Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2010., 16:47   #841
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Citiraj:
Autor M4rk0 Pregled postova
pise mi u cydia "This device has SHSHs on file for iPhone OS/iOS: 3.1.3, 4.0, 4.0.1" sada me zanima kako ja prebacim na komp? ili ne trebam prebaciti na komp? kaj trebam napraviti ako restoram iPhone i on mi se prebaci na iOS 4.0.2, kako vratiti na 4.0.1?

1. Trebas instalirati OVAJ file
2. Ubacis telefon u DFU mode
3. Pokrenes iTunes io sa SHIFT+RESTORE izaberes firmware 4.0.1 za 3gs kojeg si prethodno skinuo s neta
4. Gotovo

Ako ti izbaci gresku 1015 ili slicnu nakon zavresteka restoranja,i trazi da spojis iphone za itunes, pokreni iREB od ih8snow i klikni na FIX RECOVERY MODE LOOP
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 20:32   #842
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
ne mogu skinuti iREB jer mi kaze sljedece "This file is currently set to private." kada idem od www.ih8sn0w.com skidati...

PS. iPhone je ustekao cijelo vrijeme u usb ili tek kada udjem u DFU mode?

EDIT: uspio skinuti iRED V3.1.2

Evo ga tek sada uhvati vremena sve napraviti, sve proslo bez problema

I sada problem kod JB...www.jailbreakme.com i www.jailbreakme.modmyi.com ne radi :/ kako da JB sada iPhone?

Zadnje izmijenjeno od: Router. 16.08.2010. u 16:11.
M4rk0 je online   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 14:09   #843
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Imam problem, stavljao sam sad gore 4.0.1. firmware sa mackorisnika i nece mi nac signal od operatera, niti se nece spojit na wlan. cijelo vrijeme signal oscilira ili pise no service, ili je pak samo jedna crtica i pise tmobileHR. za wlan mi napise unable to join the network
Do sad sam imao 3.1.2, model je 3gs, 16gb.
u cemu je problem? nije jos bio nikad JB
probao sa reset network settings, ali nece radit

edit: kad sam u airplane modu, wireless radi super i mobitel ne šteka ko kad je normalnom modu, vjerovatno zato kaj trazi mrezu.
dal se to da kak sredit da mi nađe signal il moram restorat opet na 4.0.1 ili na 4.0.2?
vjerovatno sam nekaj zeznul...

Zadnje izmijenjeno od: salvarez. 17.08.2010. u 14:25.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 22:23   #844
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
Imam problem, stavljao sam sad gore 4.0.1. firmware sa mackorisnika i nece mi nac signal od operatera, niti se nece spojit na wlan. cijelo vrijeme signal oscilira ili pise no service, ili je pak samo jedna crtica i pise tmobileHR. za wlan mi napise unable to join the network
Do sad sam imao 3.1.2, model je 3gs, 16gb.
u cemu je problem? nije jos bio nikad JB
probao sa reset network settings, ali nece radit

edit: kad sam u airplane modu, wireless radi super i mobitel ne šteka ko kad je normalnom modu, vjerovatno zato kaj trazi mrezu.
dal se to da kak sredit da mi nađe signal il moram restorat opet na 4.0.1 ili na 4.0.2?
vjerovatno sam nekaj zeznul...
Ne kuzim zasto si stavio custom firmware ako ga ne jailbreakas. Mozda ti je problem u tome sto si upgrade-ao OS a nisi upgrade-ao BB pa ti ne radi bas. Stavi cisti 4.0.1 ako uspijes (cini mi se da apple vise ne potpisuje 4.0.1 za 3gs ili cisti 4.0.2 ako ne mozes 4.0.1 (ako nemas SHSH,a ako ga nisi nikad JB-ao onda nemas SHSH) i nemoj vracati BACKUP nego izaberi NEW PHONE kad te pita.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 23:59   #845
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne kuzim zasto si stavio custom firmware ako ga ne jailbreakas. Mozda ti je problem u tome sto si upgrade-ao OS a nisi upgrade-ao BB pa ti ne radi bas. Stavi cisti 4.0.1 ako uspijes (cini mi se da apple vise ne potpisuje 4.0.1 za 3gs ili cisti 4.0.2 ako ne mozes 4.0.1 (ako nemas SHSH,a ako ga nisi nikad JB-ao onda nemas SHSH) i nemoj vracati BACKUP nego izaberi NEW PHONE kad te pita.

