Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2012., 13:30   #301
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Meni se bas svidja, a temperature ionako skoro nikad nisam pratio, ako proizvodjac kaze da to radi, onda mene boli uvo ako je ona i na 250C
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 13:55   #302
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Joj kako možete pušit takve gluposti nije mi jasno
Drugi je opcija, je opcija je ako ne želiš imat grafu na 110 °C u loadu.
Ne pusim gluposti, pisem sto sam i ja procitao na linku, svjestan sam ja koliko se ona grije i da to sigurno nije opcionalno, ali prenosim sto su oni rekli.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2012., 01:34   #303
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,109
MSI GeForce GTX 680 Lightning review - by Guru3D.com



Izgledom najljepša kartica koju sam vidio do sad.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 13:56   #304
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
EVGA GTX 680 Classified 4GB Smashes 2 GHz GPU Clock Barrier

Citiraj:
EVGA's GeForce GTX 680 4GB, in the skilled hands of Vince “k|ngp|n” Lucido, smashed the 2 GHz barrier for GPU clock, setting a new clock speed world record for the GTX 680. The card achieved a GPU clock speed of 2,002 MHz, with a core voltage of 1.212V; and memory clock speed of 7.406 GHz. The card went on to score P16472 in 3DMark 11 (performance preset). The rest of the test-bench included Intel Core i7-3960X six-core processor clocked at 5.53 GHz, EVGA X79 Classified motherboard, 16 GB of quad-channel DDR3-2400 MHz G.Skill RipjawsZ memory, and EVGA NEX 1500W PSU. The GPU was cooled by k|ngp|n Tek-9 FAT 6.0 LN2 evaporator, while the CPU was cooled by k|ngp|n Dragon F1 Dark LN2 evaporator. Find the ORB page here.



http://www.techpowerup.com/168016/EV...k-Barrier.html
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 23:08   #305
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Evo stigla je munja

Kartica je OGROMNA, usporedba sa 560Ti.



Stock performanse:



Sad onaj dio kojim se ova kartica diči, overclocking. Moj primjerak ili je najgori ikad proizveden ili sam ja lud. U afterburneru na LN2 biosu dignem core clock na +150 MHz (cca 1350 max), pokušam odvrtit 3Dmark kad ono raspadanje, artefakti i na kraju kompletni nestanak slike. Sutra cu se još malo igrat s tim ali za sada toliko. Kartica je teški preserans, pogotovo kad ubodeš ovako za OC moćan primjerak. Ali pošto meni sam OC nije bitan izvlači se na estetiku, zato sam je i kupija. Par očajnih slika sa mobitela:

Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 20:28   #306
Strider
Nuclear Experiment
Moj komp
 
Strider's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 619
Pozdrav

Danas sam s reklamacije dobio zotac 680 AMP. Grafa je bog i batina ali zelio bi kontrolirati ventilator na njoj. Inace sam koristio MSI AB ali ovu grafu nemoze prepoznati. Koji bi ima 3 party program preporucili jer sam probao onaj neki zotacov firestorm ali mi neradi.

Hvala
__________________
For everything you gain,
You lose something else
.

Strider je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 20:40   #307
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Strider Pregled postova
Pozdrav

Danas sam s reklamacije dobio zotac 680 AMP. Grafa je bog i batina ali zelio bi kontrolirati ventilator na njoj. Inace sam koristio MSI AB ali ovu grafu nemoze prepoznati. Koji bi ima 3 party program preporucili jer sam probao onaj neki zotacov firestorm ali mi neradi.

Hvala
Provaj sa evga precision i asus gpu tweak.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 21:55   #308
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Evo stiga sam se malo pozabavit clockanjem grafe. Moja kartica je iz "druge ture" (nakon prvih 5000) gdje je Nvidia odlučila zabranit bilo kakvo petljanje u voltaže van dozvoljenih specifikacija. MSI se tome prilagodija kako sa karticama (BIOS) tako i sa Afterburnerom. BS ukratko.

