Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2009., 14:17   #1
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Kako složiti konfu?

Naime imam kod kuće elemenata za sastaviti dvije socket 775 bazirane konfe... mislio sam u jednu uvaliti bolje dijelove ... a druga da bude čisto sastavljena da radi i pokreče winamp i firefox.
  • Procesori su E1200 vs E4600 i tu nema neke velike dileme
  • Memorija je kingmax 4X1 GB (800) mala dilema kako rasporediti 2:2 ili 1:3 u korist brže konfe sa E4600, koliko je uopće praktični dobitk od dual chanela? ima i opcija da stavim sva 4 keksa pa u slabiju konfu 1 GB 667 meme ali ne vidim neke koristi jer se mislim orjentirati na 32 bitni sustav pa on ionako ne može adresirati sva 4 GB, ako se ne varam?
  • Najveća mi je dvojba oko izbora matične ... obje su gigabytove jedna je zasnovana na P965 chipsetu model GA-965P-S3 , dok je druga sagrađena oko NVIDIA GF 7100 / nForce 630i model je GA-73PVM-S2
  • Grafika je GF 7600GT i išla bi na jaču konfu ...
  • Od diskova ... posjedujem
1 x HITACHI HDP725050GLA360 - 500GB
1 x HITACHI HDT725032GLA360 - 320GB
1 X HITACHI HDS721616PLA380 - 160GB
1 X MAXTOR STM3160811AS - 160GB
1 X SEAGATE ST3160811AS - 160GB
Pitanje je da li mi se ispalti poslijednja dva uparivat u soft raid radi dobivanja na brzini? Naime to su identični modeli (vidi se i po product name) samo što nisu kupljeni istovremeno, a baš se u tom razdoblju mijenjalo ime maxtor-seagate . na nvidijinom chipsetu postoji i mogučnost raid 5 polja ...

Tražim po netu testove koji bi pokazali usporedbu matičnih ili chipseta na kojima su bazirane ali mi ne polazi za rukom... ili sam tupav ili neznam
Također ako neko ima iskustva sa OC ove dvije ploče ... logičniji mi je izbor za OC nvidijia ploča jer ima solid state kondenzatore i fsb 1333...
Ako neko ima preporuke slobodno nek ih navede i po mogučnosti argumentira ... bilo subjektivno ili objektivno ...
ako se ne nađe niko sa suvislim objašnjenjima primorat ćete me na par dana testiranja svih mogučih kombinacija gore navedenih komponenti....
Koliki bi bio dobitak pri prelasku na x64 OS u performansama? Ili nema neke razlike ... sada koristim X64 XP na jednom i X32 XP na drugom i nekako mi je puno živahniji X32 sustav mada je sa manje memorije i slabijim procom?!?!?! (to je moj subjektivni dojam kroz boot time i rad u win .... nisam benchmarke koristio)
Koji je dobitak/gubitak u performansama prilikom prelaska na vistu? bilo X32 ili X64. Ili je samo stvar u vizuialnoj promjeni sučelja?

hvala unaprijed na svim konstruktivnim prijedlozima...
eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 23:05   #2
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
1. komp:
E4600 - OCas ga na kolko max ide, a da je stabilan
GA-965P-S3
3GB
7600gt
OS - stavi onaj koji tebi vise odgovara

2. komp
E1200
GA-73PVM-S2
1GB - dovoljno za ono kaj trebas
OS - win xp 32bit
Moze ti biti HTPC ili komp za download

Za diskove se sam odluci kak ti najvise odgovara
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na