Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2015., 17:50   #1951
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Ma ja mislim da oni mogu i po bar kodu provjerit sa kutije ili čak i po serijskom broju komponente, ali ono gledam ovo ima naljepnicu a proc koji je najskuplji nema haha. Ma neću ih sad davit, nadam se da neće ni trebati, a do računa mogu uvijek mogu doći ako zatreba.

EDIT: @hedgehog Ako je tako onda si mi razriješio situaciju
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2015., 01:28   #1952
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
U pravilu te nitko to ne trazi prilikom reklamacije. Bitan je racun i serijski na njemu, za bilo koju komponentu
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2015., 18:17   #1953
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Nekako sam uvijek izbjegavao njihov webshop kada sam kupovao online, jednostavno je loš i nepraktičan.

Ali eto, sad trebam kupiti podlogu za miša i nađem da samo oni imaju tu koju želim, Cooler Master Storm RX-M (79 kuna).
Pogledam cijenu dostave - 45 kuna.
Ajd reko dobro, to je najviša cijena za dostavu koju sam vidio ali šta sad.

Registriram se na njihov webshop, ubacim artikl u košaricu i dobijem poruku:
Citiraj:
Za narudžbu je potreban iznos od najmanje 150,00 Kuna u košarici!
Meni sad nije jasno koji genijalac je smislio ovu politiku?
Kupovao sam od svih mogućih webshopova i nisam još vidio ovakvu glupost.
Znači netko je spreman platiti dostavu 45 kn bez obzira na cijenu artikla, ali njima se to očito ne da pakirati i slati.

Naravno, to pravilo ne piše ovdje: http://www.adm.hr/shipping.php
Jer da piše, sigurno se ne bi ni registrirao na njihov sajt i trošio vrijeme uzalud.

Od mene imaju debeli minus i neću se više truditi otvarati taj sajt.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2015., 20:09   #1954
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
to pravilo za minimalnu narudžbu ima svaki web shop, ne znam kako si se tek prvi put susreo s time
oni nemaju robu na svom skladištu nego idu uzimat kod dobavljača u trenutku kada im kupac naruči na webu, i onda im se ne isplati ići po neku stvar u tako maloj vrijednosti jer su im troškovi veći nego marža
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2015., 20:23   #1955
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
to pravilo za minimalnu narudžbu ima svaki web shop, ne znam kako si se tek prvi put susreo s time
oni nemaju robu na svom skladištu nego idu uzimat kod dobavljača u trenutku kada im kupac naruči na webu, i onda im se ne isplati ići po neku stvar u tako maloj vrijednosti jer su im troškovi veći nego marža
Pa nije da svaki puta kada netko naruči da oni sjednu u auto i odu po stvar....
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2015., 20:51   #1956
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
to pravilo za minimalnu narudžbu ima svaki web shop, ne znam kako si se tek prvi put susreo s time
oni nemaju robu na svom skladištu nego idu uzimat kod dobavljača u trenutku kada im kupac naruči na webu, i onda im se ne isplati ići po neku stvar u tako maloj vrijednosti jer su im troškovi veći nego marža
Ja prvi put čujem za to...koji webshop jos ima takvo što? :S
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2015., 21:55   #1957
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
to pravilo za minimalnu narudžbu ima svaki web shop, ne znam kako si se tek prvi put susreo s time
Jedino što ti mogu reći je da nisi u pravu.
Kako sam i ranije rekao, naručivao sam od gotovo svih poznatijih webshopova, diskont24, centro, portio, ekupi, svijet-medija, protis... da ne nabrajam dalje.
Nigdje me nisu tražili minimalan iznos za narudžbu, a većinom kupujem baš tako za manje pare.
Tako da ne znam na koje ti webshopove misliš.