Uglavnom da ne pišem:

Citiraj:
And then the really bad news ...

While I was writing this article I learned that NVIDIA just issued new BIOS files to the AIC partners and is frowning upon voltage tweaking outside their limitations. As such all new batches Lightning cards will have BIOSes where their limit of 1.175V is enforced, even in the LN2 BIOS. MSI has to follow that directive or probably face the fact that they will not be able to purchase the GPUs anymore.
This as well includes setting restrictions in the new AfterBurner 2.2.3
So while everything as described above is possible it in the end means that only the first batch of 5000 cards will have an OLD Bios that is freed up from the limitation and thus allows voltage tweaking to a certain extent.

We do hope this point of view will change in the future allowing the AIC partners more flexibility. But for now you guys will have to face the fact that NVIDIA's 1.175V limitation is a solid fact. But sure, this news is a little bitter.
LINK na cijeli članak.

Postoji taj original stari "otključani" LN2 BIOS za skinit, kojeg sam prvog dana flasha ali problem je bija u afterburneru u kojem su isto tako ograničili max voltažu na 1.175V. I danas pronađem post dotičnog Alexeya Nicolaychuka kreatora RivaTunera u kojem objašnjava jednostavan način micanja tog ograničenja u novoj 2.2.4 verziji Afterburnera. Voltmetar to potvrđuje.

Evo max stabilan OC i rezultati:



Da je još 30mV možda bi i stabilna bila na 1400Mhz.

Zadnje izmijenjeno od: Vendetta. 27.09.2012. u 12:53.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 23:48   #309
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
/cut/

Da je još 30mV možda bi i stabilna bila na 1400Mhz.

...sve dok ne izađe bijeli dim i ode kartica pa-pa... Malo preskup sport za naše prilike.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 11:33   #310
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Potpis na Sinca. Ja i dalje ne kuzim point krkanja voltazama takvih kartica, pa cak ni za bench.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2012., 18:38   #311
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Zato jer se može?
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 18:49   #312
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Zato jer se može?
Nitko ni ne tvrdi da se ne može. Problem je samo što ne podnosi svaki čip istu voltažu i temperaturu. Ono što neki Đuro napravi svojoj kartici i kartica preživi, ne znači da će istu stvar moći napraviti i Pero pa da i njegova kartica preživi.
Moja napomena je samo bila da je malo glupavo uopće tlačiti grafičku karticu nekim nebuloznim naponima. Da je to napravljeno zbog nekog posla pa da je čovjeku važna svaka sekunda, onda OK, ima neko opravdanje, ali zbog toga da na nekom testu (koji BTW uopće nije važan u real lifeu) ima malo veći rezultat, ne znam je li to smiješno ili žalosno.
Ne bih ništa rekao da je to kartica koja košta 1.500 kn, ali to je kartica koja košta oko 3.500 kn. Ako netko ima toliko novca da može baciti u vjetar, onda neka se uopće ne obazire na ove primjedbe. Ja za tu lovu moram raditi dobar dio mjeseca i nje mi situacija takva da bih mogao odvojiti 3.500 kn na isti komad hardvera koji sam svojevoljno i svjesno vlastoručno spalio...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 18:59   #313
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
To je grafa koja kosta preko 4000 kuna..
Sam naziv LN2 bios bi trebao znacit da je bios ond. su voltaze koje dopusta samo za LN2 hladenje i temperature debelo ispod -100c a ne vikend klokanja sa 100% venta.
Njegova grafa i nek radi sto god hoce. Imam i ja Light 580 sa LN2 biosom i volim klokat ali ga jos do sad nisam pokrenuo. Tak da svako radi kaj hoce sa svojim.

Ja sam bio jako zagrijan za tu 680 Light. ali mi nema smisla pored 670tke koja je beznacajno sporija, pogotovo sa TOP biosom.
btw. ovaj plavi prist na MSIjevim power/light grafama mi se nikak ne svida vizualno iako me to nebi smetalo da je kupujem. Izgleda da za visoke klokove na 680 nije uopce presudna voltaza nego temperatura, VR sa 1.212v..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 26.09.2012. u 19:07.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 20:39   #314
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Pustite čovjeka na miru ; imho lijepo da je podijelio svou spoznaju sa nama, rizika je (vjerujem) svjestan i sam.


