Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2016., 21:44   #61
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
To su i govorili i nakon M7 zbog loše 4mpx kamere, pa je u međuvremenu izašao i M8 i M9 i sada će M10...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 07:16   #62
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Badava im ti silni M9, M10 & co. kad se ne prodaju i bilježe rekordne gubitke iz kvartala u kvartal zadnjih par godina.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2016., 09:23   #63
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Sumnjam da puno ljudi s foruma ima dionice Hateceja pa ih s tog aspekta zanimaju prodajni rezultati . I naravno da se neće prodavati kao S7 ali koga briga. Ako fon bude dobar, odlična vijest za sve, sense za sad ždere crapwizz ,podrška na xda je do sad bila odlična, ako srede neke stvari,superiška. Uostalom, bolje je imati veću mogućnost odabira.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 10:12   #64
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Po mome mišljenju, fizički su preveliki. HTC sa 4,7" ekranom je fizičkih dimenzija Samsunga, Sonyja, LG,.. sa 5,2" ekranom. A to je velika razlika za korisnika. Od stereo zvučnika zbog kojih imaju takve dimenzije ionako nema prevelike koristi jer većina sluša mjuzu preko sluški.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 16.03.2016., 11:40   #65
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
Nije bitno sta je veci nego kako lezi puca u ruci,kak radi,izrada, tipkalice se maknu sa jako velikim teretom povlacenja prstica,sto znaci puca koristi svih 5incha,kad bi malo koristio dugu 9 sumljam da bi ikad vise zajasio na serotw-iz.
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 00:39   #66
swoop91
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: cakovec
Postovi: 16
Imam M8.

pred tjedan, ili dva počeo sam dobivat random "process stopped" errore. Od Media storage, do google proces, kamera, itd.

Nekad pomogne reboot, nekad prestane "crkavat" sam od sebe. Sutra cu factory reset. jel to nekaj sa MM ili...?

Sjećam se da mi je HOX slične znakove davao prije smrti
swoop91 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 00:47   #67
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ja sam htc obozavao. Kao i Sense. No odavno ga nisam koristio. Ne radi kamere, meni ista ne igra ulogu. I ne moze ih kamera izvadit iz kaljuze u kojoj su se nasli, pa sve da i nekim slucajem imaju bolju kameru od S7 recimo. Iako sumnjam u taj scenarij...

HTC osim svojih mobitela mora ozbiljno poraditi na marketingu. Kad su vladali Android svijetom, i kad su imali tu priliku, propustili su ju. Sad im je kasno, jerbo nemaju love za neki ozbiljniji marketing, a tu konkurirat jednom Samsungu ne moze ni Apple, kamo li HTC.

Volio bih da uspiju. I rado bih kupio m10. No dajem im 5% sanse da se izvuku iz ove situacije.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 00:56   #68
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Ne treba im marketing, samo nek naprave odličan uređaj i prilagode cijenu i prodavat će se ko lud, marketing će sam doć, usmenom predajom, ako uređaj bude hit...

Problem je šta rade glupe greške. M7 je mogao biti hit, da nije bilo one retardirane 4mpx ultrapixel kamere. Sa slijedeće dvi generacije nisu apsolutno ništa novo ili bolje napravili, niti od prethodne generacije, niti od konkurencije.

Sada bi po nekoj logici M10 trebao biti novi "hit", ali eto kažu da neće imat boomsound prednje zvučnike, šta je po meni potez ekvivalentno retardiran onom stavljanju 4mpx kamere na M7. Ti zvučnici su bili njihova posebnost s kojom su se distancirali od konkurencije. S HTCom povijest (gluposti) ko da se ponavlja.
Jednostavno ne znam koji im je bog, nisu baš amateri u mobilnoj industriji, a rade takve greške.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 01:03   #69
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Puno si šanse i dao
Dragi su mi, al godinama kriva rješenja koja su samo stvarala averziju generalnih korisnika, nedovoljno agresivan marketing ili kad se već nema para onda ići na gerilu, potpuni izostanak stabilne smartphone politike, jer izbace flagship pa ga onda u 1 ili dve varijante ''popravljaju'' ili peglaju sa nečim što su kao ''zaboravili'' (M9 i M9SE, how yes no) da bi to opet ispao fail jer puste na ograničenim tržištima...
Usporedba sa Nokiom i Sonyjem je očita, nekad vladari a danas ako su živi onda lutaju...
HTC je dobar, nema tu neke loše stvari (osim kamere od 4mpx :P ) ali kao da imaju neku lošu vibru i kao da ne postoje u srednjem i low segmentu gdje ih je konkurencija iz njihove zemlje poterala (acer)... Trebaju jasnu distinkciju, M serija flagship level, A serija mid i recimo Desire low, probat takvu politiku. S time da na flagshipu bude potpuno iskustvo a ne da štede na specifikacijama, na midu daš ok procesor (SD616) 2gb RAMa i jaku bateriju, ovo ostalo ubaciš oko 12mpx i 5-8 prednju, a low daš sa MediaTekom, 1GB ili možda i 2, 8mpx i 5mpx prednja sa solidnom baterijom. Flagship oko 700€ do 800, mid 300-400 a low 200 i ispod. I poradit na marketingu. Ako je mogla Motorola, mogu i oni.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 10:15   #70
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne treba im marketing, samo nek naprave odličan uređaj i prilagode cijenu i prodavat će se ko lud, marketing će sam doć, usmenom predajom, ako uređaj bude hit...
E vidis, od HTC Desirea to je bila bas njihova taktika - usmena predaja. I pogledaj gdje su zavrsili sa istom. Danas si bez marketinga nula. Nitko i nista.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2016., 20:48   #71
swoop91
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: cakovec
Postovi: 16
http://android.stackexchange.com/que...-my-galaxy-nex

