Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2017., 08:48   #31291
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Glavno da si zadovoljan, ali ja nisam . Zato klokan ples'o na svakom 4 skretanju u gradu. Živa plastika. Poklonio sam nekome sa jakom makinom 60ks jer nisam htio prodati na tuđoj nesreći. I to drugi put.
Imao sam Dunlop SP RT i opet sam kupio sa osmijehom. Nikako da dođe Bridgestone RE003 u Europu, a već vidim da je dostupna Rusiji i Ukrajini.
Najveći mi je strah da taj kome ću prodati gume, se jednom nađe iza mene
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 08:56   #31292
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Da imam VW-a, dizelaša SDI-a, bio bi tipična Hrvatina Em zagađuje, em ne ide!!
Znam prema kome je ovo usmjereno. Picko!

Ti i tvoji vrancuski poluproizvodi! Dokazali smo da SDI ide dovoljno!
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 09:03   #31293
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ma nisam na tebe mislio, bilo je i tu priče o SDI-u!
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 09:13   #31294
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nisam baš netko od koga treba uzimati savjete o gumama jerbo spadam u one koji su vozili Savu Eskimo S3 (bez plusa) po zimi po mokrom, pa vozim Energy Saver (bez plusa) ljeti, a odrastao i vozi aute od 70-115ks. Da imam VW-a, dizelaša SDI-a, bio bi tipična Hrvatina Em zagađuje, em ne ide!

Vozim što imam, prilagodim se uvjetima i okolini. Iznenadne situacije izbjegavam, pokušavam predvidjeti što će biti u prometu.

Zašto bi tvoja iskustva ili savjeti vrijedili imalo manje od nekoga tko vozi skupe gume i skup auto. Zar se iskustvo mjeri sa onim što posjeduješ, te da li tvoja riječ ima veću težinu i bolje namjere ako imaš vrhunske gume i skup auto.
Meni je ova tvoja boldana rečenica najzrelija od svih izjava koje nekomu možeš reći

I upravo ovo što MAGARAC veli da ne zna čemu toliko frustracija oko nekih guma. Da nisu gume, bilo bi nešto drugo jer ljudima svašta smeta.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 09:16   #31295
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ma vuco je zajebant. Nemojte ga previse shvacat ozbiljno!
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 09:38   #31296
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

Da se pohvalim, na plinu 23 000km and counting - nakon 16 000km vratio sve uloženo u plin (veća rega, servisi, atest, ugradnja, carina, pdv). Da ne velim da sad stvaram novac . Rekord je 537km sa 35L plina (25kn/100km) (i s druge strane, 350km za 42L;49kn/100km). Shvatio da plin ne voli uzbrdice i ganjanje po njima. Na to cca 1000kn benzina za tih 23 000km, s time da je tu bilo vožnje na benzin kad je plina nestalo i tako. Realno je nekih 250kn na 12 000km ako pazim di ima punionica plina!

Bit će 18 000km ove godine!
Ja 230 000 šta ću ja tek onda reći inače ja skoro i ne primjetim razliku benzin/plin ali nije se škrtarilo kod ugradnje (10700kn)
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 09:42   #31297
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Zar se iskustvo mjeri sa onim što posjeduješ, te da li tvoja riječ ima veću težinu i bolje namjere ako imaš vrhunske gume i skup auto.
Najčešće je nažalost tako po forumima i internetu.
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ja 230 000 šta ću ja tek onda reći inače ja skoro i ne primjetim razliku benzin/plin ali nije se škrtarilo kod ugradnje (10700kn)
Ma nema nit kod mene razlike benzin/plin, samo sam skužio da na uzbrdicama i kod jače vožnje voli popiti više plina nego što bi trebalo.
Da napravim još 60 000km isplatio sam si auto, a kamoli išta drugo.

Koji auto ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:49   #31298
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Teško da ne bih skužio razliku između Michelin PS4 i Michelin Energy Saver.