@St-M: GJ, a sada- back@stock
  Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 21:45   #315
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Krkanje voltažama

Neznam zašto dramatizirate oko napona jer su to naponi koje ona podnosi bez najmanjeg problema na njenom stock zračnom hlađenju i za to je napravljena. Prvi BIOS i Afterburner su takvo clockanje omogućavali "out of the box", ali onda je došla NVIDIA kao gunđava baba "ne igraj se šibicama oko kuće" i naredila da nemože to tako inače MSI-u neće prodat više ni jedan GPU, i naravno MSI prestane izdavat kartice sa takvim BIOS-om i stavi ograničenja u Afterburner.

Ali tu joj je limit za zračno sa tom voltažom od 1.37V i stabilnim taktom na 1350-1400 MHz.
Temperature na toj voltaži/taktu i ventovima na "auto" nisu prešle 70 °C u Heaven benchmarku a u sobi mi je bilo 25 °C.

Nadalje, ovo je samo igra (unutar normalnih granica u mom slučaju i dalje mislim) za odvrtit koji bench i pogledat razliku u rezultatima "Stock vs OC". Vidi čuda, imate cijeli dio foruma koji se bavi tom tematikom i pravih manijaka i hazardera: Overclocking

Kartica je na normalnom BIOS-u inače, ne clockana. Kupija sam je radi njenih stock performansi i vizualnog izgleda. Backplate sa plavim prištom () koji svijetli su mi zakon
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 22:17   #316
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Nitko ne dramatizira oko dizanja napona nego dramatizira o MOGUĆIM POSLJEDICAMA. Ali ako imaš love na bacanje i baš te veseli dizanje napona, sretno ti bilo. Neki od nas mogu samo maštati da imaju takvu grafičku i vjeruj mi da bi se odnosili prema njoj s poštovanjem - čitaj: ne bi ni razmišljali o overclockingu uz dizanje napona...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 22:11   #317
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Potpis na Sinca. Ja i dalje ne kuzim point krkanja voltazama takvih kartica, pa cak ni za bench.
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nitko ne dramatizira oko dizanja napona nego dramatizira o MOGUĆIM POSLJEDICAMA. Ali ako imaš love na bacanje i baš te veseli dizanje napona, sretno ti bilo. Neki od nas mogu samo maštati da imaju takvu grafičku i vjeruj mi da bi se odnosili prema njoj s poštovanjem - čitaj: ne bi ni razmišljali o overclockingu uz dizanje napona...
Ne znam cemu drame oko njegove kartice, njegove pare i njegova volja...

Osim toga onaj ko kupuje ovakvu karticu ne kupuje je da mu radi na defaultu nego da je krka, izbije, siluje i izivljava se na njoj na sve moguce nacine i tako svaki dan! Ligtning serija nije za svakoga i onaj ko je kupuje zna zasto je kupuje a za nas ostale....

Care kakav ti je asic na kartici?
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 10:09   #318
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor G0RKI Pregled postova
Ne znam cemu drame oko njegove kartice, njegove pare i njegova volja...

Osim toga onaj ko kupuje ovakvu karticu ne kupuje je da mu radi na defaultu nego da je krka, izbije, siluje i izivljava se na njoj na sve moguce nacine i tako svaki dan! Ligtning serija nije za svakoga i onaj ko je kupuje zna zasto je kupuje a za nas ostale....

Care kakav ti je asic na kartici?