Citiraj:
oni nemaju robu na svom skladištu nego idu uzimat kod dobavljača u trenutku kada im kupac naruči na webu, i onda im se ne isplati ići po neku stvar u tako maloj vrijednosti jer su im troškovi veći nego marža
To ti je već partwish odgovorio.
Realno, oni možda dnevno imaju 50 web narudžbi sa ukupno 200 artikala, neće ići samo po jednu podlogu za miša, a možda ni ne idu po ništa nego se njima dovozi u trgovinu.

Sve u svemu, ja ipak mislim da je to njihova politika čisto zato što smatraju da im se ne isplati slati nešto jeftinije od 150 kn i po meni je to potpuno pogrešno, ali eto, to je njihovo pravo.
Ali onda su to trebali navesti u uvjetima dostave.

P.S. Upravo sam naručio tu istu podlogu iz svijet medija, zapravo ne istu nego jednu dimenziju veću.
https://www.svijet-medija.hr/art/pod...orm-rx-l/62188

Dobra cijena, dostava 20 kn, i nema nikakvog blesavog pravila za minimalnu narudžbu.
http://www.pohrani.com/f/2p/EG/2mSdo4g3/capture.png

Pozdrav ADM-u.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 11:39   #1958
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Da li ove MPC u adm-u vrijede i za kartično plaćanje ili su onda neke druge ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 23:20   #1959
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Nekad su imali ekselicu sa cijenama za karticue negdje na webu.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 23:28   #1960
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Nekad su imali ekselicu sa cijenama za karticue negdje na webu.
http://www.adm.hr/download/cjenik.zip
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2015., 17:32   #1961
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Puno puta sam kupovao u adm-u i sve je super proslo,osobno i sa dostavom.

A kada je kolegi crkla gtx770 nisu ju htjeli ni primiti.
Na grafi se vidjelo da je jedan element probio (nagorio) i za to su rekli da je vanjsko ostecenje i ne zele primiti graficku.

Ajde da je bila clockana i mucena,a znam da nije jer kolega ima sve na defaultu.

Nosimo ju direktno uvozniku u microline i kaze da su imali vec takvih slucajeva i vjerojatno ce biti zamjenjena.
Da bi vec drugi dan zvali i rekli da nova graficka ceka.

Svaka cast na servisu.

Adm mi se malo zamjerio i mislim da cu ga izbjegavat malo.
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2015., 18:01   #1962
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor vava Pregled postova
Puno puta sam kupovao u adm-u i sve je super proslo,osobno i sa dostavom.

A kada je kolegi crkla gtx770 nisu ju htjeli ni primiti.
Na grafi se vidjelo da je jedan element probio (nagorio) i za to su rekli da je vanjsko ostecenje i ne zele primiti graficku.

Ajde da je bila clockana i mucena,a znam da nije jer kolega ima sve na defaultu.

Nosimo ju direktno uvozniku u microline i kaze da su imali vec takvih slucajeva i vjerojatno ce biti zamjenjena.
Da bi vec drugi dan zvali i rekli da nova graficka ceka.

Svaka cast na servisu.

Adm mi se malo zamjerio i mislim da cu ga izbjegavat malo.
Ma najbolje je odmah nosit/slati na ovlašteni servis ili uvozniku kad se kupuje preko webshopa...samo priložiš račun,garanciju i to je to,netreba se uopće ni javljat webshopu...oni su valjda samo posrednik i isto kad zaprime robu tu istu robu proslijede ovlaštenom servisu
esc je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2015., 18:37   #1963
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Nije bila kupljena preko weba, direktno u ducanu.
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 00:52   #1964
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ma kako god da je kupljena ja nosim uvijek uvozniku, čisto da izbjegnem ADM kao posrednika jer se odužit zna
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2015., 01:21   #1965
UnimatriX
Premium
Moj komp
 
UnimatriX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Okolica Zagreba - Zagorje
Postovi: 59
Kupovao dva kompa u ADM-u u razmaku od 5 godina, overall sam zadovoljan osim dvije stvari.