Jedino bih se kladio da ne mogu otkriti razliku između propisno skladištene gume i iste takve nove.
Ja ti garantiram da 95% vozaca na svom autu na blindu testu ne bi skuzilo razliku izmedju random gume iz peveca i alpinke. Ni na mokrom.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:56   #31299
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
s obzirom da se više manje vozimo normalno, ne ko šumaher, slažem se sa postom iznad

jedino ako se desi sranje pa ti je put kočenja duži ili nešto, tu bi se dalo raspravljat
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:57   #31300
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Najčešće je nažalost tako po forumima i internetu.

Ma nema nit kod mene razlike benzin/plin, samo sam skužio da na uzbrdicama i kod jače vožnje voli popiti više plina nego što bi trebalo.
Da napravim još 60 000km isplatio sam si auto, a kamoli išta drugo.

Koji auto ?
Ja sam na 150 000km odrađenih na plin na turbo benzincu.
SVake godine odem do Tidale da mi provjeri plinsku mapu, filter plina svakih 10-15 000km i nikad nikakvih problema, jednom sam dizne mijenjao, nisam niš reparirao i zamjenio sam serijski isparivač od 160ks+ dodatni grijač sa isparivačem od 200kW, da nema previše cijevi pod haubom
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:59   #31301
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Vozim što imam, prilagodim se uvjetima i okolini. Iznenadne situacije izbjegavam, pokušavam predvidjeti što će biti u prometu. Za sada, kucam, ide sve tip-top
De objasni kako to izbjegavaš iznenadne situacije. Po definiciji su iznenadne .
Znam što misliš i ja isto tako vozim, ali baš me zanima objašnjenje .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 11:10   #31302
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
De objasni kako to izbjegavaš iznenadne situacije. Po definiciji su iznenadne .
Znam što misliš i ja isto tako vozim, ali baš me zanima objašnjenje .
pa predvidjanjem u prometu. jedno od prvih stvari sto su nas naucili je da uvijek minimaliziramo rizike. pa svaki sudar koji se desi, uglavnom je kombinacija 2-3 okolnosti. jednu uvijek mozes izbjec ako si normalan vozac...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 11:22   #31303
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
De objasni kako to izbjegavaš iznenadne situacije. Po definiciji su iznenadne .
Znam što misliš i ja isto tako vozim, ali baš me zanima objašnjenje .
Po onome što vidim iz vlastitih redova prijatelja, cure i poznanika koji voze:
90% (a kod nekih je to i 99% jer voze samo po gradu pa teško mogu bambija vidjeti odjednom) iznenadnih situacija si sami vozači naprave.
-mobiteli u vožnji
-prevelika brzina
-nepažnja u vožnji (drkanje po autu, micanje pogleda sa ceste, uživljavanje u razgovor sa suputnicima)
-nemar u vožnji i nepoznavanje pravila
-svjesna vožnja neispravnog auta

Prva 3 su top faktori, by a mile.

Uz predviđanje što će ljudi napraviti (to dobiješ jako dobar osjećaj ako si u prometu kao vozač, biciklist i pješak), traume u vožnji si stvarno može čovjek minimalizirati.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja sam na 150 000km odrađenih na plin na turbo benzincu.
SVake godine odem do Tidale da mi provjeri plinsku mapu, filter plina svakih 10-15 000km i nikad nikakvih problema, jednom sam dizne mijenjao, nisam niš reparirao i zamjenio sam serijski isparivač od 160ks+ dodatni grijač sa isparivačem od 200kW, da nema previše cijevi pod haubom
Ja si sam provjeravam mapu i mijenjam filtere. Platio jednom te filtere i izmjenu i sad to sam radim. Tidala mi je pokušao pomoći kad je mapa bila krivac problemu, ali svi si oni uzimaju premalo vremena za razmisliti i odraditi dobar servis. U mom slučaju, bila mu je greška što je radio novu kalibraciju, a da nije prije toga auto vožen bio na benzin da se benzinska mapa dovede u red. A na leru auto to nije sam napravio jer nije imao mogućnosti (ler nije isto kao i vakuum kad se stisne kuplung pri promjeni brzine). No, naučio sam od njega kako podesiti mapu i za to je bio odličan učitelj. Par pokušaja i sad mi već treba 10-20ak minuta da sve sam odradim.

