Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2016., 15:45   #3061
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
https://www.youtube.com/watch?v=cRhuEao426g

flamu+torpitz, zadnjih 2 min

amagija i NC sam puno opreznije igrao od torpitza, pogotovo amagija.

moze, budem naletio koji dan na TS
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 21.07.2016. u 15:55.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 16:00   #3062
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Je, vidio sam taj filmić. Odlično je potonuo, nije otišao bez borbe.

NC i Amagi me zanimaju. T0rpitz je lagan za igrati jer se možeš izvući sa okretom i pokazivanjem boka dok je to kod NC i Amagija često put u Davy Jones locker.

Nije da ne znam igrat BB, ali me zanima koja ti je filozofija kod igranja oba. Jer se sva tri razlikuju pomalo.

Dal koristiš iste skillove na sva 3 i kako si ih složio. Neki dan 15. bod pao na kapetanu od NC pa razmišljam respec kad SA sjedne svima s 0.5.9 i više ne bude skill.

Jesi probao Concealment build na bilo kojem?
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 21.07.2016. u 16:19.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 16:52   #3063
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Podosta je prošlo vremena od kad sam prodao amagija i NC pa su se i neke stvari promjenile u igri ne samo kod USA BB vec i kod CV-a, a oni su dosta bitan faktor pogotovo kad igram bb

Na NC sam imao AA setup do maxa i onda su taman CV evi izgubili na popularnosti
Fakat ti prakticiki nista ne mogu sa manual AA skilom i onim drugim t4 advanced firing range skillom, + modul za 20% veci AA range, mislim da je u totalu firing range od AA bio 7.2 km
bio sam sretan kad bi vidio CV-eve na drugoj strani

sto se amagija tice, na njemu nisam ni imao kapetana 15 skilova-tek na izumu i tu sam isao na concealment bulid(vjerojatno cu mijenjati kod yammata na secondaries ili AA)
Amagija sam u pocetku partija igrao dosta kamperski jer je dobar za napucavanje iz daljine, a kasnije kad se malo rascisti bi pokusavao sa agresivnim uplovljavanjima, kod nejga sam definitvno najlošije stavljao svoje HP na raspolaganje timu, u smislu da sam najmanje tenkao od sva 3 t8 BB što u krajnosti znaci da su ostali igraci u timu bili više pogađani od stane neprijatelja

trenutno sam na izumu i iowi(koju vec dugo nisam igrao)
Sada bi sigurno kod USA BB isao na concelament build, pogotovo kad su im povecali brzinu, ako se ne varam IOWA ide 33 cvora, to je strava.
Ionako CV generalno zaobilaze USA BB, bar u toj mjeri da više ne opravdava AA bulid.

Sa torpitzom definitivno navlacim najviše protivnickih shelova na sebe od sva tri t8 BB, vjerjoatno zato i ima veci wr od NC i amagia
Isto tak nedostatak AA kod njega nije tako strašno izražen jer pratim svoje krstarice pa te automatski CV izbjegavaju.
Jedini baš ono minus kod torpitza si mi neprecizni topovi, opet na blizinu su dovoljni precizni da rng izracuna citedelu tu i tam
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 17:50   #3064
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Amagi je snajper, bliske borbe rijetko urode plodom, zapravo se uglavnom suprotno desi, pogotovo ako neočekivano naiđeš na NC ili tirpitza, piši goodbye jer mu je armor 0 bodova.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 09:35   #3065
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Podosta je prošlo vremena od kad sam prodao amagija i NC pa su se i neke stvari promjenile u igri ne samo kod USA BB vec i kod CV-a, a oni su dosta bitan faktor pogotovo kad igram bb

Na NC sam imao AA setup do maxa i onda su taman CV evi izgubili na popularnosti
Fakat ti prakticiki nista ne mogu sa manual AA skilom i onim drugim t4 advanced firing range skillom, + modul za 20% veci AA range, mislim da je u totalu firing range od AA bio 7.2 km
bio sam sretan kad bi vidio CV-eve na drugoj strani

sto se amagija tice, na njemu nisam ni imao kapetana 15 skilova-tek na izumu i tu sam isao na concealment bulid(vjerojatno cu mijenjati kod yammata na secondaries ili AA)
Amagija sam u pocetku partija igrao dosta kamperski jer je dobar za napucavanje iz daljine, a kasnije kad se malo rascisti bi pokusavao sa agresivnim uplovljavanjima, kod nejga sam definitvno najlošije stavljao svoje HP na raspolaganje timu, u smislu da sam najmanje tenkao od sva 3 t8 BB što u krajnosti znaci da su ostali igraci u timu bili više pogađani od stane neprijatelja

trenutno sam na izumu i iowi(koju vec dugo nisam igrao)
Sada bi sigurno kod USA BB isao na concelament build, pogotovo kad su im povecali brzinu, ako se ne varam IOWA ide 33 cvora, to je strava.
Ionako CV generalno zaobilaze USA BB, bar u toj mjeri da više ne opravdava AA bulid.