možda nekom pomogne, slično se dešava i meni na MM (6.0).

ako ni to ni factory ne pomogne, ide na servis... a imam i žute mrlje po ekranu. jel netko skoro to slao u agram? kaj kažu?
swoop91 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 07:54   #72
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 09:14   #73
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Hmmmm.
http://www.xda-developers.com/htc-10...ampaign=buffer

Mulja li nas HTC ili ce 10 fakat imati ovakve performanse.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 11:10   #74
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
HTC 10 (One M10) to be released on April 15?

M10 se opako nabrijava, a adut im je kamera koja bi trebala bit konkurencija S7 i navodno zvučnici..





Specs

Again, largely reported by Evan Blass, this time via an article on Venture Beat, in addition to information collected via other miscellaneous sources since then, we have quite an extensive list of specs.

Android 6.0.1 (Marshmallow)
HTC Sense 8 UI
5.2″ (~5.15″) QHD resolution display, potentially AMOLED
Fingerprint scanner, doubling as a home button
Capacitive navigation buttons on either side of the home button
Qualcomm Snapdragon 820 with Adreno 530 graphics
4 GB’s of RAM
12 MP camera with PDAF and laser assisted auto-focus (Sony IMX377 sensor with a 1.55 um pixel size)
Optical Image Stabilization on both the rear camera and the front facing camera
Storage starting at 32GB in most markets, with expandability via micro-SD
USB-C charging port
3000-3600 mAh battery, depending on validity of various leaks
Boomsound audio, potentially with Hi-fi audio via MQA




Camera

The Sony IMX377 is the same sensor that was used on the Nexus 6P last year. A quite favorably reviewed sensor, it has the potential to be even better on the M10 thanks to the addition of OIS (Optical Image Stabilization), and a wider aperture lens. Additionally, now that HTC has shown that they’ve learned from their missteps in camera technology and image processing, evidenced by performance from the A9, HTC’s camera software will most likely improve the experience from the Nexus 6P as well. RAW support, and manual photography settings are two enhancements over stock that HTC software brings to the table.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 11:21   #75
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Bilo bi lijepo, ali isto tako su hvalili i prijašnje modele i njihovu Ultra Pixel kameru. Nakon što isprobaš, vidiš da tko god je to hvalio nije proveo više od 5 min s njom. Imala je ona potencijala i znala je iznenadit, ali nije to bilo to za to vrijeme.

Upravo mi je M8 na servisu i razmišljam si šta bih uzeo ukoliko mi ne uspiju popravit. Nisam siguran dali mi je vrijedno čekat M10, s obzirom da sam bio jako razočaran s M9.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 12:16   #76
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Sta te tocno na m9 razocaralo?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 12:16   #77
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Koliko ja znam, potvrđeno je da neće biti AMOLED već SLCD...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 22:37   #78
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
SLCD 5 bu imal M10, al čini mi se da bu ovaj M10 trebal bit zvijer od moba...

Stereo zvučnici, velika baterija, odlična kamera, ispolirani Sense, nadam se da bu HTC uspio sa ovim flagšipom a i prodrmat malo taj segment, mada se S7 naveliko prodaje, al nadam se ipak pozitivnom ishodu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 22:47   #79
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Mogu zaboravit na prodrmavanje Galaxy serije, zakasnili su na vlak i donili više puta krive odluke, to će plaćati godinama. Galaxy je za njih nedostižan jer je već debelo uhvatio zamaha, vidiš da bi uskoro mogao i iphon skinit sa trona.
To je nešto šta malo tko može...
Mislim da bi HTC trebao dati sve od sebe, napraviti bolji mob od S7 i zadovoljit se 2. ili 3. mjestom na ljestvicama (najoptimističnija prognoza, realno će biti na 5. ili 6. mjestu).
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 00:10   #80
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Sta te tocno na m9 razocaralo?
Znam da nije u redu od mene samo ovako banut bez da opravdam svoju tvrdnju, ali se nemogu sjetit svih razloga. Znam da več tokom prezentacije nisam bio oduševljen. Naknadno sam gledao reviewe i koliko se sjećam bila je lošija kamera u igri i slabija baterija u odnosu na m8. Ne sjećam se ni nekih prednosti nad m8. Čak mi je ljepši i ugodniji u ruci m8.