Ja bi tak rado turbo benzinca + LPG za sljedeći auto. Ali, da sad moram birati, teško bih našao takvo rješenje za 20 000€, novo, a da znam da će plin raditi bez problema. 200 000km u takvom slučaju bih potpisao odmah!
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 23.08.2017. u 11:28.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 12:30   #31304
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Najčešće je nažalost tako po forumima i internetu.

Ma nema nit kod mene razlike benzin/plin, samo sam skužio da na uzbrdicama i kod jače vožnje voli popiti više plina nego što bi trebalo.
Da napravim još 60 000km isplatio sam si auto, a kamoli išta drugo.

Koji auto ?
Stilo 1.2 16v, kupljen novi pa nakon 2 godine stavljen plin.

Meni je čudnije ponašanje ljeto-zima, recimo ljeti potrošnja od 6-7 a zimi 8-9, iste relacije i isti način vožnje.

Inače u mene nema klasičnog filtera neg čistim sam nekakav nazovimo ga filter, dizne nisu dirane a samo jednom je mijenjana membrana.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 13:11   #31305
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Zašto bi tvoja iskustva ili savjeti vrijedili imalo manje od nekoga tko vozi skupe gume i skup auto. Zar se iskustvo mjeri sa onim što posjeduješ, te da li tvoja riječ ima veću težinu i bolje namjere ako imaš vrhunske gume i skup auto.
Meni je ova tvoja boldana rečenica najzrelija od svih izjava koje nekomu možeš reći

I upravo ovo što MAGARAC veli da ne zna čemu toliko frustracija oko nekih guma. Da nisu gume, bilo bi nešto drugo jer ljudima svašta smeta.
Oko te gume se od pocetka grdo govorilo cak su i meni bile lose zbog toga kad su bile nove a ispast ce da su gume za 5 sezona bez problema.. Nije da su to necije frustracije nekoga nego je takvo okruzenje
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 13:12   #31306
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Znači, pala prva žrtva na "novom" autu. Malo mjesto na južno-dalmatinskoj obali, uska ulica, idem se okrenut uz pomoć bočnog ulaza na dvorište na uzbrdici. Pri izlazu iz dvorišta krenem unatrag i umjesto da prikočim, roknem na kvačilo i odmah u prvu. Mislio sam da pošto je nizbrdica da će auto inercijom stat, al nije. Otišao još malo iza i maznem sa zadnjim lijevim kutom branika u sami kut betonske ograde (oko 30-40 cm visoke). Amater.

I sad to ovako izgleda kao na slici. Kasko nemam, polirat ne mogu jer je otišlo skroz do plastike, preptpostavljam da nijedan majstor neće to htjet popravljat već će se morat farbat cijelo. Gdje to najbolje otić sredit u ZG i jel mi se to opće isplati?

Hvala

Sent from my Pixel using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 13:25   #31307
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Isplati se ak je nov auto i ne mora to bit skupo ak plastiku ne mjenjas. Tak je moj stari na slicnu foru sredio Crossa i samo lakiranje je bilo negdje oko 800kn u ovlastenom ARu. Ovo malo veca povrsina pa bi moglo bit nesto skuplje. Furaj to u ovlasteni pa se probaj dogovrit. Izaci ce ti u susret sigurno jer to im cas posla i laka lova.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 13:37   #31308
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
treba to dobro pregledat da nisu i kopče dobile iznutra, može tu biti dosta štete, a lakiranje ko lakiranje - 600-800kn element i bok.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 13:48   #31309
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Stilo 1.2 16v, kupljen novi pa nakon 2 godine stavljen plin.