Navečer nazovem tamo i pitam da li imaju cooler koji želim, kažu da ima dosta u zalihama, reko ujutro dolazim po to. Dođem tamo odmah rano ujutro tek su otvorili više manje i onda mi frajer donese 3 zamjenska coolera od kojih je samo jedan blizu po kvaliteti i cijeni. Izlistao mi račun dok sam ja čitao specifikacije coolera na kutiji i vidim da mi je previsok za kućište, kažem mu da ne mogu uzeti taj jer je previsok i pitam kad bi mogli imati moj prvobitan izbor, a on kaže da je račun već napravljen i da ne mogu ovaj vratiti bez pisane molbe ili tako nečeg. Jedino da čekam da stigne drugi i napravim zamjenu.

Tako sam čekao tjedan i pol na zamjenu coolera kojeg su tako ionako trebali imati i prvi put s obzirom da su mi rekli taman prije zatvaranja da ih imaju kad sam zvao...

Nije neki problem, ali je frustrirajuće kad već imam ostale komponente spremne za upogoniti...

A druga zamjerka im je apsolutno odvratna web stranica i ne vidim zašto im je problem to modernizirat jer su daleko od konkurencije što se toga tiče...
UnimatriX je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2015., 08:34   #1966
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Ma serenda prodavac. Da je htio mogao je odmah stornirati racun. Stvar je samo u volji i nicem drugom.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2015., 12:11   #1967
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
pa stranicu je davno davno tu netko stavio, novu, testnu tako nešto

ali ofišl ništa još
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2015., 12:23   #1968
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Da, stranicu bi mogli malo osvjezit, a moja iskustva su dobra kod njih. Vec 3 racunala sastavio kod njih
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2015., 17:17   #1969
UnimatriX
Premium
Moj komp
 
UnimatriX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Okolica Zagreba - Zagorje
Postovi: 59
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Da, stranicu bi mogli malo osvjezit, a moja iskustva su dobra kod njih. Vec 3 racunala sastavio kod njih
I ja ću i dalje ić kod njih, jer u zadnjih 5 godina eto samo te dvije zamjerke i to je sitno.
UnimatriX je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 21:24   #1970
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Ja sam narucio MBO i slusalice i sve 5 za njih. Mogli su malo spustiti dostavu, no ne znam kolike su marze u toj industriji pa lufta mozda i nema
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 00:07   #1971
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Moram priznati da im je izgleda kvaliteta osoblja u serevisu pala.

Frend je uzimal komp kod njih i bilo ga je strah da ga sam slozi, a posto je uzimal celi komp a slaganje besplatno dal je njima da mu sloze komp. I mogu reci kompletna katastrofa od slaganja. Uzel je Zalmana R1 kuciste jer mu je bil lep, ali je problem kaj je na proc stavljen Coolermaster 212 Evo koji nazalost izgleda ne stane u to kuciste, ali divne "majstore" u ADM nije briga za to, jednostavnostavno su nagurali bocnu stranicu preko njega, to kaj je izbocena par milimetra nema veze ko to gleda uz to kable menagmenta ima ono minimalno i lose napravljenog, stavili su pokorov na vrh kucista u vent ispod njega (koji nema od kuda vuci zrak), ima udubljenje na jednoj bocnoj stranici ..

Ma ono totalna katastrofa, i jos uz to su ga obljepili naljepnicama da gubi granaciju ako ga otvori ... Dok smo ga spremali natrag u kutjiu se culo kak u kucistu ronda neki sraf ili tak nekaj kaj slobodno putuje uokolo ...

Ono rekel sam u da ima to nosi nazad i pita ih dali su im svi doma ...
Tako ono uzasno razocaran i definitivno nije ducan koji bi nekom ikada vise preporucil ... Jer ovo je katastrofa ...
Definitivno im nemojte dati da vam slazu kompove ...
Jer izgleda da su za to nesposobni ...
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 00:12   #1972
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
stavili su pokorov na vrh kucista u vent ispod njega (koji nema od kuda vuci zrak),
Za to ćeš morati pisati Zalmanu jer svi R1 su tako standardno iz tvornice...

