Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2012., 14:44   #31
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jako je teško definirati što je Bugatti, a što Zastava.

Konkretno, znam detaljno kako neki od tih clouda rade jer sam ih radio ili sam radio s njima. Nekim jako poznatim ne bi dao da mi čuvaju dvije nacrtane ovce, nekima bih dao sve. Zato je jako teško reći tko valja a tko ne ako nemaš insiderske informacije.
Znači oni kojima bi dao sve su...
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 14:45   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
Znači oni kojima bi dao sve su...
Ne smijem baš javno reći.
Ipak je posao u pitanju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2012., 12:11   #33
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne smijem baš javno reći.
Ipak je posao u pitanju.
podijeli info na pm onda
perich je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 09:58   #34
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
ja znam (iz "insiderskih" informacija) da bi bitne informacije povjerio samo amazonu i googleu.

evo jedan friski clanak za javnost na koji sam naisao
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 10:06   #35
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ja znam (iz "insiderskih" informacija) da bi bitne informacije povjerio samo amazonu i googleu.

evo jedan friski clanak za javnost na koji sam naisao
To je sve danas standardno, nije nešto posebno. K tome su i jedni i drugi imali znatnih ispada sustava.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 10:15   #36
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To je sve danas standardno, nije nešto posebno. K tome su i jedni i drugi imali znatnih ispada sustava.
je, mozes misliti kako je standardno
ako ti je znacajniji ispad sustava u onih 0.001% onda si jako zahtjevan korisnik!
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 10:17   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
je, mozes misliti kako je standardno
ako ti je znacajniji ispad sustava u onih 0.001% onda si jako zahtjevan korisnik!
I jedni i drugi su imali značajnih padova sustava u zadnjih godinu dana (k tome, nisi li u drugom postu napisao da upravo s Googleom imaš problema?).

Two-step autentikacija je danas standard, pretežno mobitel/SMS. Nije to nikakav kunst.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 10:28   #38
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
I jedni i drugi su imali značajnih padova sustava u zadnjih godinu dana (k tome, nisi li u drugom postu napisao da upravo s Googleom imaš problema?).

Two-step autentikacija je danas standard, pretežno mobitel/SMS. Nije to nikakav kunst.
nisu imali, barem ne google. brza pretraga kaze uptime 2011. 99.99%, to nitko nema.
ok, to je za poslovne korisnike, ali privatni isto imaju puno vise nego konkurencija.

google daje 2-step besplatno, mozda se varam ali afaik to ne daje nitko.
koristim i stvarno radi besprijekorno.
ne znam gdje si vidio da imam problema s googleovim uslugama?
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 10:42   #39
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
nisu imali, barem ne google. brza pretraga kaze uptime 2011. 99.99%, to nitko nema.
ok, to je za poslovne korisnike, ali privatni isto imaju puno vise nego konkurencija.
Google tvrdi da ima jamčeni 99,9%, što je industrijski prosjek i pokazuje da baš i nije Tier1. Iliti, problemi koje su imali jasno pokazuju da i je tako.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
google daje 2-step besplatno, mozda se varam ali afaik to ne daje nitko.
koristim i stvarno radi besprijekorno.
ne znam gdje si vidio da imam problema s googleovim uslugama?
Two-step je standard u tCloudu, recimo, kao i kod nekih drugih providera. Daleko najjednostavniji i najsigurniji sustav i za implementaciju i za rad. Uz to je jednostavno implementirati SSO za hibridne cloude i slično.

Ti svi sustavi su danas industrijski standard, postoji brdo vendora koji takvo što i proizvode i nude.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 13:30   #40
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
nisu imali, barem ne google. brza pretraga kaze uptime 2011. 99.99%, to nitko nema.
ok, to je za poslovne korisnike, ali privatni isto imaju puno vise nego konkurencija.

google daje 2-step besplatno, mozda se varam ali afaik to ne daje nitko.
koristim i stvarno radi besprijekorno.
ne znam gdje si vidio da imam problema s googleovim uslugama?
99.9% nije nista posebno to ti je oko 44min mjesecno downtima. Bit svega je da ti cloud treba recimo da sigurno pohranis podatke, s druge strane se odrices privatnosti. A google je itekako imao downtima, pogotovo s gmailom, ali to je normalno i vrlo vjerojatno ne bi ni primjetio dok god ti ne izgube podatke.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2012., 08:35   #41
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
99.9% je ugovorom garantirana dostupnost, bez caka kao sto je planirani downtime sto npr. microsoft ne uracuna uopce.
stvarni uptime je 2011. bio 99.99% sto nitko nema i jasno je da nema kad nitko nema infrastrukturu tako razvijenu.

