Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2015., 23:41   #2251
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Da, bas sam htip pitat za prozor jer sam siguran da je bucnije onda.
I naravno, nasao sam na snizenju r5, ali sa prozorom, a regilarni je 170$
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2015., 07:17   #2252
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
da, malo sam vidio i to kuciste, isto interesantno. Problem je sto ovdje uopce nemas trgovina ko Links da ti mozes vidjet uzivo case, i uz to vecino online narudzbe i onda cekaj danima da dodje.
Dojdeš u uzi i lepo pitas dečeca koji radi tamo da ti ga otvori i pokaže :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2015., 08:36   #2253
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Tako je, ako ga još budu imali dok on dođe iz Kanade

Inače "lajkam" tu Nanoxiu, i cijena je ok......
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 21:27   #2254
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Planirao sam se malo osvjeziti poslje nove godine sa novim kucistem, i zagrizao sam za Thermaltake core v51 i bas mi ljepo izgleda, posto preferiram kucista sa velikim bocnim prozorom, i otvorenim prenjim dijelom zbog boljeg airflowa, a cijena je stvarno niska nekih 700tinjak kuna.

Evo i opširna video recenzija

Sta se tice specifikacija, deklarirano je kao MIDI tower, ali to je u praksi FULL tower po mjerama i mogucnostima koje nudi, narocito glede ugradnje radijatora svih velicina, isto tako zracnih hladnjaka, i brutalnog broja ventilatora, ukljucujuci cak i mogucnost stavljanja 20mm ventova.
Sta se tice izrade tesko je nekih 10-11kg i samim time se vidi da nije bas rađeno od losih materijala, kao sta zna biti slucaj kod Thermaltakea, i po recenzijama sam ustanovio da je izrada na prihvatljivom nivou, a i nije bas da planiram kuciste korisiti kao vrecu za boks pa da mora imati 30kg cistog zeljeza u sebi.

Cable managment nije bas idealan, ali planiram uzeti i EVGA G2 750w full modular napajanje pa cu u startu odbaciti mogucnost loseg kabliranja.

HDD i SSD cu staviti otraga u predviđeno mjesto za to, a sve ladice i od HDD-a i od optike cu povaditi, i naprijed šibnuti 4 SP 120mm venta za upuh, Uz to sve cu uzeti i 360mm AIO koje ce ici na vrh tako da ventovi ispuhuju zrak van, i uz to jedan 140mm SP vent iza za ispuh.

Sada me jos zanima jel imao ko iskustva s ovim kucistem pa da baci par komentara, a moze i misljenja ostalih forumasa.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 22:59   #2255
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Brutalno kučište za cijenu, ventilatore i radijatore staviš gdje poželiš, al to ti je brajo većini ljudi thermaldrek iako supresor linija iako skupa bar ima filtere na sve strane se nemože mirit s fractalom, jebote kako ljudi nasjedaju na propagandu.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 23:18   #2256
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Da, cijena je fakat brutalna kada pogledas sta sve dobivas u paketu, mogucnosti su neogranicene, mjesta ko u prici, a performanse sta se tice airflowa su impresivne, također takvu podrsku za toliko puno i tako velike radijatore jos nisam vidio, a kao šlag na tortu kuciste izgleda mrak.

To sta je to nekom Thermaldrek il sta vec, meni je svejedno, ja kupujem za svoje novce ono sta smatram najisplativijim i najboljim u određenoj tarifi, a to sta neko na temelju jednog kucista misli da nevalja sav ostali asortiman od Thermaltakea nije moja stvar.

Bilo ga je u Centru za 715kn, ali je rasprodano, javit cu se ovima iz Uzia, da vidim za koliko ga mogu anbaviti nakon nove godine, uz to bi i u paketu uzeo neko AIO sa 360mm radijatorom tipa Fractal kelvin S36 ili nesto u tom rangu sta malo mocnije izgleda, i EVGU G2 750W.
A na ljeto bi isao na nekog zmaja od grafe iz Pascal ili Arctic Islandsa ovisno o performansama.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 23:24   #2257
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Thermaltake se tek uzdiže sad s Šanonom debelim, svi sad glume apple, nebi da su ljudsku rasu stvorili.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 23:29   #2258
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Recenzije kucista im dosta slice onima od Corsaira, a i onaj debeli iz Corsaira nemogu se sjetit imena, je isto slican tome iz Thermaltakea.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 23:33   #2259
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Točno tako.

