Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2013., 13:46   #151
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Pozdrav svima. Da li bi mi netko od vas mogao dati neku preporuku print/copy/scan/fax laserskog cb printera. A naravno da ima što jeftinije tinte, a i da je sam što jeftiniji. Trebao bi mi za kućnu uporabu, ali je eto nužno i da ima fax, a i zgodnije mi je da je laserski cb nego ink jet Boja mi ne treba

Hvala unaprijed
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 19:29   #152
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Evo stigao moj odgovor na pitanje koja je razlika izmedju Canon Pixma MG5450 i MG5450S

__________________________________

Sehr geehrter Herr ...,

Vielen Dank für Ihre Anfrage.
Technisch gibt es keine Unterschiede zwischen dem PIXMA MG5450 und dem PIXMA MG5450S. Der PIXMA MG5450 ist ausschließlich in Schwarz erhältlich, der PIXMA MG5450S in Schwarz/Blau. Die Ausstattung beider Modelle ist identisch.
Wir hoffen, dass Ihnen diese Information weiterhilft.



Mit freundlichen Grüßen




T. Iseli
Canon Services & Support
uploader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2013., 13:18   #153
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Preporuka printer/scanner/fax

Namjeravam kupiti multifunkcionalni uređaj koji bi u sebi imao printer, skener i faks, a može i kopirka
Može se reći kako bi za printanje ovaj uređaj koji nabavljam bio na neki način rezervni, jer već imam hp laserski printer...Zanimaju me vaša iskustva o ovom uređaju sa linka. Koristio bi se za kućnu upotrebu, ne bi se previše printalo, niti kopiralo, ali kako su riknuli i skener i fax, onda bi uzeli nešto multifunkcionalnu. Poželjno bi bilo da ima solidnu kvalitetu i ne preskupe zamjenske boje...
Na nabavi sam pronašao ovo

http://www.nabava.net/pisaci__110/ca...redaj__1863241

A vi slobodno predložite nešto drugo, bolje, do neke cijene od 700-800 kn
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 13:55   #154
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Namjeravam kupiti multifunkcionalni uređaj koji bi u sebi imao printer, skener i faks, a može i kopirka
Može se reći kako bi za printanje ovaj uređaj koji nabavljam bio na neki način rezervni, jer već imam hp laserski printer...Zanimaju me vaša iskustva o ovom uređaju sa linka. Koristio bi se za kućnu upotrebu, ne bi se previše printalo, niti kopiralo, ali kako su riknuli i skener i fax, onda bi uzeli nešto multifunkcionalnu. Poželjno bi bilo da ima solidnu kvalitetu i ne preskupe zamjenske boje...
Na nabavi sam pronašao ovo

http://www.nabava.net/pisaci__110/ca...redaj__1863241

A vi slobodno predložite nešto drugo, bolje, do neke cijene od 700-800 kn
Taj model koji si naveo nije raspoloživ.
Ako ti ne treba boja, svakako uzmi laser jer tinte su skupe a čak i ako koristiš zamjenske i malo printaš, tinta se i dalje relativno brzo potroši jer printer njome čisti glavu printera da se nebi zaštopala (a i da se tinta prije potroši, neki zlobnici tvrde).
Nemam konkretan primjer, ali multifunkcijski laser nije značajnije skuplji od inkjeta.
http://www.samsung.com/us/computer/p...SCX-3405FW/XAA vidim da se može nač za 800 kuna kod nas.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 15.07.2013. u 14:11.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2013., 17:01   #155
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Trebam all in one laserski printer c/b za manji ured
cca 1200 kn max (ak ima za parsto kn više može)

obavezno WIFI
poželjno autoduplex (printa obje strane sam)
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 12:27   #156
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Pozdrav svima,

molim vas za preporuku printera. Printer za kućnu upotrebu, dakle više će stajati i skupljati prašinu (potrebe za fakultet, recepti za kolače / jela / akordi za gitaru) nego printati - ne laserski, inkjet.