medjutim, obzirom da je ovdje rijec o privatnim iliti fizickim iliti besplatnim korisnicima, gmail i dalje ima najbolji uptime od ostalih usluga.
nije mi se nijednom dogodilo da nemogu na gmail, dok yahoo...

a sto se tice privatnosti, procitajte TOS...sve jasno tko zna citati s razumijevanjem.
i dalje vise vjerujem cloudu nego hard disku iz trgovine i windowsima
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 10:27   #42
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
99.9% je ugovorom garantirana dostupnost, bez caka kao sto je planirani downtime sto npr. microsoft ne uracuna uopce.
stvarni uptime je 2011. bio 99.99% sto nitko nema i jasno je da nema kad nitko nema infrastrukturu tako razvijenu.
Nitko nema?!?

99,99% nije problem izvesti, dapače, no ni Google ni Amazon nemaju ozbiljno složenu infrastrukturu (to im se obijalo o glavu već n puta). Zbog toga i jesu imali probleme (samo u 2011 su imali n dana prekida svaki od njih) i 99,99% uptimea je za njih SF.

Tu infrastrukturu nije problem izvesti bilo kome tko želi ići u to, problem je što košta i nije baš zgodno takvo što davati običnim korisnicima.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
a sto se tice privatnosti, procitajte TOS...sve jasno tko zna citati s razumijevanjem.
i dalje vise vjerujem cloudu nego hard disku iz trgovine i windowsima
Privatnost nije neki problem, ako se zna što radi i podaci povjere nekom ozbiljnom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 01:50   #43
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nitko nema?!?

99,99% nije problem izvesti, dapače, no ni Google ni Amazon nemaju ozbiljno složenu infrastrukturu (to im se obijalo o glavu već n puta). Zbog toga i jesu imali probleme (samo u 2011 su imali n dana prekida svaki od njih) i 99,99% uptimea je za njih SF.
ti se salis??
amazon i pogotovo google imaju infrastrukturu kakvu cak i ibm i microsoft mogu samo sanjati. zamisli onda gdje je ovaj smjesan HT sa svojim "cloudom" i ostali.
a ja mislio ti nekog boga znas...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2012., 10:07   #44
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ti se salis??
Ni najmanje.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
amazon i pogotovo google imaju infrastrukturu kakvu cak i ibm i microsoft mogu samo sanjati. zamisli onda gdje je ovaj smjesan HT sa svojim "cloudom" i ostali.
a ja mislio ti nekog boga znas...
Ajde malo prouči tematiku. I jedni i drugi pali su i izgubili uslugu servisa korisnicima na takvim glupostima koje se ozbiljnim firmama ne smiju dogoditi. No problem i je što razvoj ozbiljne redundantne infrastrukture košta i nije baš to prihvatljivo nuditi "običnim" korisnicima.

HT-ov cloud je bitno redundantniji, konkretno (kao i IBM-ove ili MS infrastruktura, recimo). Tu nema lakog gubitka podataka i povratka s traka, nestanka usluge ako crke vent i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 08:26   #45
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ni najmanje.



Ajde malo prouči tematiku. I jedni i drugi pali su i izgubili uslugu servisa korisnicima na takvim glupostima koje se ozbiljnim firmama ne smiju dogoditi. No problem i je što razvoj ozbiljne redundantne infrastrukture košta i nije baš to prihvatljivo nuditi "običnim" korisnicima.

HT-ov cloud je bitno redundantniji, konkretno (kao i IBM-ove ili MS infrastruktura, recimo). Tu nema lakog gubitka podataka i povratka s traka, nestanka usluge ako crke vent i slično.

eto toliko da se ne uvlacimo dalje u nepotrebnu raspravu, a nije ni tema za to.

eto, ljudi, koristite HT-ov cloud, najbolji i najveci na svijetu
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 09:08   #46
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
eto, ljudi, koristite HT-ov cloud, najbolji i najveci na svijetu
?????