Taj vent inače puše direkt u plastiku i vrača zrak nazad znaci kao da ga i nema... Zalman je to malo preglupo napravio...al eto nije to krivica trgovine...

Za ostalo, ne znam... mogo si uslikati malo da i mi vidimo ako si vec otvorio i potrgao naljepnice
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 00:54   #1973
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Ok fakat glupo od Zalmana, ali opet da ga nisu mogli prebaciti napred, ono morali su ga skidati kada su stavljali plocu i cooler (a napred je samo jedan vent).

Poslal poruku frendu da slika i sibne slike ... Nismo skidali naljepnice, jos uvek frend razmislja dali da im ga nosi na reklamaciju ili da ga ostavi kak je jer ovak radi.

EDIT : Slikano s mob : http://imgur.com/a/6uEQ0
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran

Zadnje izmijenjeno od: ezav. 08.10.2015. u 01:02.
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 00:56   #1974
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ja neam problema sa njima,evo jučer išel po neke kablovinje i htio neki vent i lik ga nije imo no donjel mi je 4 ostala najbliže cijene da vidim jel mi se ikaj sviđa
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 01:35   #1975
UnimatriX
Premium
Moj komp
 
UnimatriX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Okolica Zagreba - Zagorje
Postovi: 59
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Moram priznati da im je izgleda kvaliteta osoblja u serevisu pala.

Frend je uzimal komp kod njih i bilo ga je strah da ga sam slozi, a posto je uzimal celi komp a slaganje besplatno dal je njima da mu sloze komp. I mogu reci kompletna katastrofa od slaganja. Uzel je Zalmana R1 kuciste jer mu je bil lep, ali je problem kaj je na proc stavljen Coolermaster 212 Evo koji nazalost izgleda ne stane u to kuciste, ali divne "majstore" u ADM nije briga za to, jednostavnostavno su nagurali bocnu stranicu preko njega, to kaj je izbocena par milimetra nema veze ko to gleda uz to kable menagmenta ima ono minimalno i lose napravljenog, stavili su pokorov na vrh kucista u vent ispod njega (koji nema od kuda vuci zrak), ima udubljenje na jednoj bocnoj stranici ..

Ma ono totalna katastrofa, i jos uz to su ga obljepili naljepnicama da gubi granaciju ako ga otvori ... Dok smo ga spremali natrag u kutjiu se culo kak u kucistu ronda neki sraf ili tak nekaj kaj slobodno putuje uokolo ...

Ono rekel sam u da ima to nosi nazad i pita ih dali su im svi doma ...
Tako ono uzasno razocaran i definitivno nije ducan koji bi nekom ikada vise preporucil ... Jer ovo je katastrofa ...
Definitivno im nemojte dati da vam slazu kompove ...
Jer izgleda da su za to nesposobni ...
Ja isto imam R1 i uzeo sam Mugen 4 baš zbog visine od 156 mm i još uvijek mi dodiruje stranicu kad zatvorim kućište, nije nagurano niti je problem, ali je taman do stranice, a s obzirom da je 212 EVO 159 mm, sigurno je bilo naknap ugurano, a sad da li to može stvoriti dodatan pritisak na matičnu i veće probleme ne znam, ali znam da bi im ja to nosio tamo jer su mogli nazvat i javit kakva je situacija barem, ovako ne možeš ni pogledat na što to liči iznutra.