- po principu; što jeftinije to bolje
- bilo bi OK da ima garanciju barem 24 mjeseca, ali nije uvjet
- najvažnija stvar; lako dostupna i jeftina zamjenska boja (ne mora biti original)
- multifunk. - znači da ima copy / scan
- ako ima opciju duplex uz to, bilo bi savršeno, mada sumnjam da ću naći u tom cjenovnom rangu
- cijena cca. od 200 - 300 - tinjak kuna, dakle najjeftinije

Mislio sam ovako nešto, ali molim vas za mišljenja, da mogu i na pjaci pronaći zamjenske boje (a uz to da su jako jeftine), kvaliteta ispisa mi nije toliko važna - ni ne bi printao ništa osim manjih slikica / dijagrama i "crnih slova";

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10100

...i sad kako boje pronaći?
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2013., 23:12   #157
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 105
Kolega sa foruma me je zamolio da napišem u vezi Canon MG5350, imam ga već podosta....
Meni ovaj printer služi samo za osnovno printanje,i ponekad skeniram. Kupujem zamjenske tinte (kad "iskopam" napišem koje).
U početku mi je printer prilikom odabira fast printing i grayscale opcije printao ovako (označeno sa crvenom bojom):



No to se ne pojavljuje već duze vrijeme. Potrošio sam i originalne tonere, možda je to pomoglo. Ne bih o brzini printera i kvaliteti printanja jer to meni dobro radi.

Probao sam i wifi mreznu opciju, no kako je meni router gore na katu a printer dole u prizemlju i signal mora proći kroz deku i 2 zida nije baš nešto.

Sutra ili u nedjelju ću isprobat i novi router koji sam dobio od H1 i ima USB priključak na sebi iza. Stari router to nije imao. Javim ovdje kad isprobam kako to fercera i da li fercera preko kabla.
Skeniranje je uredno. Solidne opcije i radi uredno. Skeniram i odma isprintam. Ne moram se zafrkavat sa priključivanjem canon lide scanerom.

Zadnje izmijenjeno od: bosanac. 19.10.2013. u 16:05. Razlog: 3 umjesto 1.
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2013., 23:45   #158
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Pitanje još, jel koristiš baš zamjenske tonere ili opciju što je gore neko napisao, punjive tonere neke plus tinta?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 15:58   #159
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 105
Da koristim zamjenske tonere - ORINK.
Brat je gledao CIS ali je od te opcije odustao. Trenutno nikako da kupimo punjive tonere+tinta. Kad ćemo kupit i počet ih koristit to ne bih znao reći. Javim se kad dođe vrijeme.

Prikopčao sam printer na modem Fritz!Box 7330 i bilo je malo problema dok nismo iskopali prave upute i skužili par sitnih stvari. Fercera...
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 16:52   #160
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ty na svemu, ja ću punjive nabaviti odma pa kad se potroše one od printera u pogonim ih pa ti javim kako radi.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2013., 08:42   #161
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Uzeo sam ovoga:

http://www.expertadria.hr/katalog/ka...5-a4-cz280cbhd

Radi super i začudo origigi tinte su jeftine, tj. set origigi tinti je dosta jeftiniji od novog printera
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 13:44   #162
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
@bosanac

Planiram također kupiti MG5350 (i punjive patrone i tintu), no sad kad sam vidio ovo što ti se dešavalo pri fast i grayscale ispisu malo me odbilo od kupnje.

Naime trenutno imam Epsona SX125, i kad namjestim da printa grayscale radi tu istu stvar koju je i tvoj MG5350 radio. A kad postavim "obično" printanje onda isprinta dobro, no skužim da tada troši i ostale tinte osim crne za običan crno bijeli tekst i printa puno sporije, dakle stvarno printa s bojama.

Sad jel to neka serijska greška na tom printeru ili si dobio malo začepljenu glavu odmah pri kupnji pa se to možda pročistilo kad si iskoristio spremnik tinte ne znam, no sad me definitivno to strah kupovati jer sam htio uzeti tog Canona baš iz razloga jer mi Epson zeza s tim, a pošto printam notne zapise, zna se desit da mi printer ne isprinta pokoju crtu na notnom crtovlju i onda je takav zapis nemoguće čitati.

Također mi je bitno da printer printa zasebno crnu i ne troši ostale patrone pri ispisu crno bijelih stranica, baš iz razloga jer notni zapisi troše nešto više tinte od printanja samog teksta.

