Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2017., 12:48   #1321
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Hvala puno, probati ću sutra ako stignem od posla, pa javim kako je prošlo

edit: Jutros u 7:30, nisam ništa dirao po antenama:

Takva variranja su ti uobicajena tijekom dana, vremenskih uvjeta, godisnjih doba i naravno navale na baznu stanicu.
Navedi podatke za signal da se vidi jel se pojacanjem da kaj poboljsat.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 13:32   #1322
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
NE!
Te antene su manjeg pojacanja i predvidjene za manju udaljenost (do 1km) u urbanom okruzenju gdje postoje bezbrojne refleksije signala. Takva (panel ili panel X-pol) konstrukcija najbolje "prikulja" te reflektirane signale.

Za udaljenost od 2km i LOS su ti potrebne usmjerene antene, najbolje predvidjene za 1800MHz. Kako takvih kolko znam kod nas nema ja sam sebi sam napravio komplet, a tebi preostaje proba sa Iskra P-56. Te su ti najbolja alternativa, osim kupnje nekih usmjerenih izvana, ako s Iskrinim ne postignes zeljene rezultate.
Ok, hvala na savjetu.........nego kako onda izgledaju te specijalizirane 1800 MHz antene ?

I usput još da pitam, da li ja negdje u sučelju tog Huawei modema mogu pogledati jačinu signala ?
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 14:51   #1323
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor dxer Pregled postova
Ok, hvala na savjetu.........nego kako onda izgledaju te specijalizirane 1800 MHz antene ?

I usput još da pitam, da li ja negdje u sučelju tog Huawei modema mogu pogledati jačinu signala ?
To su uglavnom Yagi antene, na slikama su moje vlastite izvedbe (12dBi) i komercijalne (16dBi)



Podatke za signal ne mozes direktno iscitat u routeru, nego si instaliraj na PC ovaj program LTEWatc(H)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 15:51   #1324
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Evo signal tool za ZTE MF286 nije kao E5186 Toolbox ili LTEWatchH, al služi svrsi. https://i.imgur.com/Bc6WWAT.jpg
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 16:00   #1325
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Takva variranja su ti uobicajena tijekom dana, vremenskih uvjeta, godisnjih doba i naravno navale na baznu stanicu.
Navedi podatke za signal da se vidi jel se pojacanjem da kaj poboljsat.

Zadnje izmijenjeno od: ..::Matej::... 28.11.2017. u 16:22.
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 16:26   #1326
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Kao sto sam ti vec pod pretpostavkom prije napisao, signal ti je odlican, pa se samo trebas igrat sa orjentacijom i razmakom antena dok ne dobijes max download...

Pri podesavanju gledaj vrijednost za SNR (dB) koji ti je sad na doljnjoj granici. Gledaj da ga dobijes bar iznad 10 dB. Sve iznad 12dB je dobro, a iznad 20dB je odlicno.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 10:47   #1327
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Od jutros me zeza SIM kartica, neće da se spoji na net. Imam MR6400 ali izgleda da nije do njega, ostale SIM kartice idu u njega bez problema.
Ubacim tu TELE2 SIM karticu od pokućnog u mobitel i isto neće na net, slanje poruka ide doduše. Ima li nešto da mogu napraviti osim otići je zamjeniti?


Edit: sva 3 odašiljača kod mene van funkcije, prisiljen se spojiti na HT kao nacionalni roaming ali ne može nego 3G. Prezadovoljan sam bio s njima u ovih malo više od mjesec dana od kada ih koristim ali ako ostane ovako to je kraj što se mene tiče...

Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 29.11.2017. u 11:19.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 13:35   #1328
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
VIP testirao 5G

Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Deutsche Telekom/Huawei
Berlin 5G New Radio
Više od 2Gb/s
latencija 3ms.....
Spektar 3700 MHz

Cilj mreže više gigabita uz latenciju 1ms.


https://www.tportal.hr/tehno/clanak/...-foto-20170901
Ne zaostajemo ni mi, kako se srebrni nadao:

http://www.vidi.hr/Lifestyle/Busines...5G-frekvencije
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 12:00   #1329
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kao sto sam ti vec pod pretpostavkom prije napisao, signal ti je odlican, pa se samo trebas igrat sa orjentacijom i razmakom antena dok ne dobijes max download...

