Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2009., 12:10   #1
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Unhappy Lauševo igranje i igračko prigovaranje?

Evo, surfajući iz dosade, na moju žalost, naišao sam na Laušev blog (valjda je to neki oblik bloga! ) sasvim slučajno. Ali nisam trebao. Za one koji ne znaju radi se o Krešimiru Laušu, ko' je davno čito Hacker, znat će ga... Recenzista, filozof, književnik, glazbenik i ko' zna šta još ne, koji, usput, nikada u svojih 25 godina iskustva igranja, kako on kaže, napisati jedan barem malo interesantan i poučan članak. Jest da je cijela ekipa Hackera bila iritantna, ali uz to i sa dobrim smislom za humorom. On nije ni to imao. Kako mu je jedan čitatelj ostavio pod komentarima - da su mu postovi za djecu under 15 i da se već uozbilji. Zanima me šta je sa tom ekipom iz Hackera, di je nestao Rukavina? Jel možda ko od njih na ovome forumu?
Ako vam je jutarnja kiša, oluja, uništila dan, evo linka da si potpuno sjebete dan i padnete u depresiju (ako već niste):

http://blog.vecernji.hr/tehnomanija/...-prigovaranje/


Živjeli!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2009., 12:16   #2
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Šta jest jest,hacker je bio banana.Što se vidi i iz priloženog
Osobno sam više volio PCPlay kao klinac.Oni nisu imali tako kretenske tekstove,i za razliku od hackera kod njih je neki broj igara dobijao ocjenu da bi čovjek tada,u ono vrijeme otišao i kupio CD-govorimo o vremenu kada nitko nije imao ADSL,a najbolja trgovina za originale je bio Kušljić u Bosanskom Brodu .
Iako sam i njih prestao pratit kada je Goran Zec otišao.Njegovi tekstovi su bili vjerodostojni,ali je prepumpavao ocjene.

========================

Citiraj:
...tinejđersko idolopoklonstvo...
Sjedi Lauš,položio si :hitthewa:
Kakvi polupismeni imbecili rade u medijima.Samo obratite pozornost koliko puta se na TV-u može čut,recimo kod na više nije Venecuela u izgovoru,nego Venezuela.Neki dan gledam skijanje,Cortina del ampezo samo čekam da netko kaže pa da i to krene...

Zadnje izmijenjeno od: žile. 11.02.2009. u 13:37.
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2009., 12:55   #3
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Glup članak,ne zavrjeđuje struje koju je kompjuter potrošio da ga pročitam,a kamoli svoj topik.

Nego,dobar je hacker bio,nemojte pričat gluposti. Al tamo do neke 2000-01,prije nego su otišli onaj Žiberg(?),Rakovac i još jedan lik . Poslije toga je zbilja postao banana. Ostali su samo neki neduhoviti osrednji likovi poput navedenog Lauša i Rukavine pa sam i ja prestao kupovati.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 15:19   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Hacker je bio zakon prvih par godina, a Damir Đ Rukavina je legenda.
To nema diskusije.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 15:20   #5
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Za PCPlay ne znam, čitao sam ga par puta kao klinac, ali nije imao takvih utjecaja kao hacker na mene. Pogledajte i ostale Lauševe postove, iskreno se nadam da će barem malo proviriti u ovu temu. Onaj post o iPhone-u, čitajući, stvarno imam osjećaj da ga piše neki 14-godišnji-wannabe-bloger-recenzista-gejmer (ko šta sam ja nekada radio ). Post mu je naslovljen "Neću iPhone". Pa samo od nekih njegovih nadasve inspirirajućih quotova koji su odraz čiste inteligencije i iskustva u "tom svijetu" (kako on to kaže...):

Citiraj:
Što je do vraga sa tim nakaradnim fotoaparatom??? iPhone 3G još uvijek ima jadan i neugledan fotić od skromna 2 megapiksela. Jasno, jasno, bildanje megapiskela je marketinški trik. Nikome ne treba njih 5 ili 6, osim ako se mobitel neće koristiti za slikanje slika od kojih će se printati plakati. Stoga je od male “megapikselaže” puno važnija Iphonova foto (ne)kvaliteta.