stavil sam posle i 4.0.2 i opet isto.. nece ulovit signal nikak.
i sad malo drkam po njemu, stavim 4.0, ulazim u airplane mode i natrag ga iskljucim i nađe mi normalno signal. idem ga JB, tam mi napise reboot device i opet banana. signala nema ko 200 eura u komadu, ili je samo jedna crtica.
ima ko kakvu ideju kaj bi to moglo bit?
na 3.1.2 mi je isto gubil signal, al nakon par reset network settings je proradilo normalno..

edit:
restorao ga valjda 15 puta na 4.0.2, 4.0.1, 4.0 i nista od signala. ako ga i nađe, ostane na jednoj crtici i ne mogu s tim nista. probao sa reset network settings, hard reset, makivao sim karticu par puta. iphone je aktiviran, da ne bi bilo zabune...
jedino kaj bi moglo bit da kartica ne valja. imam onu tmobile, 64K

edit 2: kartica nije valjala. u svim ostalim mobitelima radi super, stavil neku stariju tmobile i naslo signal od prve..

Zadnje izmijenjeno od: salvarez. 18.08.2010. u 16:19.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 02:47   #846
necko_sa
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: BiH
Postovi: 1
Imam 3GS new bootrom sa 3.1.2 u njemu...zelio bih ubaciti 4.0 ili 4.1 ali moram napomenuti da je iphone sa t-molibe mreze( koristim drugu mrezu) i da nemam sim sa iste mreze.

Jel moguce ovo izvesti bez sim kartice t-mobile sa novim bootrom-om?
Ako je moguce, molio bih za neko uputstvo.

Hvala
necko_sa je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 18:08   #847
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
imas sva upustva na 27-28 str
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 13:16   #848
mirdaVG
Premium
Moj komp
 
mirdaVG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Postovi: 77
Imam jedno pitanje koje možda nije u dobroj temi,ali naime nema slićne. U verziji os-a 3.x preko cydie se mogla aktivirati multi tap tipkovnica koja nažalost ne radi na os-u 4.0.1. Da li je možda netko pronašao neki source ili aplikaciju koja to omogućava na novom os-u?
mirdaVG je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 23:34   #849
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Jel ima JB i UL za ovo:

iOS 4.1 now available on iTunes
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 05:05   #850
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
nema........
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 22:14   #851
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Još nema, ali su rekli da je nađen bug u bootromu.
Znači, kada naprave JB- Apple neće moći to zakrpati.
Jedino ako ti daju novi procesor i ugrade ga
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 01:21   #852
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Bit će tethered JB... Bolje išta nego ništa

Ja bih ipak radije userland JB (untethered) za 4.1 i onda držat se tog FW dok ne izađe nešto bolje
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 19:20   #853
JOK3R!
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: ss
Postovi: 1
Imam par pitanja, kad ga jailbreakam(iam iOS4 ne znam jel se moze) dal mogu nakon toga normalno update-at?Drugo,nema veze sa JB,ali probao sam jucer i danas updateat iphone 3GS na 4.1 i u iTunesu mi stalno baca error 3014, probao sam restorat pa onda updateat, ali nece ni restorat,imo ko kakvu ideju? probao sam i kabel prikopcat na straznji usb port,reinstalirat iTunese,nista...
JOK3R! je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 21:05   #854
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Ovako ljudi, ovo mi je hitno pa bih htjeo samo par stvari pitati.

Naime imam iPhone 3GS (32gb) i u srijedu idem na faks (van Hrvatske) no posto jos uvijek nemam laptop a mob mi je zakljucan na T-mobile trebam pod hitno otkljucati ga kako bih mogao staviti neku drugu karticu gore.

Trenutno imam software 4.0.1, namjerno nisam updejtao, ovo mi je prvi put da Jailbreakam iPhone pa mi je potrebno dosta savjeta. Naime ako sam dobro shvatio trebam samo otici na jailbreakme.com preko iPhonea i on sve sam odradi? Dali je to to ili treba jos nesto? Kakve su poslije komplikacije oko otkljucavanja, citao sam nesto u vezi ultrasn0w ali neznam tocno kako to ide.

I za kraj jos jedna stvar, kasnije se moze sve restorat preko iTunesa? Znaci da vratim originalni firmware ali da ne izgubim sve kontakte i poruke koje imam u mobitelu.

Hvala
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 22:30   #855
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Independent Pregled postova
Ovako ljudi, ovo mi je hitno pa bih htjeo samo par stvari pitati.