Pri podesavanju gledaj vrijednost za SNR (dB) koji ti je sad na doljnjoj granici. Gledaj da ga dobijes bar iznad 10 dB. Sve iznad 12dB je dobro, a iznad 20dB je odlicno.

Jeli normalno da SNR varira od 5dB do 20dB u periodu od pola sata?

Probao sam malo vrtiti antene da bolje upucam u baznu, mijenjao razmak antena, ali nikako nisam dobio bolji SNR niti stabilniji. Stalno pleše gore dolje. Na antenama je kabel dugačak 10m, iako meni je dovoljno 3m, možda u tome problem? Ili je problem u antenama jer su za širi spektar pa onda kupe što treba i ne treba pa zbog toga dobivam lošiji signal?

Jutros u 9:15 sam imao 35/45 mbita brzinu, a npr sinoc oko 19h je bilo 3/35 mbita. Dali bi dobio bolju brzinu poboljšanjem SNR-a ako je bazna jednako jako opterećena (tipa u slučaju 19h)?

Hvala još jednom na pomoći.

btw. jutro se probudim, vidim signal na modemu -85, popnem se na tavan a antene pune kapljica vode. Stresem antene da kapljice padnu i signal se odmah popravi na -69
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 12:51   #1330
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Nije normalno da SINR toliko varira, ali je to vrlo cesti slucaj u signalima zagusenom prostoru, pa bi rekao da je i to "normalno"...

Do tako na momente niskog pa visokog omjera signal-šum dolazi zbog drugih modemu nebitnih signala (sa susjednih baznih stanica) koje antene primaju uz bitan signal s tvoje bazne stanice. Najbolja situacija bi bila da primas samo koristan signal sa svoje bazne stanice i tad je taj omjer najveci.

Da poboljsas taj omjer imas par mogucnosti. Otkriti koja je tvoja bazna stanica i koje ti bazne stanice ometaju signal. Tad sa boljim usmjerenjem i mogucim "skrivanjem" antena od signala koji ti smetaju postizes bolji omjer. I druga stvar je upotreba usmjerenih antena samo za frekvenciju koju koristis.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 13:03   #1331
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nije normalno da SINR toliko varira, ali je to vrlo cesti slucaj u signalima zagusenom prostoru, pa bi rekao da je i to "normalno"...

Do tako na momente niskog pa visokog omjera signal-šum dolazi zbog drugih modemu nebitnih signala (sa susjednih baznih stanica) koje antene primaju uz bitan signal s tvoje bazne stanice. Najbolja situacija bi bila da primas samo koristan signal sa svoje bazne stanice i tad je taj omjer najveci.

Da poboljsas taj omjer imas par mogucnosti. Otkriti koja je tvoja bazna stanica i koje ti bazne stanice ometaju signal. Tad sa boljim usmjerenjem i mogucim "skrivanjem" antena od signala koji ti smetaju postizes bolji omjer. I druga stvar je upotreba usmjerenih antena samo za frekvenciju koju koristis.
Na lokaciju na koju sam usmjeren, osim tele2, mislim da koriste i vip i t-mobile. To je jedina lokacija u krugu 5km na koju imam LOS. Vjerujem da bi onda s drugim antenama (1800mhz only) dobio bolje rezultate jer bi eliminirao ostale spektre. Ti si slagao neku yagicu kod kuće za 1800mhz?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 15:43   #1332
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Da. Slozio sam ih i testirao. Zadovoljan sam sa rezultatima. Izgledaju ovako:



Prodavat cu ih za cca 200kn, kolko me otprilike dosao sav materijal. Uz njih cu prodavat i cca 4m "Twin Cable HDF195 - TWIN SIAMESE CABLE" sa SMA konektorima za cca 80kn. Taj kabel ima cca 0,5dB/m gubitka.

Koji je tvoj kabe na postojecim antenama? Za 10m duljine bi trebao biti LMR400, jer i LMR195 i LMR240 se ne preporucuju za duljine vece od 5m u losim uvjetima prijema, glede veceg gubitka po metru.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 16:07   #1333
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Piše biokal S.A. Vector WL 240/5.4/PE 50 ohm, nešto iz grčke valjda. Hoćeš ih raditi za prodaju ili ćeš prodavati samo taj jedan par?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 17:27   #1334
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
OK, to je verzija LMR240 kabela, bolji od LMR195 i losiji od LMR400. Ja koristim 4,5m LMR240 u svom sistemu...