Edit: S tim da corsair sponzorira sve žive youtoubere, a thermaltake-ovci, prave vrhunska nova kučišta. Ono Thermaltake case s vratima je odma kopija, a Nanoxia i sl. ekipa to nije važno. Zašto bi bilo zabranjeno radit dobar koncept, iako je to netko slično već napravija. Za mene je to sve umjetnost, ko u glazbi, imaš uzore i unapređuješ njihove ideje.

Zadnje izmijenjeno od: suedamA obmaR. 21.12.2015. u 23:44.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 00:00   #2260
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Evo tocno da imas uzorak o cemu sam ti pricao da su im slicne recenzije:

Corsair https://www.youtube.com/watch?v=R2CEvRsXc4Y
Thermaltake https://www.youtube.com/watch?v=KRT1n9-bLqg

Ovo za kopiranje je vec smijesno, pa danas je toliko ideja i svega isplivalo, daje gotovo nemoguce smisliti nesto novo.
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2015., 14:07   #2261
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Točno tako.

Edit: S tim da corsair sponzorira sve žive youtoubere, a thermaltake-ovci, prave vrhunska nova kučišta. Ono Thermaltake case s vratima je odma kopija, a Nanoxia i sl. ekipa to nije važno. Zašto bi bilo zabranjeno radit dobar koncept, iako je to netko slično već napravija. Za mene je to sve umjetnost, ko u glazbi, imaš uzore i unapređuješ njihove ideje.
Molim te objasni ovo
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 14:19   #2262
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
I meme to zanima obzirom da je TT radio kućišta koja su možda bila oku ugodna, ali kvaliteta, kako materijala (tanak lim) tako i završne obrade (rezali se prsti na kavezima diskova i sl.), im je bila katastrofa. Naravno, uz to su bila i debelo precjenjena.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 14:49   #2263
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Kada kupim kuciste stavit cu ovdje detaljan osvrt na sve.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 01:53   #2264
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Billkita Pregled postova
Ovaj sharkoon mi izgleda super. Kvaliteta sigurno nije vrhunska, al trebao bi biti oko 500kn kad dodje kod nas.


crni bez prozora:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=BW9000-V

u švabenlandu pecto kn +

http://geizhals.de/sharkoon-bw9000-v...-a1354904.html
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 23:50   #2265
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Razmišljam o promjeni kućišta pa mi je za oko zapeo Fractal R4, ali ni u jednoj trgovini ne mogu pronaći titanium grey izdanje (nema ga ni alza). R5 titanium grey je raspoloživ, ali je i skuplji 200-250 kn.

Ima li nešto bolje za te novce (800 kn), ili neznantno lošije za manje para?
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 00:22   #2266
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Javim ti kad slozim ovaj R5
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 00:30   #2267
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Zasto jednostavno ne odes na Phanteks enthoo pro http://www.centro.hr/phanteks-kucist...es614p-bk.aspx bolji je od svih tih Fraktalčića
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 01:25   #2268
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Ili Supressor F31 za 700 kuna
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 01:50   #2269
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ovaj supressor je pljunuta kopija fractala
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 08:19   #2270
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nemoj tako. Tipka za paljenje mu je kvadratna, a na R5 okrugla
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 09:18   #2271
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ovaj supressor je pljunuta kopija fractala
Istina, i sa cca 700kn je opasno blizu R4 modelu, još 200kn nek skinu i onda je best buy
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 13:01   #2272
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Ali iznutra je potpuno drugačiji, moš imat kaveze za diskove, a moš i maknit kaveze i stavit diskove unutra na bok i možeš dokupit poklopac za napajanje pa i tu imaš mista za dva ssda, i fractal nema gornji filter za prašinu.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 13:08   #2273
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Supersor F31 je stvarno super kuciste, iznenadilo me. Prostora ima koliko zelis. Ako ga neko zeli uzet, nece pozalit, dapace mislim da ce se ugodno iznenadit.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 19:36   #2274
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Ali iznutra je potpuno drugačiji, moš imat kaveze za diskove, a moš i maknit kaveze i stavit diskove unutra na bok i možeš dokupit poklopac za napajanje pa i tu imaš mista za dva ssda, i fractal nema gornji filter za prašinu.
Istina, ali to je friški novi proizvod i k tome Thermaldrek, a ja trzam samo na provjereno i rabljeno (svog R4 sam platija 400kn )