Naime imam iPhone 3GS (32gb) i u srijedu idem na faks (van Hrvatske) no posto jos uvijek nemam laptop a mob mi je zakljucan na T-mobile trebam pod hitno otkljucati ga kako bih mogao staviti neku drugu karticu gore.

Trenutno imam software 4.0.1, namjerno nisam updejtao, ovo mi je prvi put da Jailbreakam iPhone pa mi je potrebno dosta savjeta. Naime ako sam dobro shvatio trebam samo otici na jailbreakme.com preko iPhonea i on sve sam odradi? Dali je to to ili treba jos nesto? Kakve su poslije komplikacije oko otkljucavanja, citao sam nesto u vezi ultrasn0w ali neznam tocno kako to ide.

I za kraj jos jedna stvar, kasnije se moze sve restorat preko iTunesa? Znaci da vratim originalni firmware ali da ne izgubim sve kontakte i poruke koje imam u mobitelu.

Hvala
SVe si u pravu. Odeš na navedenu stranicu, jailbrake-aš i dobiš cydiu. Kasnije otvoriš cydiu, odeš na search, instaliraš ultrasn0w samo upišeš i rebootaš iphone. To je to samo ubaci drugu karticu u njega i kasnije restoraš i nema znakova jailbrake-a.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 00:05   #856
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Pozdrav;
Ja sa nov na forumu, ali covjek se niti ne interesira za nesto dok netreba pomoc...nazalost...

Uglavnom bio sam si jako pametan i odlucio updejtat i unlockat svoj iphone 3g (bio je na softveru 2.0

i sad naso sam sve na netu kak treba i krenuo s updejtanjem....i naravo otiso na skroz novu verziju za koju nema unlock xD pa sam potrosio jedno 8 sati da to vratim na staru...
probo sam verziju 4.0.1 pa 4.0 i sad imam 3.2.3 i stalno imam isti problem:
uspijem jailbreakat mobitel i sve mi super radi no kad ga pokusam unlockat imam problem s operaterom, odnosno cijelo vrijeme mi pise no service a kad odem na manualno u settingse kaze mi unable to load network list....

pokuso sam ono s airplane modom i resetom networka ali ocito radim nesto krivi...ima 5 nacina i meni s niti jednim nije proradilo...
dakle skinem i instaliram onaj ultrasn0w i nakon toga ga ugasim pa upalim i nemoze mi nac mrezu....

Stvarno vise neznam kaj da napravim, jer ima neko kakvu ideju? ali molim vas detaljo opisite jer sam prirodno plav pa bas ne kuzim hehe

ili je taj unlock zaista takav bauk za nas "obicne ljude"...nekak mi je puno dat 150 kuna za otkljucavanje a procito sam dosta toka i gotovo svi na kraju uspiju samostalno...

dal jos nesto trebam skinu? neki poseban reset nakon unlocka ili sta vec? ili da niti ne pokusavam vise i oprostim se od 150 kuna?

Unaprijed se zahvaljujem svima koji ce izdvojit i malo vremena da mi pomognu

Sa štovanjem;
Ivan
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 11:35   #857
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Procitaj thread i uputstva i sve ces znati. Sa verzijom 4.1 si stavio i modem firmware 05.14.02 koji se ne moze otkljucat. Kad stavljas stare verzije 313 ili neke druge taj modem firmware uvijek ostaje isti. Jedini nacin da ga otkljucas je spustanjem modema ako imas bootloader 5.8.
Sto se tice jednostavnosti, netko uspije a netko ne uspije. Za 50-100 kn dobijes 100 otkljucan telefon ako ga odneses kod pravog covjeka. Ustedit 100 kuna mozes ako nesto pazljivo radis i procitas sva uputstva, jer si ocito preskocio najvazniji dio.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 13:48   #858
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Procito sam svih 29 stranica i mogu rec samo wow!!!! Ja sam mislio da sam si napredan jer sam uspio napravit acc da bez kartice mogu skidat beslatne aplikacije i to u 2 godine koliko ga imam...ubiti mislim da nesto manje.....

E sad problem je kaj u 29 stranica nisam naso neko rijesenje koje bi mi pomoglo, odnosno vidio sam da je bitno da imam taj bootloader 5.8...

Ali ja neznam koji bootloader imam na mobu skinuo sam si onaj program koji je stavio neko tu na forum ali on mi apsolutno nis ne prikazuje....ukljucim mogitel ali ko da i nisam....pa jer postoji neka mogučnost da se to vidi i bez njega?

Uglavnom mislim da je moj 3g medju prvima koji su dosli u RH ako vam to ista pomaze.