Pa nije da smo zabranili da čovjek diže napon na svojoj grafičkoj kartici. Ja sam se samo čudio čemu to iživljavanje nad GPU. Jedino nije Nvidia badave ograničila nebulozne vrijednosti napona. Ako već i postoji mogućnost overclockinga, bilo bi dobro držati se nekih umjerenih vrijednosti koje GPU može podnijeti. Ono što se viđa kao nebulozni rezultat na raznim forumima, to su rezultati postignuti mahom pod vodenim blokom i kad vidim koje su konfiguracije u pitanju vjerujem da korisnici koji takve egzibicije izvode imaju daleko više novca na raspolaganju nego prosječan korisnik u Hrvatskoj pa mu i nije nešto prestrašno ako mu pregori kartica koja košta 600€.
Da pričamo o CPU, OK, shvatio bih, CPU ima nešto bolju zaštitu nego GPU, na grafičkoj kartici je ipak pod naporom i GPU i napajanje tog GPU-a. Prisjeti se samo koliko se spaljenih GTX 590 pojavilo u jednom trenutku na netu, a nisu bile kartice nekih lijevih proizvođača. Nakon toga je Nvidia izbacila i novije drajvere i novu verziju kartice.
Meni je na mojoj 560Ti počeo brujati ventilator i morao sam odnijeti na reklamaciju i vjeruj mi da mi je koma biti na Nvidiji 8500 ovih par dana. A sad zamisli kakvo je tek veselje kad ti rikne 680 grafa...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 18:42   #319
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor G0RKI Pregled postova
Ne znam cemu drame oko njegove kartice, njegove pare i njegova volja...

Osim toga onaj ko kupuje ovakvu karticu ne kupuje je da mu radi na defaultu nego da je krka, izbije, siluje i izivljava se na njoj na sve moguce nacine i tako svaki dan! Ligtning serija nije za svakoga i onaj ko je kupuje zna zasto je kupuje a za nas ostale....

Care kakav ti je asic na kartici?


ASIC je 100%, sad koliko je to bitan podatak ne znam baš, kažu da i nije nešto mjerodavan.


@Sinac pročitaj malo o ovoj kartici, kako i za što je napravljena pa onda komentiraj. I ovi konstantni izljevi životne ogorčenosti "niko nema para-banana država Hrvatska" ne doprinose ničemu.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 21:02   #320
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova


ASIC je 100%, sad koliko je to bitan podatak ne znam baš, kažu da i nije nešto mjerodavan.
Da nije, kod nvidie je on uglavnom visok a kod atija je prica drugacija. No ne treba ga uzet za ziher.
Ocekiva san da cu dobit ovakakv odgovor.

Koliko je bucan ventilator pri visim okretajima?
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 10:10   #321
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
@Sinac pročitaj malo o ovoj kartici, kako i za što je napravljena pa onda komentiraj. I ovi konstantni izljevi životne ogorčenosti "niko nema para-banana država Hrvatska" ne doprinose ničemu.
Gle, niti ne tvrdim da se ta grafa ne može ili ne smije overclockati. Ono što je izazvalo moje čuđenje je što pokušavaš dignuti i napon i takt iznad nekih vrijednosti za koje i Nvidia i MSI smatraju da nisu baš OK.
Misliš li da proizvođačima ne bi bilo u interesu izbaciti grafičku koja radi na 1.300 Mhz po defaultu i objasniti korisnicima da je to najviši pouzdani takt?
Vidim da se povodiš reviewima stranica na kojima se hardver DOBIVA ili od strane distributera ili direktno proizvođača, dakle korisnika koji testira boli truba da li bude karticu spalio ili ne. Ako preživi torturu, OK, objavit će te rezultate i sve super. Ako kartica rikne, napisat će da je pretjerao s overclockingom i opet sve super.
Ali opet ponavljam, nitko ti ne brani, diži napon i overclokiraj koliko te volja.

A ovo za moju ogorčenost banana-Hrvatskom, i ti bi imao takav stav da ti u firmi do ljeta bude toliko dobro da misliš da ćeš dočekati penziju a onda te obavijeste da se firma gasi s novom godinom. Prvi puta kad ćeš ti ostati bez posla, shvatit ćeš poantu mog čuđenja...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na