Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2013., 14:08   #211
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ne znam što bi ti tek dotični pisao da se netko dokopao 8-jezgrenog AMD procesora.
Pa napisao bi da AMD FX-8350 nije 8-jezgreni nego samo 4-jezgreni procesor. I ne bi bio u krivu.
  Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 15:22   #212
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
mislio da sam pogriješio s kupnjom i5 2500K jer se ubrzo pojavio Ivy bridge, sad sam itekako siguran da je bila dobra kupnja..

Takodjer, jos ce 2500K masu toga prozvakat prije nego ode u zasluzenu mirovinu, ladan ko sprice a ide ko ferrari
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2013., 15:36   #213
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Takodjer, jos ce 2500K masu toga prozvakat prije nego ode u zasluzenu mirovinu, ladan ko sprice a ide ko ferrari
Ja prodajen 3770K da kupin 4xxx K
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 15:55   #214
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa napisao bi da AMD FX-8350 nije 8-jezgreni nego samo 4-jezgreni procesor. I ne bi bio u krivu.
Tako je
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 18:37   #215
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa napisao bi da AMD FX-8350 nije 8-jezgreni nego samo 4-jezgreni procesor. I ne bi bio u krivu.
Znam, samo bi bilo interesantno vidjeti to što bi na prvom chartu 8-jezgreni AMD bio na vrhu a na ostalima bi bio na nivou ostalih AMD procesora, doduše brži od ostalih AMD-a a opet sporiji od Intelovih procesora. Onda bi tek klinac imao štofa za raspravu. Ovako je sam sebe maznul lopatom po glavi.
Ne znam zašto se ljudi pale na broj jezgri i takt kad je arhitektura procesora presudna u brzini izvođenja programskog koda (gledajući različite arhitekture procesora, naravno da je procesor većeg takta brži od nekog s nižim taktom a iste arhitekture). Naravno da novija arhitektura ne mora nužno biti bolja od stare, kao što je to vidljivo iz ovog slučaja a sjetimo se i socketa 423 i prvih Pentiuma 4 na tom socketu koji su bili sporiji od P3. Broj jezgri dolazi eventualno do izražaja kod renderinga i matematičkih proračuna ako softver to zna iskoristiti. Ionako svega par igrica zna iskoristiti sve četiri jezgre koliko ima većina korisnika, ostale još uvijek voze na dvije jezgre.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 07.06.2013. u 19:02.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 22:18   #216
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ovim tempom nebu sigruno bolje, bar kaj se taktova i temperature tice. Sandy, pa slabiji Ivy pa slabiji Haswell.

Ovo mi se cini ko ok ploca za tu lovu s obzirom koliko kostaju ostale.
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=13185
Da,asus je valjda konstantno najbolji izbor,je da su skuplje ali sad daju i 3 godine garancije,godinu više od ostalih
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 22:25   #217
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Da,asus je valjda konstantno najbolji izbor,je da su skuplje ali sad daju i 3 godine garancije,godinu više od ostalih
Odakle ti to? Koliko vidim u Linksu nove LGA1150 ploče i dalje imaju 2 godine. Pohvalno je za Gigabyte što je digao na 3 godine za ploče i grafičke.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 22:30   #218
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Da,asus je valjda konstantno najbolji izbor,je da su skuplje ali sad daju i 3 godine garancije,godinu više od ostalih
Asus 3 godine gare ima već neko vrijeme, kao i ASRock, ali su konačno naši uvoznici (MSAN) se smilovali pa su i oni nama omogućili isto. Naravno, čeka se netko da ode korak dalje i dade 4 godine
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 23:08   #219
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
Odakle ti to? Koliko vidim u Linksu nove LGA1150 ploče i dalje imaju 2 godine. Pohvalno je za Gigabyte što je digao na 3 godine za ploče i grafičke.
Je,vidiš i điđabajt je povisio,pohvalno
Asrock kod nas nije a evo ti za asus,isto 3 godine klik
A links ponekad stvarno ne kužim
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 23:10   #220
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imate u linksu ECS s tri godine garancije tak da asusu i gigabajtu stvarno nemozes davat veliki plus ubog toga

Brko pa imas TUF s 5 godina gare, osim ak nije svagdje osim kod nasih uvoznika drugacije
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2013., 23:18   #221
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Pupo