Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2013., 22:59   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Corsair HX650 prepoznavanje generacije i zujanje

Uzeo sam neki dan 2x model iz naslova i bacio ih u ormar. Nemam potrebu vaditi ni ugradjivati do proljeca. I danas mi bace bubu o cviljenu, te gledajuci na web, vidim da ima dosta price. Po prirodi onih koji kukaju, uvijek ce biti osteceni, dok oni koju su bez frke, ionako se ne javljaju toliko. A tu je i sapunica na temu verzije modela : V2, V3?

Uglavnom, more li koji domaci PCE vlasnik potvrditi srecu ili musicavost modela po pitanju cmoljkavog zvuka.

Kad se raspravlja o v2 modelu, pricamo li o najnovijem modelu HX650 koji ima vise revizija/izvora ili je naprosto v2 kao novi model, naspram prosle generacije HX obitelji?

Vjerujem da se nemam razloga zabrinjavati, no malo me zulja pomisao da mi stoje koji mjesec, pa nakon pustanja u pogon, da me pocasti gnjavazom. I posebno iritira sto je bas specijalno 650 najvise spominjan.

Pospano sam bacio u pretrazivanje ali bez pronalaska slicne teme, pa bacite je u Corsair temu, ako sam nesto pravu.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 23:20   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
pa izvadi ih na stol, upali ih na zeleno-crnu zicu i poslusaj sam. Tako ces najprije znati. A ako treba opterecenja, onda ti nazalost ne gine stavljanje u komp. Nazalost kao sto i sam znas, ocito nekima cvili, nekima ne, tako da nema druge nego da isprobas sam
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2013., 23:31   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Ma sve je jasno ko dan, samo, mrzi me vaditi ih iz kutije, a posebno slagati u konfe u kojima uredno rade 520HX-i, koji ce ici u jedan rack i jedan tower. Cijena je bila dobra, pod punom su garancijom i nisam htio propustiti 650.

Ponadah se, da ce se nastrikati par forumasa, koji ce reci da je fama napuhana. Hoces li reci da je stvarno cest slucaj?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 23:33   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
stavi megaom između zelene i crne žice
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 23:37   #5
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Najlakši način za raspoznavanje verzija jest pogled na naljepnicu - ukoliko se nalazi ova oznaka: CP-9020030-NA, riječ je o novom 80Plus Gold modelu.

Naravno moguće ih je razlikovati i po oznakama efikasnosti, polupasivnom radu itd.

Što se onomatopejskih zvukova tiče, riječ je u stvari o "slaboj" kombinaciji venta i polupasivnog načina rada. Dakle svakom prilikom kada se ovaj duet nađe u situaciji "Da li da pokrenemo/zaustavimo ventilator ili ne?" stvaraju se spomenuti cvrkuti i usputni zvižduci.

Rješenje: korisititi napajanje za konfiguracije koje troše osjetno iznad ili osjetno ispod praga pokretanja/zaustavljanja ventilatora. Ako se ne varam riječ je o 20% vrijednosti (ukupne deklarirane snage). U prevedenom do 100W ili debelo iznad 200W. Ili sa konfiguracijama koje troše do 100W u besposličarenju tj. iznad 200W pri loadanju.

Sa ovim fenomenom sam se susreo na njihovom GS800 modelu ... pomalo komična pojava, koja je itekako bila registrirana od ostalih korisnika i Corsair je sukladno povratnim informacijama sa terena navodno "riješio" problem u novim izdanjima.

Za HX seriju nisam siguran da će biti tako skoro ... nije se puno spominjalo od strane njihovih PSU predstavnika (barem ne javno).
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 23:55   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Najlakši način za raspoznavanje verzija jest pogled na naljepnicu - ukoliko se nalazi ova oznaka: CP-9020030-NA,
Jedan je koji spominjes, drugi je, bas citam i prepisujem : 75-001217

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Naravno moguće ih je razlikovati i po oznakama efikasnosti, polupasivnom radu itd.
Izrazito zadovljan radom 520hx modela, uzeo i nisam ni slova na kutiji citao. Uzeo i bacio u ormar.

Fino, moje GPU Matrox potrebe su "ozloglasne" tako da nece biti brige po opterecenju, no svjedno cu ih opteretiti, cisto da vidim sto sam dobio. Hvala na informacijama, vidim da onda i nije izoliran slucaj.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
stavi megaom između zelene i crne žice
T'jao, pa on u sigu ima isti model i radije se sprda, nego da putniku namjerniku, iz prvog rukava podari dojam


Poslat cu ti dva diverzanta, da malo malo protresu oltar Meblovine
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 23:58   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne da mi se brate sad to sve raskalemljavat, pri dnu mi napajalnik, bočna strana nije pristupna... ma tisuću problema
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 00:34   #8
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Ne budi lijen, pa se sagnem i zabodem malo glavu u kućište da provjerim ovu naljepnicu koju spominjete, međutim moje stare i umorne oči ne nađoše ništa od nevedenih brojeva. To valjda oće reći da je moje napajanje neki stari model.

Ali, ako te mogu barem malo utješiti mojom srećom, ovaj moj HX650 se ne uopće ne čuje, a kamoli da zuji ili nedajbože ispušta kojekakve zvukove iz prašume.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 00:44   #9
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Neznam za 650 model, no moj stari (prodan je teska srca) je bio tih do bola sve dok ga nebih opteretio sa hd5970 i kada bi bio na maximumu maxa. Tada bi se cula "buka" cvrcanja i skvicanja. Dakle na 300 w potrosnje je bio necujan na 400 je ispusto zvukove...
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na