Antene sam radio samo za sebe i posudbu frendovima za probu. Necu ih radit za prodaju, osim ovog para ako bude neko zainteresiran zajedno s kablom.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 12:43   #1335
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
S obzirom da je u mojem Hrvatistanskom selu jos uvijek internet kao 91., razmisljao sam uzeti tele2 pokucni internet.
Nalazim se 10tak km zracne udaljenosti od Zg, a vip mi trenutno daje 7/0.7.
Uvalili su starom preko mobitela "brzi internet" od 20/1, a parice mi ocito ne dozvoljavaju vise od ovih 7/0.7 jer su ocito iz 2. svjetskog rata. Kad sam placao 10/1 brzinu, imao sam isto kao i sada na 20/1.
Uzeo sam na 5 dana tele2 pokucni internet na probu i imao sam stabilnih 30-50 download i 10/30 upload. Nisam primjetio neka pucanja i odlucio sam se isprobati to na malo duze staze.

Ne zelim ugovornu obvezu s njima sklapat, pa mi treba savjet za router. Nemam previse vremena igrati se sa homemade antenama i slicno. Bitno mi je da je internet stabilan i cak 20/10 mi je vise nego dovoljan.
Oni mi tamo nude ZTE MF286 za 999kn jednokratno. Koristio sam ga tijekom ovih 5 dana i cini mi se okej, ali pretpostavljam da za te pare mogu i nesto bolje dobiti.
Citao sam ovaj topic i vidim da se spominje TP-Link TL-MR6400
https://www.nabava.net/search.php?q=mr6400
Izgleda mi malo "mocnije" sa ove dvije malene antenice,a i jeftiniji je. Ima li neki bolji best buy za tu lovu?
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 17:00   #1336
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
S obzirom da je u mojem Hrvatistanskom selu jos uvijek internet kao 91., razmisljao sam uzeti tele2 pokucni internet.
Nalazim se 10tak km zracne udaljenosti od Zg, a vip mi trenutno daje 7/0.7.
Uvalili su starom preko mobitela "brzi internet" od 20/1, a parice mi ocito ne dozvoljavaju vise od ovih 7/0.7 jer su ocito iz 2. svjetskog rata. Kad sam placao 10/1 brzinu, imao sam isto kao i sada na 20/1.
Uzeo sam na 5 dana tele2 pokucni internet na probu i imao sam stabilnih 30-50 download i 10/30 upload. Nisam primjetio neka pucanja i odlucio sam se isprobati to na malo duze staze.

Ne zelim ugovornu obvezu s njima sklapat, pa mi treba savjet za router. Nemam previse vremena igrati se sa homemade antenama i slicno. Bitno mi je da je internet stabilan i cak 20/10 mi je vise nego dovoljan.
Oni mi tamo nude ZTE MF286 za 999kn jednokratno. Koristio sam ga tijekom ovih 5 dana i cini mi se okej, ali pretpostavljam da za te pare mogu i nesto bolje dobiti.
Citao sam ovaj topic i vidim da se spominje TP-Link TL-MR6400
https://www.nabava.net/search.php?q=mr6400
Izgleda mi malo "mocnije" sa ove dvije malene antenice,a i jeftiniji je. Ima li neki bolji best buy za tu lovu?
Uzmeš kod tele2 zte mf286 platiš gotovinom 999 kuna i uzmeš pokučni bez ugovorne obveze
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 19:05   #1337
xraven13
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Bok, uzeo sam prije par dana Tele2 pokucni internet, bez routera. Namjestio sam postavke na iPhone 4S, ali buduci da taj iPhone podrzava brzine do 7.2 Mbps, odlucio sam kupiti router ili USB stick.

Na mrezu ce biti spojeno do 4 uredjaja. Vidim da na Tele2 web shopu imaju routere razlicitih cijena, Alcatel MW40V 4G je najjeftiniji, ZTE 4G je 2-3 puta skuplji i taj smo isprobali vec prije i odlicno je radio.
Koliko sam shvatio to je sve manje vise isto, ali ne svidja mi se sto je Alcatel na bateriju i navodno ako ga stalno punim, moze se dogoditi da se baterija napuhne?