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 05.11.2013. u 22:02.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 20:39   #163
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 105
Pročitao si da mi se to više ne pojavljuje.A ne znam šta bi ti rekao, savjetovao. Osim da se javi što više ljudi koji imaju ovaj printer pa da nešto napišu o tome.
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 22:06   #164
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Ma kupit ću vjerojatno taj Canon sa zamjenskom tintom i obnovljivim patronama što će me izaći nešto malo manje od 1200kn sve skupa (nadam se da je ovaj problem bio nešto privremeno kod tebe), trenutno je to best buy od Canona. Razmišljam i o Epsonu L355 koji ima CISS sistem, dakle naljevaš tintu unutra koja dođe 60kn 70ml, 1400kn je taj epson, također sa skenerom. Jedino stvarno nisam zadovoljan trenutnim Epsonom koji imam pa malo to važem, makar je ovaj koji imam jeftinjača od printera SX125.

No Canon jeftinjaču koju sam imao prije njega (Pixma IP1000) je bio vrhunski printer, ali je isto crknuo samo najednom, no izdržao je puno dulje od trenutnog Epsona SX125 i manje je glava zajebavala sa sušenjem, a bilo ga je i puno lakše i jeftinije počistiti i kalibrirati glavu. Epson mi ima nekakve totalno čudne i zeznute postupke kalibracije glave za razliku od Canona gdje je to poprilično jednostavan postupak, tj. bar je tako na ova 2 printera s kojim imam iskustva.

Cijena ispisa po stranici će me ispasti otprilike isto i s jednim i s drugim, samo s Canonom ima malo više zajebancije s punjenjem patrona, a i nije original tinta (makar proizvođač tvrdi da je kvalitetna kao i original)

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 05.11.2013. u 22:28.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 00:04   #165
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Osobno imam ip 4200 canon printer koji radi na zamjenske i epsona sx410 isto na zamjenske ali na njemu koristim samo skener. Ista priča glave se osuše, čistit treba više puta, pa onda problemi sa zamjenskima. canon je od prvog dana dopuštao zamjenske uz upis da koristi zamjensku i ćao đaci. za ovu sx seriju epsona sam se nešto načito o problemima sa zsmjenskima. Sad da li epson radi kvalitetan CISS sistem ne znam .... čitaj i googlaj ako ima po netu.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 18:47   #166
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Jel dobar ovaj HP 2515?
400kn, tinte vidim su po 70kn.
Za doma bi trebao bit dobar? Gledam ponudu i ne vidim niš bolje
Ili 1515 možda? Makar kolko vidim da isti samo boja druga?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 19:59   #167
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Ja sam sebi nedavno uzeo HP 3515, i super sam zadovoljan. Isprintao sam nekih 100 c/b stranica i pokaziva mi da ima jos 50% boje.
WiFi, ePrint, solidna kvaliteta ispisa... preporuka sa moje strane.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 20:59   #168
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jel dobar ovaj HP 2515?
400kn, tinte vidim su po 70kn.
Za doma bi trebao bit dobar? Gledam ponudu i ne vidim niš bolje
Ili 1515 možda? Makar kolko vidim da isti samo boja druga?
Toga ja uzeh, meni je odličan.
Neki dan kopirao neki dokument u boji, i pomiješao original i kopiju pa ne znam koji je koji
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 12:35   #169
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Trebao bi uzet neki c/b printer za po doma, pa sam u nedoumici, osim sto znam da injekt vise pod moj krov nece, jer to nema smisla

Gledam laserske c/b printere, cijene su po cca 700 kn (Tipa HP 1102), ali nebi bilo lose zadrzati prednosti p/s/c multifunkcionalnih uređaja uz standardnu pouzdanost lasera, pa tako gledam c/b laser p/s/c uređaje.
Cijena im kreće od 1000 kn pa navise, ali me zanimaju konkretna iskustva. Vidim sa Samsung imam more (jeftinijih) uređaja pa me zanim anjihova kvaliteta, posto su HP i ostali veliki igrači dosta skuplji?

Hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 12:49   #170
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
mene isto ti jeftilen samsunzi zanimaju, ovog tu sam gledao:
http://www.edigital.hr/Multifunkcion...aj-p29983.html

Tako da se pridruzujem sraletu, ako netko ima iskustva molim da nam pomogne
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 12:56   #171
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Jeftiniji jesu, ali pitanje je koliko dođu boje.
Vjerojatno su puno skuplje nego za printere koji su u strartu skuplji tako da u globalu ni nije neka ušteda.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 13:01   #172
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Zamjenski 200kn, original 430:
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=MLT-D101S

Ne znam kako se krecu cijene za hp/canon/ostale lasere?
I usput, laser nema problema sa zastopavanjima i sl., tj. moze toner stajati dulje vrijeme? Jer printam mozda 1000 stranica godisnje.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 13:11   #173
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Toner je prah. Ako nema dodir s vlagom, neće zaštropavati printer.