Meni je najbitnije da taj TT F31 ima skoro 10kg - e to je biznis, a ne ovi klimavi drekeci koji se savijaju kad ih krivo pogledaš - baciš novce na papirnatog zmaja od 2-3kg. oštrog ka salamoreznica ("čavapa ti krvavih na rukan" )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 13:37   #2275
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Da, nakon nekoliko reviewova moram se složiti da R4/R5 ne nudi ništa više u odnosu na Supressora. Fractal čak i zaostaje zbog manjka gonjeg filtera za prašinu, dok se po svim ostalim pitanjima bitno ne razlikuju, izuzev cijene (250 kn) u korist Supressora.

Koliko vidim, na našem tržištu nema verzije bez prozora, a zanima me i gdje se kod nas može nabaviti PSU cover?!

Phanteks kojeg je @Sphere sugerirao praktički nudi identične stvari kao Supressor, ali je također skuplji za 200, iako još uvijek jeftiniji od Fractala. U tom slučaju sve ovisi o vizualnom ukusu i preferenciji kupca.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 13:49   #2276
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Za phanteksa bi se i isplatilo dat 200 kuna više zbog više prostora i pwm huba za ventilatore, ali za fractala ne.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 14:05   #2277
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Da, s tim da Phanteks također nudi i najbolji cable management između ta tri kućišta (velcro stripovi iza matične). Također sam zaboravio da uz njega dolazi i poklopac za napajanje, kojeg Supressor ne nudi, već se mora uzeti odvojeno (20-ak dolara iz Amerike), tako da je razlika u cijeni čak i manja od 200 kn.

Proučit ću još CM Silencio 550M, ANTEC P100 te još jedno ili dva kućišta u tom cjenovnom rangu i potom donijeti odluku o kupnju.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 15:14   #2278
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Istina, ali to je friški novi proizvod i k tome Thermaldrek, a ja trzam samo na provjereno i rabljeno (svog R4 sam platija 400kn )

Meni je najbitnije da taj TT F31 ima skoro 10kg - e to je biznis, a ne ovi klimavi drekeci koji se savijaju kad ih krivo pogledaš - baciš novce na papirnatog zmaja od 2-3kg. oštrog ka salamoreznica ("čavapa ti krvavih na rukan" )

imam jedno 10 godina chieftec bravo ne znam točno koji model, ima 16kg prazan ..

općenito sad pitanje.. jedina mana na tom chieftecu je što nema odozada rupu za backplate skinit, nego se mora cijela matična vadit van.. koje kučište bi bilo slično po veličini ili veće od ovog chiefteca a da je do nekih 1000kn?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 15:49   #2279
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Rocky Rocastle Pregled postova
Da, s tim da Phanteks također nudi i najbolji cable management između ta tri kućišta (velcro stripovi iza matične). Također sam zaboravio da uz njega dolazi i poklopac za napajanje, kojeg Supressor ne nudi, već se mora uzeti odvojeno (20-ak dolara iz Amerike), tako da je razlika u cijeni čak i manja od 200 kn.

Proučit ću još CM Silencio 550M, ANTEC P100 te još jedno ili dva kućišta u tom cjenovnom rangu i potom donijeti odluku o kupnju.
Imao sam doticaja u par navrata sa CM Silencio 550M i 650M. Posjedovao sam FD R4 i mogu reci da je R4 bolje kuciste od oba gore navedena, a cijena im je bila tu negdje kad sam ja kupovao. sada neznam kakve su cijene... sto se tice "Silencio" je sve samo ne Silent, cak i ako da uspordjujes sa R4, ja koje je opcepoznato da nije bas najtise kuciste iako su ga reklamirali kao takvo...
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 16:04   #2280
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
R5 ima velcro stripove iza maticne.
Cemu taj poklopac napajanja sluzi?
Ono sto.me na fractalu zasmetalo je sto sam jedva uspio zasarafiti EVGA napajanje, sad jesu rupe na fractalu ili na evgi malo off center ali bas ono jedva.
Ujedno gorninusb portovi su toliko knap da treba bas puno sile ustekati a pogotovo istekati usb stick.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na