Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2018., 00:03   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,533
Kako (ne) izgubiti (dodatnu) godinu prilikom transfera domene

Pozdrav svima,

danas sam, zahvaljujuci supcima s GoDaddyja, odnosno informaciji koji su mi uvijek ljubazni, strucni i brzi ljudi iz NameCheapa dali, popusio godinu dana domene prilikom transfera; bio sam tocno ovoliko godina star kada sam saznao da transfer domene, evidentno, ne podrazumijeva uvijek produljenje za dodatnu godinu dana. Moram priznati da mi je ovo bila poprilicno nova informacija, pa eto, za one koji nisu znali kao ni ja, procitajte dolje.

OK, to mozda nije neki dramoletić kada se radi o "jeftinim" domenama, ali isto vrijedi i za "skupe" domene, jer vjerojatno prilikom transfera ne zelite izgubiti ~100$ za toribuljo.xxx

Uglavnom - https://www.icann.org/news/advisory-2002-06-06-en

Citiraj:
In summary, registrars should note (and advise their customers) that in most cases where a name is transferred within 45 days after its expiration/renewal date, the successfully transferred registration will only be extended by one year, not two years as might be expected. In such cases, the transfer during the Auto-Renew Grace Period simultaneously triggers a removal of the auto-renewed year and a credit to the losing registrar, and a charge to the gaining registrar for the year added to the registration term as a result of the transfer.
Ukratko, za one nevjeste engleskom, ukoliko napravite transfer unutar 45 dana od kad ste produljili domenu u starom registru, ta godina se "ukida" i "dodaje" se samo ova nova koju ste platili prilikom transfera (sto sam ja ocekivao da ce biti onda novi expiration + godina dana).

Naravno, fukara iz GoDaddyja se nije potrudila obavijestiti me o tome prilikom transfera (toliko o "registrars should note (and advise their customers)"), docim je ekipa iz Namecheapa predlozila ICANN arbitrazu u kojoj bi, po njihovoj procjeni, GoDaddy vrlo vjerojatno vratio tih 10ak$ za .com domenu.

Obzirom da sam se napokon rijesio svega sto sam imao kod njih, zaboravio sam na tu pricu, zahvalio se i otisao dalje, ali eto, mozda ce ova crtica nekome ustedjeti koji dolar i upitnike nad glavom kakve sam ja imao.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 11:19   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ja sam jučer baš prebacio jednu .com domenu uz black friday cijenu na namecheap i normalno mi se produžilo do 9.2020 domena. Ti si tu nešto kemijao

Updated Date: 2018-11-24
Creation Date: 2012-09-20
Registrar Registration Expiration Date: 2020-09-20
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2018., 11:38   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,533
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ja sam jučer baš prebacio jednu .com domenu uz black friday cijenu na namecheap i normalno mi se produžilo do 9.2020 domena. Ti si tu nešto kemijao

Updated Date: 2018-11-24
Creation Date: 2012-09-20
Registrar Registration Expiration Date: 2020-09-20
Drzi se mirisnih borica, molim te, ovo je ocito bilo previse teksta i visoke matematike za tebe.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na