Meni je čudnije ponašanje ljeto-zima, recimo ljeti potrošnja od 6-7 a zimi 8-9, iste relacije i isti način vožnje.

Inače u mene nema klasičnog filtera neg čistim sam nekakav nazovimo ga filter, dizne nisu dirane a samo jednom je mijenjana membrana.
Može biti i do plina, ovisno gdje točiš, o omjeru propana i butana koji bi morao biti različit ljeti i zimi.
Al taj motor u Stilu je sve samo ne štedljiv, meni je prosjek na testu bio 8-9 litara ljeti, tak da je to više manje normalno
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 13:51   #31310
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
500kn u selu kod lakirera. To je ništa.
Na tvom mjestu se uopće ne bi nervirao oko toga. Imat ćeš još bar dve tri u slijedećih par godina.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 13:52   #31311
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

Ja bi tak rado turbo benzinca + LPG za sljedeći auto. Ali, da sad moram birati, teško bih našao takvo rješenje za 20 000€, novo, a da znam da će plin raditi bez problema. 200 000km u takvom slučaju bih potpisao odmah!
I ja tak razmišljam, i pošto talijani stvarno savršeno rade na plin, neloša opcija FIat TIpo karavan 1.4 t-jet, motor kakav i ja imam. 120ks kojih vrlo lako mapiraš na 150ks, ako je premalo, što je i tvornička vrijednost koja je dolazila s tim motorom.

Ili od rabljenih, par godina starih, Accord karavan 2.4

Svi noviji turbo benzinci su većinom s direktnim ubrizgavanjem benzina tak da plin-nula bodova
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 13:53   #31312
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Stilo 1.2 16v, kupljen novi pa nakon 2 godine stavljen plin.
Meni je čudnije ponašanje ljeto-zima, recimo ljeti potrošnja od 6-7 a zimi 8-9, iste relacije i isti način vožnje.
Inače u mene nema klasičnog filtera neg čistim sam nekakav nazovimo ga filter, dizne nisu dirane a samo jednom je mijenjana membrana.
Fiati su majka za plin. Imam kolegu sa BRC-om u Grande Puntu (1.4 motor), 240 000km i ide ko metak. Auto isplatio cijeli.

Dosta mi je teško izvući neki zaključak iz potrošnje plina. Imam neki osjećaj da je najbolje kad potrošim tank do kraja, baš da prebaci na benzin. Sva polovična punjenja plina koja sam imao (tipa idem na dulji put pa iako sam na pola rezervoara, natočim puni) su pokazala ogromnu potrošnju, nerealnu. Kao da te pumpe mogu nagruvati više plina, kada plina ima unutra već. Ne znam kako da objasnim to bolje.

Znam da ne voli dvije stvari - kad je gas do poda, a auto ne ubrzava i općenito situacije kada se auto "muči". Tu bih rekao da nema točan podatak pa šiba malo više plina. Vjerojatno su stock benzinski injektori ipak podosta brži i precizniji od turskog Valtek 3om klona za 400kn rail...

@lowrider
Da, samo što nemam saznanja kakva je elektronika u FIAT-u naprema Marei iz 1996 koju sam vozio 13 godina i onda je ošo ECU.

Honda jedino polovna za moju granicu od 20 000€. Iako, slažem se, to bi bilo idealno jer su ti atmosferci štedljivi, jaki i dugotrajni.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 14:12   #31313
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ja ti garantiram da 95% vozaca na svom autu na blindu testu ne bi skuzilo razliku izmedju random gume iz peveca i alpinke. Ni na mokrom.
Dam ti blajnd test na svom Micubušiju, pa bus videl...