“Ali stani” reći ćete, što je sa fenomenalnim iPhone softverom, što je sa Google mapama? Autor ovog teksta se je jednom pouzdao u tu Googlu mapu i skoro se automobilom skucao u prometni znak.
Ovo su samo neke, iskreno, ostale ne želim ni pročitati... Svakako pročitajte komentare, dobro sam se nasmijao kad mu je netko predložio o promjeni karijere, pošto je jako ogorčen, živčan i pod stresom zbog sve te silne loše nove tehnologije. Jel se sjeća ko Zorana Žmirića aka Ganda (igrao neko vrijeme ET u "sisama smrti")?
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 15:50   #6
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Jel se sjeća ko Zorana Žmirića aka Ganda (igrao neko vrijeme ET u "sisama smrti")?
Imao je svoju kolumnu u PCPlayu prije nekih 5-6 godina.Zar nije on admin na gamer.hr?Koji je kao i hacker propao
Jedino se PCPlay održao kako tako od vonabi gamerskih magazina.Fenomen
žile je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 16:22   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Gandalf je legenda, upozna sam ga na Info-u bit će da je 2001-e,u počecima CS-a u Hrvata, kad je PCP održava turnire u Q3 i UT.

Tad sam u Algoritma (na Info sajmu) kupija i Red Alert 2
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 23:48   #8
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Imao je svoju kolumnu u PCPlayu prije nekih 5-6 godina.Zar nije on admin na gamer.hr?Koji je kao i hacker propao
Jedino se PCPlay održao kako tako od vonabi gamerskih magazina.Fenomen
Nije imao kolumnu u PC Playu nego u Hackeru.
I ne, gamer.hr nije propao i kakve uopce veze ima gamer.hr koji je EZINE sa PC Playom i Hackerom?
Ono, de se malo informiraj o nekim stvarima.

I nije Hacker propao zato sto je bio los nego zato sto su to neki potezi glavesina iz EPH-a koji je bio izdavac jel.

Citiraj:
Štovani,

Ovim Vas putem obavještavamo da je, nakon 11 godina rada , prestao s izlaženjem H A C K E R, prvi Hrvatski časopis za informatičke igre. Ovim putem zahvaljujemo svim pretplatnicima, našim najvjernijim čitateljima, koji su nas pratili tijekom proteklih godina.
Ovakav mejl smo dobili svi mi pretplatnici.
Mada, cijela prica ja malo zanimljivija, no nebitna.

Usporedjivat tamo neki PC Play sa Hackerom je smjesno.
Onakav utjecaj na gejming kakav je imao Hacker kad je izasao davne '94, PC Play nece imati ni da izlazi jos 150 godina.

Sto si tice Lausa, lik je legenda.
Istina, ne pratim njegov rad u novije vrijeme tako da je moguce da je malo ispao iz takta, ali njegove kolumne u Hackeru, a i recenzije su bile vrh.
Onaj ko je to malo pratio zna, ne sudite znanje covjeka po jednom textu.
Jednostavno imao je takav stil, kriticki prema svemu.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 23:51   #9
boris87
Premium
Moj komp
 
boris87's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Žepče
Postovi: 407
jesi ti Lauš
boris87 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 00:06   #10
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Nije imao kolumnu u PC Playu nego u Hackeru.
I ne, gamer.hr nije propao i kakve uopce veze ima gamer.hr koji je EZINE sa PC Playom i Hackerom?
Ono, de se malo informiraj o nekim stvarima.

I nije Hacker propao zato sto je bio los nego zato sto su to neki potezi glavesina iz EPH-a koji je bio izdavac jel.



Ovakav mejl smo dobili svi mi pretplatnici.
Mada, cijela prica ja malo zanimljivija, no nebitna.

Usporedjivat tamo neki PC Play sa Hackerom je smjesno.
Onakav utjecaj na gejming kakav je imao Hacker kad je izasao davne '94, PC Play nece imati ni da izlazi jos 150 godina.