Nije ni najbolji ni najveći. Ali je bitno redundantniji nego neki "razvikani". problem je u tome što. ako želiš jako nisku cijenu, neke stvari moraš žrtvovati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 11:33   #47
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
svakako, HT ce napraviti bolju infrastrukturu od googlea i amazona.
pogotovo kad odu s vrecom novaca kod microsofta i uzrecicom "what is thy bidding, master?".
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 11:58   #48
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
svakako, HT ce napraviti bolju infrastrukturu od googlea i amazona.
Napravimo i nas dvojica, najmanji problem.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
pogotovo kad odu s vrecom novaca kod microsofta i uzrecicom "what is thy bidding, master?".
Zadnje što ćeš ići je kod Microsofta, on je tu jako loš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 15:30   #49
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Napravimo i nas dvojica, najmanji problem.
aha, tako su mislili i u HT-u pa su napravili smece koje ni sami oni ne zele koristiti.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 22:18   #50
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
ivo_k i Old Iggy - ili necime podkrijepite svoje tvrdnje ili prestanite raspravljati. Ovo ne vodi nicemu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 23:27   #51
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
aha, tako su mislili i u HT-u pa su napravili smece koje ni sami oni ne zele koristiti.
HT-ov sustav je potpuno redundantan (što je standard u RH kod svih ozbiljnih firmi, za razliku od firmi vani), za razliku od mnogih razvikanih. Problem istih je cijena, ako želiš nisku cijenu moraš prihvatiti nedostatak pune redundancije i mogućnost pada (kao što se događalo i Amazonu/DC problem i Googleu/mail i restore s traka(?) i Azzureu/problem prijestupnog dana).
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
ivo_k i Old Iggy - ili necime podkrijepite svoje tvrdnje ili prestanite raspravljati. Ovo ne vodi nicemu.
Detalje možemo jedino na kavi. Ovako ne.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 13:46   #52
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
ono cime mogu potkrijepit su javno dostupne informacije, whitepapaeri i raznorazni clanci na temu amazonovog i googleovog clouda i clouda opcenito.

npr. cinjenica da google ima 2. najvecu ip-mrezu na svijetu i 3. ili 4. najveci proizvodjac servera (za svoje potrebe ih sastavljaju jel) i da zaposljavaju tisuce najboljih inzenjera koji imaju pristup vrhunskoj tehnologiji i masi novaca za financiranje tih projekata.

neke stvari nisu za javnost, ali cinjenica jest da te 2 platforme koriste razne velike medjunarodne korporacije, dok se HT ne moze time pohvaliti (pa cak ni ne koriste vlastiti proizvod).
izmedju ostalog HT ne moze napraviti ni mobilnu mrezu kako spada, ni billing, pa ni obican website, a kako ce se onda natjecati u izgradji necega toliko slozenog i velikog kao clouda za ozbiljne i velike firme?
uzmimo u obzir da HT ipak nema ni blizu potrebne novce, znanje i strucnjake. opcenito ih u hrvatskoj nema, nema ni u vecim i bogatijim zemljama, ali zato ima zdravog razuma u poslovodstvima firmi pa se ni ne pokusavaju baviti time nego znaju koje im je mjesto na trzistu.

dakle, sto se tice poslovnih korisnika, HT je samo stepenicu iznad raznih hostinga. koji su dno dna za poslovnu upotrebu, ali barem su jeftini.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 14:11   #53
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ono cime mogu potkrijepit su javno dostupne informacije, whitepapaeri i raznorazni clanci na temu amazonovog i googleovog clouda i clouda opcenito.

npr. cinjenica da google ima 2. najvecu ip-mrezu na svijetu i 3. ili 4. najveci proizvodjac servera (za svoje potrebe ih sastavljaju jel) i da zaposljavaju tisuce najboljih inzenjera koji imaju pristup vrhunskoj tehnologiji i masi novaca za financiranje tih projekata.
Super. Sve to imaju i imaju ispade po par dana nastale početničkim glupostima? Baš su mi super. Takvo što se neće dogoditi nijednoj ozbiljnijoj firmi ovdje.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
neke stvari nisu za javnost, ali cinjenica jest da te 2 platforme koriste razne velike medjunarodne korporacije, dok se HT ne moze time pohvaliti (pa cak ni ne koriste vlastiti proizvod).
izmedju ostalog HT ne moze napraviti ni mobilnu mrezu kako spada, ni billing, pa ni obican website, a kako ce se onda natjecati u izgradji necega toliko slozenog i velikog kao clouda za ozbiljne i velike firme?
Mobilna mreža? Billing? Web?

