Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2010., 15:42   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
HDD write-cache opcija u Windows 7

pozdrav.
zanima me "turn-off windows write-cache buffer flushing on the device" opcija u win7.
nasao sam na netu da "povecava" performanse, ali uslijed nestanka struje se moze izgubiti podatke. e sad mene zanima, dali se gube podaci koji su se trenutno prebacivali ili je moguce da mi se npr. srusi raid polje? imam i UPS tako da sam relativno siguran, ako se odlucim na ovo. neznam o kolikom povecanju performansi se radi. trenutno isprobavam i onaj readyboost sa stickom od 4gb, ali mi se cini da bas i nije nesto brze
pozdrav.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 16:38   #2
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
pozdrav.
zanima me "turn-off windows write-cache buffer flushing on the device" opcija u win7.
nasao sam na netu da "povecava" performanse, ali uslijed nestanka struje se moze izgubiti podatke. e sad mene zanima, dali se gube podaci koji su se trenutno prebacivali ili je moguce da mi se npr. srusi raid polje? imam i UPS tako da sam relativno siguran, ako se odlucim na ovo. neznam o kolikom povecanju performansi se radi. trenutno isprobavam i onaj readyboost sa stickom od 4gb, ali mi se cini da bas i nije nesto brze
pozdrav.
To "može izgubiti podatke" je ekstreman slučaj i obično se radi o bitno manje podataka nego što se nalaze u svim mogućim memorijama, cacheima, bufferima i slično.
Ako još imaš i UPS, nema razloga zašto gasiti. Readyboost je, po mom skromnom mišljenju, glupost (osim u iznimno rijetkim situacijama, ali IRL nisam naletio na takvu).
RAID polje se ne ruši "samo tako".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2010., 18:40   #3
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pa eto, htio sam cuti misljenje forumasa. koristim raid 0 vec godinama po raznim chipsetima i nikad nisam imao problema. ako mi se bilo sta "srusi/zezne" osim polja, mogu restorat image od ghosta, ali ako mi raid padne tu nemam iskustva pa moram bit oprezan.
sto se tice ovog ready boosta nije me nista kostao jer sam imao stick viska pa sam isao probat, ali kazem, nisam primjetio nista brze. neznam kako da to istestiram i vidim koliko on to uopce koristi.
pozdrav.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 18:47   #4
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
ready boost je totalni shit, imao sam caku x200s laptopu intel turbo memory stick (dosao sa laptom nebi nikad platio tako nesto glupo), uglavnom tot je 2gb nanda bilo i kao on je sam stavljao unutra "česte" podatke i poboljsavao brzinu boota i rad s aplikacijama, nakon 3 dana sam ga iscupao i nije mi nikad falio samo je struju bezveze trosio...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 23:01   #5
vladosch
Premium
Moj komp
 
vladosch's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Garešnica
Postovi: 100
Istina. Koristio sam Ready boost na visti 32bit ultimate na 775 socketu i nisam vidio razliku. Kao što član trek kaže troši samo struju. A za "turn-off windows write-cache buffer flushing on the device" neki forumi kažu da je to dobro isključiti, a samo u rijetkim slučajevima može doći do gubitka podataka, a to znači da se to u 99% slučajeva neće desiti.
vladosch je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na