Da li postoji neka dobra alternativa sa cijenom do 400kn?
xraven13 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 19:16   #1338
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor xraven13 Pregled postova
Bok, uzeo sam prije par dana Tele2 pokucni internet, bez routera. Namjestio sam postavke na iPhone 4S, ali buduci da taj iPhone podrzava brzine do 7.2 Mbps, odlucio sam kupiti router ili USB stick.

Na mrezu ce biti spojeno do 4 uredjaja. Vidim da na Tele2 web shopu imaju routere razlicitih cijena, Alcatel MW40V 4G je najjeftiniji, ZTE 4G je 2-3 puta skuplji i taj smo isprobali vec prije i odlicno je radio.
Koliko sam shvatio to je sve manje vise isto, ali ne svidja mi se sto je Alcatel na bateriju i navodno ako ga stalno punim, moze se dogoditi da se baterija napuhne?

Da li postoji neka dobra alternativa sa cijenom do 400kn?
za 400kn teško
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 19:21   #1339
xraven13
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
za 400kn teško
Znaci trazim nesto kvalitete Alcatela, ali bez punjive baterije tako da ga mogu imati ustekanog 0-24. Kazes za 400 tesko, koliko onda?
xraven13 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 19:37   #1340
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor xraven13 Pregled postova
Znaci trazim nesto kvalitete Alcatela, ali bez punjive baterije tako da ga mogu imati ustekanog 0-24. Kazes za 400 tesko, koliko onda?
nešto ovako korišteno http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan...oglas-24145166
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 23:50   #1341
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor xraven13 Pregled postova
Na mrezu ce biti spojeno do 4 uredjaja. Vidim da na Tele2 web shopu imaju routere razlicitih cijena, Alcatel MW40V 4G je najjeftiniji, ZTE 4G je 2-3 puta skuplji i taj smo isprobali vec prije i odlicno je radio.
Koliko sam shvatio to je sve manje vise isto, ali ne svidja mi se sto je Alcatel na bateriju i navodno ako ga stalno punim, moze se dogoditi da se baterija napuhne?
Izvadis mu bateriju i nemas brige s napuhavanjem
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 11:31   #1342
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Uzmeš kod tele2 zte mf286 platiš gotovinom 999 kuna i uzmeš pokučni bez ugovorne obveze
Znaci da je ZTE MF286 > TP-Link TL-MR6400 ?
Vidio sam da ZTE ima utor za antenu. Ima li ikakve koristi od onih malenih ugradbenih antenica ili samo ova velika vanjska pomaze kod toga?
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 11:48   #1343
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Znaci da je ZTE MF286 > TP-Link TL-MR6400 ?
Vidio sam da ZTE ima utor za antenu. Ima li ikakve koristi od onih malenih ugradbenih antenica ili samo ova velika vanjska pomaze kod toga?
naravno da ima imaš spec oba uređaja pa ih usporedi
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 13:30   #1344
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Neznam što ste navalili na Iskra p56 antene kad ih ta firma cjeni kao da su pozlaćene .
Npr. njihova p20 za TV košta 13,5 eura a ima ih boljih ( isto logaritamske) za 7,5 eura po našim trgovinama.
Pogledamo li materijal (dužinski/težinski/cjenu obrade/pakovanje) trebala bi p56 biti jeftinija od p20 . Dakle skoro 350kn plaćamo kabal sa konektorima

...rađe idi na net pa nađi LPDA kalkulator i napravi si od stare TV logaritamske antenu za LTE i još će preteć materijala ....a i kabal i konektor ima za kupit puno jeftinije (iako isti kabal i konektor mi plaćamo skuplje jer oni kupuju po cjeni na veliko).

