristio,svakodnevno,Terratec Cinergy T2...razlika se vidi,software je također za 5...uglavnom,jako sam zadovoljan s Gigabyte.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 20:57   #43
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
ja imam Gigabyte Digital Theater Hybrid TV kartica, DVB-T & analog i zadovoljan sam samo što je jedini nedostatak što na daljincu nema gumbića za snimanje
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 00:47   #44
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Ima li Gigabyte U8000 support za h.264 ili je to nije bitno, a ovisi samo o aplikaciji koja upravlja tunerom?
Vidio sam da U7000 podrzava HDTV 1080i, jel moze netko to pojasniti.
Tipa
1080i, onda podrzava 720p i sve ispod,
1080p, to je valjda bolje od 1080i pa podrzava 1080i i sve ispod
ili sam zabrijo?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 02:49   #45
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
evo ja vec skoro pa godinu dana imam Asus MyCinema P7131 Hybrid i mogu reci da sam dosta zadovoljan. Sa malom sobnom DVB-T antenom gledam sljeme, croatel i oba HD kanala (sredio stekanje ). Nema softwarea s kojim kartica neradi (a mogu reci da sam probao jako puno, od free do onih manje free ). Analog dio isto radi savrseno.

kartica je kupljena u linksu jer je to bila jedina koja je bila dostupna kod njih u to vrijeme a kupovao sam je usput sa nekim stvarima.
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 21:02   #46
drgugi28
Registered User
 
drgugi28's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Novska
Postovi: 11
I ja imam takve muke pa me zanima jesi li kupio karticu koja stima na Visti? Po mogucnosti hibridnu i eksternu, plug and play preko usb-a... Molim odgovori cim prije na pitanje! Unaprijed hvala!
drgugi28 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 10:37   #47
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Meni samo nije jasno zašto ovi naši "hardware megastore al sam se pro*ro" dućani ne uvoze najkvalitetnije od ponude, tipa ovo:
http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/...&pronameid=377

Kontaktirao sam sam Leadtek i rekli su mi da nije iskazan interes za taj TV tuner na našem tržištu te da se vjerojatno neće niti prodavati na ovim prostorima
Koja šteta...
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 00:07   #48
nkb11
Registered User
Moj komp
 
nkb11's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 24
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
.....
ubo USB gigabyte u8000, hibrid i super sam zadovoljan. Digitalija rai odlično, pofato sam sve HDTV kabale (cijelih 2, kolko ih ima kod nas ) i stvarno je OK. Daljinski je za racku, onaj mali portabl, no radi posao. E, ako si na području sa slabijim signalom definitivno PCI ili PCI-e verziju, u pravilu imaju više "snage" prilikom hvatanja signala. Meni je bilo svejedno jer sam dobro pokriven, a zgodno je to što USB mogu vrlo brzo preselit s kompa na lap ili gdje već.
evo i ja upravo gledam u8000 u ve-mila za 360kn... pa bi me zanimalo jesi zadovoljan sa njom?
ja bi ju koristija samo na laptopu i zanima me kakva je ta antena s kojom dolazi? i ima li adapter za spajanje sa normalnim koaksijalnim za vanjsku antenu?? vidim na slici opisa u vemilu da ima nešto....
i bitna mi je funkcionalnost i dvb-t i analognog, jer sam na relaciji ZG-Dalmacija, a doli nema digitalnog baš

tnx
nkb11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 00:12   #49
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
Meni samo nije jasno zašto ovi naši "hardware megastore al sam se pro*ro" dućani ne uvoze najkvalitetnije od ponude, tipa ovo:
http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/...&pronameid=377

Kontaktirao sam sam Leadtek i rekli su mi da nije iskazan interes za taj TV tuner na našem tržištu te da se vjerojatno neće niti prodavati na ovim prostorima
Koja šteta...

ja tu karticu pikiram već 2-3 mjeseca al nikako da dođe kod nas, kupujem ju prvi dan kad dođe
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 12:03   #50
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ja sam riskirao sa u8000 i nisam pozalio. Softver je brz i hvata sve. Koristim karticu u Sjenjaku pa se sa antenom koja je u paketu bas i ne moze hvatati dvb-t. Preporucio bi korisnenje vanjske antene (riblja kost).
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 13:36   #51
nkb11
Registered User
Moj komp
 
nkb11's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 24
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Ja sam riskirao sa u8000 i nisam pozalio. Softver je brz i hvata sve. Koristim karticu u Sjenjaku pa se sa antenom koja je u paketu bas i ne moze hvatati dvb-t. Preporucio bi korisnenje vanjske antene (riblja kost).
ok, tnx...
al zašto svi kažete da ste "riskirali" pri kupnji te kartice??
što je gigabyte inače loš ili neznam..?
gotovo 100% ju kupujem, al ipak da znam..
nkb11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 13:40   #52
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
da ne stavljam novi topic...

iduću godinu planiram postojeći komp prebaciti u HTPC računalo. Imam Skystar2 a htio bih i hibridnu TV karticu, e sad me zanima koju hibridnu karticu bi mogao upogoniti moj proc (amd 1900+ XP) ali ne samo za gledanje nego i za snimanje programa?
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 14:50   #53
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Citiraj:
Autor nkb11 Pregled postova
ok, tnx...
al zašto svi kažete da ste "riskirali" pri kupnji te kartice??
što je gigabyte inače loš ili neznam..?
gotovo 100% ju kupujem, al ipak da znam..
Kod mene je bio rizik jer posjedujem Hauppauge HVR950 i nisam dobio dvb-t sliku s njom, dok je u8000 odmah proradila. Pojeo bi se da nemam sliku sa u8000.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 13:00   #54
Jale
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Osijek
Postovi: 105
Kakva je kartica Leadtek DT1800H, Hybrid TV kartica, DVB-T & analog iz
ve-mila ?