Uglavnom sta ako imam taj bootloader jer onda mogu konacno otkljucat taj iphone ili ne? Vec sam 10 dana bez mobitela......
Kaj da radim sada jer imate neko konkretno rijesenje?

Bruno najljepsa hvala na tako brzom odgovoru, steta samo kajs e ja ne kuzim ko vi pa da sad to odma mogu rijesit....
I svima ostalima puno hvala na ovako dobroj temi, ako ga uspijem ikada otkljucat definitivno idem skidat jos neke programe =)

Lje pozdrav i nadams e novoj pomoći =)
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 14:00   #859
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Nisi napisao koji baseband imaš (modem firmware). A na bootloader 5.08 vjerojatno možeš zaboraviti
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 14:06   #860
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Udji u Cydiju (moras imati jailbreakan telefon naravno) i pod search upisi Fuzzyband.

Instaliraj i on ce sam javiti mozes li downgradeati baseband (tj modem firmware).

Ako moze, pokreni program i prati upute.

Kad zavrsis,napravis restore (SHIFT+RESTORE) sa firmwareom 3.1.3 ili 4.0.1 (tako ces dobiti noviju verziju bb-a koja se da otkljucati) i dalje znas sam

Ako fuzzyband napise da nemas bootloader 5.8 (5.9 ili 6.4 i slicno) ,nista od svega ovoga. Morat ces cekati ili koristiti t-mobile karticu ako je telefon iz Hrvatske.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 15:45   #861
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Imam firmware 5.09 tak da onda nista od ovoga....HVALA svima zaista na pomoći....

sad imam 3310 nokiu i to mora cijelo vrijeme bit ukljucena u struju xD....bravo za mene, kad se idem pravit pametniji nego kaj jesam....

znaci sad cekamo novi unlock....

Hvala svima jos jednom
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:01   #862
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
5.09 je verzija bootloadera. Pročitaj koji modem firmware imaš i samo prema tome možemo točno reć je li moguće otključati iPhone ili nije.

Settings>General>About - ovako to izgleda (na slici je 05.11.07):

flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:49   #863
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
05.14.02 je kod mene

Hvala na pomoći
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 17:46   #864
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Ti si zapravo updateao na 4.1 jer tek s njim dolazi 05.14.02 - da si na 4.0.1 mogao bi napraviti unlock. Zasad ništa od korištenja iPhonea na drugim mrežama
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 18:22   #865
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Ti si zapravo updateao na 4.1 jer tek s njim dolazi 05.14.02 - da si na 4.0.1 mogao bi napraviti unlock. Zasad ništa od korištenja iPhonea na drugim mrežama
Spavas kolega .

U prvom postu je napisao da je stavio najnoviji software
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 19:44   #866
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Ježi ga nisam vidio - ljudi često mijenjaju 4.1 i 4.0.1 pa je zato važno provjeriti baseband.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 01:10   #867
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
došao nam ios 4.1 jailbreak via redsnow. Trenutno samo za mac, ali veoma brzo ce i verzija za win.
http://blog.iphone-dev.org/post/1160213613/redsn0wier
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 14:55   #868
Ivan007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
jailbreak je doso a jer znas mozda kad dolazi unlock....tesko se privikavam na nokiu 3310 nakon iPhonea + moram konstantno bit ukopčan u uticnicu ili mi se ugasi....
jucers sam piso poruku i imo muskulfiber u palcu...te tipke treba stiska hehe
Ivan007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 23:18   #869
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
neam pojma nazalost, novosti pratim sa istog izvora..
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 16:02   #870
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,073
ne znam ali iz nekoga razloga mi iTunes neće prepznati iphone 3g 16gb,priključim ga na USB kabal,uključim iTunes 10 ali ništa uopće ga ne prepoznaje,dok recimo od klinaca iphone normalno prepozna,u čemu bi mogao biti problem,da nije nešto u postavkama mobitela,dok recimo aplikacija za stavljanje igrica(ifunbox) u iphone normalno radi takodjer preko USB kabla???može pomoć ako netko zna sve živo sam probao i na dva kompa ali uvijek isto i restartam komp i palim gasim iphone i promjenim USB port ali isto neće i neće ga prepoznati,čuje se onaj zvuk kada spojim komp i iphone dobijem poruku da sam se spojio sa kompom i to je to
http://img80.imageshack.us/img80/6011/49345594.jpg
http://img684.imageshack.us/img684/5291/82814640.jpg
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam
robi64 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na