Što se tiče ventova sa gornje strane, mora se maknut onaj poklopac za airflow, jbg, drugačije ne ide, to je najgore riješen otvor gornje strane kućišta ikad, totalno debilno, ali jbg sad...
UnimatriX je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 01:35   #1976
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ezav,unimatrix?
pa, imam zalmana R1 i cm 212 evo i stane uredno, nikakvih problema , nista se ne dodiruje, tako da mi nije jasno ?

fotkano davano ali se sve jasno vidi:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=507

EDIT: evo i spec, meni tu sve štima.. trebalo bi i vama..
http://www.zalman.com/global/product...ad.php?Idx=925
(CPU cooler can be up to 160mm tall with the motherboard as the standard. PSU can be 250mm long. )
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 08.10.2015. u 01:44.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 09:19   #1977
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Ok fakat glupo od Zalmana, ali opet da ga nisu mogli prebaciti napred, ono morali su ga skidati kada su stavljali plocu i cooler (a napred je samo jedan vent).

Poslal poruku frendu da slika i sibne slike ... Nismo skidali naljepnice, jos uvek frend razmislja dali da im ga nosi na reklamaciju ili da ga ostavi kak je jer ovak radi.

EDIT : Slikano s mob : http://imgur.com/a/6uEQ0
Zašto bi ga morali skidati da bi stavili ploču i cooler? Nisu sigurno... A i opet ne znam zašto bi oni nešto tvornički napravljeno "popravljali" a nisi sam zatražio to...

Na slikama ja ne vidim ništa što se tiće kablova...tako da o tome ne mogu suditi... Za hladnjak se slažem, u to kućište ne bi trebali ići hladnjaci 160mm

Skinite naljepnicu, otvorite kućište i sredite sve po svojem ukusu i riješena stvar...
I ovako i onako skidanem te naljepnice gubite SAMO pravo na besplatnu dijagnostiku... Sve komponente i dalje budu imale urednu garanciju koliko to proizvođać/uvoznik diktira...

Ili odnesite nazad, uzmite manji hladnjak i neka vam to sve srede (Zalman CNPS10X OPTIMA)

Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ezav,unimatrix?
pa, imam zalmana R1 i cm 212 evo i stane uredno, nikakvih problema , nista se ne dodiruje, tako da mi nije jasno ?

fotkano davano ali se sve jasno vidi:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=507
Ti očito nisi metnuo distancere

A njemu hladnjak stoji u pravom polozaju...kako bi i trebao stajati... pa očito jedan kraj ide taman na lim a ne sve na prozor...pa tu nastaje konflikt... probaj ti isto tako okrenuti pa da vidimo hoce li dodirivati

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 08.10.2015. u 09:34.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 09:35   #1978
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zanimljivo je to s coolerom, vjerojatno je debljina ploče presudna.

Jedan tip kaže da mu 212evo gura bočnu stranicu u zalmanu Z1, wtf mislim se ja

Istina, micanjem naljepnice NE GUBITE garanciju, svaka komponenta ima svoju garanciju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 11:29   #1979
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..lol, sta ce mi distanceri ..

ne kuzim sta znaci pravi polozaj, okrenes logo coooler master kako ti pase, isto tako i vent skines i stavis gdje ti pase :P .. pogledaj malo bolje moje fotke..
..nisam ni skuzio gore da je njemu cooler "nekako dosao do lima" ...jedino mi pada na pamet da polozaj socketa na njegovoj mbo je na cudnom mjestu


edit..
uglavnom s obzirom na "problem" , oni su to po meni korektno slozili , ne vidim neke probleme niti bi se ja zalio
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 08.10.2015. u 11:40.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 11:48   #1980
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pravilno postavljanje hladnjaka je kada toplina ide na guzu kućišta gdje kućište ima ventilator koji izbacuje taj topal zrak van.

U tvojem slučaju temperatura ide gore na vrh kućišta, i ako na R1 nisi skinuo plastični poklopac da taj gornji vent vuće topal zrak vanka...nisi pravilno postavio hladnjak i taj hladnjak ne radi svoj posao

Većina hladnjak stoji okomito (I) i to je za mene pravilno... Tvoj je vodoravno (--) i to meni nije ok...

Kod njega je okomito, kod tebe vodoravno...i zato stranica R1 njemu dodiruje, tebi ne dodiruje...
FRipper je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na