Lako je s ABS-ovima, EPG-ovima, AMD-ovima i ostalim djidjama po autu. Probas hard kod i onda vidis kaj je guma.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 14:17   #31314
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
treba to dobro pregledat da nisu i kopče dobile iznutra, može tu biti dosta štete, a lakiranje ko lakiranje - 600-800kn element i bok.
Ne mora ni ta plastika bit skupa, pogotovo ak je od vise elemenata. Ince je vrlo lako da vise ne ide nazad kad se jednom skine, bar ne kak je bila prije i da treba nova.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 14:58   #31315
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Fiati su majka za plin. Imam kolegu sa BRC-om u Grande Puntu (1.4 motor), 240 000km i ide ko metak. Auto isplatio cijeli.

Dosta mi je teško izvući neki zaključak iz potrošnje plina. Imam neki osjećaj da je najbolje kad potrošim tank do kraja, baš da prebaci na benzin. Sva polovična punjenja plina koja sam imao (tipa idem na dulji put pa iako sam na pola rezervoara, natočim puni) su pokazala ogromnu potrošnju, nerealnu. Kao da te pumpe mogu nagruvati više plina, kada plina ima unutra već. Ne znam kako da objasnim to bolje.

Znam da ne voli dvije stvari - kad je gas do poda, a auto ne ubrzava i općenito situacije kada se auto "muči". Tu bih rekao da nema točan podatak pa šiba malo više plina. Vjerojatno su stock benzinski injektori ipak podosta brži i precizniji od turskog Valtek 3om klona za 400kn rail...

@lowrider
Da, samo što nemam saznanja kakva je elektronika u FIAT-u naprema Marei iz 1996 koju sam vozio 13 godina i onda je ošo ECU.

Honda jedino polovna za moju granicu od 20 000€. Iako, slažem se, to bi bilo idealno jer su ti atmosferci štedljivi, jaki i dugotrajni.
Da, crveni 3ohmski Valtek su najsporiji valjda koji postoje. Vjerojatno radi njih malo "ode" i benzinska mapa pa imaš te simptome. IMao sam plin na Puntu 2 1.2 60ks, stvarno odlično složen i izmapiran, apsolutno nikave razlike plin/benzin, čak je subjektivni dojam bio da malo bolje "poteže" na plin, možda malo više momenta.

Honda mi je broj jedan za plin uz talijane.
Talijanima se elekronika motora ne "buni" kad mu u sustav dodaš još jedan ecu prištekan na motor, dok kod nekih ima tu najviše problema.

VSR kod talijana je nepoznat pojam, čak znam, neke koji su se vozili s poluzačepljenim diznama plina totalno raštelanim (rekorder s Valtekom preko 80 000km bez da su injektori dirani, reparnirani, i bez mijenjanja ikakvih filtera na plinu)

Fiat ima kompletno svu Boschevu elektroniku, ak kaj ode, krivi su švabi
Evo moje sve 4 bobine (Bosch jelte) još rade, ok skinuo sam onu plastiku da imaju više zraka.

Uf bivša Marea 1.8 16V (Hitachi elektronika motora) odvrtila ukupno preko 300 000km bez kvara ijednog dijela elektronike, od toga 200 000samo na plin
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 15:44   #31316
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Znači, pala prva žrtva na "novom" autu. Malo mjesto na južno-dalmatinskoj obali, uska ulica, idem se okrenut uz pomoć bočnog ulaza na dvorište na uzbrdici. Pri izlazu iz dvorišta krenem unatrag i umjesto da prikočim, roknem na kvačilo i odmah u prvu. Mislio sam da pošto je nizbrdica da će auto inercijom stat, al nije. Otišao još malo iza i maznem sa zadnjim lijevim kutom branika u sami kut betonske ograde (oko 30-40 cm visoke). Amater.

I sad to ovako izgleda kao na slici. Kasko nemam, polirat ne mogu jer je otišlo skroz do plastike, preptpostavljam da nijedan majstor neće to htjet popravljat već će se morat farbat cijelo. Gdje to najbolje otić sredit u ZG i jel mi se to opće isplati?