Sto si tice Lausa, lik je legenda.
Istina, ne pratim njegov rad u novije vrijeme tako da je moguce da je malo ispao iz takta, ali njegove kolumne u Hackeru, a i recenzije su bile vrh.
Onaj ko je to malo pratio zna, ne sudite znanje covjeka po jednom textu.
Jednostavno imao je takav stil, kriticki prema svemu.
Dragi prijatelju,prije nego uzmeš takvim bahatim tonom preispitivat ono što sam napisao,sam se malo informiraj.Zoran Žmirić se u kolumnama izmjenjivao s Crnom Ofcom,koja je isto visila po gamer.hr prije.Kako se ta rubrika u PCPlayu zvala,pojma nemam.Ali ako uspijem iskopat koji od tih brojeva,slikat ću ti i aplodat sliku.
Glede gamer.hr,ako imaš koji primjereniji izraz osim propao,podijeli ga s nama.Jer ja se ne mogu sjetit nekog drugog za forum koji je nekad brojao posjetitelja skoro ko ovaj,a danas ima možda 5 ljudi simultano na forumu
Toliko o tome.Ne mogu reći da nije to zaslužio,jer malo tko da Metal Gear Solidu ocjenu od 50%, i da opstane.
I mislim da je to upravo Žmirić napravio.Kako sam ga mrzio tada
Hvala što si uljepšo ovaj dan tim što si ispo smiješan.

Lauš i ostala hackerova ekipa su za mene kao dijete od svojih 12-13 godina bile krkančine prema kojima se ne bismo uopće trebali igrati.A pošto se VIDI ne odlučuje na gašenje PCPlaya,bez obzira što internet danas sa nebrojenim gamerskim portalima sigurno ima pravo prvenstva nad bilo kojim oblikom pisanog medija,sigurno nešto govori o kvaliteti,koja je nešto veća,iako i sama vrlo diskutabilna.Naravno,o Valiću i ostalim biserima iz HW dijela nećemo,nemojte ih uopće pokušavat uvuć u raspravu

=======EDIT=======
Izgleda da ipak neće biti potrebe ić kopat stare brojeve u podrum

http://lnl.com.hr/view/841/

Peto pitanje,slobodno pročitaj i odgovor:

Citiraj:
Nadam se da se nećeš uvrijediti; pošto je Hacker propao, a za PC Play više ne pišeš, smatraš li da je s tvojom kolumnističkom karijerom kraj, ili se možemo nadati da ćeš nas u budućnosti iznenaditi?
Jel se to u gamer.hr žargonu kaže pwnd?Ili p0wned?
Na PCE se kaže



Zadnje izmijenjeno od: žile. 13.02.2009. u 00:20.
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2009., 00:22   #11
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
na gamer.hr se jos uvijek okuplja masa ljudi, mozda ne ko prije, ali ljudi uvijek ima, tesko moze forum od 10k clanova samo tako propast, zato, nemoj pricat...

I posto ne znas pricu oko gasenja Hackera ja cu c/p prvog urednika, Krese Mijica:

Citiraj:
Naime, Hacker je pod EPH bio profitabilan, narocito nakon povrata DVDa uz izdanje koji je privukao dosta novih citatelja, digao nakladu te osigurao nove oglasivace. U jednoj fazi EPH je krenuo u snazno rezanje troskova poslovanja i tu je Hacker pao kao kolateralna zrtva iako je bio profitabilan. U vrijeme donosenja te odluke vlasnik kompanije je bio na putu, a kada se vratio i zatekao Hacker ugasen htio je ponovo pokrenuti Hacker (bilo je vremena, citatelji ne bi ni znali sto se dogodilo) no problem je da se redakcija raspala. Naime, u Hackeru su mahom radili izrazito kvalitetni ljudi, svaki profesionalac na svojem podrucju, koji su za vrijeme rada u Hackeru svi imali ponude za druge poslove. Kada im je u EPH urucen oglas oni su prihvatili te ponude i doslovce isti tjedan vec bili zaposleni u drugim kompanijama i, sasvim razumljivo, nije im se vracalo u atmosferu gdje mozda mogu za mjesec-dva opet dobiti otkaz. Eto, tako je to bilo, zaista zaolosno da kompanija te snage nije zadrzala jedno moderno i profitabilno izdanje male redakcije i jos manjih troskova dok je u isto vrijeme godinama gurala gubitase poput Mile. No, cudni su putevi korporacijski, smrtnicima cesto nerazumljivi.
Dakle, Hacker je ugasen bezveze, zbog nekih nerazumljivih poteza vrha.
Ne radi se o slaboj prodaji niti o ne znam cemu.

P.S. Što se tiče Žmirića, je da, pisao je za PC Play, samo im je slao copy/pejst njegovih kolumna iz Hackera loool... kako je Hacker prestao izlazit tako i on vise 'ne pise' za PC Play.
E i da, kolko znam iz PC Playa je otisao zato sto mu ovi nisu placali, lol, toliko o 'jakom' gaming magazinu.