Cijene tonera su u okviru s drugim printerima. Samo što ja ne kupujem zamjenske tonere nego punim originalne sa zamjenskim toner prahom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 13:28   #174
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
mene isto ti jeftilen samsunzi zanimaju, ovog tu sam gledao:
http://www.edigital.hr/Multifunkcion...aj-p29983.html

Tako da se pridruzujem sraletu, ako netko ima iskustva molim da nam pomogne
Gledao sam i tog Samsunga, ali Samsung ima more tih i takvih printera (SL serija): http://www.centro.hr/detalji_proizvo...s-c-20ppm.aspx
Tak da ni sam ne znam sta odabrati, sto se tiče tonera, vjerujem da ce meni jedan toner(cca 1500 str.) trajat bar 3-4 godine, tak da nije problem sto kosta cca 400 kn(original).

Preporuke/iskustva sa Samsung laserima dobrodošla
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 21.11.2013. u 13:38.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 18:28   #175
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Jesi pogledao ovo?

http://www.najboljiprinter.hr/

Jedino nema skener... ali je u boji. Ja sam se bio malo raspitivao, pa evo što vele:

Sa pisačem dolaze startni toneri za cca. 1.000 ispisa. Redovni toneri
imaju izdržljivost 2.000 ispisa.

bk - 443,00 kn bez pdv-a
svaki od kolora - 495,00 kn bez pdv-a

Cijene zamjenskih tonera:

bk - 243,00 kn bez pdv-a
svaki od kolora - 297,00 kn bez pdv-a

Uređaj ima bubanj koji se mijenja sa toner kazetom - nemate dodatni trošak
za bubnjeve. Bocu otpadnog tonera mijenjate na 25.000 ispisa - cijena
iznosi 153,00 kn bez PDV-a.

Laserskih kolor pisača do cijene od 2.000 kn više nemam u ponudi - redovna
cijena uređaja 240 iznosi 1.813,00 kn bez PDV-a.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:49   #176
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Pozdrav.
Nakon kojih 5-6 godina izadhnula glava za printanje na Canon IP4500. Ybn printer, svaka mu dala Koristio na njemu zamjenske tinte (30 kn) i sve pet.
Odlučio sam opet nastaviti sa Canon-om, i to multifunkcionalnim, pa, naletio sam na ove kandidate: MG5350 i MG5450.

Sad, znam da je MG5450 novije izdanje ovog prvog, a onda sam naletio na OVO. Momak kaže da MG5350 ne koristi chipirane tinte, a da MG5450 koristi one sa chipom - nekako mi je to malo čudno al ajde. Any ideas?

Nekako mi se MG5450 čini logičniji izbor - noviji je a i cijenom je isti kao i stariji model (imaju ga u Instar-u za niti 700 kn). Zanima me, kako dotični stoji sa zamjenskim tintama? Jesu "dobavljive", i kakve su im cijene naravno (one SA chipom)?
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:15   #177
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Ja imam vec 3 mjeseca MG5450 i super sam zadovoljan...taman jucer zamjenio crnu zamjensku tintu. Komplet zamjenskih s cipom na ebayu kosta oko 15eur
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 00:40   #178
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
A jel taj ima relese funkciju ko stare pixme (znači kad se seli čip on dozvoli i takvu tintu na vlastitu odgovornost)?

p.s. 0v3rl0rd ak ga nabaviš javi koliko je brz u odnsu na ip4500. Ja sam na ip4200 i onak ne znam koliko će još , pa čisto da se pripremim .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 07:05   #179
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Ne kuzim ovu funkciju release...
Kako to da provjerim?
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 09:09   #180
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
Ne kuzim ovu funkciju release...
Kako to da provjerim?
Mislim da je ta "RELEASE" funkcija ovo: na IP4500, kad spremnik sa tintom bude prazan (znači, ne ono upozorenje da je pri kraju, nego baš da NEMA više tinte), onda se ponudi opcija tipa "OTKLJUČAJ I PRINTAJ NA VLASTITU ODGOVORNOST".
Znam da to služi tome da se tinta iskoristi do kraja, jer uvijek ostane bar malo tinte u spremniku, ali iskreno, nemam pojma čemu to može naškoditi ali ajde
Ako to nije to, nek me netko ispravi
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na