U svakom slučaju zelim da se izvuče jer sam inace sa M8 bio jako zadovoljan. S kamerom li la. Znala je okinut lijepe slike ali i razočarat. Nedostajali su i bolja rezolucija. Baterija je bila jako dobra na početku, ali je zadnjih par mjeseci loša. Restartao sam više puta.

Usput kad sam se več javio. Mobitel mi je na servisu. Zadnjih par mjeseci mi je znao ugasit kad je baterija ispod 50% i idem slikat. Nebi se upalio dok ne spojim na punjač. Od prekjučer se nikako nije upalio. Dali je netko isto slao na servis? Zanima me dali ga mogu popravit.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 03:54   #81
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Tako je i burazov M8 krepnuo.
Nema popravka tog mobitela jer je idiotno sastavljen. Ja sam ga probao rastavit al sam slucajno pokidao ribbon kablove...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 10:34   #82
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Tako je i burazov M8 krepnuo.
Nema popravka tog mobitela jer je idiotno sastavljen. Ja sam ga probao rastavit al sam slucajno pokidao ribbon kablove...
nikad ništa ne rastavljam bez ytb..

https://www.youtube.com/watch?v=kDsZLl_JzwA
imart je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 15:31   #83
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Tako je i burazov M8 krepnuo.
Nema popravka tog mobitela jer je idiotno sastavljen. Ja sam ga probao rastavit al sam slucajno pokidao ribbon kablove...
Hvala za info. Baš me zanima šta će mi dat u zamjenu. Jedan iz Telekom Slovenije, kod njih sam ga kupio, mi je rekao da znaju dat noviji model iz te serije ukoliko više nije u prodaji. Tako je netko dobio Sony Z3 umjesto Z1. A ako dobim M9, ide na prodaju.

Njuškam zadnja 2 dana, ali nemam pojma šta bih uzeo. Nadam se da će me M10 riješit muka.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 19:49   #84
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
Usput kad sam se več javio. Mobitel mi je na servisu. Zadnjih par mjeseci mi je znao ugasit kad je baterija ispod 50% i idem slikat. Nebi se upalio dok ne spojim na punjač. Od prekjučer se nikako nije upalio. Dali je netko isto slao na servis? Zanima me dali ga mogu popravit.
To ti moze biti i do baterije. isti simptom ima moj umirovljeni HOX. Krepne kad baterija dodje ispod 30 posto. i to ne uvijek. ali izuzev toga i dan danas radi za backup, sve ostalo besprijekorno.

frendu sam bio preporucio m9 kad je htio nes drugo umjesto iphonea nakon skoro deset godina.

u pocetku mu je bio koma zbog sucelja, no kad se na to navikao, zadovoljan je.

nema nekih progovora. drugo je sto mi gledamo mobitele drugacijom kriterijima, u odnosu na flagship konkurenciju, zaostaje jedino kamerom, a u nekim stvarima ima i prednosti.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 17:35   #85
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Meni se je tako gasila od 10. mj. Prvo sam mislio da je tada bilo zbog software-a pa sam cekao da dođe update. Sad je na servisu kako se uopce nije dao upalit. Vidjet cu sta ce uspjet napravit s njim. Hvala za info.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 18:22   #86
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ispravka. Bio je M7. Ali simptomi isti i mislim da je baterija.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 22:32   #87
swoop91
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: cakovec
Postovi: 16
Moj je na servisu. Ni nakon factory reseta nije mu se poboljšalo.
gasi i dalje procese (hard reset)...

jel popravljaju il vraćaju? imam i 3 žute mrlje na ekranu (lijevo kod sim, desno gore ugao i desno kod sd)
swoop91 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 20:17   #88
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
M10 se pojavio na preorderu u Rumunjskoj -cijena 730€
http://www.gsmarena.com/htc_10_goes_...news-17491.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2016., 17:55   #89
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
http://www.gsmarena.com/htc_10_will_...news-17682.php

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 14:26   #90
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Prezentacija bi trebala biti za ~pola sata ?
Zna li tko gdje točno ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na