...eto ja "janezu" nebi dao gušta !
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 13:42   #1345
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
@D/G
Nabavio sam dimenzije jedne interesantno konstruirane Yagi antene (ukupno 16 elemenata, 14 jednakih direktora, 16dBi) pa ako te zanima mogu ti ih poslat da vidis sta sve ljudi ne izmisle i konstruiraju sa modernim softverom.
Btw, materijal za konstrukciju bi bio cca 100kn
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 18:36   #1346
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor xraven13 Pregled postova
Da li postoji neka dobra alternativa sa cijenom do 400kn?
ja ti doma ima ovaj
u njega je uštekan huawei modem kojih ima na njuškalu od 70 do 210 kuna.
ako ti je slab signal u taj huawei modem idu dvije antene vanjske (crc-9 konektor). meni to radi već godinu dana, možda i duže čak. dan danas se time služim jer nisam u međuvremenu (pojavili su se uvjeti) niti htio potpisati sa nikim jer sam platio jednom dečku ovdje sa foruma sim karticu.

nisam mogao imati niti jedan drugi internet pa sam kupio tu kombinaciju. ako želiš prodam ti sve komplet po nekoj ok cijeni: modem huawei 3g/4g, router sa linka 3g/4g, pigtail, kabel 10 metara, antena od iskre p56.
treba ti samo sim kartica i peglaj.
jedini je problem što ako se na to odlučiš da ja probam uzeti od nekog ISP-a neki internet da nisam na suhom
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 18:45   #1347
xraven13
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ja ti doma ima ovaj
u njega je uštekan huawei modem kojih ima na njuškalu od 70 do 210 kuna.
ako ti je slab signal u taj huawei modem idu dvije antene vanjske (crc-9 konektor). meni to radi već godinu dana, možda i duže čak. dan danas se time služim jer nisam u međuvremenu (pojavili su se uvjeti) niti htio potpisati sa nikim jer sam platio jednom dečku ovdje sa foruma sim karticu.

nisam mogao imati niti jedan drugi internet pa sam kupio tu kombinaciju. ako želiš prodam ti sve komplet po nekoj ok cijeni: modem huawei 3g/4g, router sa linka 3g/4g, pigtail, kabel 10 metara, antena od iskre p56.
treba ti samo sim kartica i peglaj.
jedini je problem što ako se na to odlučiš da ja probam uzeti od nekog ISP-a neki internet da nisam na suhom
Tek sad sam vidio poruku, uzeo sam Alcatel router za 400kn. Radi i bez baterije. Ali izgleda da dosta losije hvata signal u usporedi s onim od 900, pronasao sam jedan spot gdje je ista brzina kao prije, na cosku televizora

Zadnje izmijenjeno od: xraven13. 06.12.2017. u 18:55.
xraven13 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 20:08   #1348
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
np
ponuda stoji. vidi kako ti sve radi. ionako imaš pravo vratiti sve ako budeš nezadovoljan u nekom razumnom roku.
pogledaj ide li antena u taj ruter da si pojačaš eventualno signal pa da ti je barem ruter na nekom "sakrivenom" mjestu.
sretno
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 21:37   #1349
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Opet ja. Zanima me ... pošto nema planova za optiku kod mene, tcom bakar je više manje koma, brzina mala - računi visoki. Dal' mi se isplati prelazak na tele2 pokućni? Ugovora više nemam s Tcomom, pa sad razmišljam što dalje. Anyway ... koliko me neki okej modem košta? Koliko antena? Dal' mogu antenu imati u zidu na sobi kraj prozora? Baš smo postavili knauf i komplicirano nam je opet bušiti sve živo. Preko tele2 4G frendovog Samsung mobitela brzina mi je 8-10 download, 27-28 upload. Koliko bi dobio s antenom? Hvala.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 21:43   #1350
xraven13
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
np
ponuda stoji. vidi kako ti sve radi. ionako imaš pravo vratiti sve ako budeš nezadovoljan u nekom razumnom roku.
pogledaj ide li antena u taj ruter da si pojačaš eventualno signal pa da ti je barem ruter na nekom "sakrivenom" mjestu.
sretno
Nisam siguran za vracanje, moram provjeriti. Znam da nisu dopustali vracanje routera + sim kartice + interneta pa je kolega morao uzeti na ugovor i onda raskinuti ugovor unutar X dana.

Znaci ova tvoja kombinacija, kakve su specifikacije u usporedbi sa
https://www.tele2.hr/privatni-korisn...typid=1&pid=48

Na njihovom web interfejsu mi pise da je signal maksimalan.
xraven13 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na