Ima netko da je vidio i isprobao?

Kakav je software Leadteka, je li dovoljno brzo otvara na prosječnom kompu ?

Postoji li na daljinskom direktna tipka za snimnaje videa ?
__________________
jale
Jale je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 15:01   #55
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Jale Pregled postova
Kakva je kartica Leadtek DT1800H, Hybrid TV kartica, DVB-T & analog iz
ve-mila ?

Ima netko da je vidio i isprobao?

Kakav je software Leadteka, je li dovoljno brzo otvara na prosječnom kompu ?

Postoji li na daljinskom direktna tipka za snimnaje videa ?
Ima frend, i mislim da ima tipku za snimanje iako nisam 100% siguran. Ako ti se ne žuri možda da pričekaš ovu (nešto drukčiji čipset i IMO bolji daljinac). Software je ok - nije prespor. Mislim da je rekao da mu ne lovi analognu.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 12:47   #56
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
koliko sma ja skuzio ne postoje kartice koje imaju i DVB-T i DVB-S tj i zemaljski i satelicki prijem ....
to mi se cini pre dobro i to bi tio na compu al mi se sad neda kupovat i tv i satelicku kraticu....
focal je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 21:17   #57
nkb11
Registered User
Moj komp
 
nkb11's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 24
evo nabavija san Gigabyte U8000
radi ko grom... hvata analogne odlično, bolje nego na susjedovom TVu, a od digitalnih mi uhvati HRT i RTL... (btw blizu sam htv doma, niti kilometar udaljen)...
i ne gledam na digitalnoj jer imam dojam da mi je nekako slika usporena, malo čudna, kao blagi slow motion, a i ton katkad kasni za slikom..... a i analogni mi je kristalan pa nema potrebe za digitalijom...
naravno koristim veliku antenu, na zgradi.... a na ovoj koja dođe sa karticom sam uhvatija hrtove, rtl, novu i otv.... ali i ne baš najbolji signal..... a mislim da se od antene od 15cm i ne očekuje više iz zatvorenog prostora
zasada, u ovih 4 dana korištenja sam super zadovoljan i preporučam ju svakako, jer i cijena od 360kn nije previše kada uzmeš u obzir da funkcionira odlično, barem zasad

e sad me jedna stvar zanima. dali mogu koristiti koji drugi program osim ovog Power Cinema... pre malo opcija mi ima.... i volija bi da ima neki u kojem imam izlistane programe. ko u playlisti u winampu npr...
nkb11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 09:12   #58
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Power Cinema ima dovoljno opcija ali mi se cini da ima malo problema sa dvb-t programima. Zvuk ide normalno a slika pocme zastajkivat pa na kraju i sam program zablokira. Predpostavljam da je to zbog pretvaranja iz digitalne u analognu.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 22:56   #59
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Evo nakon vasih preporuka nabavio sam Gigabyte hybrid iz Ve mulja za cca 300 kn i mogu reci da sam razocaran! Kao prvo prijem fm-a je jako dobar i time sam zadovoljan. Nadalje daljinski je onaj mali tanki i predobar mi je.
Sad krece ono lose! Prijem analognih stanica je katastrofalan!!! Imao sam Leadtekicu 2000, Kworldovu sa fm-om, Manlijevu obicnu vulgaris i mogu reci sa sigurnoscu da su sve one imale za 30-40% minimalno bolji prijem od ove gigabytice. U Vrbovcu su neki ljudi bez beda lovili digitalnu tv ali sa ovom ne mogu nista uloviti. Kad sam spojio eksternu logaritamsku ulovio sam samo imena od nekih tv stanica na digitalnom ali osim imena nista drugo, niti slike niti tona. Drivere sam stavio najnovije, original sa cd-a ali nema razlike.
Sad se pitam da li da nosim na reklamaciju radi loseg prijema ili ce mi reci da je kartica ispravna. Ali mi je cudno da lovi za 40% slabije od ostalih kartica... Antena je ista kao i na prijasnjim karticama (logaritamska)
ajde ako znate nesto sto krivo radim javite...

thnx in advance
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 10:07   #60
cbz
Premium
Moj komp
 
cbz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: agram
Postovi: 108
@alengrosevic : procaš li o eksternoj tipa U 8000 ili nekoj internoj od Gigabyte-a?

Može li mi itko objasniti koja je točno razlika među internim i eksternim TV karticama?

Po nekoj mojoj uvrnutoj logici bi interne trebale biti bolje, al naravno nisam neki strucnjak pa...
__________________
Ak-khan-du NEX
--------------------------------------------------
Let them die a violent death!

Zadnje izmijenjeno od: cbz. 01.12.2007. u 20:20. Razlog: logicka greska :P
cbz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na