Zadnje izmijenjeno od: khm. 13.02.2009. u 00:32.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 00:29   #12
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
I sam sam član na gamer.hr,i odem tu i tamo vidjet ima li šta na burzi,tek toliko reda radi,ali godinama već ne postam.A član sam bio od sredine 2004.,kada je bila masa ljudi tamo.Tako da ako se forum sa cirka ajmo reć 1000 posjeta dnevno,svede na svega pedesetak,to se može nazvat samo jednim imenom-propast
A i portala više nema.Tobožnji redizajn već 2 mjeseca,pa ajde,vidjet ćemo.
To što tvrdim da je forum propao ne znači da imam nešto protiv njega,samo iznosim činjenice.Naravno,nisam jedini koji je zabilježio pad kvalitete.Ali to nije stvar foruma kao takvog nego ljudi,jer forum čine ljudi koji postaju na njemu,a ne glupi komad serverske elektronike i ignorantsko vodstvo.Ovaj forum čini oko 30-40 ljudi koji sudjeluju u njegovom radu.Naravno broj članova i posjeta je daleko veći,tako da tih 40 ljudi čini jako mali postotak,ajmo reći 20%,dok su ostalo padobranci i povremeni posteri.Ako ode tih 20% ljudi koji su srž i ovog foruma,neće past frekvencija posjeta odmah u istom trenutku,ali zamjetit će se osjetan pad i opadanje posjeta.I to se dogodilo gamer.hr.
I to je propast.Nisam rekao da je doslovno propao što bi značilo da ti ništa ne izbacuje upisivanje te adrese u browser.Ali ako radi,a nema ljudi da koju pametnu napišu,šta ćeš tamo?
žile je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 01:02   #13
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Starcraft 80%, Rukavina anyone?
Prelegendarna recenzija.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 02:07   #14
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Taj lik mi je bio smijeh,majke mi
Našao sam neku informaciju o tome kako se sprema na neku suradnju s PCPlayem,negdje sam pročitao,postano je u rujnu 2008.
Sad,vjerodostojnost toga neću preispitivat.
Taman se stigne pripremit za starcraft 2
Šta je s Goranom Zecom,njega je zemlja progutala.A volio sam baš njegove recenzije,jer je onaj Iggy što piše došao na njegovo mjesto,a nije bio adekvatna zamjena.Jednom me toliko nadrkala neka njegova recenzija da sam mu na gameru nešto krenuo srat preko pm-a
žile je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 02:19   #15
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Pa eto, na MaxZoni Lauš ima oke recenzije, a niti mu je ovaj tekst u krivu, a bogme ni Neću iPhone. Pošto je ovo blog čovjek ipak ima pravo na slobodniji i neozbiljniji stil izražavanja. Priznajem, !!!! sto milijuna uskličnika je stvarno dječje, ali eto, ne zamjeram mu ništa.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 14:39   #16
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
Pa eto, na MaxZoni Lauš ima oke recenzije, a niti mu je ovaj tekst u krivu, a bogme ni Neću iPhone. Pošto je ovo blog čovjek ipak ima pravo na slobodniji i neozbiljniji stil izražavanja. Priznajem, !!!! sto milijuna uskličnika je stvarno dječje, ali eto, ne zamjeram mu ništa.
Ovo šta on i kako piše može pisati i jedan prištavi 14-15-godišnjak koji nikad nije držao iFon u rukama.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 16:17   #17
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Pa eto ja sam držao iPhone u rukama pa se slažem s njim. Prištavi 14-15 godišnjak može svašta, devetogodišnjak radi programe za iPhone i mlati pare, ne vidim gdje godine igraju ulogu?
Ono što razlikuje Lauša od nekog 15 godišnjaka je kredibilitet i karijera u IT novinarstvu, te ako je on odlučio ovako pisati njegovo pravo, a tekst koji napiše ima veću težinu.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 16:40   #18
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,357
Lauševe recenzije ma tportalu su mi zabavne, na neki način. Ima taj neki svoj specifičan smisao za humor pa ajde, nekad mi se sviđa, a nekada ne.
No, problem je što su vrlo površne i više se orjentira na humor nego na igricu koju recenzira.
Newmie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na