Sa torpitzom definitivno navlacim najviše protivnickih shelova na sebe od sva tri t8 BB, vjerjoatno zato i ima veci wr od NC i amagia
Isto tak nedostatak AA kod njega nije tako strašno izražen jer pratim svoje krstarice pa te automatski CV izbjegavaju.
Jedini baš ono minus kod torpitza si mi neprecizni topovi, opet na blizinu su dovoljni precizni da rng izracuna citedelu tu i tam
Hvala na info, moj NC je isto složen za AA, ali sad ozbiljno razmišljam o respec na concealment.

USN BB ne profitiraju toliko od manual AA koliko japanci ili recimo T0rpitz gdje je to puno bolji skill od AFT. Ako ideš na oboje onda si miran od aviona barem svojeg tiera.

Za Yamu bih ti isto preporučio AA build više nego secondary ako se baš nemaš namjeru zaletavati u capove gdje te čekaju sva torpeda ovog svijeta plus HE shellovi.

Prvenstveno AA jer Yama je jedini T10 kojeg lako potapam i sa Shokakuom. Taiho i Hakuryu te srede za doručak sa 12 TBa. Ali opet, s obzirom koliko CVa ima na najvišim tierima to je na tebi.


Trenutno mi je na NC:
  1. BFT, BOS, SA
  2. EM
  3. Vigilance, HA
  4. AFT

Novi build bi izgledao ovako:
  1. BOS
  2. EM
  3. SI
  4. AFT
  5. JOT* ili CE

Jack of all trades još nisam nigdje koristio. Razlog zašto nisam ni SI stavio jer sa premium healom dobiješ 4 komada koje rijetko ikad i ispucam. Odnosno 4. palim na samom kraju partije kad više nije toliko bitno. Sa JOT skillom bi se možda cooldown smanjio da mogu svih 5 ispucati.

Ako to ne prođe, CE i isti modul umjesto trenutnog Aquisition.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 13:27   #3066
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova


Novi build bi izgledao ovako:
  1. BOS
  2. EM
  3. SI
  4. AFT
  5. JOT* ili CE

Jack of all trades još nisam nigdje koristio. Razlog zašto nisam ni SI stavio jer sa premium healom dobiješ 4 komada koje rijetko ikad i ispucam. Odnosno 4. palim na samom kraju partije kad više nije toliko bitno. Sa JOT skillom bi se možda cooldown smanjio da mogu svih 5 ispucati.

Ako to ne prođe, CE i isti modul umjesto trenutnog Aquisition.
ma netrebas zahvaljivati, gušt je djeliti iskustva

Nisam jos niti ja jednom brodu imao Jack of all trades, mislim da je CE jaci skill pogotovo kod USA BB, ostatak liste bi i meni bio slican/isti
Ono mozes se "prišuljati" CA na 13 km i poništiti ga u jednom salvu ako rng kaže yes

danasnja prva partija u izumu, gg drunk MM

Da li se ovo ikome od vas dogodilo, 4v4?

__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 13:38   #3067
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Da li se ovo ikome od vas dogodilo, 4v4?

Yup. Nekoliko puta.

To se događa radi Mirror CV MM. Ima jako malo ekipe koja vozi T10 CV. Zato je i čekanje dugo. Nakon što prođe 5 min čekanja za MM, čim se pojavi drugi T10 CV - MM slaže partiju sa svime što je dostupno. Rezultat 4 vs 4 i 5 vs 5 partije.

Da, kad bi JOT imao recimo -30~40% bonus onda bi bio ok izbor. Ovako za -15% mislim da nije vrijedno. Da imam 16 bodova išao bi odmah, ovako će stealth build pričekati 0.5.9.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2016., 20:34   #3068
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Odlučio sam se za Jack of All Trades na 5 redu. I mogu reći da sam za sada zadovoljan. Skoro CA nivo DCP sa 64 s i puno brži heal. Komotno se iskorištava svih 5 sa premium consumableom.

Jedna od partija danas gdje sam ispucao svih 5, i još je bilo 5 min pred kraj partije:

http://wowreplays.com/Replay/12387
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2016., 20:53   #3069
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
odigrali smo danas nekoliko partija u platonu T_H_0_R, frend njegov i ja, i mogu rec da mi je bas bio gust igrati s njima dvojicom, uz to sto su obojica dobri igraci imali smo super medusobnu komunikaciju i prakticki se u svakom trenutku znalo tko sto radi.

svakako cu im uletavati u platoon i dalje

sto se jota tice - nisam uopce razmišljao na taj nacin da se onda premimu heal i superintendant daju do maxa iskoristiti, odnosno svih 5 chargeva vjerojatno u više od pola partija, def cu jos malo mozgati o tom setupu kapetana
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote