Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2018., 13:31   #40651
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Meni su tuneli žešća klaustrofobija, umori me vožnja u tunelu i počne mi se spavati.
A u slučaju nesreće s jedne i druge strane betonski zid, pod uvjetom da ovaj iza tebe skuži na vrijeme/ne vozi prebrzo i zakoči.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 13:34   #40652
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
uvijek se sjetim onog udesa u tunelu Ledenik, kad uđem tamo muka me prođe, zamisli da t auto stane ili tak neko sranje..

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 13:42   #40653
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
uvijek se sjetim onog udesa u tunelu Ledenik, kad uđem tamo muka me prođe, zamisli da t auto stane ili tak neko sranje..

Svaki put kad tamo prolazim se sjetim ovog... strašno kako su ljudi poginuli ni krivi ni dužni...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 14:14   #40654
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Jbt, nisam prije vidio ovu snimku. Prestrašno.
Jel ovo izbila vatra nakon sudara, jer vidim ovo auto iza kamiona da se vraća u rikverc u tunelu,a to je užasno riskantno .


Općenito imam feeling da su nešto sjebali sa tim spustom od Sv Roka, one okuke od Ledenika pa na dalje sam vidio ljude da su gubili kontrolu nad autom, a nisu prebrzo vozili.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 14:57   #40655
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Jbt, nisam prije vidio ovu snimku. Prestrašno.
Jel ovo izbila vatra nakon sudara, jer vidim ovo auto iza kamiona da se vraća u rikverc u tunelu,a to je užasno riskantno.
Mislim da je puno manje riskantno od čekanja da ti auto ostane bez kisika, kao što se desilo u Mt. Blanc tunelu.
Od tog dana mi se nije dogodilo niti jedan put da sam duže vrijeme u blizini kamiona. Ni na otvorenoj cesti ni u tunelu.
Ili ih pustim daleko ispred ili ih obiđem. Biti blizu, ni pod koju cijenu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 23.11.2018. u 15:04.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 15:51   #40656
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Prevencija u Hrvatistanu? Samo kazne i to visoke kazne i da vidis kako se to iskorijeni.
Niš se ne iskorijeni, ljudi postaju samo napetiji i nervozniji.

"Rješavanje" ovog problema samo kaznama je opako kriv i kretenski način. Vidim da se već masovno huška ljude kako se vani drakonski kažnjava i dere ljude (većinski krivo), kako bi se opravdala naša pogrešna stragegija.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 15:54   #40657
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Je, al ak su im uzeli auto i nemaju love, neće biti na cesti nervozni, nego doma.

Sad još kad bi maknuli faktor čovjeka u svemu tome sa dijeljenjem kazni, to bi bilo odlično.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 15:55   #40658
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Uzimanje auta je kompletno druga i ispravna strategija. Mislio sam na deranje ljudi nekakvim suludim kaznama za idiotarije.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 16:20   #40659
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Pa po stavkama koje čitam po novinama, nisu previše fulali. Čak su negdje i "mekani" za recidiviste, tipa vožnja u krivom smjeru.
Čitao sam komentare sa prometnog faksa i stručnjaka, oni bi educirali (svaki puta u zadnjih 20 godina to kažu). Ajmo probati 5 godina sa kaznama, pa ako se pokaže neuspješno - možemo ponovno vratiti tu njihovu dodatnu "edukaciju".
Velika većina ljudi danas radi opasne i/ili užasno glupe stvari jer znaju da ih neće snaći kazna ili da će se izvući sa plaćanjem. Recidivisti su najgori, a pokazalo se da kada je netko napravio nesreću da je u 90% iza njega bilo ohoho sličnih primjera ili 134 prometnih prekršaja.

Osobno mislim da se tu mora udariti i na vozače i na provoditelje zakona. Svatko u svom kvartu zna 10 lokacija koje su opasne, gdje se krše zakoni naveliko. Dokle god policija ne bude di je najgore, a ne tamo gdje je najlakše, benefiti novog zakona će biti manji.
S druge strane, tehnička ispravnost vozila nikada nije bila na nižim nivoima pa i to utječe na cijelu sliku.

Tako da se treba tu utjecati na sve faktore koje zakon o prometu uključuje. Od onoga na tehničkom, do vozača, policije i sudova koji ne bi smjeli recidiviste (i one sa manjim prekršajima i one sa većim) puštati na cestu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 16:22   #40660
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Fino pustis umjetnu inteligenciju neka odradi svoj posao.

da vidis kako bi nam odjednom falilo mjesta u zatvoru i pravosudnih policajaca.
Sve dok ce sudovi biti tako blagi sa kaznama za recidiviste, a ovima kaj su bili u ratu, pravim rvatima i sl. dodjeljivati uvjetne se nece nista postic.
Djaba ti kazna kao 4 prosjecne place kad ce ga sud oslobodit krvnje i propisat mu najmanju mogucu.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 16:28   #40661
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Iskreno, u HR veoma dobro funkcionira princip velikih kazni. Sjetite se samo kako je odjeknulo kada su zatvorili Sofru na par dana radi pušenja u restoranima/kafićima. Čovjek je htio platiti 50 000kn kazne, samo da ga ne zatvore na 7-8 dana jer on u tim danima uprihodi pola milijuna kuna.
Sljedećih mjesec dana u kafićima koji nisu imali dopuštenje za pušenje, a to je valjda 90% kafića i restorana bilo zabranjeno pušenje.

S druge strane, pokazuje da inspektori nisu radili svoj posao do tada u velikoj većini slučajeva.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 16:47   #40662
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Vuco - sve sto govoris stoji, nismo se razumjeli odmah. Samo govorim da dizanje kazni (novcanih) i sve ostalo po starome i istome nece upaliti, osim u dizanju prihoda drzavne kase.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 20:08   #40663
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Niš se ne iskorijeni, ljudi postaju samo napetiji i nervozniji.

"Rješavanje" ovog problema samo kaznama je opako kriv i kretenski način. Vidim da se već masovno huška ljude kako se vani drakonski kažnjava i dere ljude (većinski krivo), kako bi se opravdala naša pogrešna stragegija.
A sada su ljudi opušteni i voze po pravilima sa ovim blagim i kvisko pola kaznama, daj me nemoj zezat. Nisam mislio da im se odvale kazne a da ih sudovi oslobode. Upravo ovo što je vuco rekao, ajmo 5 godina derat za prekršaje kao što su pijanstvo, prolaz kroz crveno, mobiteliranje, prekoračenja (pogotovo kad se vozi tenkre 250 na sat po autoputu pa dobije 3 hiljade kuna, :facepalm) pa cemo nakon 5 godina vidjeti prekršaje i broj poginulih....edukacija balkanaca how yes no. Idemo platiti murjaka da zaustavi svakog za ove teske prekršaje i da mu otpjeva pjesmicu kako se to nesmije raditi i fino ga zamoli da to vise ne radi a ovaj mora reci necu vise majkemi, časna pionirska....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 20:23   #40664
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Ne kuzite da je vecina problema u pravosudju jer oni nakraju na sudovima dodjeljuju blage kazne.

To i policija isto govori. Oni sve naprave po PS i onda zavrsis na sudu i dobijes uvjetnu kaznu.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 20:57   #40665
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Koliko je ljudi nosilo kacigu prije poskupljenja koliko je nosi sad? Prije ju nije nosio nitko dok je kazna bila cca 150kn sad kad je "skuplja" svi je nose.
Deri po novcaniku pa ces vidit. U splitu bi kameru isplatija za 7 dana od kazni. Semafor, zmigavci, prednost,....ne postoji
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 16:33   #40666
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Uhvatio jucer priliku prije prestavljanja provozati Cupra Ateca-u. Odvozio jedno 25 min i mogu reci da mi se stvarno svida auto. Prava zvijerka 4x4, 300 Ps, Dsg, full oprema, brembo kocnice, jako eksplozivan ali udoban (sa 19 cola felgama) i kompaktan. Auto lijepo poteze, ugodno ga je voziti, imao letnje gume.

Imam Leon ST Fr sa skoro full opremom tako da mi je dosta toga bilo poznato, odnosno unutrasnjost je skroz slicna, par dodatnih detalja ima, kao kotacic za promjenu stila voznje.
Kad sam uzimao auto mislio sam Atecu, ali me je malo odbilo manji gepek od Leona-a, nije je jos bilo u toj verziji, a naravno i cijena koja je bila dosta veca od moga.
Ima li pitanja, slobodno postavite.

Stavim slike kada uhvatim vremena.

Edit: slike

Zadnje izmijenjeno od: Šole. 24.11.2018. u 22:27.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 12:40   #40667
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Imam Leon ST Fr sa skoro full opremom tako da mi je dosta toga bilo poznato, odnosno unutrasnjost je skroz slicna,
Milsliš ista . Ne vidim neke razlike lol
vex je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 22:15   #40668
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
A sada su ljudi opušteni i voze po pravilima sa ovim blagim i kvisko pola kaznama, daj me nemoj zezat. Nisam mislio da im se odvale kazne a da ih sudovi oslobode. Upravo ovo što je vuco rekao, ajmo 5 godina derat za prekršaje kao što su pijanstvo, prolaz kroz crveno, mobiteliranje, prekoračenja (pogotovo kad se vozi tenkre 250 na sat po autoputu pa dobije 3 hiljade kuna, :facepalm) pa cemo nakon 5 godina vidjeti prekršaje i broj poginulih....edukacija balkanaca how yes no. Idemo platiti murjaka da zaustavi svakog za ove teske prekršaje i da mu otpjeva pjesmicu kako se to nesmije raditi i fino ga zamoli da to vise ne radi a ovaj mora reci necu vise majkemi, časna pionirska....
Kazne su dobre, samo treba puno više kontrole. Na svim mjestima gdje su kamere ljudi se normalno voze, a te kamere se nisu premještale otkad su montirane. Isto tako ako ćemo iskreno, oni koji su stalno na cesti točno znaju gdje policija regulira brzinu i gdje ju ne regulira. Da samo malo iznenade vozače s promjenom lokacije da vidiš koliko bi kazni napisali.
Ako se voziš van ograničenja dobiješ u mjesec dana par kazni pa da vidiš kako će te smiriti. Ti želiš uvesti kazne koje su veće nego u Švicarskoj, zar je naš standard takav?
Ako pogledaš sve nesreće sa smrtnim posljedicama u gotovo 95% je daleko veće prekoračene brzine, a uz to dolazi alkohol. Najčešće u vijestima pročitaš da je osoba imala dvoznamenkasti broj prekršaja, oduzetu vozačku…
Koliko si čuo za osoba kojima je oduzeta vozačka, čeka da odsluži zatvorsku kaznu zbog prekršaja koji je napravio, a onda on opet sjeda u vozilo i ima udes?
Baš nekoga tko području smirenog prometa uđe u kontra smjer ne moraš oderati da diže kredit da bi otplatio kaznu. Bio je jedan znak, a ne kao na autocesti njih 10. Imaš hrpu situacija gdje ljudi naprave prekršaj, a da toga nisu svjesni, a nije baš da nekoga životno ugrožavaju tim prekršajem. Za prekoračenje brzine na autocesti je glupo da nema više kriterija za ove koji voze 200+.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 22:36   #40669
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Boopsy Pregled postova
Da samo malo iznenade vozače s promjenom lokacije da vidiš koliko bi kazni napisali.
A zasto bi trebalo biti VISE kazni ako stalno trube da to rade zbog nase sigurnosti u prometu a ne u proracunu ?

- Zasto trebaju "iznenaditi vozace" ?
- Zasto se stalno sakrivjau u zbunje, iza stipova, kuca, drveca... (kod mene u okolici ih ima ko mrava i konstanto se sakrivaju)?

Ako je najbitnija prevencija (kao sto oni to pokusavaju neuspjesno prikazati) da ljudi polakse voze zasto onda lijepo ne parkiraju aute/patrole na vidno mjesto i SVATKO ce usporiti i smanjiti brzinu i voziti se polakse jer vidi policijski auto i to je to rjesen problem.

Vani sam cak vidio "dummy" policijske aute tj. panele od kartona u prirodnoj velicni koji imaju otisnutu sliku auta i to fino natkanu uz cestu i ljudi naranvo uspore jer izdaleka vidis plavo bijeli auto i dok dodjes tako blizu da shvatis da nije pravi efekat usporenja prometa je vec rjesen/usporio si a nije bilo represije.

Nesto poput ovoga ali moze i na raslapanje u 4-5 djelova (pa stan u gepek obicnog policijskog vozila)

https://commons.wikimedia.org/wiki/F...police_car.jpg
http://cellar.org/2003/ukrainefakecop.jpg
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 22:42   #40670
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ako je najbitnija prevencija (kao sto oni to pokusavaju neuspjesno prikazati) da ljudi polakse voze zasto onda lijepo ne parkiraju aute/patrole na vidno mjesto i SVATKO ce usporiti i smanjiti brzinu i voziti se polakse jer vidi policijski auto i to je to rjesen problem.
To nije riješen problem.
Svatko će usporiti samo taj dio ceste pa će poslije nastaviti po gasu.
Kad nekog opališ po džepu onda mu ipak podsvjesno ostaje da je dobio kaznu radi brzine pa će voziti sporije stalno.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 22:52   #40671
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
To nije riješen problem.
Svatko će usporiti samo taj dio ceste pa će poslije nastaviti po gasu.
Kad nekog opališ po džepu onda mu ipak podsvjesno ostaje da je dobio kaznu radi brzine pa će voziti sporije stalno.

Mislim da nisi shvatio sto sam htio reci, ti kartonski auti/pozicije policijskih auta se stalno mjenjaju, naranvo da nisu fiksi i naravno da to nije jedino nego postoje i prave patrole pa nikad neznas jel pravi ili kartonski pa ces svakako usporiti.

Jasno da ce kazne uvijek postojati i kad neko prodje kroz crveno , skrene u krivi smjer i takve stvari se moraju kazanjavati i nekoliko dana pisanja kazni na nekim kriticnim lokacijama skrivneo u zbunju ili iza drveta sa laserom nece rjesiti usporenje prometa ni priblizno kao policijski auto dobro VIDLJIV sa par sto metara jer ako tej je zaustavio znaci da ionako nisi usporio na propisanu brzinu pa ces sad platiti.
Ili one p...ske fore sa stajanjem sa laserima i multanovama na autoputu gdje su spustili brzine na 100/110 (bez opravdanog razloga) a cijena ista debelo pretjerana i jos dignu 10% u sezoni.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2018., 23:21   #40672
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
To nije riješen problem.
Svatko će usporiti samo taj dio ceste pa će poslije nastaviti po gasu.
Kad nekog opališ po džepu onda mu ipak podsvjesno ostaje da je dobio kaznu radi brzine pa će voziti sporije stalno.

Ima i onih koji će platiti kaznu i nastaviti normalno kao da nikada nisu niti platili kaznu...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 08:19   #40673
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
To nije riješen problem.
Svatko će usporiti samo taj dio ceste pa će poslije nastaviti po gasu.
Kad nekog opališ po džepu onda mu ipak podsvjesno ostaje da je dobio kaznu radi brzine pa će voziti sporije stalno.
Baš radi ovoga moraju mijenjati lokacije.
Treba ući u podsvijest da svugdje mogu stajati i kad dobiješ koju kaznu usporit ćeš.
Sasvim normalno je da netko treba više, a netko manje kazni da bi se primirio.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 09:53   #40674
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Evo gledam po Splitu i ne mogu se sjetiti dal ima 1 semafor sa treptajućim zelenim svjetlom koje te upozorava da će se ugasiti zeleno svjetlo.
Umjesto silnih presretača bilo bi dobro da se uloži malo u semafore
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 09:55   #40675
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne treba treptajuće svjetlo, u Zaprešiću na jednom semaforu postoji timer koji pokazuje koliko koje svjetlo traje. Genijalno.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 09:57   #40676
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Samobor, Varaždin...
Izgleda da je većim gradovima to strašna investicija
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 09:58   #40677
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Samobor, Varaždin...
Izgleda da je većim gradovima to strašna investicija
U Osijeku ima na par mjesta, ali dobro kažeš.
Sigurno taj 2x7 segmentni display košta 20000kn za postaviti .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 10:04   #40678
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ne treba treptajuće svjetlo, u Zaprešiću na jednom semaforu postoji timer koji pokazuje koliko koje svjetlo traje. Genijalno.

Ma može i to.
Ja sam uredno prošao par puta kroz žuto/crveno jer da nisam prošao auto iza mene bi me naguzilo.





Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
U Osijeku ima na par mjesta, ali dobro kažeš.
Sigurno taj 2x7 segmentni display košta 20000kn za postaviti .

Kad uračunaš IMT faktor (Ima li mene tute) vjerojatno košta i više od toga.



Netko mi je pričao da trošak postavljanja jednog semafora košta između 200-250 k kn
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 10:06   #40679
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Pravi rođo kad se nađe, bit će i 50 000 po komadu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 10:27   #40680
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
A od čega će rođeni živit?
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na