Hvala
Šteta, desi se, kaj sad. Mogu preporučit Javora i Sina, u Svetoj Nedelji, samo kaj imaju jako puno posla i ne primaju sve koji im dođu.
Samo ne preporučam limare kojima oni daju auto (za one koji imaju na autu i oštećenu limariju), bolje da nađete neke svoje.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 18:26   #31317
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ja ti garantiram da 95% vozaca na svom autu na blindu testu ne bi skuzilo razliku izmedju random gume iz peveca i alpinke. Ni na mokrom.
Pa na suhom još i ok, slažem se, no na mokrom se bome kuži.

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Znači, pala prva žrtva na "novom" autu. Malo mjesto na južno-dalmatinskoj obali, uska ulica, idem se okrenut uz pomoć bočnog ulaza na dvorište na uzbrdici. Pri izlazu iz dvorišta krenem unatrag i umjesto da prikočim, roknem na kvačilo i odmah u prvu. Mislio sam da pošto je nizbrdica da će auto inercijom stat, al nije. Otišao još malo iza i maznem sa zadnjim lijevim kutom branika u sami kut betonske ograde (oko 30-40 cm visoke). Amater.

I sad to ovako izgleda kao na slici. Kasko nemam, polirat ne mogu jer je otišlo skroz do plastike, preptpostavljam da nijedan majstor neće to htjet popravljat već će se morat farbat cijelo. Gdje to najbolje otić sredit u ZG i jel mi se to opće isplati?

Hvala
Isti slučaj. Šolta, uzbrdica, i naravno, naš apartman ima prilaz širine max 2,5 m. I kad ulaziš, najbolje je otić još malo u brijeg, pa se na rikverc uparkirat u uličicu. No s te glavne ulice kad ulaziš u tu našu uličicu moraš pazit na kamene ograde s obje strane pošto je baš pravokutni ćošak. I tak, ušao jednom u ulicu, dvaput, trideset puta i onda trideset prvi put sam samo čuo struganje. Jebga. Zguljen branik, mislim da je malo i popucao te malo lima na blatobranu. Mislim da je i poneka kopča skiknula. Bio ljut ko pas. U 27 godina što vozim, nisam nikad ogrebao auto nit imao ikakvu nesreću svojom krivnjom. Al eto, šit hepenz... Ima kasko pa ne brinem.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 18:40   #31318
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
fanATIK, to ljetuješ u Nečujmu? ja imam jedno pitanje. Gledam sebi novi - polovni auto. Uzeo bi nešto do godine dana starosti i maksimalno 20kkm.Gledam na mobile.de, za novce koje imam namjeru potrošiti,mogu uzeti bmw 3 sa nekih 9000 km, i registriran 4/2016. Gledao sam prodavača, to je neka auto kuća iz Berlina koja drži kao službwni deale rbmw, mini i land rover i imaju na stotine auta. Jel ima neka kvaka koju ja ne vidim ili su auto vani toliko jeftiniji?

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 18:53   #31319
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Je, u Nečujmu sam bio. Al Maslinica me fascinirala, baš krasno mjesto.
A što se auta tiče, ne znamo koliko misliš potrošit pa je teško reć jel puno il nije puno.
No svakako su jeftiniji. No računaj i s davanjima kod nas.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 20:28   #31320
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
fanATIK, to ljetuješ u Nečujmu? ja imam jedno pitanje. Gledam sebi novi - polovni auto. Uzeo bi nešto do godine dana starosti i maksimalno 20kkm.Gledam na mobile.de, za novce koje imam namjeru potrošiti,mogu uzeti bmw 3 sa nekih 9000 km, i registriran 4/2016. Gledao sam prodavača, to je neka auto kuća iz Berlina koja drži kao službwni deale rbmw, mini i land rover i imaju na stotine auta. Jel ima neka kvaka koju ja ne vidim ili su auto vani toliko jeftiniji?

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Racunaj na taj BMW oko +2800-3000 eura da bude na cesti kod nas. Ne znam sto tocno gledas pa bubam, ako hoces posalji link do auta koji te zanima pa izracunamo okvirmo.
tech je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na