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
uzmimo u obzir da HT ipak nema ni blizu potrebne novce, znanje i strucnjake. opcenito ih u hrvatskoj nema, nema ni u vecim i bogatijim zemljama, ali zato ima zdravog razuma u poslovodstvima firmi pa se ni ne pokusavaju baviti time nego znaju koje im je mjesto na trzistu.
Prvo, iz nekog (meni nepoznatog) razloga jako mistificiraš tu cijelu priču. "Cloud" (i to koji god) niti je kompliciran, niti tehnološki posebno problematičan, definiraj je industrijskim standardima, izvediv svakoj firmi bez neke prevelike muke tako da stvarno ne vidim razlog gdje vidiš probleme.

Ht-ov je izveden kako spada, čak štoviše detaljima puno "iznad" mnogih razvikanih, no ne smijem u detalje.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
dakle, sto se tice poslovnih korisnika, HT je samo stepenicu iznad raznih hostinga. koji su dno dna za poslovnu upotrebu, ali barem su jeftini.
O čemu uopće pričamo? Hostingu ili cloudu (zanemarimo što je i hosting vrsta clouda).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 09:57   #54
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
kolega, ti ili lazes ili si totalna neznalica.

http://www.google.com/appsstatus

kad HT napravi nesto kao apps onda mozemo razgovarati, ako cemo biti zivi.

over&out.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 10:02   #55
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
kolega, ti ili lazes ili si totalna neznalica.

http://www.google.com/appsstatus

kad HT napravi nesto kao apps onda mozemo razgovarati, ako cemo biti zivi.

over&out.
O čemu ti pričaš? Znaš uopće što je cloud, kakvih ima i o čemu se radi?

Ono, ozbiljno? Da ne trošim više vrijeme bezveze...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 10:24   #56
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
uzmimo u obzir da HT ipak nema ni blizu potrebne novce, znanje i strucnjake.
nevezano za Cloud, ovo sto kazes nije tocno.... Imamo mi i strucnjake i znanje, jedino je problem u mentalitetu koji kaze da "zasto nesto dirati dok radi i dok se korisnici ne zale"...

Svojevremeno sam radio u jednoj firmi na testiranju FW i SW za mobilne centrale... i vidio na svoje oci da te centrale imaju toliko mogucnosti da se use*es... a nasi mobilni operateri, jasno, nude samo ono sto trenutno mogu kapitalizirati... nista djabe, nista preuranjeno... doslovno, kad iscijede zadnju lipu na nekoj zastarjeloj tehnologiji, onda pomalo ubace nesto novo (sto se btw u razvijenim zemljama koristi vec hrpu godina)...

Ali znanja ima, strucnjaka ima, a brijem da ima i para... pogotovo ako govorimo o HT-u...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 11:26   #57
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
O čemu ti pričaš? Znaš uopće što je cloud, kakvih ima i o čemu se radi?

Ono, ozbiljno? Da ne trošim više vrijeme bezveze...
Ja se divim tvojem strpljenu u ovoj temi. Svaka čast.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 11:43   #58
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Ja se divim tvojem strpljenu u ovoj temi. Svaka čast.
Tehničko - tehnološki gledano, ovo je jako interesantna tema koja predstavlja (po svim većim vendorima) budućnost u mnogim namjenama i ima ju smisla nadopunjavati i raditi na njoj. Posebno zato što ima jako puno "dogmi" i nepoznanica koje je ljudima teško objasniti. Na kraju krajeva, ne možeš naći ni jedinstvenu definiciju clouda.

Ono što je problem je besmisleno glorificiranje jednih i pljuvanje po drugima čak i u situacijama gdje ti "veliki" imaju enormne količine problema (najčešće definiranih baš zato što su "veliki" i daju "jeftino").

A u realnosti, složimo cloud jako brzo, efikasno i upotrebljivo s open - source rješenjima nadalje. Uptime, brzina, količina korisnika i ostalo ovise samo o količini para koje imamo na raspolaganju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 11:53   #59
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Naravno da je tema interesantna, ali sam mislio na tvoje strpljenje u prepisci s ivo_k, čak i kada te naziva neznalicom. Nekada smo takve na njuzima nazivali "hoću internet", ali sada su i oni već matori :-)
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 11:59   #60
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Naravno da je tema interesantna, ali sam mislio na tvoje strpljenje u prepisci s ivo_k, čak i kada te naziva neznalicom. Nekada smo takve na njuzima nazivali "hoću internet", ali sada su i oni već matori :-)
Nije čovjek u potpunosti kriv jer su ljudi kod nas većinom navikli gledati kroz "mi smo neznalice" naočale, a "sve što je vani je savršeno".

Nasreću, previše sam vremena proveo vani i znam da je stvarnost obično potpuno drugačija.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na