Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2022., 13:43   #511
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Sumnjam da ovo nisi vidio, tj. sigurno jesi:

"[UPDATE] EA updated the support page to clarify that users should actually update their motherboards' BIOS, not their graphics card, to fix this Need for Speed Unbound bug."
Jesam, namjerno sam spomenul i linkal taj članak, jer stvarno je bilo sličnih VBIOS pizdarija.
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Kad stavis sa strane NV marketing i sve ostalo, ostaje desetljece sranja s softerom za grafiku. U tom desetljecu se puno ljudi opeklo i sad AMD mora platiti cijenu za desetljece sranja.

Isto je bilo na CPU segmentu. Imali su dobar proizvod Ryzen gen1, ali nisu bili ozbiljno svaceni. Trebalo je vremena da se "zaboravi" kakvo smece je FX bio naspram Intela npr 6-7 gen. I da krene mindset AMD nije vise smece

To je cijena koju moraju platiti za grijehe iz proslosti. Sami su si krivi. Pogoto sad kad su grficke skupe i kupovina neceg sto ce te zajebavat je fakat za harakiri

Onda ide marketing, fanboyz itd......
Može i tak, samo kad se u ovim temama uvijek dotaknemo toga, Radeon i GeForce imaju svojih bajnih trenutaka, ali netko se uvijek sjeća da mu nešto s npr. HD 4850 nije bilo kak spada, pa je odmah i RX 6800 XT smeće i loši su driveri.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:53   #512
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Jesam, namjerno sam spomenul i linkal taj članak, jer stvarno je bilo sličnih VBIOS pizdarija.
Ne kuzim, namjerno dezinformiras pod izgovorom da je prije bilo slicnih sranja i to potkrijepis sa videom o slucaju jedne brickane kartice nakon bios update-a?

Vidim da ovdje ima ekipe ludje nego na Bug forumu...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:59   #513
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Ne, vi na BUG forumu ste ipak koplje iznad svih kaj se gluposti tiče, evo nedavno je bil slučaj da Slaven daje svoj profil na korištenje uvijek atkulanim trollovima koji uvijek budno prate tu i tamo.

Ovo moje nije širenje dezinformacija, već jednostavno podjebavanje, obzirom da se opet i po ko zna koji put vodi rasprava o prestižnoj nVidiji koja nema problema i šrot Radeonu s uvijek smeće driverima.

Na stranu sad da većina najglasnijih to temelji na iskustvima otprije 15 godina, pa je automatski sve sranje i tako dalje i tako bliže.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:31   #514
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova

Ovo moje nije širenje dezinformacija, već jednostavno podjebavanje
A tako, podjebavanje kazes? Koja je razlika u ovom slucaju?
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 15:26   #515
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ak netko želi mijenjati npr. RX 6800XT za moju RTX 3060 Ti sa vrhunskim driverima 1/1 tu sam na usluzi. uvijek sam bio zadovoljan sa AMD grafama ako su išle po dobroj cijeni, a trenutno su isti drek ko Nvidija, za gaming nemaju smisla uz trenutnu ponudu igara i cijenu kartica. Jednostavno besmisleno IMO.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 15:46   #516
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
A tako, podjebavanje kazes? Koja je razlika u ovom slucaju?
pusti ga uvik se nađe ka branitelj svega AMD neznam iz kojeg razloga ,imali su ljudi probleme sa grafama u zadnjih 3 g. tu po forumu koliko oces zbog drajvera oni prica o nekih prije 15 g. koji k. ??

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 18:09   #517
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Pola mojih postova u tzv. obranu svega AMD je napisano s Intel + nVidia mašine i ne bi riječ rekel da se uvijek jedno te isto ne vrti. Problematični Radeon driveri u usporedbi sa superiornim i prestižnim GeForce proizvodima, dok se istovremeno priča o undervolt, downclock zahvatima uz obavezno skidanje bočne stranice, jer onda GTX i RTX modeli rade kak je i zamišljeno, posebice kad se uz par dodatnih zahvata podese po defaultu isprane boje. I sve to dok smeće Radeon driveri i kartice nemaju potrebe za time, ali hej - normalno je dati više novaca za nešto od nVidije kak markec kaže, jer onda bar znaš da dobiš provjerenu kvalitetu lišenu ikakvih problema.

nVidia je ove godine mainstream čip zvan AD104 koji bi inače išao za RTX 4060 probala utopiti kao RTX 4080 12GB za 899$, a sad će to isto pod RTX 4070 Ti prodati kao bolje uz naravno odlične drivere koji u svom osnovnom izdanju i dalje vuku Windows XP sučelje, a ostatak je zapakiran u vidu GeForce Experience bloatwarea, tako da superiorni prestiž od proizvoda lakše ima sve ono što smeće Radeon driveri nude u istom paketu i sučelju. Mada lako za to, jer AMD je bio i ostao šrot i baš zato treba podržati nVidiju u daljnjem prodavanju magle isto kao što treba podržati mali startup zvan Intel, koji nakon 50 godina od kojih se 25 godina bave grafičkim čipovima, uz 100.000 zaposlenih, izdaje dno-dna po pitanju softvera i hardvera u obliku ARC GPU modela. I pošteno, mala je to firma, pa im treba progledati kroz prste, jer oni samo žele najbolje za budžet gaming.

Majko Isusova, samo Intel + nVidia do ibera, još kad bi se vratili u 2006., pa dobre stare monolitne arhitekture, di bi nam bio kraj, quad-core zauvijek, jer više nikome ne treba.

Čisto da za svaki slučaj da prevedem na hrvatski, živo me zaboli kaj i kak vam radi i s čim imate ili nemate problema, jer kod mene Intel, AMD i nVidia rade bez greške. Kaj se pak mojih postova tiče, uvijek su bili skrojeni prikladno i skuladno planu i programu, posebice kad krenu ovakve teme od strane uvijek istog društva, pa oprostite, ako mi se ne da svaki put argumentirano raspravljati, jer sve ovo smo već naveliko i naširoko prošli, a ja samo dodatno pojačam na 11 uz par prikladnih rečenica.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 18:33   #518
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Doli smo malo po malo do toga da je normalna cigla od grafe sa ogromnim TDP-om i ogromnom cijenom. Da bi se igrale igrice. DRLOG
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 19:45   #519
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Doli smo malo po malo do toga da je normalna cigla od grafe sa ogromnim TDP-om i ogromnom cijenom. Da bi se igrale igrice. DRLOG
Sta bi to bilo normalno ili nenormalno, imas izbor, kupuj sta ti se svidja, trosi koliko mislis da se "isplati", sta ti je nenormalno ne uzimaj...

Jel isto tako oduvijek normalno da je kuciste 80% prazni prostor, sad kad se to moze malo bolje napuniti - opet ne valja.

Svi samo kenjaju da bi kenjali...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 19:52   #520
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042