Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2012., 21:27   #1
Bruner
Registered User
Moj komp
 
Bruner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Novi Marof
Postovi: 30
Nvidia GeForce GT210 512MB vs Intel GMA 4500?

Trenutno imam Asus EN210 u kompu, a matična (Asus P5G41T-M LX3) ima GMA X4500 integrušu pa me zanima kolika je razlika između tih grafa što se tiće igara (svjestan sam da nijedna nije za gaming) i hoću li osjetiti kakvu razliku ako izvadim Asusicu i "spojim" se na integrušu? Hoće li se vidjeti razlika između 512 mb koje ima Asusica i 384 mb (ako se ne varam) koje integruša uzima od rama? I još nešto...pošto imam 32-bit XP, windows mi prepoznaje samo 3.25 gb RAM-a od ugrađenih 4 gb...bla bla...pa da li će mi integruša "uzimati" iskorišten ili neiskorišten RAM?
Bruner je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2012., 08:27   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
I jedna i druga su s**nje. Ako nabaviš nešto jače, vjerojatno ćeš trebati i novo napajanje, a ne bi bilo loše nabaviti i veći monitor.
Integruša će uzimati dio rama, a obzirom na tvoju rezoluciju i 384Mb je previše.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2012., 13:44   #3
Bruner
Registered User
Moj komp
 
Bruner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Novi Marof
Postovi: 30
Oprosti, ali nisi odgovorio niti na jedno moje pitanje (osim na to da bude 384 mb i previše za moj monitor) i rekao si mi sve što već znam. Uopće nije bitno kaj su te grafe sr*nje, mene samo zanima čista razlika u performansama. Jer ako mi bude fps drastično pal, onda budem ostavil Asusicu, a ako nebude, onda ju bum izvadil i probal ju uvalit nekome za 100kn jer mi treba novac.

Nemam namjeru biti bezobrazan, ali nije u redu kaj pljuješ po mojem hadveru (kakav god on bio) meni još uvijek dobro služi. Pitanje je jasno postavljeno i nigdje nije bilo riječi o ikakvom upgradeu grafe, napajanja, monitora ili bilo čega drugoga...tak da bi molil da se držite teme. Nemojte mi zamjerit...
Bruner je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2012., 13:47   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
GT210 je nešto jača, ali nećeš osjetiti veliku razliku između njih baš zbog toga što su slabe. Kako god okreneš, GT210 je bolji izbor jer ti barem neće trošiti ram za svoje potrebe kako to čini GMA X4500. Zadovoljan odgovorom?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2012., 13:59   #5
Bruner
Registered User
Moj komp
 
Bruner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Novi Marof
Postovi: 30
Jesam. Hvala!
Bruner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na